User
Pass
2FA
 
 

Recomandari PC Gaming
Go to page     
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions
Author Message1575
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 03-02-2019, 21:44:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut, vreau sa-mi fac alt pc pentru ca actualul nu imi place cum se comporta in anumite jocuri sau mai multe procese deschide, poate sunt eu nebun si mi se pare ca se misca incet.
PC actual:
Spoiler:


Vreau ceva sfaturi, am o idee cam ce sa cumpar, dar un ajutor nu strica.
Il vreau ca cel putin urmatorii 2/3 ani sa nu am probleme cu el sau dorinta de al arunca pe geam.

Joc doar 1920x1080p 144Hz, pentru asta am nevoie de ceva potent, gen:
CPU - i7-9700K 8 Core 3.6 GHZ Socket LGA 1151
MB - ASUS MAXIMUS XI CODE ( Sugestii pentru un MB care sa tina upgradeuri in caz ca voi face, daca asta nu e buna )
GPU - Doar NVIDIA
RAM - 32 sunt suficienti ???
PSU - ???
Case - Graphite 780T, arata bine si pare rezistenta.

Daca pot tine ceva din celalalt pc, ar fi bine daca nu aia e.
De buget nu e problema, dar nici piese ce costa 1k euro doar una ca nu sunt hardcore gamer, joc casual, dar prefer sa joc decent tot, minim 100 fps constant

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions  
Go to page     


The time now is 11-05-2024, 05:08:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x