User
Pass
2FA
 
 

Report a Gamemaster
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 61, 62, 63, 64  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message144133
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-03-2014, 14:15:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atat serverul de WoW si forumul, cat si serverul de TeamSpeak sunt in stransa legatura. Si eu am dat bans pentru glume ieftine pe TeamSpeak, totusi, am apelat mai intai la bunul simt al celui care era magar in situatia de atunci.
Daca ai zis doar ce ai mentionat acolo, e putin cam drastica pedeapsa (referindu-ma aici la valoarea mute-ului), insa se poate justifica si valoarea aia, cred, ma indoiesc ca "sugi ***" e tot ce ai spus.
Din cate am auzit, ai facut scandal si pe alt channel de pe TeamSpeak, ai injurat si un GameMaster si te-ai asigurat ca primesti ban permanent si pe TeamSpeak, nu doar ingame mute.

So?



I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
denisumtt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-04-2014 16:57)
Joined: 15 Feb 2014
Posts: 67, Topics: 42
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 4

 
Post Posted: 18-03-2014, 22:19:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ravenous wrote:
Atat serverul de WoW si forumul, cat si serverul de TeamSpeak sunt in stransa legatura. Si eu am dat bans pentru glume ieftine pe TeamSpeak, totusi, am apelat mai intai la bunul simt al celui care era magar in situatia de atunci.
Daca ai zis doar ce ai mentionat acolo, e putin cam drastica pedeapsa (referindu-ma aici la valoarea mute-ului), insa se poate justifica si valoarea aia, cred, ma indoiesc ca "sugi ***" e tot ce ai spus.
Din cate am auzit, ai facut scandal si pe alt channel de pe TeamSpeak, ai injurat si un GameMaster si te-ai asigurat ca primesti ban permanent si pe TeamSpeak, nu doar ingame mute.

So?


Raven nu am injurat un gm acel gm pe nume bleidar ma facut nesimtit si multe altele mia spus nu eu lui si NAM care e un magar ma injura de toti morti si lam injurat si eu bleidar lui nam nu ia dat mute pe sv ban pe ts sau altele nimic mie da ai putea sa dai ban pe o anumita perioada nu permanent macar ca fac raiduri cu guilda si nu se va mai intampla data viitoare sa mai injur si nu lam injurat pe rageles pe ts ? cand lam injurat eram un baiat cu numele de insanezor daca ar fi fost rage eu nu stiam ca e el nu stiu putea sa intre rage cu numele lui si nu il injuram dar insanezor nu cred ca a fost el ... deci nu stiu cand sa fi injurat eu un gm si daca ar fi fost un gm cu alt nume si am injurat imi pare rau nu am vrut sa fie asa daca as putea primi unban pe ts nu se va mai intampla data viitoare totusi am neovie pentru ca fac raiduri cu guilda -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wynst

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-04-2019 19:00)
Joined: 18 Dec 2013
Posts: 29, Topics: 2
Location: United States

Reputation: -54.6
Votes: 6

Post Posted: 04-04-2014, 20:28:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

demote rage

http://forum.wow-freakz.com/Hordaci-vb-cu-play-de-la-alianta-t293446.html

... ar fi trebuit sa-i dea mute, dar el zice ca e "bug".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 04-04-2014, 20:31:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am zis 'no ban\bug' adica nu e bannable + nu e bug' ti se pare ca e exploit ca el a dat /yell cu ceva scris si a aparut la voi ? No. Deci unde e reclamatia de fapt ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wynst

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-04-2019 19:00)
Joined: 18 Dec 2013
Posts: 29, Topics: 2
Location: United States

Reputation: -54.6
Votes: 6

Post Posted: 04-04-2014, 23:07:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rage. wrote:
am zis 'no ban\bug' adica nu e bannable + nu e bug' ti se pare ca e exploit ca el a dat /yell cu ceva scris si a aparut la voi ? No. Deci unde e reclamatia de fapt ?

Esti amuzant... scrii ca e bug acum zici ca nu e bug, tu macar singur ai inteles ce ai scris? sincer nu are nici o logica ....
/y cu ceva? serios tu nu vezi bine ce a scris ? iti trebuie traducere? exploit sau nu aia e spam de ofensive language si a facuto intentionat(multi stiu cum se face acest exploit), stiu cazuri cand s-a dat mute pentru asa ceva dar tu i-ai luat apararea pt ca probabil e vre-un prieten de al tau(mai mult ca sigur)... nu mai incerca sa faci pe prostu ca nu iti iese nici asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 04-04-2014, 23:15:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

.......what?
1. nu e 'exploit'
2. nu e amicul meu, nici nu stiu cine e
3. eu fac pe 'amuzantul' sau tu ca nu intelegi ce scriu ?
Read again ce am zis. Ai grija cu limbajul ala la adresa mea ca nu am mancat din aceeasi farfurie. - ( next timp report )

//
Code:
Detalii: Cipusanus vb pe yells cu playeri de la alianta

Acum zici ca e limbaj ofesator ? Nici macar tu nu stii ce zici.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wynst

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-04-2019 19:00)
Joined: 18 Dec 2013
Posts: 29, Topics: 2
Location: United States

Reputation: -54.6
Votes: 6

Post Posted: 05-04-2014, 00:29:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[quote="Rage."].......what?
1. nu e 'exploit'
2. nu e amicul meu, nici nu stiu cine e
3. eu fac pe 'amuzantul' sau tu ca nu intelegi ce scriu ?
Read again ce am zis. Ai grija cu limbajul ala la adresa mea ca nu am mancat din aceeasi farfurie. - ( next timp report )

//
Code:
Detalii: Cipusanus vb pe yells cu playeri de la alianta

Nu mai arata cu degetul ca ala e nab care a facut topicul, poate el nu stie engleza... daca nici tu nu o stii bine e alta treaba.
Nu e neaparat exploit, sa zicem ca e un oarecare trick dar asta nu inseamna ca trebuie folosit in halul ala.
Tu dai dovada de incompetenta si te bagi uneori in topicuri cu care nu ai nici o treaba, folosesti gm power fara a te gandi bine.

Stiu bine cine erai inainte sa primesti rank de gm, daca tu crezi ca rankul schimba ceva te inseli.

Oricum e ultima ce mai scriu pe forumu asta, azi din pacate ne-am lasat si noi cu cativa prieteni asa ca asta a fost ultima chestie care am vrut sa o fac.

Bafta la toti donorii care mai joaca pe freakz, desi nu cred ca populatia o sa mai creasca vreodata, e in scadere pe zi ce trece -


sry era sa uit, multa bafta si tie CowRage -


 
Staff message (Pato):
 
Atentie ca faci flame si nu e bine.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 05-04-2014, 00:40:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lol, acum vad ca tu nu esti cel care a facut topicul ala de mute request. Nu cred ca are nevoie de avocat tipul ... -
Daca mai are zohl ceva de adaugat sa-l lasam pe el.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 05-04-2014, 14:08:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wynst eu zic sa șezi blând cã n-ai o treabã.
Este un bug bine cunoscut pe Blizzard.
Daca scrii o combinatie de litere, iese altceva la factiunea respectiva.

Vrei si tu? Scrie pe /yell 1 3 1 7 si iese A N A L la factiunea opusa.

Quote:
Tu dai dovada de incompetenta si te bagi uneori in topicuri cu care nu ai nici o treaba, folosesti gm power fara a te gandi bine.


Mai gandeste-te o data cine da dovada de incompetenta. Aaaaaaaaa, feel me?
In my honest opinion, ai doar ceva personal cu Rage.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-06-2015 00:15)
Joined: 12 Jun 2011
Posts: 282, Topics: 40
Location: Other Side of the World

Reputation: -7
Votes: 12

Post Posted: 06-04-2014, 21:55:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trollmasterX @wynst -

Este ok sa urli pe /yell cu ANA*-uri ma(romanasii au talent la asa ceva xD), mute si-ar fi luat in cazul ca o facea pe global, maybe =)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gandacelu

[Mentally UNSTABLE]



Status: Offline
(since 22-04-2020 15:34)
Joined: 17 Dec 2012
Posts: 221, Topics: 12
Location: Medias

Reputation: 112.3
Votes: 17

Post Posted: 15-04-2014, 20:33:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame: Vaeran
Nume Gamamaster implicat: Baachuss
Data si ora abuzului: 4/15/2014 20:20
Detalii: Bachus ori a confundat playerul, ori a facut abuz de gm, totusi sper sa fie prima varianta. Vaeran a facut post pe http://forum.wow-freakz.com/Unban-t295397.html si pur si simplu nu i-a fost data nici o sansa... el nu a mai avut ban pe freakz niciodata, cum a spus si el PENTRU ASTA NU SE DA BAN, SE DA MUTE. casuta @Baachuss @shoker verificati ip logs si o sa observati ca nu are legatura cu persoana care a fost banata de baachuss inainte.

Edit: Au trecut 2 zile de cand am postat, scuze daca am avut o atitudine neadecvata dar rog pe cineva cu autoritate sa verifice ip logs la contul lui vaeran si sa le compare cu cel care a fost banat de baachuss precedent. Scuze ca postez eu in numele lui, daca este o problema o sa sterg postul, dar sincer as vrea sa se corecteze o greseala. Nu stiu cum a confundat, si sincer nici nu ma intereseaza, el pur si simplu si-a facut treaba ca gamemaster si a aplicat regulamentul. Vaeran nu a mai avut ban niciodata, si nu a incercat sa isi vanda sau sa cumpere un caracter niciodata. Tot ce va rog este sa bagati in seama postul meu si va promit ca o sa dati seama de nelamurire. Va multumesc pentru atentie. casuta @ Zohll



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 17-04-2014, 10:42:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa ma uit peste printuri cand voi avea timp si ma enerveaza fazele de genul asta, are avocat sau nu-i in stare sa scrie? Raised eyebrow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
KasKo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-07-2016 11:07)
Joined: 05 Aug 2011
Posts: 7, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 73.5
Votes: 3

 
Post Posted: 26-04-2014, 15:39:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame:Psychoraptor
Nume Gamamaster implicat:vrdd
Data si ora abuzului:26 aprilie 2014/ 16:10
Detalii:Pai am dat pe global ca cumpar gold dau euro , am crezut ca e legal ca am mai vazut pe cineva dind cu 2-3 minute inaintea mea ok .. dupa 10 min se trezeste vrdd sa imi dea mute 10000 minute pentru acel anunt ok , mia zis sa citesc regulamentu bine l-am citit nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa cumperi gold cu euro doar : ca nu ai voie sa faci char trade sau sa vinzi caracteru pe bani reali , nu zic ca nu sunt vinovat dar nu 10000 minute macar 5000 minute un avertisment , scuzati daca nu am dreptate , dar vad ca pe nicaieri in regulament nu scrie acea regula



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-05-2014, 10:14:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

KasKo wrote:
Nume caracter ingame:Psychoraptor
Nume Gamamaster implicat:vrdd
Data si ora abuzului:26 aprilie 2014/ 16:10
Detalii:Pai am dat pe global ca cumpar gold dau euro , am crezut ca e legal ca am mai vazut pe cineva dind cu 2-3 minute inaintea mea ok .. dupa 10 min se trezeste vrdd sa imi dea mute 10000 minute pentru acel anunt ok , mia zis sa citesc regulamentu bine l-am citit nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa cumperi gold cu euro doar : ca nu ai voie sa faci char trade sau sa vinzi caracteru pe bani reali , nu zic ca nu sunt vinovat dar nu 10000 minute macar 5000 minute un avertisment , scuzati daca nu am dreptate , dar vad ca pe nicaieri in regulament nu scrie acea regula



12. Sa faci scam/fraieresti playerii prin trade-uri/mailuri.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scher

[Account disabled]



Status: Offline
(since 13-06-2015 18:57)
Joined: 26 Dec 2013
Posts: 126, Topics: 46
Location: Romania

Reputation: 11.6
Votes: 10

Post Posted: 02-05-2014, 11:47:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame: Zarlon
Nume Gamamaster implicat: Cyadi
Data si ora abuzului: 02.02.2014 ora 01:20 (+/- 1 min)
Detalii: Undeva pe la ora 01:20 guilda PVP si GM-ul Cyad stateau in Elwynn Forest ( GoldShire ) pe o bancuta in speranta de a face o poza de grup....lumea ii intrerupea, asa ca ce a zis Cyad....hai ca na tot sunt GM sa ne facem de cap....teleportam playeri care ne stau in cale...daca nu merge...hai sa le dam .kill.....si uite asta a facut Cyad pe la ora 01:20 ( +/- 1 min ).

Nu mi se pare normal ca un GM sa abuze de acest "rank" si sa faca ce vrea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 14 July 2014 11:14



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 61, 62, 63, 64  Next    


The time now is 29-04-2024, 03:15:56
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x