User
Pass
2FA
 
 

Atentie! Aceasta este versiunea LowFi a topicului! Click aici pentru varianta originala.
Noutati si Discutii Server!
Go to page 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message104903
ese

[Freaky]

Post Posted: 04-04-2013, 06:09:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut, am facut acest topic pentru a purta discutiile despre orice nelamurire sau orice altceva ce tine de serverul si jucatorii de pe war3 aici. Va rog nu mai deschideti alte topicuri (cele inutile si aberante vor fi sterse). Enjoy -
0 0
  
PERLON

[all fiesta no siesta]

Post Posted: 04-04-2013, 08:22:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

se poate baga buytime 3 secunde si autovote la sfarsit de harta?
0 0
  
ese

[Freaky]

Post Posted: 04-04-2013, 08:53:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Despre optiunea buytime s.a mai vb in trecut si nu s.a acceptat aceasta. Cat despre autovote la sf de runda, vom discuta.
0 0
  
Tasse

[`NEZEUj37!]

Post Posted: 04-04-2013, 11:38:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In nici un caz nu e buna ideea cu autovote.
Am vazut pe multe alte servere si se incurcau in voturi. Dadeau si adminii vot si apareau si hartile de la autovote. O harababura...
0 0
  
enable.?!

[Account disabled]

Post Posted: 04-04-2013, 12:09:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tasse wrote:
In nici un caz nu e buna ideea cu autovote.
Am vazut pe multe alte servere si se incurcau in voturi. Dadeau si adminii vot si apareau si hartile de la autovote. O harababura...


Adevarat. + ca daca nu e admin , nu strica sa jucam si harti mai noi .
0 0
  
MonSterKiLL

[AddicteD! ]

Post Posted: 04-04-2013, 12:20:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Idea cu autovote nu e buna. Asa a e pe war6 de cateva saptamani si adminii nu mai dau vot, ca da PTB-ul
0 0
  
Ahileeee

[k|A]

Post Posted: 04-04-2013, 12:37:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi se pare ok cu autovote pentru ca este cand jucam fara admin si jucam harti nasoale si se goleste serveru nu stiu daca ati jucat pe sin-uri careva dintre voi acolo votau playerii harta si nu era scandal gen Sharp care nu da niciodata vote Westwood pentru ca nu ii place ca ii prea mica harta. Daca va obisnuiti cu autovote nu o sa fie harababura. Mi0am spus doar parerea.
0 0
  
Mastermind

[Screwed Freak]

Post Posted: 04-04-2013, 13:04:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai bine s-ar pune in mapcycle numai harti foarte cunoscute - dust2, inferno, westwood, tuscan, aztec, nuke si train. Astfel cand nu e un admin, macar sa se schimbe harta automat cu ceva decent ca sa nu iasa lumea.. De asemenea autokick sa fie 0 default (din acelasi motiv - sa fie sv mai plin cand nu sunt admini).
0 0
  
Py7y

[Mentally Stable]

Post Posted: 04-04-2013, 13:55:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mastermind wrote:
Cel mai bine s-ar pune in mapcycle numai harti foarte cunoscute - dust2, inferno, westwood, tuscan, aztec, nuke si train. Astfel cand nu e un admin, macar sa se schimbe harta automat cu ceva decent ca sa nu iasa lumea.. De asemenea autokick sa fie 0 default (din acelasi motiv - sa fie sv mai plin cand nu sunt admini).


Sunt de acord cu tn!!!
0 0
  
enable.?!

[Account disabled]

Post Posted: 04-04-2013, 14:17:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rog adminii sa se uite si la Cereri ban/Pareri demo ca sunt cam 19 topicuri goale numai pe pagina actuala.
0 0
  
PERLON

[all fiesta no siesta]

Post Posted: 04-04-2013, 18:31:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mastermind wrote:
Cel mai bine s-ar pune in mapcycle numai harti foarte cunoscute - dust2, inferno, westwood, tuscan, aztec, nuke si train. Astfel cand nu e un admin, macar sa se schimbe harta automat cu ceva decent ca sa nu iasa lumea.. De asemenea autokick sa fie 0 default (din acelasi motiv - sa fie sv mai plin cand nu sunt admini).

bineinteles la asta m am referit si eu, la vot sa apara doar harti cunoscute pt momentele cand lipseste adminul.
0 0
  
xD!.

[●●●]

Post Posted: 04-04-2013, 18:52:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bunã treabã cu deschiderea acestui topic ese.


Mastermind wrote:
Cel mai bine s-ar pune in mapcycle numai harti foarte cunoscute - dust2, inferno, westwood, tuscan, aztec, nuke si train. Astfel cand nu e un admin, macar sa se schimbe harta automat cu ceva decent ca sa nu iasa lumea.. De asemenea autokick sa fie 0 default (din acelasi motiv - sa fie sv mai plin cand nu sunt admini).


Ar fi super sã se adauge, doar cã ar fi o micã problemã (unele hãrþi sunt mai mult/puþin jucate) deci trebuie sã se facã un plugin care sã þinã evidenþa hãrþilor jucate ca ºi /last /harti ºi sã nu se schimbe mapã dupã mapã gen: dust2 dust2. Noaptea sunt mulþi doritori de cs dar datoritã inactivitãþii adminilor se joacã hãrþi nejucate iar playerii dispar în secunda 2. Într-un final ar fi foarte folositor un plugin.


O altã idee ar fi sã se joace noaptea (dupa o anumitã orã) doar 1-2-3 hãrþi cu un timp mult mai lung. Dupã cum ºtim cu toþii hãrþile cele mai jucate sunt cele originale gen: d2/inferno/nuke/train
0 0
  
enable.?!

[Account disabled]

Post Posted: 04-04-2013, 19:51:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sau , cand mai ramane un singur admin pe sv si sunt jucatori sa bage de_dust2 si sa puna timeleft 0 , sau ownerul din consola serverului incepand de la ora 11-12 ...

Edit: Rog un owner sa modifice titlul topicului cu codatii mei din "Codatii lui -dinita * cosmiNN" in "Codatii lui Nice" , THX.



L.E: Am si eu o problema cu cs-ul.
Am pus rezolutia pe 640x480 , am pus-o si imi apare asa:




Si nu gasesc cum sa il fac pe tot ecranul.
Ma ajutati va rog ?
0 0
  
QueWar3

[Mentally Stable]

Post Posted: 06-04-2013, 08:22:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca tot e server clasic, cu jucatori , majoritatea cam buni si de ajuns de perspicase sa se fereasca de un flash...ar fi cinstit sa se revina la flashul vietii si pentru coechipieri. Avantajele sunt clare: un joc mai echilibrat , rush'uri mai de bun simt , un joc.
0 0
  
CartofuL2012

[Lank!]

Post Posted: 06-04-2013, 10:36:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Enable
1. Intra la options din cs-> video , si debifeaza "run in window mode", asa o sa-ti mearga pe tot ecranul
2. Poti modifica titlul topicului editand primul post.
0 0
  
enable.?!

[Account disabled]

Post Posted: 06-04-2013, 11:00:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Ms.
2. Nu am cum pt ca lista e facute pe contul Anyway. ....
0 0
  
Mastermind

[Screwed Freak]

Post Posted: 06-04-2013, 11:01:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

QueWar3 wrote:
Daca tot e server clasic, cu jucatori , majoritatea cam buni si de ajuns de perspicase sa se fereasca de un flash...ar fi cinstit sa se revina la flashul vietii si pentru coechipieri. Avantajele sunt clare: un joc mai echilibrat , rush'uri mai de bun simt , un joc.


+1 - Mai simplu nu inseamna mereu mai bine..
0 0
  
Staropramen

[am si eu]

Post Posted: 06-04-2013, 11:50:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

enable.?! wrote:
1. Ms.
2. Nu am cum pt ca lista e facute pe contul Anyway. ....


Pai normal ca nu ai cum daca iti faci cate un cont in fiecare saptamana.
0 0
  
enable.?!

[Account disabled]

Post Posted: 06-04-2013, 12:02:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Staropramen wrote:
enable.?! wrote:
1. Ms.
2. Nu am cum pt ca lista e facute pe contul Anyway. ....


Pai normal ca nu ai cum daca iti faci cate un cont in fiecare saptamana.


Altceva mai bun chiar nu ai de facut inafara de a comenta mult si prost la adresa mea ?
0 0
  
eT | Bobby

[Lord of War3]

Post Posted: 06-04-2013, 12:07:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa inchid acest topic,daca se continua in felul asta.
0 0
  
enable.?!

[Account disabled]

Post Posted: 06-04-2013, 17:07:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://forum.wow-freakz.com/Rezolvat-Un-ban-t214270.html

-
0 0
  
Sharp.

[Dopat. Superantrenat]

Post Posted: 06-04-2013, 19:22:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

S-a discutat despre asta, nu mai incerca sa-ti faci posturi.


L.E: In legatura cu autovote, ar fi bine sa fie inclus dupa ora 00 si scos pe la 7-8 dimineata (sau sa se dezactiveze cand intra un admin pe server .. - si sa se activeze cand nu mai detecteaza urma de admin, am vazut pe unele server ca scrie la fel ca pe war3 "Se conecteaza adminul x, dar apare si cand paraseste serverul, un mic cod legat de autovote nu ar strica), dar ar trebui sa se puna si functia "nominations" si sa se dea vot cu hartile nominalizate de playeri online.. e doar o sugestie si poate fi realizata daca chiar vreti sa implementati autovote
0 0
  
RTX
[Banned user]

[Account disabled]
Banned
Post Posted: 07-04-2013, 10:34:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am si eu o intrebare , de ce toti admini iau codati la playeri ?
0 0
  
mSx

[Account disabled]

Post Posted: 07-04-2013, 10:42:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

As vrea sa propun daca se poate, sa se introduca comanda admin_showip si la playeri in caz ca nu este nici un admin/slot si avem nevoie de ip'ul unui codat -

@RTX ti se pare tie, cand am anuntat ca fac demo unui codat nu mi la luat nimeni pentru ca toti cei de aici sunt intelegatori, mai ales cu gradele inferioare -
0 0
  
eT | Bobby

[Lord of War3]

Post Posted: 07-04-2013, 10:51:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mSx wrote:
As vrea sa propun daca se poate, sa se introduca comanda admin_showip si la playeri in caz ca nu este nici un admin/slot si avem nevoie de ip'ul unui codat -


S-a mai discutat despre asta. Nu se va introduce comanda si playerilor! Bafta.
0 0
  
Urazion

[Wicked Sick]

Post Posted: 07-04-2013, 11:54:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca se poate , o lamurire cu privire la folosirea comenzii amx_page ; Din ce stiu are ca scop : reclamarea codatilor , instiintarea celor care vor sa faca demo si a celor care nu vor sa predea id de mess pe chat .
Problema e ca playerii scriu tot fel de chestii pe langa subiect , gen : ai vazut ,te-ai uitat , pune-ma spect sau ct , propun harti , cer raspunsuri pt gag/kick , diferite intrebari care nu au ce cauta pe amx_page .
Este enervant sa faci un demo iar un player sa tot scrie incontinuu pe amx_page ( dai ban , ai vazut etc) , iti atrage atentia .
Se pot lua masuri ?
0 0
  
*bLuEsKy*

[Creep]

Post Posted: 07-04-2013, 11:58:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu prea ai ce sa le faci,decat sa le dai ban,nu poti sa-i blochezi tastele sa nu mai scrie,si daca e asa,am ramane fara playeri pe server.. nu ai ce sa le faci decat sa le explici.. si speri sa inteleaga!,dar aia care chiar exagereaza si nu termina ii atentionezi si cu un ban de cateva minute,sa se linisteasca ca unii,foarte multi intrec masura,ei nu se gandesc ca e daor un joc!
Asta cred ca e singura posibilitate,parerea mea
0 0
  
xD!.

[●●●]

Post Posted: 07-04-2013, 12:04:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atâta timp cât încalcã regulamentul da, se poate lua mãsuri ºi anume:
- dacã dã pe amx_page altcv inafarã de codat/demo/predare id se poate da un gag iar dacã continuã se poate da ºi un ban sã se linisteascã. Totuºi cel mai bine ar fi sã li se atragã atenþia înainte de a le da gag ºi anume "termino cu amx_page este doar pentru codaþi, dacã mai continui iei gag" ºi sã vezi ce frumos nu te mai streseazã pe amx_page.
0 0
  
PERLON

[all fiesta no siesta]

Post Posted: 07-04-2013, 13:06:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Urazion wrote:
Daca se poate , o lamurire cu privire la folosirea comenzii amx_page ; Din ce stiu are ca scop : reclamarea codatilor , instiintarea celor care vor sa faca demo si a celor care nu vor sa predea id de mess pe chat .
Problema e ca playerii scriu tot fel de chestii pe langa subiect , gen : ai vazut ,te-ai uitat , pune-ma spect sau ct , propun harti , cer raspunsuri pt gag/kick , diferite intrebari care nu au ce cauta pe amx_page .
Este enervant sa faci un demo iar un player sa tot scrie incontinuu pe amx_page ( dai ban , ai vazut etc) , iti atrage atentia .
Se pot lua masuri ?

ar putea pur si simplu cand iau gag sa nu mai poata scrie nici pe amx_page, ar fi mult mai usor si ai scapa de tot stresu
0 0
  
Blue20
[Banned user]


Banned
Post Posted: 08-04-2013, 03:03:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PERLON wrote:
Urazion wrote:
Daca se poate , o lamurire cu privire la folosirea comenzii amx_page ; Din ce stiu are ca scop : reclamarea codatilor , instiintarea celor care vor sa faca demo si a celor care nu vor sa predea id de mess pe chat .
Problema e ca playerii scriu tot fel de chestii pe langa subiect , gen : ai vazut ,te-ai uitat , pune-ma spect sau ct , propun harti , cer raspunsuri pt gag/kick , diferite intrebari care nu au ce cauta pe amx_page .
Este enervant sa faci un demo iar un player sa tot scrie incontinuu pe amx_page ( dai ban , ai vazut etc) , iti atrage atentia .
Se pot lua masuri ?

ar putea pur si simplu cand iau gag sa nu mai poata scrie nici pe amx_page, ar fi mult mai usor si ai scapa de tot stresu



Din cate stiu amx_llama este comanda care interzice jucatorului de a mai scrie pe amx_page. De aceea a fost pusa, in cazul in care playeru` nu intelege de buna voie si continua sa va streseze pe page, il linistiti cu amx_llama.
0 0
  
Paragon

[The Chosen One]

Post Posted: 08-04-2013, 06:27:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blue20 wrote:
PERLON wrote:
Urazion wrote:
Daca se poate , o lamurire cu privire la folosirea comenzii amx_page ; Din ce stiu are ca scop : reclamarea codatilor , instiintarea celor care vor sa faca demo si a celor care nu vor sa predea id de mess pe chat .
Problema e ca playerii scriu tot fel de chestii pe langa subiect , gen : ai vazut ,te-ai uitat , pune-ma spect sau ct , propun harti , cer raspunsuri pt gag/kick , diferite intrebari care nu au ce cauta pe amx_page .
Este enervant sa faci un demo iar un player sa tot scrie incontinuu pe amx_page ( dai ban , ai vazut etc) , iti atrage atentia .
Se pot lua masuri ?

ar putea pur si simplu cand iau gag sa nu mai poata scrie nici pe amx_page, ar fi mult mai usor si ai scapa de tot stresu



Din cate stiu amx_llama este comanda care interzice jucatorului de a mai scrie pe amx_page. De aceea a fost pusa, in cazul in care playeru` nu intelege de buna voie si continua sa va streseze pe page, il linistiti cu amx_llama.

Amx_llama devine stresant daca playerul ii cu capul si incepe sa scrie pe chat. Cred ca este indiferent, gag/llama, daca ii cu gura, ajunge la ban oricum. La playeri din astia chiar nu ai cum sa ii iei cu frumosul, decat sa te duci sa le pui mana pe umar sa le explici cu frumosul de 100 de ori, cel mai bine e sa rezolvi din prima, le-ai pus mana pe gat si i-ai facut K.O cu un ban frumos.
0 0
  
D a n g e R

[AimeR]

Post Posted: 08-04-2013, 09:02:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un admin urgent pe server
Ii unu cu wall si deja m-am saturat sa stau spec sa-l injur sa iasa afara...A golit tot serverul robotul cu wallul lui

Voi va bateti joc de acest server
Lista de admini ii plina...dar intra pe server doar maxim 15 admini din lista aia idioata
De la ora 7 pana acuma nu a intrat un admin
Codatii joaca linistiti dimineata isi fac rank si apoi dc pleaca jucatorii aia buni de pe server si raman codatii
Tare ma tem ca war3 o sa ajunga ca sin....
Acest server o mai duce 1 an asa,daca nu se ia masuri

Ma intreaba un jucator ii faci demo
La ce sa-i fac demo
La sectiunea Pareri Demo/Cerere Ban am deschis vreo 10 topicuri,in care nu mi-a raspuns nimeni si nu i-a banat nimeni pe aia
Ca nu ai pus ip-ul,pai domnule owner baga amx_showip sa aibe acces toti playerii,nu doar aia cu slot
Din toti care au slot,doar 2 am vazut sa faca demo
Inca ii cer ip-ul unui codat la un sloter si el nu mi-l da ca cica nu are acces,dar el se juca linistit

Au plecat adminii aia vechi la facultate sau au plecat de tot de pe server,deoarece adminii astia noi,cer admin si apoi joaca 2 ore pe saptamana...

EDIT:

Apoi cand iau eu gag pentru ca intru unu cu aim sau cu wall si joaca face 100-10 si pe cand intra admin el iese,pentru ca si adminul inloc sa intre cu alt nick,daca stie ca apare acolo ca Adminul X se connecteaza....logic ca iese codatul

Apoi DangeR daca mai injuri ai ban
Tot mie imi dai gag,cand tu ceri admin si faci maxim 10 ore pe saptamana
In fiecare weekend jucam dimineata pe la 8-9 pe war3 si mereu prindeam cate 4-5 codati
Le faceam demo,imi pierdeam eu timpul pe forum,ca oricum nu se uita nimeni fac pariu
0 0
  
Paragon

[The Chosen One]

Post Posted: 08-04-2013, 09:20:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

D a n g e R wrote:
Ca nu ai pus ip-ul,pai domnule owner baga amx_showip sa aibe acces toti playerii,nu doar aia cu slot

THIS 100%, dar majoritatea stim ca minunea asta nu se va intampla din anumite motive pe care daca le numesc aici, unii se vor enerva, stim bine cine, stiu eu cativa.
1. Dimineata unii mai au scoala/servici, asta daca nu vrei sa chiulim sau sa plecam asa pur si simplu de la munca ca sa banam cativa codati.
2. Poti face cerere de slot, ca ai orele, numai ca celalalt ingredient cam lipseste, iti pierzi starea cam repede.
3. Sugerez sa se scoata porcaria aia cu Adminul X se conecteaza, nu ar strica sa fim mai subtili.
4. Inca odata, pentru a 4-a sau a 5-a oara, sugerez si ROG ownerii sa se gandeasca din nou cu implementarea amx_showip si amx_last pentru TOATA lumea. Sau sa lasati majoritatea sa voteze, facem un poll, dam un termen, din data X pana in data Y, la sfarsit vedem ce si cum, si gata.
0 0
  
Ahileeee

[k|A]

Post Posted: 08-04-2013, 12:49:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce mi se pare ciudat multi admini joaca cu alt nume doar sa poate juca linistiti acuma cateva zile nu era nici un admin era haos pe server dar un jucator primeste o injuratura isi schimba numele da gag si revine la nickul nou si joaca linistit ,e ok sa joci cu alt nume doar daca mai sunt alti admini online parerea mea , daca vezi ca nu este nici un admin joaca frate cu adminu ca e nevoie de un admin pe server.
0 0
  
SharK90

[SharK]

Post Posted: 08-04-2013, 13:17:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Danger - daca injuri respectivul codat nu te ajuta cu nimic el nu va iesii din contra va face si mai rau ... cel mai bine daca tot nu intelege va puneti toti spectatori si pana la urma va iesii ...

@ NEO - ai dreptate ! din tot ce se discuta aici nu s'a pune in aplicare nimic asa ca ne racim gura degeaba ....

@ Ahileee - si tu ai dreptate sunt cativa admini care joaca cu alt nume dar din pacate vad ca nimeni nu face nimic ...
0 0
  
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Next    


The time now is 16-05-2024, 22:47:40
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password