User
Pass
2FA
 
 

Noutati si Discutii Server!
Go to page Previous  1, 2, 3 ... , 73, 74, 75  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message104260
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 08-02-2016, 05:55:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai o limitã câte he-uri poți lua (parcã 3 nu mai știu sigur).
Și eu mai fãceam așa pe *** sau pe D2

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DarK1

[Soul Reaper]



Status: Offline
(since 03-01-2019 14:54)
Joined: 01 Jan 2010
Posts: 1130, Topics: 78
Location: Romania

Reputation: 556.3
Votes: 34

 
Post Posted: 08-02-2016, 10:59:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut!

Nu se poate scoate pluginul cu noflash? Este inutil si mai are si buguri. Daca primesti flash de la inamic si dupa un coechipier iti arunca flash in fata, flashul luat initial de la inamic dispare..pe langa asta sa nu mai zic ca toti nubsterii intra cu flash dat din spate de coechipieri.
Parerea mea este ca acel plugin trebuie sa fie scos ,nu-i vad rostul,war3 a fost cunoscut ca un server classic ...mai trebuie bagat pluginul sa treci prin coechipieri si parasute si-l transformati intr-unul din serverele la care ma abtin sa le dau nume.

O zi faina!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wish?

[so crazy?]



Status: Offline
(since 09-08-2018 07:50)
Joined: 04 Aug 2012
Posts: 374, Topics: 44
Location: Terra

Reputation: 172.3
Votes: 8

Post Posted: 08-02-2016, 12:59:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mastermind wrote:
"8. JOCUL ESTE LIBER cu o singura exceptie: Daca sunteti ultimul din echipa, trebuie sa incercati sa atingeti obiectivul hartii fara a campa.
Riscati: Slap sau Slay.

Pai si aici nu se aplica asta?



Fernando9Torres
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SisoKo.

[Gratis rank-ul !]



Status: Offline
(since 08-10-2022 08:06)
Joined: 14 Jul 2015
Posts: 1441, Topics: 138
Location: Romania

Reputation: 281.8
Votes: 131

   
Post Posted: 10-02-2016, 08:18:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

DarK1 wrote:
Salut!

Nu se poate scoate pluginul cu noflash? Este inutil si mai are si buguri. Daca primesti flash de la inamic si dupa un coechipier iti arunca flash in fata, flashul luat initial de la inamic dispare..pe langa asta sa nu mai zic ca toti nubsterii intra cu flash dat din spate de coechipieri.
Parerea mea este ca acel plugin trebuie sa fie scos ,nu-i vad rostul,war3 a fost cunoscut ca un server classic ...mai trebuie bagat pluginul sa treci prin coechipieri si parasute si-l transformati intr-unul din serverele la care ma abtin sa le dau nume.

O zi faina!


De ce sa se bage acel plugin sa treci prin coechipier ? este un server clasic , si n-are rost prasuta , si de ce sa scoata noflash la team ? ca sa primesc eu flash de la echipa mea ? de la toti incepatorii ?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mathew

[Account disabled]



Status: Offline
(since 12-02-2016 14:19)
Joined: 28 Jan 2016
Posts: 19, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: -62.4
Votes: 2

Post Posted: 10-02-2016, 11:38:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

e mult mai bine, ca atunci te feresti de toate, mi s-a intamplat sa ma feresc de flasul coechipierului si m-a omorat adversaru.
parasuta nu o sa se bage si nici pluginul sa treci prin coechipier, au mai propus cam 100 de persoane asta -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 10-02-2016, 11:48:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

El era ironic cu pluginul de trecut prin coechipieri și cu parașuta -. Dacã îl scoatem nu e bine cã ne orbesc coechipierii dacã îl lasãm iar nu e bine. Voi discuta și cu ceilalți owneri și vom lua o decizie. Personal cred cã ar fi mai bine cu pluginul scos, sã poatã lua toți flash, e mai aproape de realitate.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ssQ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-09-2019 22:39)
Joined: 31 Jan 2014
Posts: 297, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: 344
Votes: 9

Post Posted: 10-02-2016, 15:17:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Clasic si normal asa ar fi, dar daca schimbati, trebuie sa ma readaptez:). Abi ma invatasem cu noteamflash. Ai uitat in ironia ta Dark1 si plugu sa vezi dmg prin pereti:))

Trecand la un cadru mai serios: Partea din Regulament, redactata/conceputa de MasterMind sau cine a facut-o si redata mai sus (la urma urmei nu are atata importanta cine)..nu mi se pare ok.
Adica nu poti sanctiona ultimul player de greseala intregii echipe. Am vazut numeroase cazuri cand ultimu player, care desi nu a facut anti-joc sau ceva ce contravine Regulamentului, a fost sanctionat prin slap/slay doar el..repet el nici nu era de vina, sau in alte cazuri, cel in cauza vinovat de pierderea rundei - respectiv noPLant/noDefuse nu a/au primit nicio sanctiune, si au fost lasati in continuare sa-si pastreze armele. Aici depinde mult si de optica adminului, care judeca toata faza, pentru a aplica sanctiunea. Intr-adevar nici adminul nu are 16 ochi.

Dar parerea mea e ca Regula de mai sus, care se refera la Sanctiuni pentru indeplinirea scopului/neindeplinirea lui, trebuie nuantata, asa ar fi corect.
De aia e si facut cs-ul in 2 echipe si nu in 32 de echipe, si fiecare joaca individual.

Si daca observati pe server numai de explicatii gen dati: "lasa ca e timp mai sunt 15 secunde.."

Un contraexemplu ar fi: Daca ala cu bmb in secunda 15, gandeste ca merge el si-o pune cand mai sunt 3 secunde SIGUR, dar spre nefericirea lui si a echipei, i se intampla si moare..coechipierii lui, sau cei ramasi, pot fi chiar si toata echipa, nu mai au nicio sansa sa indeplineasca SCOPUL (Plantarea Bombei).
Adica "bunul simt" de care se vorbeste in Free Game, nu inseamna sa stai pe casa 1 minut jumate, sau pe ziduri, sau sa faci camp, sau antijoc, sau antiteamplay.

Luati-o ca pe o sugestie, nu neaparat ca pe un repros, sau ceva ce lipseste din regulament.
Eu cel putin asa vad lucrurile, si eu poate sunt considerat "fragar" dar cand e vorba de echipa, bmb, def, si indeplinirea scopului rundei, sunt mereu cu ochii pe ceas/radar/coechipieru care urla needbackup/coechipieru care are bmb/poate nu poate s-o puna/e singur?/are nevoie de cover?..etc.

Poate in ziua de azi, din ce in ce mai putini gandesc asa, dar oare sa fie vina lor, sau a regulilor care permit sa se intample asta?

O zi fanina!-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SisoKo.

[Gratis rank-ul !]



Status: Offline
(since 08-10-2022 08:06)
Joined: 14 Jul 2015
Posts: 1441, Topics: 138
Location: Romania

Reputation: 281.8
Votes: 131

   
Post Posted: 10-02-2016, 17:39:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cariga wrote:
El era ironic cu pluginul de trecut prin coechipieri și cu parașuta -. Dacã îl scoatem nu e bine cã ne orbesc coechipierii dacã îl lasãm iar nu e bine. Voi discuta și cu ceilalți owneri și vom lua o decizie. Personal cred cã ar fi mai bine cu pluginul scos, sã poatã lua toți flash, e mai aproape de realitate.


Nu scoate anti-flash la echipa -_-



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
<NBK>Snap

[[The ProFesSioNaL]]



Status: Offline
(since 29-03-2018 11:42)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 1929, Topics: 47
Location: Tg Mures

Reputation: 375.4
Votes: 16

Post Posted: 11-02-2016, 10:09:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cariga wrote:
El era ironic cu pluginul de trecut prin coechipieri și cu parașuta -. Dacã îl scoatem nu e bine cã ne orbesc coechipierii dacã îl lasãm iar nu e bine. Voi discuta și cu ceilalți owneri și vom lua o decizie. Personal cred cã ar fi mai bine cu pluginul scos, sã poatã lua toți flash, e mai aproape de realitate.



eu de exemplu as fi (pro) la scoaterea (teamflashului) e aiurea nici unu nu face nimic din echipa toata lumea da flash in prostie.... nu conteaza unde il da numa sa dea si el un flash ca doar l-a cumparat .... sincer cu ala bagat poti sa faci push si rush cu toata echipa .. aici unde e buba? pai ca oriunde arunca coechipieru flashu te simti in siguranta ca tu nu ei flash ...iar acea persoana care arunca tre sa se ascunda in timp ce coechipierii au toata mapa la dispozitie ... ar fi trebuit sa fie un joc in echipa si sa ai grija sa nu orbesti coechipierii...si jocul in sine devine un pic mai slow .. dar totusi cand dai un flash aiurea macar sa fi tras la raspundere ca ai orbit toata echipa... sa inveti sa dai un flash bun..asa parca e rush toata mapa tot timpu rush rush rush ... free game dar totusi pe mine ma deranjeaza ..... mna cam asta e parerea mea ....|



treaba cu [pluginul antiblock] se numeste (semiclip) = (treci prin oameni ) si aia merge spre rush + are cateva buguri cand stai intrun alt player l-am testat eu personal pe serverul meu si nu merita + ca iti strica tot cheful cand tragi intrunul si trece prin el inca 5 oameni si alta ca nu te poate ajuta nici un coechipier sa te cateri undeva pe o cutie sau ceva.... si dinasta reiese ca trebe si duble jump pe server ca sa poti urca o cutie si se aduna nebuniile in plugins.ini si dupaia te intrebi dece mere napa servaru .. ca e plin de pluginuri inutile care nu fac nimic decat sa traga in jos fps din joc ...



party like it`s no tomorrow !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SisoKo.

[Gratis rank-ul !]



Status: Offline
(since 08-10-2022 08:06)
Joined: 14 Jul 2015
Posts: 1441, Topics: 138
Location: Romania

Reputation: 281.8
Votes: 131

   
Post Posted: 11-02-2016, 10:50:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[quote="<NBK>Snap"]
Cariga wrote:
El era ironic cu pluginul de trecut prin coechipieri și cu parașuta -. Dacã îl scoatem nu e bine cã ne orbesc coechipierii dacã îl lasãm iar nu e bine. Voi discuta și cu ceilalți owneri și vom lua o decizie. Personal cred cã ar fi mai bine cu pluginul scos, sã poatã lua toți flash, e mai aproape de realitate.



eu de exemplu as fi (pro) la scoaterea (teamflashului) e aiurea nici unu nu face nimic din echipa toata lumea da flash in prostie.... nu conteaza unde il da numa sa dea si el un flash ca doar l-a cumparat .... sincer cu ala bagat poti sa faci push si rush cu toata echipa .. aici unde e buba? pai ca oriunde arunca coechipieru flashu te simti in siguranta ca tu nu ei flash ...iar acea persoana care arunca tre sa se ascunda in timp ce coechipierii au toata mapa la dispozitie ... ar fi trebuit sa fie un joc in echipa si sa ai grija sa nu orbesti coechipierii...si jocul in sine devine un pic mai slow .. dar totusi cand dai un flash aiurea macar sa fi tras la raspundere ca ai orbit toata echipa... sa inveti sa dai un flash bun..asa parca e rush toata mapa tot timpu rush rush rush ... free game dar totusi pe mine ma deranjeaza ..... mna cam asta e parerea mea ....|



Lasa ca e mai bun teamflashul , de ce sa il scoata ? ca sa-mi dai tu flash mie ca nu stii sa dai cu flash ? si sa stii ca incepatorii nu cumpara flash - si rar cand vezi ca un jucator isi da singur flash



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
<NBK>Snap

[[The ProFesSioNaL]]



Status: Offline
(since 29-03-2018 11:42)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 1929, Topics: 47
Location: Tg Mures

Reputation: 375.4
Votes: 16

Post Posted: 11-02-2016, 11:23:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[quote="SisoKo."]
<NBK>Snap wrote:
Cariga wrote:
El era ironic cu pluginul de trecut prin coechipieri și cu parașuta -. Dacã îl scoatem nu e bine cã ne orbesc coechipierii dacã îl lasãm iar nu e bine. Voi discuta și cu ceilalți owneri și vom lua o decizie. Personal cred cã ar fi mai bine cu pluginul scos, sã poatã lua toți flash, e mai aproape de realitate.



eu de exemplu as fi (pro) la scoaterea (teamflashului) e aiurea nici unu nu face nimic din echipa toata lumea da flash in prostie.... nu conteaza unde il da numa sa dea si el un flash ca doar l-a cumparat .... sincer cu ala bagat poti sa faci push si rush cu toata echipa .. aici unde e buba? pai ca oriunde arunca coechipieru flashu te simti in siguranta ca tu nu ei flash ...iar acea persoana care arunca tre sa se ascunda in timp ce coechipierii au toata mapa la dispozitie ... ar fi trebuit sa fie un joc in echipa si sa ai grija sa nu orbesti coechipierii...si jocul in sine devine un pic mai slow .. dar totusi cand dai un flash aiurea macar sa fi tras la raspundere ca ai orbit toata echipa... sa inveti sa dai un flash bun..asa parca e rush toata mapa tot timpu rush rush rush ... free game dar totusi pe mine ma deranjeaza ..... mna cam asta e parerea mea ....|



Lasa ca e mai bun teamflashul , de ce sa il scoata ? ca sa-mi dai tu flash mie ca nu stii sa dai cu flash ? si sa stii ca incepatorii nu cumpara flash - si rar cand vezi ca un jucator isi da singur flash



Quote:
asa numa un om ia flash (daca ia)... cel ce arunca in rest nimeni... sunt liberi la rush nu e corect..trebe setat din plugin ca oamenii fug inainte cu flash arunca flashu coechipierii intra direct in flash ciuruiesc pe toata lumea ca ei nu orbesc de parca sunt imuni la flash pai undei aici farmecu?
e total anti joc nu cred ca stii ce vorbesc eu ....sau tie si se pare foarte ok ca esti imun la flashu altora nici unu din joc nu iti va arunca direct in fatza flashul....dar se intampla sa ei ...asa e viata te mai intorci la flashuri ca doara se deosebeste un flash de la grenada...oamenii se mira ca nu iau flash pai si normal ca ma intorc cand aud sunetul specific al flashului. ...


mai bine s-ar baga un plugin in care sa deosebesc culorile gen sa fie alb scrisul de la admin..- ar fi misto...oamenii nici nu vad cand scriu harti la vot pls ..... asta trebe rezolvat .... culoarea aia ma omoara....Dosent Matter



party like it`s no tomorrow !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SisoKo.

[Gratis rank-ul !]



Status: Offline
(since 08-10-2022 08:06)
Joined: 14 Jul 2015
Posts: 1441, Topics: 138
Location: Romania

Reputation: 281.8
Votes: 131

   
Post Posted: 11-02-2016, 12:32:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic ca e mai bine asa cum e , nu trebuia scos/adaugat nimic . Si cu scrisul diferit la admin , pai ori e server clasic , orice ce e ?!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Motan

[-grobian-]



Status: Offline
(since 04-05-2017 13:43)
Joined: 29 Mar 2010
Posts: 257, Topics: 29
Location: de_westwood

Reputation: 360.7
Votes: 20

 
Post Posted: 11-02-2016, 12:48:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

No team flash e cea mai buna treaba inventata pentru serverele astea publice. Ai 15 coechipieri din care 12 nu stiu / nu ii intereseaza cum dau flash .
Imi amintesc pe ww cand urcam pe casa, tero fiind, si 1 minut eram orbit pentru ca aruncau coechipierii fb sus.
Si ala anti-block ar fi ok, daca ar fi ceva fara buguri .

Sa nu uitam faptul ca, clasic inseamna si team damage 1 . Nu cred ca e cineva aici care vrea sa joace cu team damage pe public .
Au fost probleme si la seara adminilor cu asta -

O zi faina,
M



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
<NBK>Snap

[[The ProFesSioNaL]]



Status: Offline
(since 29-03-2018 11:42)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 1929, Topics: 47
Location: Tg Mures

Reputation: 375.4
Votes: 16

Post Posted: 11-02-2016, 13:37:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SisoKo. wrote:
Eu zic ca e mai bine asa cum e , nu trebuia scos/adaugat nimic . Si cu scrisul diferit la admin , pai ori e server clasic , orice ce e ?!
tot clasic ramane ai habar ce vorbesti macar? -))) e vorba de culoarea scrisul... de admin adica daca tu scrii amx_say harti la vot apare in alb atat ... tot clasic ramane .... aia nu e clasuc ce zici tu ... cu semiclip si no flash .. ala nu e clasic ... Dosent Matter gata nu mai explic ca imi distrug nervii -



party like it`s no tomorrow !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SisoKo.

[Gratis rank-ul !]



Status: Offline
(since 08-10-2022 08:06)
Joined: 14 Jul 2015
Posts: 1441, Topics: 138
Location: Romania

Reputation: 281.8
Votes: 131

   
Post Posted: 12-02-2016, 10:23:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oricum tu ii ai distrusi -))


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... , 73, 74, 75  Next    


The time now is 26-04-2024, 09:23:30
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x