User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] [Shaman][Misc] Healing Stream Totem
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message3684
Requiemnox

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-05-2013 13:16)
Joined: 22 Nov 2012
Posts: 368, Topics: 8
Location: Miserupia

Reputation: 126.4
Votes: 22

Post Posted: 26-03-2013, 00:26:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
nseries wrote:
Roshkatul wrote:
ovidiu_2311 wrote:
Tocmai, ca in combat log apare cum trebuie cand ai full HP iti apare asa: "Roshkatul gains 0 health from healing stream totem's healing stream totem.(1949 overhealed)" adica ai HP full si ti-o dat 0 heal iar restul s-a pus ca overheal, in schimb cand nu ai hp-ul full iti apare asa: "Roshkatul gains 2427 health form healing stream totem's healing stream totem." adica ai primit heal-ul care ti l-a dat. Problema este de ce nu apare pe recount? si eu stiam ca recountul contorizeaza doar in momentul cand esti in combat si s-ar putea ca pe dummy sa nu considere ca esti in combat.


Din cate stiam, aparea Roshkatul gains 2427 health form Roshkatul's healing stream totem.

Sti prost. Cand ai full HP primesti OVERHEAL (adica +x heal la HP-u tau FULL adica 120k/120k sau cat ai tu.


Data viitoare te rog sa te uiti pe screenshoturi.. mi-am scazut HP-ul... Si eu ma referam ca healul de la totem, in-game nu apare ca healul meu.. Eu nu vad cand totemul meu da heal altora in-game, chiar si cu acea optiune de la interfata activata (sa iti arate tot healul pe care il dai, indiferent daca este hot/direct heal si la cine il dai)

Am facut si print cu altcineva in party, si in timp ce eu primeam heal de la totem, eu nu puteam sa vad ca el primeste heal de la totem sau nu, chiar daca el in realitate primea acel heal...

Practic Healing Stream totemul nu apare ca fiind al meu, chiar daca eu lam plasat (conform combat logului) Este minor bug (asta daca nu cumva influenteaza si healul dat de totem, de-si nu am observat probleme), poate deruta anumiti playeri (am intalnit un shaman resto care tinea Mana Spring, crezand ca healing stream totemul era buguit, deoarece el vedea ca doar el primeste heal) nu este game-breaking, si de aceea am pus [Misc] la titlu...





Ce mai vrei? Apare Healing Stream Totem's Healing Stream Totem pentru ca acel heal se numeste Healing Stream Totem si este castat de catre totem..
Cat despre veridicitatea la SS,uita-te la acel blog si vei intelege.
Close topic..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 26-03-2013, 16:46:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca vrei neaparat sa vezi cat heal da totemu, urca-te pe mount, ridica-te destul de mult incat atunci cand dai dismount in aer sa cazi jos si sa ajungi undeva la 5-10% hp, ataca dummy cu flameshock si pune healing stream langa tine. Daca esti in combat nu te regenerezi si daca ai destul de putin HP intra mastery in functiune la totem si in loc de 1900 o sa dea undeva la 3-4 k pe tick. De asemenea in recount debifeaza optiunea cu Merge pets and owners si ai sa vezi healing stream trecut separat
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-03-2013, 19:09:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Requiemnox wrote:





Ce mai vrei? Apare Healing Stream Totem's Healing Stream Totem pentru ca acel heal se numeste Healing Stream Totem si este castat de catre totem..
Cat despre veridicitatea la SS,uita-te la acel blog si vei intelege.
Close topic..


DA, Trebuia sa apara Shaman's Healing Stream Totem pentru ca este totemul shamanului, nu este totemul... totemului...Healul dat de totem, apare in recount la cel care primeste healul, Daca eu ii dau heal lui X cu totemul, in recount X a dat heal cu totemul meu

Si healul dat de totem nu apare la FLOATING COMBAT TEXT, de ficare data cand totemul da heal, teoretic ar trebui sa vad cat primesc heal toate cele 5 persoane care sunt in raza totemului, dar eu nu vad decat healul pe care il primesc eu..

Unii dintre voi se pare ca nu vedeti prea bine.. tot imi ziceti sa fac teste in combat/cu low hp.. am facut deja asta..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Requiemnox

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-05-2013 13:16)
Joined: 22 Nov 2012
Posts: 368, Topics: 8
Location: Miserupia

Reputation: 126.4
Votes: 22

Post Posted: 27-03-2013, 02:07:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Requiemnox wrote:


Ce mai vrei? Apare Healing Stream Totem's Healing Stream Totem pentru ca acel heal se numeste Healing Stream Totem si este castat de catre totem..
Cat despre veridicitatea la SS,uita-te la acel blog si vei intelege.
Close topic..


DA, Trebuia sa apara Shaman's Healing Stream Totem pentru ca este totemul shamanului, nu este totemul... totemului...Healul dat de totem, apare in recount la cel care primeste healul, Daca eu ii dau heal lui X cu totemul, in recount X a dat heal cu totemul meu

Si healul dat de totem nu apare la FLOATING COMBAT TEXT, de ficare data cand totemul da heal, teoretic ar trebui sa vad cat primesc heal toate cele 5 persoane care sunt in raza totemului, dar eu nu vad decat healul pe care il primesc eu..

Unii dintre voi se pare ca nu vedeti prea bine.. tot imi ziceti sa fac teste in combat/cu low hp.. am facut deja asta..


Inca n-ai terminat?
Toata treaba tine de UI si nu de server,foloseste x-perl daca vrei sa vezi asta.

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/3523083924

Asa a fost si pe blizz,whaddup.
Termina cu acuzatiile cand tu insuti nu esti sigur de respectivele afirmatii.. Raised eyebrow
PS: Noroc cu random requests de la players pe battlenet,unii ca tine nu inteleg unele chestii nici macar evidentul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
leocta
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2013 12:52)
Joined: 20 Jun 2011
Posts: 389, Topics: 17
Location: Romania;Constanta;Delfinariu

Reputation: -149
Votes: 12

 
Post Posted: 27-03-2013, 02:20:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cu toata palavrageala asta eu am dedus o chestie -) :
rosckatul are oful sau si acela este ca pe tickul de la healing stream totem nu scrie ROSCKATUL -

Daca te linisteste sau nu , afla ca nici pe blizz din healul de la totem nu scrie pe el vasilica,ionica sau in cazul tau roskatul .
Iar daca vrei astfel , inventeaza-ti tu un joc al tau -.
Anyway nu cred ca astea sunt ''bugurile majore'' de pe freakz , iar daca ar fi fost doar astfel de buguri, iti zic cu sinceritate ca mi-as fi scos palaria in fata lui shocker si a comunitati freakz .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 27-03-2013, 15:44:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Useless.


воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Raster, 27 March 2013 13:44



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 30-09-2024, 00:59:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x