User
Pass
2FA
 
 

Intrebare
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone
Author Message4888
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 21-01-2016, 21:11:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PsychoLove wrote:
@Punky
Tu chiar reușești sã ții programul acela atât de strict?
Cât despre faza cu laptele, nu sunt atât de sigurã. Știam cã dacã bei în exces îți face rãu în cele din urmã. Mai bine mergem pe vorba aia cu: puțin din toate și fãrã excese. XD


Reusesc, mai sunt si zile cand nu reusesc... spre exemplu miercurea cand am pauza de la antrenament imi este destul de greu sa mananc asa mult... te saturi uneori dar ma straduiesc.

Putin din toate? gresit, sunt alimente total interzise sportivilor si sunt evitate de persoanele care au grija de sanatatea lor, asta ii ca faza lui Dinkas cu ouale la care o sa raspund imediat, urmariti si voi o zi din viata unui practicant de fitness sau a unui amator de sala care mai si munceste, diferenta intre alimentele care trebuie consumate regulat si alimentele de baza ii uriasa, nu va luati dupa idei gen ce ii prea mult strica, alimentele de baza sunt de baza! corpul le consuma imediat dupa ce au fost ingerate, carne, oua, lapte, legume si fructele in stare naturala se consuma in functie de obiectul tau, daca vrei sa iei in greutate maresti ratia unor alimente de baza sau iei suplimente si medicamente sau metoda noobilor din secolul 21 si anume Fast food, exista excess de lapte, am zis maxim 2 litri daca bagi 3 litri de lapte in tine devii obez, la fel si cu ouale, baga 10 oua in tine zilnic si o sa ai probleme cu colesterolul dar cunosc oameni gen tatal meu consuma 5-7 oua zilnic si merge la munca 8 ore si se antreneaza cand are chef dar nu l-am vazut in viata mea bolnav si aici in Germania a facut deja 2 analize fara sa apara probleme, exista doze maxime dar ma indoiesc ca un om la kilograme putine le poate atinge, eu as fi fericit in locul lui daca as putea sa beau 1 litru lapte pe zi, ii foarte greu sa mananci corect.

Un lucru foarte important ce am uitat.... nu stiu cum de, Vitaminele! cresc pofta de mancare, in caz ca ai probleme cu asta, poti incerca ceva fructe sau tablete in caz ca iti este greu cu fructele, daca cumperi vitamine sa cumperi ceva mai scump, investeste in corpul tau sa fie sanatos.

In mod normal se folosesc sezoanele...dar ii mai complicat, de exemplu eu is in sezonul de iarna din Noiembrie pana in martie cand mananc foarte mult apoi scad treptat caloriile, scot din alimente, reduc ratia de mancare si cresc ratia de apa sau alternez consumul de apa pentru fibrare-masa, apoi lucrez la un echilibru in alimentatie si diversific putin pentru a avea toate resursele necesare pentru antrenamentul din sezonul cald care ii cel mai lung, atunci ajung la o alimentatie normala si echilibrata, la fel ca la munca si ca in multe in viata putin exces se face, poate pentru unele persoane 2 litri de lapte ii exces, dar uneori trebuie sa incerci sa iti depasesti limitele sa iti atingi scopul -

Dinkas wrote:

Te inseli, ouale fac rau. Au mult colesterol. Trebuie sa mancam maxin 3-4 oua pe saptamana.


Defapt ouale sunt in mod normal rele deoarece galbenusul contine o substanta toxica iar cantitatea de colesterol din galbenus nu ii asa ingrijoratoare, crede-ma cand faci exces de oua ti-e rau de a 2 a oara mananci 2 oua, eu din ce stiu si ce am simtit maxim 5 pe zi, ca sa eviti toxina din ou trebuie sa il bei crud pentru ca organismul tau sa poata elimina partial toxina si atunci poti mari ratia de oua, dar eu zic sa maresti mai bine ratia de carne si branzeturi decat cea de oua.


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fearlove
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2016 18:55)
Joined: 19 Jan 2016
Posts: 189, Topics: 7
Location: [ Her mind and heart <3 ]

Reputation: 14.9
Votes: 1

   
Post Posted: 23-01-2016, 14:15:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cm.PuNky wrote:
Poti incepe prin a incerca o dieta, poate una bazata din vorbele de mai in sus sau sa te inspiri de la un profesionist sau alte persoane care se antreneaza regulat, poti incerca metoda mea, eu am descoperit alimentatia perfecta pentru mine si ii destul de stabila, rar adaug sau scot alimente, uite un exemple de cum mananc acum pentru masa musculara si sa iau in greutate:

Dimineata la 06:00
- 25 grame alune sau seminte
- 100 lapte sau iaurt
- un mar
-2-5 oua fierte sau ochiuri

La ora 09:00

- Sandwich cu 100 g carne sau peste, ceva salata, branza topita

La ora 12:00

- Sandwich cu 100g carne de porc sau pasare, salata + o salata de legume fierte, brocoli fiert, fasole fiarta facuta piuree chestii de genul
- un mar

La ora 18:30

- 500ml lapte dupa antrenament
- 100g cascaval, branza sau mozarella cu ceva cartofi fierti sau prajiti sau friptura sau piept de pui sau peste sau salata, depinde ce chef am dar conteaza sa fie mai bogat in proteine pentru ca ii dupa antrenament

La ora 20:00 ii ultima masa care uneori uit sa o mai iau dar de obicei consta in 100g peste ton

Inainte de culcare 400ml lapte

Acum sa iti ofer o smecherie care merge la sigur, oricine ai fi tu, problema ii sa te intelegi bine cu laptele, de maine incolo sa ai tot timpul 2-3 ml lapte in frigider si sa consumi zilnic 2 litri de lapte! sigur te vei ingrasa, cum il bei? bea lapte cand ti-e foame, daca tot iti este foame continua sa bei, pana acum din ce am auzit si am simtit si eu cu 500 ml iti trece foamea -

Succes

@Punky, a fost greu la inceput dar acuma deja m-am obisnuit, m-a simt altfel. GJ! -


I told you once love definition!?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-01-2016, 14:23:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa te cantaresti saptamanal sau tot LA 2 saptamani sa vezi Progresul.

@Fearlove


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 23-01-2016, 14:40:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ma ajuti si pe mine. Merita sau nu sau iau proteine, etc? Si cam in cat timp pot sa fac progrese?

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fearlove
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2016 18:55)
Joined: 19 Jan 2016
Posts: 189, Topics: 7
Location: [ Her mind and heart <3 ]

Reputation: 14.9
Votes: 1

   
Post Posted: 23-01-2016, 14:46:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cm.PuNky wrote:
Sa te cantaresti saptamanal sau tot LA 2 saptamani sa vezi Progresul.

@Fearlove


Sunt in a3a zi, sunt curios ce am adaugat. Cand am inceput am avut 72kg180g


I told you once love definition!?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 23-01-2016, 16:49:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa ai grije sa pozitionezi bine cantarul.. Asa mi se inampla si mie si scria ba 54 kg, ba 58. Trebuie sa il pui pe gresie daca ai si sa ai grije sa nu se miste, cand te pui pe el tre sa stai nemiscat cam 4 sec sa vezi daca se schimba ceva

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 19-04-2024, 06:11:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x