User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Troll moderator
Go to page 1, 2  Next    
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints
Author Message5532
cretuigor

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2020 21:51)
Joined: 21 Apr 2017
Posts: 221, Topics: 41
Location: capitala chisinau

Reputation: 30.1
Votes: 14

 
Post Posted: 04-07-2017, 01:29:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick:Hulk
Grad:Player
Nikc-ul Reclamatului: MrSnowHD si iWhrustFTW adica(FlameFury)
Motivul reclamatiei: troll jignire si pvp ilegal
regula incalcata:troll pvp ilegal
Admini online:MrSnowHD
Ora si data: nu e cazut
Dovada :mai jos
Alte comentarii: da eu construiam ca intodeuna si vine snow cu FlameFury adica iWhrustFTW DUBLU cont si ma omora in video puteti vedea ca snow ma teleporta unde e pvp on si ma omora si dupa ce am murit FlameFury mea furat itemele dupa snow a pus lava si flamefury lea aruncat in lava va rog nu mai pot asa eu muncesc pentru itemele alea si daca se poate de rezolvat cu MrSnowHD ca face troll Sugiuc e mai de treaba baeatul

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cretuigor

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2020 21:51)
Joined: 21 Apr 2017
Posts: 221, Topics: 41
Location: capitala chisinau

Reputation: 30.1
Votes: 14

 
Post Posted: 04-07-2017, 04:46:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

iarasi am uitat vodeul - https://youtube.com/watch?v=4ylHitbG9Co:




Casuta vocala "RobokopG"

FREAKZ COMUNITY
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kent_HD

[Retired - Inactiv]



Status: Offline
(since 10-01-2020 22:58)
Joined: 22 Jan 2015
Posts: 1989, Topics: 123
Location: N/A

Reputation: 473.2
Votes: 94

 
Post Posted: 04-07-2017, 06:24:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

iWhrustFTW , e nume123 . Parca îmi aduc aminte . Oricum se poate verifica IP.
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sugiuc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-03-2020 20:49)
Joined: 17 Jan 2017
Posts: 234, Topics: 9
Location: Turnu Magurele

Reputation: 64.3
Votes: 6

   
Post Posted: 04-07-2017, 07:38:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kent_HD wrote:
iWhrustFTW , e nume123 . Parca îmi aduc aminte . Oricum se poate verifica IP.


Da, iWhrustFTW este intradevar nume123, pot sa confirm asta, deoarece am vorhit cu el pe skype inainte de wipe ai acesta este numele lui pe skype si vechiul nume de pe minecraft.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
KING_KONG

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2019 12:19)
Joined: 25 Apr 2016
Posts: 258, Topics: 35
Location: Mafia Rm. Valcea

Reputation: -82.5
Votes: 11

Post Posted: 04-07-2017, 08:32:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum am scris si la discutii si anunturi , nume123 este si vivi36 si iWhurstFTW , si Chiss are allow la el in casa deci tot el e dar juca altcineva pe contul lui .

KING_KONG , unstoppable
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 04-07-2017, 08:38:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asteptam niste explicatii din partea lui SnowHD, dupa cum spunea si in video.


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alextkd97

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 19-02-2024 11:46)
Joined: 20 Nov 2011
Posts: 318, Topics: 25
Location: Brasov

Reputation: 272.9
Votes: 11

         
Post Posted: 04-07-2017, 08:46:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hulk si-o merita pe deplin. Am stat pe vanish 3 ore, dintre care 2 mi-am vazut de treaba mea si am ovservat cum vorbeste el cu playeri. Dupa ce ca e agramat si super stresant, ii ameninta cu "newbest ib sus, newbest in jos", dar el nu se uita ca intrece destule reguli. Pvp ilegal si ce mai vrei tu, pentru tine am sa le incalc mereu. So va zic si de ce, el daca cineva ii face si cea mai mica chestie il reclama, altii de ce nu fac asta ? El e un sifon si daia am vrut sa se ajunga aici. Sa ma reclame Hulk, copilul pe care l-am ajutat si am indurat atatea porcarii ca stiu cat de incuiat e. Are 12 ani si pe aia vai de ei. Nimeni nu-l suporta, toti se feresc de el, cand o sa se schimbe atunci am sa incetez.

Iteme ai facut mult timp cu ajutoru meu, iteme iti iau tot eu cand poftesc. Si de acum pentru fiecare player care imi mai zice ca nu te mao suporta, voi incerca penalizarea ta in orice mod. Si New, da cartile pe fata, ca stim multi adevarul despre cat de mult il suporti, macar nu-l mai lasa sa te pupe in cur degeaba, ca isi i-a lumea in cap,.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
KING_KONG

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2019 12:19)
Joined: 25 Apr 2016
Posts: 258, Topics: 35
Location: Mafia Rm. Valcea

Reputation: -82.5
Votes: 11

Post Posted: 04-07-2017, 08:56:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie imi pare rau de Hulk , chiar daca ma mai injura , si e stresant , pe mine nu m-a reclamat ca l-am batut .

KING_KONG , unstoppable
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Boggdy_YT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-03-2023 18:54)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 118, Topics: 13
Location: Mafia Hunedoara

Reputation: 17.4
Votes: 11

Post Posted: 04-07-2017, 09:18:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snow ai făcut ce trebuie. Și eu l-am ajutat cu itm și materiale, acum două zile a vrut să îi construiesc un bloc pentru a putea să primească builder! Acest băiat se împrietenește doar cu cei de la care poate lua ceva!



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrucel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-10-2023 19:23)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 370, Topics: 14
Location: Prima la dreapta.

Reputation: 234
Votes: 8

   
Post Posted: 04-07-2017, 09:24:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vai vai ce rai sunteti... Am incercat sa-l scot pe Hulk din incurcaturiile voastre... Hulk e asa, e asa.. E si el om ba pana la urma si d-aia am decis sa fac team cu el.Asteptariile au fost cele intamplate... ,,andy ce faci tu cu ala?" , ,,Faci team cu scla*ul ala?'' etc. Snow regulamentul se aplica.... nu stiu ce ai cu el .




Casuta vocala "deiu".
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kent_HD

[Retired - Inactiv]



Status: Offline
(since 10-01-2020 22:58)
Joined: 22 Jan 2015
Posts: 1989, Topics: 123
Location: N/A

Reputation: 473.2
Votes: 94

 
Post Posted: 04-07-2017, 11:06:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hulk la următoarea reclamație încearcă sa folosești un titlu conform cerințelor.

Cu toate ca nu am dovezi pro/contra acestei reclamatii, dar pe ideea ca fac parte din staff doresc sa intervin pentru a-mi exprima parerea.
Ma declar neutru în povestea asta. Cu toate ca uni vor crede ca favorizez pe cineva sau nu.

Legat de subiectul reclamatiei ai pe baza dovezi (video) consider ca ShowHD a greșit.
Pe faza cu teleportatu si pvp. Consider ca nu a fost corect, având acces sa îl sancționeze pentru eventuale greșeli comise de Hulk.


NewBest wrote:
B.5 Reamintim ca ADMINII SI/SAU DONATORII NU AU VOIE SA FOLOSEASCA COMENZILE IN PVP! Astfel, comenzi gen /fly ; /tp sunt STRICT INTERZISE LA PVP! (Suspend / Remove)


Într-adevăr Hulk are un limbaj ai comoprtament neadecvat uneori, dar consider ca se putea sancționa chiar cu un ban pentru limbaj la mai multe abateri conform regulamentului.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cretuigor

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2020 21:51)
Joined: 21 Apr 2017
Posts: 221, Topics: 41
Location: capitala chisinau

Reputation: 30.1
Votes: 14

 
Post Posted: 04-07-2017, 13:35:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, nu zıc ca sunt sfant, am decıs ca sa raspund doar cand ma va ıntreba, sı I_REK te-am rugat blockul al sal construesti pentru ca am vrut sa fac hotel -)))) idem andy, da si ba snow nu minti tu nu mai ajutat decat odata cu xp si gata mai mult nici odata, - cel mai mult ma ajutat, si ma ajuta Sugiuc Andy CristianNFK, ba Snow nu e adevarul de ce sa nu intre newbest pe server si sa intrebam playeri stiu foarte bine ca ma inpac cu ei, dar tu ce o sa mai zici doar ca sa nu ei ban, sau remove -)




NewBest daca se poate de reintors itemele mele?.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NFK

[MC BUILDER]



Status: Offline
(since 29-03-2020 01:45)
Joined: 23 Sep 2014
Posts: 216, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 242.3
Votes: 15

Post Posted: 04-07-2017, 14:04:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

chiar daca un player (hulk) incalca regulamentul , aplici doar sanctiunea potrivita. mute pentru limbaj sau ban pt pvp.
Nu consider ca hulk a procedat gresit postand o reclamatie, ba din contra a procedat foarte bine.

Sunt surprins de ce vad aici Snow, sa te duci sa abuzezi de comenzi numai pentru ca o merita?
ai mute, ai ban, dar sa te duci cu tp si iteme op, sa-l tragi cu tp la tine si sa-l omori, cel mai grav, la el acasa?
Asta nu e un comportament de persoana din Staff. Sunt dezamagit de ce am vazut in film, nu te credeam in stare.



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alextkd97

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 19-02-2024 11:46)
Joined: 20 Nov 2011
Posts: 318, Topics: 25
Location: Brasov

Reputation: 272.9
Votes: 11

         
Post Posted: 04-07-2017, 14:53:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nu aveam iteme op. Se vede pe filmare cum el ma omorat de 2 ori.
2. La omorat iWurst si tot el i-a luat si itemele.
3. I-am dat tp dupa ce a fost mort. Si cand i-a aruncat itemele in lava.
4. Daca eu doar cu xp te-am ajutat, sa te bata Dumnezeu Hulk, copil fara creier si mincinos.
5. Dati-mi remove si ban, decat sa stau cu gunoiu ala de copil si sa ma futa la cap zilnic. Stiti foarte bine, nu il suportati dar va da-ti zmei acum. Spuneti adevarul femeilor.
6. Eu stiam ca sunt filmat, crezi ca nu le faceam intentionat ? Ma durea undeva. Cum s-a simtit el atunci, asa s-au simtit playeri pe care ii jigneste. Si si-o merita, mai mult decat sa ii dau ban 2 zile sau mute. Pentru ca asa se linisteste, cu ban nu rezolv nimic.intra iara si la fel face. Ganditi si voi, de cate ori a luat ban, ce ati rezolvat ? ... Daca stau sa ii dau ban de fiecare data cand intra, nu mai joaca deloc ai se lasa de aerver, asa mai bine ii distrug cate ceva, si isi da silinta si vede ubde a gresit, si nu o mai face. Am tot lasat de la mine, de cate ori ma pupai in fund Hulk ca sa te ajut, pana mi-a ajuns, ca nu agreez persoane fara coloana. Te-am linistit aseara, nero mi-a zis ca ma reclama, eram constient. De ce am continuat va-ti intrebat ? Credeti ca mie imi arde de trol ? Cand nu am facut niciodata ? E mai bine cum am procedat, si sunt persoane care imi tin partea, va zic si de ce, ca ele stiu de ce am procedat asa, si joaca pe server alaturi de oligrofrenu asta. Voi care nu intrati asa des, nu stiu de ce vorbiti despre el.

PS : EU, MRSNOWHD, STIU CU CE AM GRESIT, SI I. CONTINUARE IMI VOI SUSTINE PUNCTUL DE VEDERE CU SAU FARA VOI, NU SE MAI POATE CU ACEST PLAYER.

Si un ultimatum, daca tot te tine asa tare, ne vedem la ora 21:00 pe diacord toti care vreti sa vorbim, prima persoana ffind Hulk. Sa vad daca mai ai tupeu sa minti, iti voi zice fiecare data cand ai cerut ajutorul si l-ai primit, si fiecare data cand mi-ai injurat mama, dar ai scapat cu un ***** de mute, si nu te-ai potolit. Voi avea grija sa fie si NewBest, sugiuc cred ca nu poate, dar iti garantez hulk ca juma din server ti se pune in cap. Si odata cu parasirea mea, vei avea de suferit pe server ... Si nu sunt singura persoana pe care ai jignito si care are ceva cu tine. Incepand de azi, iti garantez ca o sa fac orice ca tu sa iti spui adevarul si sa vaa lumea cat pupi in cur pe unu si pe altu. Esti un gunoi de om.





1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
KING_KONG

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2019 12:19)
Joined: 25 Apr 2016
Posts: 258, Topics: 35
Location: Mafia Rm. Valcea

Reputation: -82.5
Votes: 11

Post Posted: 04-07-2017, 18:08:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma scuzati baieti dar vad aici ca exista o noua regula , regula B.7 : ,, cand un player devine enervant , profitor , agresiv verbal o sa se sanctioneze cu troll , si abuz de tp in vedera batjocoririi acestuia . ''
Nu sunt helper , nu sunt moderator , sunt un simplu supporter , dar si euam trecut prin asa ceva , exact la fel , tu , da tu Snowhd si bax_g , cu batul ala op care m-ai omorat la mine in curte , mi-ai mancat merele in FATA , si in plus cand sa te atace hectic , erai cu o comanda si cand a dat el in tine , ce sa vezi ,, hectic123 was killed trying to harm MrSnowHD '' dar eu nu am fost la fel de destept ca si Hulk , nu m-a dus mintea sa filmez , poate confirma oricand hectic123 si multi altii .


KING_KONG , unstoppable
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by NewBest, 06 July 2017 18:19



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 24-04-2024, 10:03:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x