User
Pass
2FA
 
 

Freakz WoW (Intrebari Frecvente)
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message42382
Burton

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 28-12-2015 14:04)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 1948, Topics: 177
Location: Romania

Reputation: 182.7
Votes: 31

 
Post Posted: 18-07-2012, 15:43:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eminemada wrote:
De ce nu introduceti o sectiune unde sa aplice cei care stiu sa foloseasca limbajul de programare si care vor sa ajute cu fixuri (fie ele cat de mici) , care vor fi verificate ulterior de staff?

No.

Quote:

Daca Guild Masterul este afk de peste o luna nu puteti da si voi guildu la altcineva activ din guid cum fac cei de la blizz?
Pentru ca ar fi pacat sa se piarda guildu asa de geaba mai ales ca acum guildurile de lvl mai mare sunt din ce in ce mai inactive.

Patch 4.3 din cate stiu eu.
LE : http://www.wowwiki.com/Guild_Dethrone



Quote:
Victor: ce ratat sunt

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eminemada

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-02-2016 12:16)
Joined: 07 Jan 2011
Posts: 40, Topics: 13
Location: Suceava

Reputation: 133
Votes: 3

Post Posted: 18-07-2012, 20:16:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eminemada wrote:
De ce nu introduceti o sectiune unde sa aplice cei care stiu sa foloseasca limbajul de programare si care vor sa ajute cu fixuri (fie ele cat de mici) , care vor fi verificate ulterior de staff?

No.

De ce nu? Daca problema ar fi ca nu vreti sa vada alte servere fixurile propuse , puteti crea o sectiune care poate fi accesata doar de cei care au creat topicul si moderatori. Tinand cont de faptul ca Shocker are alte probleme mai importante i-ar fi mult mai usor sa se uite 5-10 minute peste ele si sa aleaga cateva pe care le considera ok. Iar daca nu sunt persoane care se descurca in acest domeniu si nu vor fi propuse fixuri puteti sterge sectiunea , dar macar stiti ca ati incercat. Stiu cel putin ca la english zone am vazut pe cineva care era dispus sa ajute serverul in acest mod.


,,It seems nobody told u about the rings: engagement ring, wedding ring, and the suffering"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 18-07-2012, 20:35:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fiindca dureaza la fel de mult sa citesti cod prost pe cat dureaza sa scrii cod bun. Plus, tentatia multor de-a-si scripta clasa mai bine, plus exista multe dezbateri pe cum functioneaza ics si ygrec si ar aparea foarte multe discutii.

Adaugati si intrebarea: Cand se trece la patchul 4.3.0 patchul 4.2.whatever si orice alt patch? si raspunsul corespunzator.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burton

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 28-12-2015 14:04)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 1948, Topics: 177
Location: Romania

Reputation: 182.7
Votes: 31

 
Post Posted: 18-07-2012, 20:42:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eminemada wrote:
eminemada wrote:
De ce nu introduceti o sectiune unde sa aplice cei care stiu sa foloseasca limbajul de programare si care vor sa ajute cu fixuri (fie ele cat de mici) , care vor fi verificate ulterior de staff?

No.

De ce nu? Daca problema ar fi ca nu vreti sa vada alte servere fixurile propuse , puteti crea o sectiune care poate fi accesata doar de cei care au creat topicul si moderatori. Tinand cont de faptul ca Shocker are alte probleme mai importante i-ar fi mult mai usor sa se uite 5-10 minute peste ele si sa aleaga cateva pe care le considera ok. Iar daca nu sunt persoane care se descurca in acest domeniu si nu vor fi propuse fixuri puteti sterge sectiunea , dar macar stiti ca ati incercat. Stiu cel putin ca la english zone am vazut pe cineva care era dispus sa ajute serverul in acest mod.


Pe langa ceea ce a zis levier , core-ul serverului nostru a suferit foarte multe corectari / rescrieri / etc, si foarte multe scripturi nu se potrivesc , sau nu ii plac lui Shocker cum sunt facute. Asa ca mai bine asteptati sa repare Shocker ceea ce nu merge , asa macar aveti siguranta ca nu va pica serverul de la vre-un fix facut pe picior.

@Levier : vezi primul post ,ultima intrebare ... e trecuta deja.



Quote:
Victor: ce ratat sunt

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-07-2012, 14:34:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
E o idee buna, dar e mult de lucru si ar trebui modificat conceptul cat de cat (nu prea sunt de acord cu sistemul blizz-ului de Black Market). E un gold sink, iar serverul asta are nevoie URGENTA de asa ceva. Preturile sunt absolut stupide, ajungem sa dam 200 000 gold pe un item din world drop. Sa nu mai vorbesc de chestiile din profesii, gen Vial of the Sands, unde pretul sare atat de mare incat nici nu se pune pe AH.

Daca nu se implementeaza ceva similar, macar alte gold sink. S-ar putea face chestii de genul vendori cu unii mounts sau items speciale pentru transmogrification (evident, pe gold totul). Transmogrification in sine e un gold sink, dar nu scoate nici pe departe de pe piata destul gold.

Cat despre chestia cu gold cap, s-ar putea implementa un sistem de monede. Spre exemplu, in fiecare oras sa fie un NPC care sa vanda un token, il vinde cu 200 000 gold, il poti da inapoi tot cu atat. Asta ar reduce substantial si scam-urile. Stiu, ar fi problema cu Trade stack bug, dar se pot pune cate una (in felul asta ai putea face trade cu pana la 1 400 000 gold, 1 200 000 din token alea, fiind 6 sloturi de trade).

Astea sunt doar niste sugestii, sper sa nu-mi sara nimeni in cap. In fond, conducerea decide ce si cum, dar in halul in care e economia in momentul asta, nici nu-ti mai vine sa faci trade in vreun fel.

un black market ar fi posibil pe server? =)



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dark.Scipio

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2012 19:38)
Joined: 14 Jul 2012
Posts: 16, Topics: 2
Location: Journey's End.

Reputation: 46.6
Votes: 2

   
Post Posted: 19-07-2012, 16:28:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aveti in plan sa reparati comanda /me?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cosmi
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-10-2013 06:31)
Joined: 14 May 2010
Posts: 783, Topics: 109
Location: Romania

Reputation: 111.4
Votes: 10

 
Post Posted: 20-07-2012, 08:19:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum arata un database si cat de greu se repara un spell de exemplu ?

My Passion


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dark.Scipio

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2012 19:38)
Joined: 14 Jul 2012
Posts: 16, Topics: 2
Location: Journey's End.

Reputation: 46.6
Votes: 2

   
Post Posted: 20-07-2012, 08:41:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cosmi wrote:
Cum arata un database si cat de greu se repara un spell de exemplu ?


Un DB este o colectie de mai multe tabele. Fiecare tabel are o functie care influenteaza serverul si gameplay-ul pe server,intr-o oarecare masura.
Fiecare tabel are mai multe coloane,care reprezinta numele unei variabile care are efect asupra entry-ului (randului) din tabel.

Exista 3 DB-uri: characters (DB unde se stocheaza caracterele) , world (DB unde se stocheaza TOT contentul de npc,iteme,quest-uri,waypoints etc), si realmd (DB-ul unde se stocheaza datele despre realm: realmlist,nume realm etc)

Cel putin asa e pe MaNGOS,cred ca pe Trinity e la fel. Numele de la DB-uri pe care le-am dat sunt by default si pot fi modificate daca se fac modificari in config-urile serverului.


Cat despre repararea spell-urilor,cred ca asta se face mai mult din C++ scripting. Nu stiu sigur,nu am incercat,insa mi se pare ca asa e. Si dificultatea variaza de la a repara un spell care pur si simplu da damage,neinfluentat de orice factor,cum ar fi debuffuri de damage taken increased pe target sau buff de +N% damage pe tine,pana la spelluri ce necesita scripting greu si munca multa,cum ar fi Corruption Tracker-ul la Cho'gall sau Insanity meter-ul la Yogg Saron.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cosmi
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-10-2013 06:31)
Joined: 14 May 2010
Posts: 783, Topics: 109
Location: Romania

Reputation: 111.4
Votes: 10

 
Post Posted: 27-07-2012, 20:29:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cam cat % ati reparat din boss ? Ca sa stim cat mai avem de suferit cu pvp-ul

My Passion


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 29-07-2012, 16:04:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O lista cu fixurile de la clase/bossi/quest/etc. cand v-a mai aparea?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dunga

[ala IMBA]



Status: Offline
(since 08-07-2017 19:03)
Joined: 05 Mar 2011
Posts: 298, Topics: 124
Location: PE SCAUN

Reputation: 137.8
Votes: 9

 
Post Posted: 30-07-2012, 12:15:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uite o intrebare : In ce relatii sunteti cu ceilalti detinatori de servere private de wow,sunteti prieteni dusmani sau doar va cunoasteti ?
(Reformulat:Cum va intelegeti cu rivalii? )



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ShiftFTW

[Assasin]



Status: Offline
(since 11-02-2022 21:05)
Joined: 03 Jul 2012
Posts: 4002, Topics: 505
Location: Bucuresti

Reputation: 448.8
Votes: 205

 
Post Posted: 30-07-2012, 12:17:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce se mai aude de realmul PVP?


Dau reputatie

Free

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burton

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 28-12-2015 14:04)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 1948, Topics: 177
Location: Romania

Reputation: 182.7
Votes: 31

 
Post Posted: 30-07-2012, 13:08:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ShiftFTW wrote:
Ce se mai aude de realmul PVP?

S-a zis sa asteptati. Stai jos si asteapta. O sa aflati cand se va deschide un eventual realm de pvp.

Dark.Scipio wrote:
Aveti in plan sa reparati comanda /me?

Alt ***** nu gaseai sa ne intrebi ? Mai urmeaza sa ne intrebe unu cand o sa facem critter-ul X sa danseze in timp ce se tine de oO.

adrianad wrote:
O lista cu fixurile de la clase/bossi/quest/etc. cand v-a mai aparea?

Cand se va da un update major. Totusi daca nu apare nici o lista pe site ,nu inseamna ca nu se lucreaza ,inseamna ca sunt fixuri mai mici doar.

cosmi wrote:
Cam cat % ati reparat din boss ? Ca sa stim cat mai avem de suferit cu pvp-ul

O sa mai suferiti mult si bine. De cand s-a bagat atramedes numai asta ziceti " SUFERA PVP-UL".


Nu mai postati aici daca nu aveti un nivel decent de IQ , nu o sa mai raspundem la intrebari de 2 lei , gen 3 din cele 4 carora le-am raspuns.



Quote:
Victor: ce ratat sunt

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mahiko
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-03-2013 10:19)
Joined: 26 Apr 2012
Posts: 416, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: -188.7
Votes: 14

 
Post Posted: 30-07-2012, 18:14:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Noi inca suntem pe Cataclysm 4.0.6a si pe retail apare Mists of Pandaria.

Veti face ceva in legatura cu asta in viitorul apropiat? unde apropiat inseamna de acum pana in 2014.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gandacel

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 03-04-2019 16:08)
Joined: 19 Jun 2011
Posts: 3196, Topics: 91
Location: Brasov/Zimnicea

Reputation: 89.7
Votes: 93

   
Post Posted: 30-07-2012, 18:30:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@mahiko..ce intrebari ai frate...
de obicei in toamna se baga un patch pe blizz si in primavara apare pe private...
probabil in vara il baga...acum depinde si de cum il fac aia de la blizz..


sunt nab.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next    


The time now is 11-05-2024, 23:43:09
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x