User
Pass
2FA
 
 

[PvE] Fury Warrior 4.3 Discussion
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message17837
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 23-02-2013, 20:11:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gresesti enorm.La noi pe server se stackeaza prea multe...etc etc etc...pe blizz cu gearu asta la alizabel nu dadeai 20k dps.Ce sa zik...daca nu ai habar cum era pe blizz 4.3.4 e logic sa gandesti ca e normal sa dai asa la gearu asta.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
milkasucks

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-02-2013 20:52)
Joined: 27 Jan 2012
Posts: 42, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: -55.8
Votes: 6

Post Posted: 23-02-2013, 22:53:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tamaie wrote:
gresesti enorm.La noi pe server se stackeaza prea multe...etc etc etc...pe blizz cu gearu asta la alizabel nu dadeai 20k dps.Ce sa zik...daca nu ai habar cum era pe blizz 4.3.4 e logic sa gandesti ca e normal sa dai asa la gearu asta.

Da am jucat pe 4.3.4 - si fury dadea mai tare ca si arms in PVE -


Ma ustura ochii !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
divinity4uuu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-11-2019 13:21)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 148, Topics: 25
Location: Cluj Napoca

Reputation: 301.6
Votes: 17

 
Post Posted: 24-02-2013, 11:02:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

milkasucks wrote:
Tamaie wrote:
gresesti enorm.La noi pe server se stackeaza prea multe...etc etc etc...pe blizz cu gearu asta la alizabel nu dadeai 20k dps.Ce sa zik...daca nu ai habar cum era pe blizz 4.3.4 e logic sa gandesti ca e normal sa dai asa la gearu asta.

Da am jucat pe 4.3.4 - si fury dadea mai tare ca si arms in PVE -


in 4.3 arms warrior e cel mai bun dps la pve..nu cu mult peste fury dar asa cu vreo 5-10k dps tot e



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 24-02-2013, 14:41:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

milkasucks wrote:
Tamaie wrote:
gresesti enorm.La noi pe server se stackeaza prea multe...etc etc etc...pe blizz cu gearu asta la alizabel nu dadeai 20k dps.Ce sa zik...daca nu ai habar cum era pe blizz 4.3.4 e logic sa gandesti ca e normal sa dai asa la gearu asta.

Da am jucat pe 4.3.4 - si fury dadea mai tare ca si arms in PVE -


Se vede cat ai jucat pe 4.3.4 daca spui asta... Insa nu e cum zice lumea, nu e o MARE diferenta intre Arms si Fury, la end gear la un fight "Patchwork Style" cum e Ultraxion, diferenta e de 2-3k DPS.
Iar da, Tamaie are dreptate, eu la 408ilvl(asta insemnand BiS) dadeam la Alizabal 35k daca-mi aduc bine aminte...iar aici dau 32k la 369ilvl(da, stiu, sunt in urma cu gearul..), si prind crituri de 90k Slam...iar pe Blizz la gearul ala nu saream de 60k nici cu potiune si full stacks la Eye of Unmaking.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
speaksoftly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-09-2016 10:46)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 160, Topics: 28
Location: Oradea

Reputation: 107.3
Votes: 15

 
Post Posted: 24-02-2013, 17:15:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tamaie wrote:
pe blizz cu gearu asta la alizabel nu dadeai 20k dps.

Chestia asta e discutabila , daca nu ai macar 5 peste 20k dps te cam bati cu enrage timeru.

cherosh wrote:
eu la 408ilvl(asta insemnand BiS) dadeam la Alizabal 35k daca-mi aduc bine aminte...iar aici dau 32k la 369ilvl(da, stiu, sunt in urma cu gearul..), si prind crituri de 90k Slam...iar pe Blizz la gearul ala nu saream de 60k nici cu potiune si full stacks la Eye of Unmaking.

Nu ai cum sa dai la 408ilvl pe un boss care 80% din durata encounterului stai si ii cari bucati doar 35k dps , cu gearu ala nu ai cum.
Eu am 382 ilvl cu 3 iteme PVP si la Alizabal dau 40k burst si +30k dmg sustinut.
Daca cauti pe Youtube sau WarcraftMovies un clip cu Arms Warr in PVE ai sa vezi ca la BiS ajunge undeva pe la 55k dps single target si +80k AoE si ajunge chiar cu 5k dps inainte`a unui Furry Warr.

Ex: Heroic Madness of Deathwing 10man Arms Warrior Point of View

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 24-02-2013, 21:16:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

speaksoftly wrote:
Tamaie wrote:
pe blizz cu gearu asta la alizabel nu dadeai 20k dps.

Chestia asta e discutabila , daca nu ai macar 5 peste 20k dps te cam bati cu enrage timeru.

cherosh wrote:
eu la 408ilvl(asta insemnand BiS) dadeam la Alizabal 35k daca-mi aduc bine aminte...iar aici dau 32k la 369ilvl(da, stiu, sunt in urma cu gearul..), si prind crituri de 90k Slam...iar pe Blizz la gearul ala nu saream de 60k nici cu potiune si full stacks la Eye of Unmaking.

Nu ai cum sa dai la 408ilvl pe un boss care 80% din durata encounterului stai si ii cari bucati doar 35k dps , cu gearu ala nu ai cum.
Eu am 382 ilvl cu 3 iteme PVP si la Alizabal dau 40k burst si +30k dmg sustinut.
Daca cauti pe Youtube sau WarcraftMovies un clip cu Arms Warr in PVE ai sa vezi ca la BiS ajunge undeva pe la 55k dps single target si +80k AoE si ajunge chiar cu 5k dps inainte`a unui Furry Warr.

Ex: Heroic Madness of Deathwing 10man Arms Warrior Point of View


Ma inveti tu sa joc? Compari Alizabal cu Madness of Deathwing? -))) Serios, mai bine nu te baga...
Te rog da click pe semnatura mea, si apoi du-te cu mouse-ul pe killurile mele din DS HC, apoi vedem cine are mai multa experienta pe 4.3 -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
speaksoftly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-09-2016 10:46)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 160, Topics: 28
Location: Oradea

Reputation: 107.3
Votes: 15

 
Post Posted: 24-02-2013, 23:10:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Ma inveti tu sa joc? Compari Alizabal cu Madness of Deathwing? ))) Serios, mai bine nu te baga...

Quote:
eu la 408ilvl(asta insemnand BiS) dadeam la Alizabal 35k

Acuma iti dai cu firma in cap?
Zici ca la Alizabal dai cu BiS 35k dps si acuma zici daca compar Alizabal cu Deathwing?! Eu vorbesc de ILVL in general , nu cred ca un encounter face diferenta de 20k dps plus ca Alizabal nu e un boss unde tu ca melee pierzi dps.

Quote:
Ma inveti tu sa joc?

Stiu ca e tentatia sa suferim pe forum de skill , progress si alte chestii , dar hai sa o lasam pe alta data tu iti vezi de dps`u tau eu de al meu.
Vad ca te ataci cand iti spune cineva ceva.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 24-02-2013, 23:28:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

speaksoftly wrote:
Quote:
Ma inveti tu sa joc? Compari Alizabal cu Madness of Deathwing? ))) Serios, mai bine nu te baga...

Quote:
eu la 408ilvl(asta insemnand BiS) dadeam la Alizabal 35k

Acuma iti dai cu firma in cap?
Zici ca la Alizabal dai cu BiS 35k dps si acuma zici daca compar Alizabal cu Deathwing?! Eu vorbesc de ILVL in general , nu cred ca un encounter face diferenta de 20k dps plus ca Alizabal nu e un boss unde tu ca melee pierzi dps.

Quote:
Ma inveti tu sa joc?

Stiu ca e tentatia sa suferim pe forum de skill , progress si alte chestii , dar hai sa o lasam pe alta data tu iti vezi de dps`u tau eu de al meu.
Vad ca te ataci cand iti spune cineva ceva.


Serios? Tu stii macar ce se intampla in Madness of Deathwing? Nu stiu daca mai am World of Logs-urile, dar am dat la Madness 10H 90k(ai o chestie Spellweave (wowhead link) care procuie din AoE si da foarte mult damage, ~20% din damage-ul meu in fightul ala, plus ca ai 20% increase damage(Kalecgos' Presence (wowhead link)) si 20% increase haste(Nozdormu's Presence (wowhead link)). Cred ca nu stii ce vorbesti, la Alizabal ca Warrior pierzi enorm DPS pentru ca ti se duc stackurile de Slaughter cat timp e bossul in Blade Storm...si da, pot sa sufar de skill, progress, pentru ca am cu ce, spre deosebire de tine -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
speaksoftly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-09-2016 10:46)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 160, Topics: 28
Location: Oradea

Reputation: 107.3
Votes: 15

 
Post Posted: 24-02-2013, 23:33:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da scuzama , esti zeu meu. Sti sa mergi pe bicicleta?
Ok ramai tu la suferinta ta. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 25-02-2013, 00:28:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

speaksoftly wrote:
Da scuzama , esti zeu meu. Sti sa mergi pe bicicleta?
Ok ramai tu la suferinta ta. -


Sunt de parere ca pe un forum public cu totii ar trebui sa vorbim aceeasi limba, deci te rog, din moment ce eu iti scriu tie corect, incearca sa faci la fel... - Si da, stiu sa merg pe bicicleta, mersi de intrebare(imi place ca mereu cand pierdeti un argument ii faceti pe ceilalti intr-un fel sau altul "no liferi", insa daca te-ai fi uitat la activitatea mea de pe armory, ai fi vazut ca nu am mai intrat pe blizz de ~4-5 luni, iar aici intru cand ma plictisesc si nu ies in oras...so, da, "stiu sa merg pe bicicleta").

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 25-02-2013, 00:46:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

speaksoftly nu compara tu dmg'ul de aici de la Alizabal cu cel de pe blizz...aici ai 3 aure de 20% attack power pt melee, 2 hero si toate cele.
Pierzi dps cand e in bs si pt ca ai rendul pe boss si pierzi din mai multe puncte de privire.Anyway...nu o sa poti compara dmg'ul care se da aici cu cel de pe blizz.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
krummy

[King Of Hell]



Status: Offline
(since 16-03-2020 17:30)
Joined: 06 Apr 2011
Posts: 628, Topics: 39
Location: Twisting Nether

Reputation: -97.8
Votes: 24

   
Post Posted: 25-02-2013, 09:37:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

speaksoftly wrote:
Quote:
Ma inveti tu sa joc? Compari Alizabal cu Madness of Deathwing? ))) Serios, mai bine nu te baga...

Quote:
eu la 408ilvl(asta insemnand BiS) dadeam la Alizabal 35k

Acuma iti dai cu firma in cap?
Zici ca la Alizabal dai cu BiS 35k dps si acuma zici daca compar Alizabal cu Deathwing?! Eu vorbesc de ILVL in general , nu cred ca un encounter face diferenta de 20k dps plus ca Alizabal nu e un boss unde tu ca melee pierzi dps.

Quote:
Ma inveti tu sa joc?

Stiu ca e tentatia sa suferim pe forum de skill , progress si alte chestii , dar hai sa o lasam pe alta data tu iti vezi de dps`u tau eu de al meu.
Vad ca te ataci cand iti spune cineva ceva.


Ratat


 
Staff message (In2ition):
 
1 warn, insulte+offtopic



All I need is a Gun with NO Bullets , some BULLETS and a *** ROCK CD.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Lik

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-11-2019 04:59)
Joined: 16 Aug 2011
Posts: 126, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 466.9
Votes: 12

Post Posted: 25-02-2013, 10:10:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mda....lasand la o parte aceste polemici f palpitante,un guide pt fury 4.3.4 pve exista pe freakz sau e pe "vine" sau puteti lasa un link la vrun site cu un guide facut cu cap?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
speaksoftly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-09-2016 10:46)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 160, Topics: 28
Location: Oradea

Reputation: 107.3
Votes: 15

 
Post Posted: 25-02-2013, 11:48:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tamaie wrote:
speaksoftly nu compara tu dmg'ul de aici de la Alizabal cu cel de pe blizz...aici ai 3 aure de 20% attack power pt melee, 2 hero si toate cele.
Pierzi dps cand e in bs si pt ca ai rendul pe boss si pierzi din mai multe puncte de privire.Anyway...nu o sa poti compara dmg'ul care se da aici cu cel de pe blizz.

Da ai dreptate , poate ca am exagerat cu acea comparatie , dar nu am dat nimanui in cap - si faza cu 2x hero doar in pugs raid intalnesti , din cate stiu e banabila treaba

Quote:
Sunt de parere ca pe un forum public cu totii ar trebui sa vorbim aceeasi limba, deci te rog, din moment ce eu iti scriu tie corect, incearca sa faci la fel... Si da, stiu sa merg pe bicicleta, mersi de intrebare(imi place ca mereu cand pierdeti un argument ii faceti pe ceilalti intr-un fel sau altul "no liferi", insa daca te-ai fi uitat la activitatea mea de pe armory, ai fi vazut ca nu am mai intrat pe blizz de ~4-5 luni, iar aici intru cand ma plictisesc si nu ies in oras...so, da, "stiu sa merg pe bicicleta").

Da si eu sunt de aceasi parere , nu m`am uitat la activitatea ta pe armory (te cred ca ai jucat pe blizz) dar in unele posturi si tu esti ironic , de aici si raspunsurile ironice.

Oricum hai o lasam asa cum e. - (ca deja o dam in flame)
krummy wrote:
Ratat

exact ce ziceam

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MeizNab

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2019 02:29)
Joined: 09 Oct 2011
Posts: 408, Topics: 45
Location: Romania

Reputation: 99.3
Votes: 32

 
Post Posted: 01-03-2013, 15:52:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lik wrote:
mda....lasand la o parte aceste polemici f palpitante,un guide pt fury 4.3.4 pve exista pe freakz sau e pe "vine" sau puteti lasa un link la vrun site cu un guide facut cu cap?

Cauta pe elitist jerks,daca iti este lene sa cauti o sa-ti las un link.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 27 January 2016 17:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 13-05-2024, 05:21:24
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x