User
Pass
2FA
 
 

Problema serioasa: FREEZURI !
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3827
EvoK1dd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-02-2014 20:26)
Joined: 29 Dec 2012
Posts: 80, Topics: 6
Location: Stormwind

Reputation: 34.7
Votes: 3

 
Post Posted: 20-02-2013, 13:24:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am freezuri neincetate in bg Arathi imi arata ca am 50 fps da merge de parca asa avea pc pe lemne.


STORMLORD ce ui folosesti ?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bogdani

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-11-2019 09:27)
Joined: 14 May 2012
Posts: 1106, Topics: 22
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 352
Votes: 33

 
Post Posted: 20-02-2013, 13:26:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-STORMLORD- wrote:
Dupa cum zice si titlul, a o problema foarte serioasa cu freezurile ingame. Am 2 tipuri de freezuri:
1. Se blocheaza imaginea, sonorul inca merge, pot misca cursorul, iar dupa cateva secunde (cel putin 4) se aude un sunet bâzâit, ca si cum ai spama un spell, dupa care se deblocheaza. Genul asta de freezuri imi lasa si textura f%$&-ta (exemplu 1 si 2 ) si singurul mod in care o pot "repara" e un relog, sau restart la joc.
2. Se blocheaza imaginea timp de ~3 sec, se deblocheza timp de o fractiune de sec (timp in care aud putin sonor), si iar se blocheaza, si iar se deblovheaza pt o fractiune si tot asa. Si singurul mod in care pot scapa de asta, e sa prin momentul oportul in acea fractiune in care se deblocheaza, si sa dau alt-f4 sau ctrl-alt-del........sau sa dau restart.
Vreau sa stiu daca mai are cineva problemele astea, si daca sunt cumva de la pc-ul meu, sau de la server.


NOTE: Aceste freezuri apar in special cand sunt mai multi pe srv, si numai de cand am trecut la 4.3, in special in ultimele zile.

Descarca de pe net un program care monitorizeaza temperatura placii video(Msi Afterburner).Posibil sa fie de la temperatura prea mare.Reinstaleaza driverul,desfa carcasa si curata cu o scobitoare praful de pe radiator.Doar in wow se intampla??




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 20-02-2013, 18:04:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Temperatura placii e de ~70 grade (mereu a fost asa) si nu mi se intampla doar in wow. Pe langa faptul ca a inceput sa mi se reseteze pc-ul cand ii vine lui, dupa aprox 10 min de la inceperea unui film/serial, mi se umple tot ecranul filmului de romburi verzi.

Evok1dd: Folosesc doar bartender.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Suffer

[Creep]



Status: Offline
(since 28-01-2021 21:17)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 708, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 304.4
Votes: 15

 
Post Posted: 20-02-2013, 18:20:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-STORMLORD- wrote:
Temperatura placii e de ~70 grade (mereu a fost asa) si nu mi se intampla doar in wow. Pe langa faptul ca a inceput sa mi se reseteze pc-ul cand ii vine lui, dupa aprox 10 min de la inceperea unui film/serial, mi se umple tot ecranul filmului de romburi verzi.

Evok1dd: Folosesc doar bartender.

Daca ti se reseteaza pcu asa e clar temeperatura prea mare la placa video, trebuie sa fie pe la 50-60, daca ai un cooler..la laptopuri e mai mare pentru ca e mai greu cu racirea.Si mie mi se mai strica imaginea cu patratele verzi la unele seriale, dar stiu ca e pe moarte placa video...tot primesc un freeze de 10 sec si black screen dupa isi revine si-mi zice Ati driver has stop working and has succesfully recovered, de vreo ~1 luna a inceput sa-mi faca asta...si nu am facut nimic...dar presupun cum am zis si mai devreme ca e pe moarte placa video.O sa reinstalez video driverul original, poate ajuta la ceva totusi.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 20-02-2013, 18:31:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Suffer wrote:
Daca ti se reseteaza pcu asa e clar temeperatura prea mare la placa video, trebuie sa fie pe la 50-60, daca ai un cooler..la laptopuri e mai mare pentru ca e mai greu cu racirea.Si mie mi se mai strica imaginea cu patratele verzi la unele seriale, dar stiu ca e pe moarte placa video...tot primesc un freeze de 10 sec si black screen dupa isi revine si-mi zice Ati driver has stop working and has succesfully recovered, de vreo ~1 luna a inceput sa-mi faca asta...si nu am facut nimic...dar presupun cum am zis si mai devreme ca e pe moarte placa video.O sa reinstalez video driverul original, poate ajuta la ceva totusi.


Am aceleasi probleme ca si tine, doar ca la mine au inceput cam de 2 sapt. Si placa video nu are coller, si temeratura aia a avut-o asa mereu.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 28-09-2024, 19:20:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x