User
Pass
2FA
 
 

[RO] Demonology Warlock PvE Guide - Patch 4.3
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message83265
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 29-04-2012, 08:57:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)


Demonology Warlock PvE Guide

In acest topic va voi prezenta tot ce trebuie sa stiti despre Warlockul Demonology in patch-ul 4.3

Cuprins



Cataclysm Warlock Changes

Acum va voi prezenta schimbarile facute clasei Warlock pe Cataclysm.

Mastery - mastery este un nou stat adaugat in cataclysm care mareste damageul dat la cel mai benific lucru de pe specul vostru. La Demonology Warlock mastery mareste cu 2.3% damageul dat de pets si de noi cand suntem in Metamorphosis pentru fiecare punct de mastery. Base mastery este 8 --> +18.4% damage increase la pets si la Metamorphosis. La Metamorphosis cu 0 mastery cum era pe lk aveam 20% damage increase , iar acuma cu base mastery o sa avem 38.4%.
1 Mastery point = 179 Mastery Rating.

Dark Intent - este un buff care poate fi aplicat pe pet sau un player. Acesta va va da amandurora 3% haste , iar cand warlock-ul da un crit cu un DoT celalalt primeste 1% DoT damage increase si 1% HoT healing increase(stack 3 times), iar cand playerul care a primit Dark Intent, de la warlock desigur, da o crit cu un DoT sau un HoT warlock-ul primeste 3% DoT damage increase(stack 3 times).
Prioritatea claselor/specului care merita dark intent este: Shadow Priest=Balance Druid=Restoration Druid>Fire Mag>Feral Druid>Survival Hunter.
ATENTIE! Nu dati dark intent pe alt warlock chiar daca este affliction deoarece va disparea cand si el da dark intent pe altcineva.

Soulburn - acesta vraja este singura care mai foloseste Soul Shards. Este un cooldown important, foarte folosit la Destro Locks pentru un Soul Fire instant si la restul specurilor pentru summonarea petului daca este mort. La noi este foarte bun pentru Pet Twisting si pentru resumonarea petului daca este mort si Demonic Rebirth este la cooldown. NEW! Daca aveti 4/5 piese din Vestement of the Faceless Shroud(Tier 13) Soulburn va da 10% boost la spell power pentru 10 secunde de fiecare data cand este folosit si el va da inapoi Soul Shard-ul folosit daca este folosit pentru a da Soul Fire.

Soul Harvest - este o vraja care este utila intre combaturi pentru regenerarea vieti si a Soul Shard-urilor. Atentie acesta vraja nu poate fi folosita in combat. NEW! Soul Harvest are un nou visual effect din 4.2.

Fel Flame - este o vraja instanta care da Shadowflame damage si care mareste durata dotului Unstable Affliction sau Immolate pe target cu 6 secunde. Aceasta vraja nu este una care face parte din rotatia unui warlock pe nici un spec. Ea este folosita doar in miscare cand nu poti sa sa castezi sau cand ai Tier 11 4P Bonus procuit.

Demon Soul - aceasta vraja mareste bonusul anumitor abilitati in functie de petul care il ai summonat la momentul in care il dai. Este un cooldown important si trebui sa fie folosit ori de cate ori ai petul in viata si nu este pe cooldown.

Hand of Gul'dan - aceasta abilitate de direct damage este un cooldown specific doar warlockului demonology. Aceasta vraja lanseaza un meteor spre target care da Shadowflame damage si mareste sansa de criticala a petului de la warlock impotriva targetului cu 10%.

Intoarce-te inapoi la Cuprins.



Changes through Cataclysm

Acum va voi prezenta schimbarile "suferite" de Demonology Warlocks de-a lungul expansionului Cataclysm.

Patch 4.1
  • Rain of Fire damage a fost marit cu 25%.
  • Seed of Corruption damage a fost marit cu 20%.
  • Soulstone poate fi folosit acuma ca si combat ress.
  • Doomguard damage a fost marit cu 50% pentru a fi cel mai bun la single target.
  • Lash of Pain(Succubus) damage se va scala cu level-ul de acuma, pentru a scade damage-ul dat la levele mici, astfel fiind 50% la lvl 20 si 100% la lvl 80 si mai mult.
  • Shadow Bite(Felhunter) damage si effectul de increase damage cu DoTs a fost dublat, facandul cel mai bun pet pentru Demonology. Si acuma este available de la level 30.
  • Whiplash(Succubus) va da knock back de acuma din centrul locatiei targetate nu de la Succubus.
  • Impi summonati de Bane of Doom vor beneficia de acuma de warlock stats.


Patch 4.2


Patch 4.3


Am precizat doar schimbarile care au legatura cu Demonology Warlock.

Intoarce-te inapoi la Cuprins.



Races

Rasele recomandate pentru warlock sunt urmatoarele:
Alliance: Gnome(mana pool mai mare)>Worgen(1% crit mai mult).
Horde: Orc(spell power cd spell si damage done by pets cu 5% mai mare)>Goblin(1% haste mai mult)>Troll(20% reduce casting time cd spell)>Blood Elf(6% maximum mana recover cd spell).
Humanu si Undeadu sunt pentru PvP.

Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Talents


In-game codes pentru completarea automata a talentelor:


Incinerate Build
Code:
/run t,p,a={2,13,23,32,42,52,62,83,91,113,121,142,151,162,172,181,191,3,23,32,52,1,33,}SetPreviewPrimaryTalentTree(t[1],GetActiveTalentGroup())for i=1,#t do a=t[i]if a<9 then p=a else AddPreviewTalentPoints(p,floor(a/10),a%10)end end


In functie de preferinte unele talente se pot schimba:

Aura of Foreboding este folositor in encountere unde ai nevoie sa ti adds cat mai departe de raid.


Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Glyphs



Prime Glyphs:

Major Glyphs:


Minor Glyphs:

NOTE: Glyphele minore sunt useless puteti alege ce vreti voi.

Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Stats


Haste-ul este un stat important deoarece din Cataclysm nu numai ca reduce global cooldown si casting time-ul la spells ca si pana acuma, dar inloc sa micsoreze timpu dintre tick-uri astfel micsorand durata dot-urilor adauga un extra tick la dot-uri la anumite procente cea ce inseamna un plus de damage in acelas numar de secunde.

1% Haste = 128.05701 Haste rating


Immolate with Inferno



Corruption



Shadowflame



Aceste valori sunt atinse raid buffed(Dark Intent+Moonkin Aura/Mind Quickening/Elemental Oath/Wrath of Air Totem), iar unele din ele sunt chiar imposibil de atins.

Mastery este deasemenea un stat important pentru Demonology Warlock deoarece mareste damage-ul dat de minions si damage-ul nostru cand suntem in Metamorphosis.

Astfel ordinea staturilor la Demonology Warlock pe 4.3 este urmatoarea:
  • 359-378 iLvL:

Intellect>Hit Cap(17%)>Haste(1007)>Mastery>Crit
  • 378-397 iLvL:

Intellect>Hit Cap(17%)>Haste(1573)>Mastery>Crit
  • 397+ iLvL:

Intellect>Hit Cap(17%)>Haste(1993)>Mastery>Crit


Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Reforging

Reforging-ul este un nou sistem adaugat in expansionul Cataclysm. Acest sistem va permite sa transformati 40% din unul din stat-urile secundare (crit, mastery, hit, dodge, parry, expertise, haste, spirit) de pe un item intr-un altul care este mai benific clasei si specului dumneavoastra. Reforging-ul se poate face la Thaumaturge Zajir(Horde)/Thaumaturge Vashreen. Atentie reforging nu se poate da intr-un stat care este deja pe item.

Aici vine dupa preferinte:
First of all trebuie sa aveti Hit cap(17%=1742 Hit Rating) asta daca doriti eu unul nu prefer sa joc cu hit cap.

Crit & Haste = Crit->Mastery/Hit
Crit & Mastery = Crit->Haste/Hit
Crit & Hit = Crit->Mastery
Haste & Hit = Haste->Mastery
Haste & Mastery = Haste->Hit(daca aveti sub 15% hit) altfel raman asa
Mastery & Hit = raman asa

Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Gear


  • Best in Slot Gear



  • Pre Raid Best in Slot



  • Metamorphosis Burst Gear



Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Professions




NOTE:Deobicei cele mai folosite profesii de casteri sunt Tailoring si Enchanting.

Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Enchants




Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Sockets




Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Consumables




Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Addons

  • Bartender4 - addon pentru action bars.
  • Shadowed Unit Frames - numele spune totul. Schimba toate Unit Frames si te lasa sa le faci asa cum vrei tu.
  • Quartz - schimba cast bars.
  • Power Auras Classic - addon pentru procuri.
  • OmniCC - arata cooldownul pe fiecare spell imparte.
  • Recount - inregistreaza dps-u.
  • Tidy Plates - schimba Name Plates.
  • Tidy Plates: Threat Plates - tema speciala pentru Tidy Plates.
  • MoveAnything - te lasa sa muti orice frame din wow. Nu este neaparat nevoie de el dar este de mare ajutor mai ales cand vrei sa configurezi interfata de la blizz.
  • DeadlyBossMods - acest addon nu este un must. El este folosit in PvE pentru a arata in cat timp urmeaza sa fie castata o vraja sau sa se intample o actiunea in encounterurile cu bosi.


Astea sunt toate addonurile pe care le folosesc in PvE la warlock. Unele nu sunt obligatorii si nu ajuta sa fi mai atent la dps. Cele de baza si sa zic obligatorii ar fi : Shadowed Unit Frames, Quartz, Bartender4, OmniCC, Power Auras Classic, Tidy Plates cu Threat Plates si Recount.

Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Macros


  • Healthstone increased healing

Code:
#showtoolpit Healthstone
/castsequence Demon Armor, Healthstone, Fel Armor


  • Felhunter Spell Lock

Code:
/cast [pet:felhunter, target=focus, exists] Spell Lock; [pet:felhunter] Spell Lock


  • Shadow Bite

Code:
/petattack [mod:shift, @pettarget]
/petattack [nomod]
/cast [pet:felhunter, mod:shift, @pettarget] Shadow Bite; [pet:felhunter, nomod] Shadow Bite


  • Demon Form cooldowns plus use la primu trinket. Am pus doar la primu deoarece ele oricum nu se pot activa amandoua odata. Deci daca aveti un trinket cu use puneti-l pe el in primul slot de trinket. Singurul trinket cu use folositor pe acest spec este Moonwell Chalice.

Code:
#showtooltip Metamorphosis
/use 13
/cast Metamorphosis
/cast Demon Soul


  • Demonic Circle

Code:
#showtoolpit Demonic Circle:Teleport
/cast [mod:shift] Demonic Circle:Summon; [nomod] Demonic Circle:Teleport


Intoarce-te inapoi la Cuprins.


Rotations & Cooldowns

Warlock-ul pe toate specurile nu este o clasa cu o rotatie fixa. Este o clasa care se bazeaza pe cooldown-uri si prioritati.

Curse of the Elements - acest debuff trebuie sa fie mereu pe boss atat timp cat nu aveti in raid un Balance Druid sau alta clasa care pune pe boss un debuff de 8% magic damage taken increased.

Bane of Doom - acest DoT de durata trebui sa fie mereu pe target. Da un damage foarte mare la fiecare 15 secunde timp de 1 minut. Este destul de usor sa il ai in observatia deoarece durata lui este foarte mare. Atentie nu isi are rostul daca targetul nu sta mai mult de 1 minut in viata. Folositi Bane of Agony daca targetul nu este un boss sau o elita care sa solicite mai mult de 1 min de combat.

Corruption - acest DoT are o durata de 18 secunde si trebuie sa fie mereu pe target. Damage-ul lui este marit cu cat ai mai mult haste datorita extra tick-urilor.

Immolate - acest fire DoT este la fel ca si Corruption-ul decat ca este de natura fire si el mai mareste si damageul dat cu Incinerate cat timp este pe target.

Incinerate - aceasta vraja ESTE FILLER-UL la Demonology Warlock din 4.3!

Shadow Bolt - la fel ca Incineratul , un filler daca jucati la Shadow Bolt spec, decat ca damageul lui nu este marit daca ai un anumit DoT pe target. Si Shadow Bolt si Incinerate sunt vrajile care aplica Shadow and Flame pe target care mareste sansa de criticala pe target cu 5%.

Hand of Gul'dan - un cooldown important cum am precizat si mai sus si foarte folositor deoarece da refresh la Immolate-ul de pe target daca ai cele 2 talente puse pe Cremation.

Cooldownurile au ramas Metamorphosis ca si pe Wrath of the Lich King plus Demon Soul, Soulburn si unu din cei 2 gardieni Summon Doomguard si Summon Infernal.

Rotatie Single Target:
Inceperea se face in felul urmator:

Summon Felguard->Metamorphosis(with metagear+mastery buffs)->SwitchGear+Prepot->EnterCombat->Immolation Aura->1-2Incinerate(apply Shadow and Flame & procs your trinkets)->Demon Soul->Soulburn(proc 10%sp increase if you have 4pT13)->Summon Felhunter->Curse of Elements->Immolate->Corruption->Bane of Doom->Shadowflame->Hand of Gul'dan.
In rest se foloseste filler-ul Incinerate. Si nu uitati DoT-urile mereu pe target.


Metamorphosis si Demon Soul sunt 2 cd-uri puternici care trebuies folosite impreuna. De multe ori cd-ul unuia se termina inaintea altuia dar asta nu inseamna ca le dai instant cum s-au dus, ci trebuie sa astepti sa le poti da pe amandoua deodata. Dar daca vedeti ca bossul mai are ~45-30%HP si puteti sa le dati, evitati sa faceti asta si sa asteptati Execute Phase(25% HP).
Execute Phase consta in folosirea celor doua cooldown-uri (Meta + Demon Soul) atunci cand aveti toate DoT-urile up pe target dupa puteti incepe a spama Soul Fire datorita cast time-ului redus de catre talentul Decimation. De la 25% la 0% HP fillerul devine Soul Fire iar Incinerate va fi folosit doar cand Molten Core este procuit. Dar cu toate astea nu uitati sa folositi fillerul odata la ~27 de secunde pentru a avea mereu pe target Shadow and Flame.
La warlock mai avem 2 spelluri cu shared cooldown de 10 minute cu durata de activitate de 45 de sec si 1min si 5 secunde daca aveti 2 puncte in talentul Ancient Grimoire. Aceste 2 spelluri sunt Infernal si Doomguard. Cum am spus ele au shared cooldown de 10 min cea ce inseamna ca pot fi folosite o singura data pe encounter. Acestea sunt folosite cel mai bine cand este burstu cel mai mare(propriile cd + bloodlust). Pentru single target Doomguard este cel mai bun , iar pentru aoe Infernal e sefu.


AoE Damage:
Summon Felguard->Metamorphosis+Demon Soul->HoG->Felstorm->Infernal->Immolation Aura->Hellfire.
Hand of Gul'dan este de preferat sa il dati intre channel-urile de Hellfire.

Metamorphosis Burst:
Exista o "smecherie" la Demonology Warlock pentru a avea un burst de inceput cat mai mare. "Smecheria" consta in folosirea unui set de iteme cu cat mai mult mastery si activand Metamorphosis cu cateva secunde inainte de a da engage unui boss.
Deci treaba sta in felul urmator avem setul de iteme de baza si setul de iteme cu mastery salvate in Equipment Manager. Cu cateva secunde inainte de pull (3-5 sec in functie de cat de rapid sunteti) echipati setul cu mastery activati Metamorphosis iar dupa aceea echipati inapoi setul de baza folositi repede si un pre-pot si veti avea un burst urias la inceputul fight-ului.
La sectiunea Gear am facut o lista cu iteme cu cat mai mult mastery. Cand am facut lista am luat itemele care sunt obtainable pe Freakz(se exclude desigur posibilitatea donari) si nu am pus de 2 ori un item din Dragon Soul(tier sau non-tier). Spre exemplu T13 Hands sunt BiS la gearul de baza dar pot fi folosite si ca hands pentru setul de meta burst(stackate cu socket si enchant cu mastery, in cazul meu la specul de baza ele au haste si 50int socket).
Daca aveti Moonwell Chalice acesta trebuie activat dupa ce ati echipat setul cu mastery dar inainte de a activa Metamorphosis pentru acel boost de 1700 Mastery.

Intoarce-te inapoi la Cuprins.


WoW Freakz Videos - Demonology PoV




Intoarce-te inapoi la Cuprins.


DPS Chart

Click Me!


Tutorial realizat de MindBreaker.
Astept raspunsuri si comentarii. Daca aveti ceva de adaugat spuneti-mi si o sa vad daca este ceva folositor pentru Warlockul Demonology.
Oricine vine sa comenteze aiurea si are chef sa faca flame va primi report.

Alte tutoriale pentru Warlocks:



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide



Last edited by MindBreaker on 27-06-2015, 11:53:45; edited 71 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-04-2012, 10:11:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gj mate.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-04-2012, 13:34:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce Felhunter ci nu Succubus ? Chiar daca Shadow Bite da damage mare are cooldown mare, iar Succubus in secundele alea scoate mai mult decat Felhunter cu glyph.

Incinerate nu se da pe Demonology decat cu MC up. MC ii da un empower effect, in rest da damage relativ minor. Nu exista spec de Incinerate pe Demonology, cine joaca cu asa-zis spec de Incinerate nu stie sa urmareasca procuri si nu e in stare sa joace la Shadow Bolt.
Incinerate cu Immolate pe target, aia e pe Destruction. Nu exista Glyph of Incinerate pe Demonology, e mult mai bun si mai activ Glyph of Corruption.

Altceva, buildul mi se pare aiurea, nu am citit sau vazut vreun build de Demonology pe Google or sth, insa mie personal ala de Incinerate mi se pare aiurea, fara Bane si cu Improved Corruption...

Si Glyph of Healthstone mi se pare useless pe langa Fear. Eu dau o gramada de Fearuri in instante, not blizzlike. -

Nu ai pomenit nimic de Guardians, nici macar de Inferno care e best choice in AoE damage. La Halfus cu whelpii aia e parfum.

Offhand cu Spirit la PreRaid ? E mai bun ala din Inscription. Iar la BiS list nu stiu unde ai vazut tu dar headul tier11 e mai slab decat Crown de la Sinestra. E diferenta foarte mare de Intellect (56Intel).

Nu te stresa cu Wowhead Profiler sa aratati Stats pentru ca nu merge prea bine... Iar 0,8% hit e o pierdere mare.

Ti-am citit ghidul integral, cateva greseli gramaticale si mai are nevoie de completari, in rest, e okay, felicitari - Sper ca nu imi faci report - Mi-ai procuit casuta.



I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF





Last edited by Ravenous on 29-04-2012, 21:37:06; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 29-04-2012, 21:19:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@goroso ms
@ravenous
Mai intai treaba cu specurile. Exista spec pentru filler Shadow Bolt si pentru filler Incinerate si aici uite exemplele:

Si lista poate continua.
Specul cu filler Incinerate nu este pentru cei care nu pot urmari procuri sau pentru cei care nu stiu sa joace la Shadow Bolt. Buildul pentru Incinerate este ok cu precizarea ca Aura of Foreboding poate fi inlocuit de talentul pentru stamina. In multe encountere am jucat si Shadow Bolt spec si Incinerate, iar cu incineratul scoteam mai mult in functie de encounter. Ajungeam si la diferente de 2k dps . Am prezentat 2 specuri cine este doritor de warlock demonology le va incerca pe amandoua si va vedea cu care prefera sa joace, cu care ii merge mai bine.
Acuma pets. Succubus este pentru Shadow Bolt filler iar Felhunter este cea mai buna obtiune pentru Incinerate filler.
Glyph of Incinerate isi are locul pe Incinerate filler spec si ba da Incinerate da un aditional fire damage cand este immolate pe target, read toolpit. Cat despre Glyph of Corruption este pentru Shadow Bolt filler.
Talentul Bane este inlocuit de Improved Corruption deoarece pe Incinerate filler build nu folosesti Shadow Bolt si Immolate nu il dai de mult ori pentru ca ai Hand of Gul'dan care da refresh.
La Glyph of Healthstone eu folosesc pentru ca altceva nu prea am ce, Fear nu folosesc in instante. Oricum minor glyph Life Tap si Shadow Bolt(daca joci la specul de Shadow Bolt) sunt folositoare restu sunt la alegere.
O sa corectez la off handu de la PreRaid si o sa adaug si pentru gardiani o sectiune. Cat despre BiS Head eu unu prefer staturile secundare daia am preferat sa folosesc roba de la Nefarian cu mastery hit si headu tier cu haste mastery. Criticala nu mai este asa importanta si 56 intellect nu e o pierdere mare dar o sa pun ca optiunea headu din sinestra si ramane la cum prefera lumea sa joace. Cat despre hit rating o sa incerc sa mai modific reforge glyphs desi nu cred ca voi ajunge sa fac mare diferenta.
Staturile de la caracterele de pe profiler sunt calculate de mine ca daca ma luam dupa ce scria acolo scriam numai baliverne.

EDIT: Am modificat PreRaid si BiS list + explicatii pentru guardians. Alte greseli de scriere sau maruntisuri le verific maine ca sunt prea obosit.



Last edited by MindBreaker on 13-01-2013, 17:58:27; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-04-2012, 11:26:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asa, exceptand basic additional damage ala Fire and Brimstone boosteaza damage-ul Incinerate-ului pe target cu Immolate pe Destruction + Mastery ca e Fire damage. Sa zicem ca e putin boostat de Demonic Knowledge dar cu MC up e mult mai bun Incinerate...

Immolate si refreshul cu Hand of Guldan, da, okay, insa Immo cu cast time redus imi permite mie sa aplic Immolate pe mai multe targeturi simultan si sa intrec un Warlock la Damage care nu are Bane.

Incinerate spec si Corruption doar la Single fights, iar aia sunt pe 4.3 - Felhunterul e buffat pe 4.1 cu damage dublu. Succubus e best choice pentru 4.0.6, testeaza tu personal si vei vedea, pune si glyphul. Si Shadow Bolt spam cu Succubus Demon Soul up.

La AoE, Glyph of Corruption > Incinerate. Dar din cate am vazut pe 4.0.6 videos si etc, Shadow Bolt era preferat ca filler. Pe 4.3 sunt schimbate mai multe lucruri, + Master Demonologist buffat. Voi incerca specul asta, dar tot cred ca voi scoate mai mult cu Shadow Bolt ca filler pe patchul asta si cu specul respectiv, Incinerate pe MC procs.

Voi mai testa, cu haste-ul meu sa vad Shadow Bolt si Incinerate, cu si fara Bane, dar ce e cert e ca Shadow Bolt da damage mai mare ca Incinerate cu Immo pe target.



I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 30-04-2012, 15:33:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da asta am observat ca da mai mult damage sb decat inci chiar si cu immo pe target dar la single target dummy scot cu vreo 2,4k dps mai mult pe incinerate build decat pe shadow build o sa le incerc in encountere pe amandoua una mai am si adds si o sa mai modific datele pentru cel mai favoritaz spec pentru demo pe patchu asta.
UPDATE: Infernal > Doomguard si la single target. Abia din 4.1 va fi invers pentru single target.
Blizzard Patch 4.1.0 Note wrote:
Doomguard's damage has been increased by 50%. The Doomguard is intended to be the best guardian for single-target damage, and the Infernal the best when there are multiple targets.



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arrancar17
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-12-2012 20:11)
Joined: 10 Sep 2011
Posts: 1986, Topics: 44
Location: GroundZero

Reputation: 271
Votes: 84

 
Post Posted: 20-06-2012, 16:52:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi pentru ajutor , parerea mea ca e destul de bun tutorialul +1


ArraNcaR

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 13-11-2012, 23:14:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

UPDATE TO 4.3!
Orice greseala de editare sau ce e gresit in legatura cu clasa pentru patch-ul 4.3 va rog sa imi spuneti.



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Groovy

[PIErate]



Status: Offline
(since 12-12-2017 07:45)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 2143, Topics: 351
Location: Romania

Reputation: 667.6
Votes: 60

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-12-2012, 19:09:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-am putut sa-l citesc pe tot. Cat am citit mi se pare la subiect. Singurul lucru care vreau sa-ti sugerez este sa schimbi improved corruption cu Doom and Gloom pentru ca:
Majoritatea encounterelor faci dmg pe single target, cel mai bun dot pe single target este bane of doom. Scoti 2/2 din imp immolate ca n-ai nevoie de el, te bazezi pe direct dmg si bagi 3/3 bane. Gearul: cu mainile poti sa te duci 5/5 cu cele din set, fiind demo iti trebuie cat mai mult mastery dar poti sa joci si cu cele de la spine desi sunt mult mai bune pt destro si affli. Also Cunning nu e BIS in pve e de cacao. Iti face maxim 6% din total dps. Cele mai bune sunt Will of the unbinding (bis pentru orice caster dps), Insignia of the Corupted Mind, Variable Pulse Lightning Capacitor, Necromantic Focus (bis demo).

Legat de maini daca de exemplu ai 10.30 mastery cu tot cu maini pastreaza-le daca ai 10.70 schimba-le cu cele de la spine ca nu se merita sa le pastrezi.

O sa revin cu mai mult feedback.


Break the rules, don't break the law.But *** the law, that's what I always say

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 06-12-2012, 21:52:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da intradevar am uitat sa ma mai uit pe firelands loot, Necromatic Focus ala e o adevarata jucarie 2.5 mastery in plus am sa schimb si am sa adaug ca o alta optiune Moonwell Chalice pentru cei care vor sa joace la burst.
Cat despre talente interesanta teorie abia astept sa o testez pe live si voi schimba, specul l-am facut dupa cum mergeau warlocki din dream paragon dar cand va fi live voi incerca ambele specuri si o sa modific daca este cazul.



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 10-12-2012, 09:07:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

UPDATED!
Am adaugat icons pentru spell plus o multime de rescrieri sa fie pentru 4.3.
Am upgradat Starter Gear pentru 4.3

Incoming Affliction Guide



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Groovy

[PIErate]



Status: Offline
(since 12-12-2017 07:45)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 2143, Topics: 351
Location: Romania

Reputation: 667.6
Votes: 60

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-12-2012, 22:43:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hands - Gloves of the Faceless Shroud -- Dropped by Spine of Deathwing ( Dragon Soul )

Break the rules, don't break the law.But *** the law, that's what I always say

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 11-12-2012, 07:33:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fixed!
Cred ca am dat copy+paste si am uitat sa editez ms.



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mast3r98

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2016 17:42)
Joined: 02 Aug 2011
Posts: 227, Topics: 13
Location: Marte

Reputation: 35.9
Votes: 5

 
Post Posted: 02-01-2013, 19:14:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pe 4.3.4 care spec e top dps la warlock?




Last edited by mast3r98 on 16-03-2013, 14:08:13; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 02-01-2013, 21:01:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

toate sunt cam la fel si depinde de encounter dar se merge pe idea : Aff>Demo>Destro dar pe private depinde si de cum merg spells/talents/pets. Dupa cum sa vazut Destro a fost forta pe 406 freakz iar pe blizz aff era baza raspunsul la aceasta intrebare il vei putea primi cand va fi live.


4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    


The time now is 16-04-2024, 13:09:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x