User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Reclamatie Ksm
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message916
SENTI#Chris

[▲]



Status: Offline
(since 12-12-2021 16:11)
Joined: 25 May 2015
Posts: 3735, Topics: 257
Location: Romania

Reputation: 228
Votes: 284

 
Post Posted: 30-10-2016, 19:52:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca mai vad off-topic,aveti 2warns. Ce e cu tiganeala asta ? Vreti cearta ? Aveti privat

Revin cu o parere asupra reclamatiei


-Back soon
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ricsii

[Creep]



Status: Offline
(since 08-02-2017 19:34)
Joined: 05 Feb 2015
Posts: 916, Topics: 17
Location: Tara Minunilor

Reputation: -100.2
Votes: 29

 
Post Posted: 30-10-2016, 22:00:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alandala sare piperul la pieptul de pui.

Nu , nu doresc sa vina cineva cu un roman de 10 pagini cat Luceafarul , sa vina cineva sa-mi dea PM sau aici si vedem , scurt si la obiect. Ai remove/down sau asa mai departe.

In rest , puteti face reclamatii si atacuri la adresa mea cat vreti , nu faceti nimic , doar ma amuz pe seama voastra.

Seara placuta.


In anii ce au trecut...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
zeno97

[Kyuubi ]



Status: Offline
(since 15-01-2018 13:44)
Joined: 07 May 2016
Posts: 474, Topics: 11
Location: Galati

Reputation: 42.9
Votes: 8

     
Post Posted: 31-10-2016, 15:06:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ksm wrote:

Si ..de cand joc ..3 cuvinte nu ti-am zis tie zeno ..nici nu stiu cum drq ai luat tu admin .
Nu stiam ca existi ,Dar fie ..daca mi-am batut joc si detine ..si mai bine -)


Nici nu cred ca era cazul sa imi zici ceva pentru ca nu aveai ce in primul rand dar e de ajuns sa iti vad comportamentul ca sa imi dau seama cu cine am dea face -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Catylinna

[Lookwhatyou'vedone]



Status: Offline
(since 30-11-2021 22:03)
Joined: 04 Jun 2011
Posts: 1422, Topics: 46
Location: Cyprus

Reputation: 2796
Votes: 161

Post Posted: 31-10-2016, 15:46:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dintr-o chestie marunta adica (o musca) deja e un elefant aici si nici nu se poate discuta normal, fiecare intelege ce vrea, fiecare isi sustine ideea si fiecare face ce vrea din cate vad.
Eu zic sa va rezolvati problemele PERSONALE in privat, pentru ca aici nu este o reclamatie, e o parere mai mult personala din partea unui admin adusa altui admin, nu pot sa zic ca e da sau nu, pentru ca de fiecare data cand am intrat pe server KSM nu era afk si de cand il cunosc nu a facut probleme.
Si daca se dovedeste ca asa face mereu, nu doar in acel moment cand ai prins tu acele faze..sfatul meu este sa aiba mai mare grija pe viitor si acest sfat e pentru voi toti nu doar pentru el.
@Jon, @Chris




Casuta vocala @Caty @Catylinna
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
JonSnow

[King in the North]



Status: Offline
(since 28-04-2021 17:29)
Joined: 09 Jul 2015
Posts: 12905, Topics: 75
Location: Winterfell.

Reputation: 10609.9
Votes: 429

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  JonSnow0001 
Post Posted: 01-11-2016, 22:21:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ricsii wrote:

Vad ca tu chiar ai ceva cu Ksm nu gluma.

Cat de disperat sa fii sa stai spectator pe el , sa ne faci un demo de maxim 2-3 minute ca dupa 10 secunde l-am inchis , si dupa sa-l postezi aici ca sta afk.

Simt momentul de a-ti arata cat de neinformat esti , si-a inceput cariera de admin din data de 14.08.2015 , de atunci pana astazi au trecut 15 luni , luand orele acumulate din 2015 pana azi , sunt 869 impartit la 15 este fix 57 ore pe luna , si 5694 impartit la 15 sunt 379 kills pe luna.

Acum te intreb eu pe tine Sabe , cate ore-kills trebuie pentru UP? Am sa-ti raspund chiar eu , sa nu zici ca sunt nesimtit , exact 30 el are dublu , deci ?

---------------------------------------

Poate sa aiba si 5 ani de activitate pe server, 5 milioane de ore jucate, miliarde de kill-uri, nu compari cele 15 luni ale lui Ksm cu cele 2 luni ale lui Sabecky, pur si simplu tu faci comparatie intre un ac si un cutit si ceri acului sa taie o bucata de carne in doua.

Compara-l cu un admin din categoria sa.

_________________

Ricsii wrote:
Sa-ti raspund la prima fraza , comenzi-banuri date degeaba pe helperi? Nu prea am vazut cazuri , inafara de Just,Snow,Cake nu prea vad alti admini sa se planga pentru comenzi degeaba. Faza cu afk , ti-am explicat-o mai sus , blocurile alea sunt chiar ok puse acolo , din timp ce unii simplifica mape care sunt extrem de simple , poate si el/eu sa ingreunatatim harti. Recordul nu inseamna nimic , pe langa asta cand ai fost intrebat despre record nu ai dat nici o explicatie doar ca a aparut asa subit , am acceptat , vad ca pe tine te manca sa faci tam-tam.
Se joaca cu cvar? Cum se joaca cu cvar ? Imi explici? Injuri playerii pe ascuns - , lasa ca e bine.

Ultima fraza , care e o repetare a primei parti , doar ca ai schimbat cateva cuvinte sau ai adaugat.

Dar am sa-ti raspund si la partea aceea , aia care muncesc si 2 ore pe zii pentru asa ceva sunt cu grade inferioarea helper/mod etc , din timp ce eu/el/Chris/Dark am ajuns sus , sus unde deja nu se mai calculeaza chiar atat de aspru activitatea , pentru ca pur si simplu noi deja avem ore-kills-banneduri destule , nu mai trebuie sa dovedim nimic , pe cand tu trebuie sa dovedesti mult pana ajungi tu acolo sus , cand Ksm sau restul curatau serverul tu nici slot nu aveai pe server.

-------------------------------------

Vorbesti de persoana lui de parca ai sta langa el tot timpu' sa stii ce face, da, a dat banned la multi admini fara remuscari sau sa tina cont de consecinte / reguli, asta il face pe el o persoana diferita si perceputa de multi ca un scandalagiu, chiar si de el insusi.
Dintre toti, crede-ma doar eu l-am inteles, nu stiu daca a stat cineva sa-i analizeze purtarea pas cu pas, cum se simte in unele momente, chiar daca nu m-a agreat uneori eu mereu l-am considerat prieten si am incercat sa-l inteleg cum am facut-o si cu tine de altfel.

Legat de blocks, nu, nu asa se pun acele ziduri de capu' lor, la nimereala sau mai stiu eu cum, se aseaza si ele cu cap, la ochi incat sa se imbine una cu cealalta si sa nu impiedice playerii din parcurgerea mapei.
Ceea ce am simplificat EU, am facut-o pentru binele playerilor, i-am scutit de o corvoada de bhop in plus facandu-le timpu' petrecut pe server mai distractiv.

Tocmai cand va ajunge Detinator va fi scutit de obligatiile aspre.
Btw, daca tot folositi cvars, documentati-va inainte de a-l pune in practica, sa nu ne trezim pe urma ca aolo ce are serveru'.

___________________


Ricsii wrote:
Si un ultim rand asa de off topic , fara nici o suparare daca vrei sa ajungi sus nu asa se face , crezi ca daca ne dai in gat pe toti cu inactivitate-comenzi sau ce mai gasesti tu acolo ai sa ajung sus? Nu , o sa ajungi sus cand o sa meriti , pe vremuri cred ca ne dadeam peste 10 migraine unul la altul , plus banneduri de 5-10 minute cu motive absurde sau de pauza , sau faceam race pe miza cu banned , ma refer ca daca pierdeam eu celalalt ma bana chiar si pentru 30 de minute , dar nu s-a suparat nimeni , era fun.
Vremea aceea acum a trecut si nu mai exista fun/prietenie sau incredere , exista doar un tel , sa ajung cat mai sus pe spatele celuilalt , btw nu vad de ce te incurca afk lui Ksm , nu te poti juca linistit sau ? Acum 1 an Bogdan , Abra stateau cu orele afk , nu m-a interesat eu continuam sa joc si sa tin serverul curat. Mai departe decideti voi ce si cum , e treaba voastra Jon-Bogdan-Shika-Caty , eu nu ma mai bag , mi-am spus doar parerea.

Dupa masa faina. -

Scopu' lui nu fost "detronarea voastra" ca sa va fure locu'.
V-a adus la cunostinta ca profita de rangu' actual in unele momente si nu i se acorda nici o sanctiune, nimic mai mult.

Bineinteles ca stateau, avea cine sa-i traga la raspundere, cuteza cineva ?
Cat timp stai AFK cu un rost te-am inteles, lucreaza la server, cauta ceva pentru server, dar cand lenevesti sau pleci undeva iesi nene din joc.

E treaba mea acum, ei si-au facut-o deja, m-au invatat pe mine cum sa actionez in astfel de momente. ^^


------------------------------
Spoiler:

Spoiler by JonSnow.
V-am testat calmul si capacitatea de a analiza spusele cuiva, dar ca-ntotdeauna s-au umflat venele pe voi de suparare ca va raspunde cu atat tupeu un admin "inferior" voua.
Se vedea de la o posta ca a fost conceput de mine, chiar v-am lasat indiciu "-----------------", dar spirit de observatie ioc.

De ce l-am ajutat ?
Ti-am demonstrat ca nu poti rezolva o reclamatie fara sa te aperi sau sa arunci totu' pe spatele altui Moderator.
Cum voi ii testati pe altii si ii persecutati ca de ce e aia asa, trebuie sa fie asa ca de nu pa asa va testez si eu psihicu' sa vad cat a evoluat.

Tratati orice Reclamatie / Cerere Unbanned / Discutie cu calm si blandete psihica daca vreti sa se-ncheie "cearta".

Abilitatea de a-ti accepta greselile din toate punctele de vedere si sa le gasesti rezolvarea te defineste ca om, un om capabil.



zeno97 wrote:
hmm ce e aici iar panarama ma sa o iau cu inceputul @KSM esti total imatur pentru ca nu iti vezi gunoiul din ochi si arati cu degetul spre alti cu activitatea sabe are mare dreptate macar just nu a stat afk ca tine si am intrat si eu si tot afk ai fost cand srv era plin de playeri el face activitate noaptea cand is 2 playeri dar face activitate nu afk pe cand tu ce faci stai afk cu srv full de playeri asta e comportament de admin cu grad mare ...
Referitor la tine @Ricsii ii tii partea cu toate ca esti foarte constient de ceea ce face pentru ca ce "tie prieten" ai fi prieten inseamna sa il ajuti sa isi corecteze greselile nu sa ii dai apa la moara ... si cum a zis si sabe incerci sa te dai mare si tare agatandu-te de trecut in rest nu vad nimic facut de tine nici aici nici pe furien tineti doua grade degeaba pentru ce sa va faliti voi aiurea si sa faceti misto de noi care suntem cu grade mai mici din contra e invers va faceti singuri de ras si va trageti pe voi inapoi nu pe noi daca srv asta nu era pe niste maini bune si erau pe ale voastre nu rezista nici doua luni la tupeu pe care il aveti amandoi mai ales tu @Riscii ca mai luat in bot de cum am intrat pentru o greseala minora si aia cam jignit la propriu cat am facut eu pe furien tu nici macar jumate nai facut pe ambele srv ....Din cauza unor "tupeisti" se duce de rapa tot ce a incercat sa creeze jon ceea ce voi nu ati inteles nici in momentul de fata cand a ales sa taca .
Sunt total de acord cu @Sabecky topicul asta nu se inchide pana nu vine cineva cu o adevarata explicatie nu scuze aiurea.

-------------------------------------------------------

Poate ca e nou in meseria asta de Admin cum sustineti pe ici colo, dar stie sa analizeze ceea ce se discuta, accepta cand greseste si totodata accepta sa recunoasca asta fara sa mai iste alte scandaluri, incearca sa rezolve problema cum stie el mai bin, insa tine cont mereu de orice cuvant rostit.

Si nu-l ridic in slavi daca asta va dicteaza mintea, apreciez un adevar cand e spus si vi-l scot in fata "clasei" sa-l memorati, nimic mai mult.

Ksm wrote:
si mai lasa figurile astea - "Nu esti in stare ,bravoo" Vezi-ti drq de joc si nu te mai freca pe tine la chelie ce face ala si ala ..ti-am mai zis eu
VEZI-TI DE JOCUL TAU SI TOTUL SE REZOLVA DE LA SINE
Si in plus, am stat afk ..da am pierdut poate nick-uri cu reclama sau ceva de genul ..
Eu nu trag sa iau UP ca tine ,ca un disperat ..de ma intrebai din zi in zi "Cand se da up?" "Da cand iau up? "
Tu,alina,si restul helperi,mod,s-mod aveti de jucat ..activitate si etc etc ..
Nu zic ca este ok ce am facut eu
Si vad ca te duce mintea ca drq ..auzi tu faci demo sa vezi ca-i afk ..trebuia sa faci demo de dimineata de la 8 cum zici tu pana la 14 ,sa fim siguri desteptu` pixului.
Vezi-ti de mucii tai si mai intai curata-ti degetul inainte sa arati cu el spre altul .
spui tu ca nu-i capabil Anaf ca de ceva ..esti un mucos si ma cam calci pe nervi de la o vreme
ai aere de mare scula ce esti tu . Ti sa dat prea multa atentie
Daca Chris te-a luat sub aripa nu inseamna ca esti God

Update @ 30-10-2016, 16:44:46

Nu stau afk pentru ore ,asta-i ideea .
Stau afk ca se intampla sa am treaba si ma grabesc sa plec .


Nimeni nu e luat sub aripa in sensu' ca acum poate sa faca ce vrea el ca e Chris Detinator, e luat sub aripa sa invete cum se mananca treaba asta, iarasi dovada de "slabiciune".

Hmmm, nu tragi de UP, ACUM, dar cand s-a pus problema avansarii tale la gradu' de Fondator si din nou auzeam vaicareala, ala de ce are si eu nu am, poftim uite de asta, dar "inima mea de aur" a decis sa iti dea o sansa sa dovedesti contrariul.

De sanctionat nu te sanctionez stai linistit, tot calvaru' asta cred ca v-a afectat destul, nu mai pun sare pe rana, stiu cum e cand deja e prea mult de indurat.


Ksm wrote:
Nu vreau sa fie ceva scuze
EU NU FAC ORE PENTRU UP CA ALTII eu joc de placere si sa intretin ordinea pe server .
Vine fitu` sa te ia pe tine de urechi si sa iti dea 2 palme ca ai stat tu cu 1 ora in oras mai mult -) Cum vine asta?
PRO RECLAMATIE nu mai are rost sa fac cererea de invoire sau mna -)

Update @ 30-10-2016, 16:52:27

Si ..de cand joc ..3 cuvinte nu ti-am zis tie zeno ..nici nu stiu cum drq ai luat tu admin .
Nu stiam ca existi ,Dar fie ..daca mi-am batut joc si detine ..si mai bine -)

-------------------------------

Nu asa procedezi cand sortii sunt impotriva ta, lupti si rezolvi, daca pleci si renunti ( in cazu' nostru e destul de greu ) dai dovada de slabiciune si iti patezi tot ce ai cladit pana acum, onoreaza-ti munca si da dovada de intelepciune cand e cazu', accepta ceva si nu mai ridica tonu' ca oricum totu' are un sfarsit in cele din urma, conteaza cum ai reactionat in acel moment.

A aparut de pe Furien, eu i-am pus admin pentru ca face o treaba destul de buna acolo si am decis sa dau o mana de ajutor DR-ului aducandu-l aici.
Iti bati joc de tine nu de Zeno, el a argumentat cum se cuvine, tu doar arunci cuvinte-n vant sa stie el cine esti tu, asa procedeaza un om cand nu mai are "arsenal" din asta de prost gust.


SENTI#Chris wrote:
Daca mai vad off-topic,aveti 2warns. Ce e cu tiganeala asta ? Vreti cearta ? Aveti privat

Revin cu o parere asupra reclamatiei

---------------------------------------
Astfel de discutii se poarta in "familie", asa putem toti sa analizam si sa spunem ce avem pe suflet, in privat se injura de doua ori si se-ntorc din nou aici cu alte concluzii / argumente. ^^

______________

Ricsii wrote:
Alandala sare piperul la pieptul de pui.

Nu , nu doresc sa vina cineva cu un roman de 10 pagini cat Luceafarul , sa vina cineva sa-mi dea PM sau aici si vedem , scurt si la obiect. Ai remove/down sau asa mai departe.

In rest , puteti face reclamatii si atacuri la adresa mea cat vreti , nu faceti nimic , doar ma amuz pe seama voastra.

Seara placuta.

--------------------------

De ce s-au scris romanele pana acum, nu ma refer la Forum ci in general.
S-au scris pentru ca altii sa invete din viata acelui scriitor, sa invete cum a trait / simtit / gandit / actionat el candva.
S-au scris pentru ca acel scriitor s-a gandit ca e bine sa lasi o "mostenire" succesorilor, sa aiba din ce sa-nvete cand va veni timpul greutatilor.

Tocmai de asta scriu atat, sa detaliez fiecare fraza si sa iti arat cum trebuie sa actionezi ca sa fie bine pentru toti.

Cand o sa ai capacitatea de a realiza cu calm un roman de genu' asta, atunci o sa primesti raspunsu' tuturor intrebarilor pe care ti le tot pui cand eu te contrazic.


Catylinna wrote:
Dintr-o chestie marunta adica (o musca) deja e un elefant aici si nici nu se poate discuta normal, fiecare intelege ce vrea, fiecare isi sustine ideea si fiecare face ce vrea din cate vad.
Eu zic sa va rezolvati problemele PERSONALE in privat, pentru ca aici nu este o reclamatie, e o parere mai mult personala din partea unui admin adusa altui admin, nu pot sa zic ca e da sau nu, pentru ca de fiecare data cand am intrat pe server KSM nu era afk si de cand il cunosc nu a facut probleme.
Si daca se dovedeste ca asa face mereu, nu doar in acel moment cand ai prins tu acele faze..sfatul meu este sa aiba mai mare grija pe viitor si acest sfat e pentru voi toti nu doar pentru el.
@Jon, @Chris




--------------------------

Au nevoie de timp si de cineva care sa-i invete, cum am zis mai sus, degeaba ii trimiti in privat, se vor intoarce de doua ori mai indispusi.
Caty, tu esti cea mai "nepatata" dintre noi, tu mereu ai avut capacitatea de a vedea bunatatea din noi, de a ne inveselii cand eram suparati, nu vrei sa superi / intristezi pe cineva cu greutatile / problemele tale, cand ne certam te ranim si decizi sa te inchizi in tine si sa ne lasi in pace, este o solutie dar nu una dreapta.

Lupta alaturi de noi, loveste-ne cu ce ai mai bun, arata ca poti sa ne inveti ceva, stiu ca poti, in sinea noastra toti putem asta, dar nu putem sa materailizam totu' pentru ca nu suntem pregatiti psihic sa induram urmarile.

____________________________________________
In vreme de razboi vor exista si momente de liniste,
Vor exista clipe cand ne vom pierde increderea,
Clipe cand propriul prieten ne va trada...

Insa, sa nu va mai aud ca a venit timpu' sa renuntam la ceea ce facem.
Mereu o sa veghez asupra voastra fie ca va place sau nu, e datoria mea. ^^


"We have no king but the King in the North, whose name is Stark.
I don't care if he's a bastard;

Ned Stark's blood runs through his veins.
He's my king, from this day until his last day!"

3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by JonSnow, 01 November 2016 20:29



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 28-04-2024, 00:54:27
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x