Post Posted: 15-06-2011, 14:20:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. You have to be at least one month old in the Freakz Community.
  2. Each user will pick a team in moment of the sign up. Once you selected a team you can’t change your mind. You can’t give away your seat in the competition to friends.
  3. Sign ups are over when the deadline expire or when we reach 32 participiants. In case we don’t reach this number, we go further with 16, 20 or 24.
  4. You can’t pick a team that is already selected by another person. Manchester United and Barcelona are banned due to advantages they provide.
  5. The game ends in 90 minutes. The rule doesn’t apply for knockout stages where in case of draw there is stoppage time.
  6. Don’t exit the game early, you will forfeit the game.
  7. The results will be posted after the game will end. In case of confusion it will be better to have a print screen of the final score.
  8. Use a decent language or else you’ll be banned from all fifa competitions.
  9. Be serious, honour your place in the section, you will risk exclusion from future cups.

Rules for playing this game
  1. Driblings are aloud but not in excess.
  2. Don’t play with only one player. You are not allowed to run the hole field all the way to opponents goalie. This is allowed only in case of a counter attack.
  3. It’s forbidden to shoot direct from corner kicks.
  4. It’s forbidden to shoot from your own half.
  5. Avoid stupid and ugly fouls, if your opponent has 2 players injured he has the right to ask for a replay of the game.
  6. It’s forbidden to use Q+V (from your own half) and it’s forbidden to use the corner line of your opponent.
  7. In game you are allowed to score only one goal from free kicks from 30 meters or less. You risk forfeiting the match.

Prizes: The organizers decide with every cup.

Organizers: Dire

We reserve the right to modify the rules, so we recommend paying attention to this topic.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RO:

1. Trebuie sa ai minim o luna pe Freakz pentru a te putea inscrie la aceste competitii.
  2. Fiecare user isi va alege echipa in momentul inscrierii. Odata ce ati ales o echipa nu va mai puteti razgandi. Nu puteti ceda locul/echipa prietenilor/cunoscutilor, daca doriti sa va retrageti inaintea afisarii grupelor, se va inscrie automat primul care posteaza dupa ce v-ati retras.
  3. Inscrierile se termina la termenul limita sau in momentul in care s-au inscris 32 de concurenti. In cazul in care, la termenul limita, nu s-au strans 32 de oameni, merg mai departe doar primii 16, 20 sau 24 - dupa caz.
  4. Nu puteti alege o echipa care a fost deja aleasa de un alt concurent. Nu puteti juca cu Manchester United si Barcelona. Puteti alege orice alta echipa, de pe orice contintent.
  5. Meciurile se termina in minutul 90. Aceasta regula nu se aplica in finala.
  6. Nu iesiti inainte de minutul 90, altfel veti pierde meciul la masa verde (0-3).
  7. Rezultatele se vor posta imediat dupa incheierea meciului pe forum. Va sfatuim sa prezentati si un print cu scorul final.
  8. Folositi un limbaj decent, injuriile aduse participantilor/organizatorilor (pe forum sau pe mess) au ca rezultat excluderea din orice cupa Freakz.
  9. Fiti seriosi, daca se intampla sa nu va prezentati la prea multe partide, riscati sa fiti exclusi de la viitoarele editii.

Reguli de joc:

1. Driblingurile din sageti sau cu SHIFT sunt permise, dar nu in exces (maxim 2 jucatori).
  2. Nu jucati cu un singur jucator. Nu aveti voie sa plecati cu jucatorul de la jumatatea terenului si sa mergeti cu el pana in careu. Acest lucru este permis doar in cazul in care plecati pe contra-atac.
  3. Este interzis sa sutati pe poarta direct din corner.
  4. Este interzis sa dati gol din propria poarta
  5. Evitati faulturile urate, daca unui concurent ii sunt accidentati 2 jucatori, acesta are dreptul de a cere rejucarea partidei.
  6. Fara Q+W (din propria jumatate) si fara intrari pe linia de fund a terenului
  7. In timpul meciului aveti voie doar 1 singur gol din lovitura libera, in caz contrar pierdeti cu 3-0 la masa verde.

In cazul in care se intampla sa pice conexiunea veti respecta urmatoarele:

1. Daca conexiunea pica in prima repriza - se rejoaca meciul de la scorul din momentul in care a picat; meciul se termina in minutul 90.
  2. Daca pica in a doua repriza - se rejoaca o singura repriza, de la scorul din momentul in care a picat; meciul se termina in minutul 45.
  3. Daca pica dupa minutul 80 - se reincepe partida, de la scorul din momentul in care a picat si se joaca doar 15 min; meciul se termina in minutul 15.