User
Pass
2FA
 
 

Monitorul nu are semnal(nu se aprinde)
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware
Author Message15461
Bboy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2017 18:09)
Joined: 12 Sep 2012
Posts: 292, Topics: 32
Location: Las Fierbinti

Reputation: 148.7
Votes: 7

     
Post Posted: 05-03-2013, 23:03:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai ca maine revin cu inregistrare la sunet , fac si o poza in carcasa (foarte curat - ) , incerc sa scot si procesorul sa vad - . Placa de baza este alimentata complet si cu aia de 4 si cu cea de 24 .


Dum spiro, spero.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bboy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2017 18:09)
Joined: 12 Sep 2012
Posts: 292, Topics: 32
Location: Las Fierbinti

Reputation: 148.7
Votes: 7

     
Post Posted: 06-03-2013, 15:27:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda se pare ca ... Merge - Yee . Acum , ar fi normal sa va spun si ce avea , nu ?
Am sunat la service , de unde am luat componentele , mi s-a spus ca sa scot placa de baza din carcasa , si sa stau doar cu procesor si ram pe ea . Tot nu a mers... Apoi , am incercat sa verific procesorul ! Cand trag de cooler ...SURPRIZA! Iese cu totul si procesorul ...The *** !? Ma uit mai bine ... Era putin lipit de cooler de la pasta aceea . Il pun la loc , nu mai intra , cu toate ca am tras de acel betisor ...hmm ma uit pe procesor , cand alta mare surpriza , un pin indoit! Asa se intampla daca pui mana unde nu trebuie ! Ma mancat undeva sa indrept acel pin , l-am indreptat , bine ca nu s-a rupt , am asamblat la loc toate alea , si ce sa vezi... Imagine pe monitor ... Of dar praf am fost cu procesorul ala ... Sper sa nu se intample ceva cu pin-ul acela , dar totusi , ca tot am cumparat niste pasta termoconductoare , sa pun pe el asa putin , ca cealalta sa intarit .
Multumesc tuturor!
--CLOSED--

EDIT: Tocmai sunt pe el. Merge struna ! - Thanks 2 All Again!



Dum spiro, spero.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 06-03-2013, 18:58:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mare atentie cand montati procesoarele in socket .. te asiguri ca a intrat bine si nu-l fortezi, de iesit cu totul patesc si eu aproape zilnic, pasta proasta .. ma bucur ca s-a rezolvat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 07-06-2024, 09:46:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password