User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat] Anti Steam
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message6344
Syem

[ LiKe.FreaKz.Ro ]



Status: Offline
(since 10-07-2023 16:37)
Joined: 29 Sep 2013
Posts: 1091, Topics: 55
Location: London

Reputation: 581.9
Votes: 26

   
Post Posted: 21-12-2015, 19:48:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Logitech! wrote:
Ok cum zici tu.


Pai e cum zic eu. Doar nu am sa pun fiecare jucator suspicios sa-mi ruleze mie programul respectiv nu? Plus ca ala poate sa deschida un alt CS curat si sa-mi arate ca nu are nimic. Deci un program total inutil care da si alarme false. Cauta pe forum-uri discutii si ai sa vezi despre ce vorbesc, incetati cu propuneri despre ceva anume cand nici nu stiti ce face acel program.

Un aim, e usor de detectat daca ai experienta, iar pentru wall avem amx_ss care trece de anti-ss. Mai greu de detectat sunt config-urile suspecte care te avantajeaza in anumite situatii, mai reduce putin din recoil sau esti mai greu de nimerit cand sari in 10000 de directii, dar fiind un mod de war3ft, acel cfg nu o sa-ti ofere un avantaj urias deci pot sa ma impac cu ideea ca e mai greu de detectat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
miliardarul

[Evil ;)]



Status: Offline
(since 12-01-2023 21:13)
Joined: 03 Mar 2015
Posts: 1527, Topics: 86
Location: Romania

Reputation: 566.1
Votes: 36

 
Post Posted: 21-12-2015, 19:57:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana si un jucator bun, care stie sa joace foarte bine cu wall, o sa faca la un moment o greseala. Daca adminul care il urmareste are experienta o sa isi dea seama rapid ca are wall.

De aim nu mai zic.

Cat despre acele cfg-uri... Nu e mare lucru de ele -

Un jucator cu experienta nu are nevoie de recoil redus. Atata timp cat tragi 12, 123, 12 no sa-ti creasca tinta cat ecranul -

Iar despre saritura... ce sa zic, e aproape inutila.


Nu e nimic mai interesant decât sã te întorci într-un loc care a rãmas neschimbat ca sã îti dai seama cât de mult te-ai schimbat tu.




Casuta vocala: @Evil
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MardukNo1

[The Fallen Guardian]



Status: Offline
(since 28-02-2020 21:45)
Joined: 24 Aug 2014
Posts: 1344, Topics: 74
Location: Ramnicu Valcea

Reputation: 84.5
Votes: 61

     
Post Posted: 23-12-2015, 01:19:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Syem wrote:
Wizhero wrote:
VAC-u pe cs16 n-a mai fost actualizat din 29august 2013 -.Crezi ca n-a aparut nimic nou?


///Da multe din ce stiu eu trec de VAC 100% unele trec si de EAC(EasyAntiCheat).


Se vede ca habar n-ai. In 2013 CS-ul in sine a primit un mare update si foarte multe actualizari pe partea de protectie a fisierelor si pe cfg. Ultimul update major de VAC a fost in Octombrie anul acesta, iar alte update-uri nici nu sunt anuntate pentru ca nici nu ai cum sa-ti dai seama cand se face update. Asta nu inseamna ca daca isi face UPDATE acum, nu o sa mai mearga nici un cod pe steam pana in momentul asta. Fiecare update este o mica actualizare sau diferite modificari in combaterea unor coduri, alte coduri sunt pur si simplu imposibil de detectat fara a da semnale false.

Iar wargods e o mare porcarie, e o prostie de aplicatie care trebuie sa pui oamenii sa joace CS cu programul ala deschis ca sa vezi doamne ca ei joaca curat. Si ce am sa fac? Am sa iau toti adminii si jucatorii sa-i pun sa joace cu prostia aia de program deschis? -) Plus ca da rateuri la greu, pana si pe mine ma indica ca am cod cand era CS clean luat cu steam.

NU exista nimic care sa combata codurile si in nici un caz nu exista program cu eficienta 99% -))))
Toate programele care rulau pe server (asemanatoare VAC) pentru detectarea codatilor au "falimentat" pentru ca sunt mult prea multe probleme, ori ia serverul restart, ori da erori, ori se blocheaza ori pur si simplu nu sunt eficiente.
Asa ca cel mai bun "program" de combatere ramane experienta si eficacitatea adminului de pe server. PUNCT.


+1

Inca o data aici ai dreptate.. cunosc si eu codurile si stiu sa fac diferenta, acolo unde nu sunt sigur intreb dar ochiul meu dupa cat am jucat pot spune clar ca X are sau nu are cod.. acele programe cum a spus Syem sunt inutile.. un server adevarat si un jucator care se respecta va juca automat de pe STEAM ... cei care joaca valve id nu zic ca joaca cu coduri dar sunt usor de prins iti poti da seama cu minimum de experienta fara sa despici firul in 4 dragule.. asa ca asculta la Syem crede-ma cunoaste si e expert in acest domeniu, crede-ma.


Intinde o mana si ajuta... intinde-le pe ambele D-zeu nu doarme si nu uita, totul ramane contorizat asa ca ai grija la faptele tale si la ceea ce-ti doresti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cristi Ak -47
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-02-2016 19:13)
Joined: 16 Nov 2015
Posts: 278, Topics: 26
Location: Moldova, Republic of

Reputation: -50.4
Votes: 11

Post Posted: 31-12-2015, 17:17:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MardukNo1 wrote:
Syem wrote:
Wizhero wrote:
VAC-u pe cs16 n-a mai fost actualizat din 29august 2013 -.Crezi ca n-a aparut nimic nou?


///Da multe din ce stiu eu trec de VAC 100% unele trec si de EAC(EasyAntiCheat).


Se vede ca habar n-ai. In 2013 CS-ul in sine a primit un mare update si foarte multe actualizari pe partea de protectie a fisierelor si pe cfg. Ultimul update major de VAC a fost in Octombrie anul acesta, iar alte update-uri nici nu sunt anuntate pentru ca nici nu ai cum sa-ti dai seama cand se face update. Asta nu inseamna ca daca isi face UPDATE acum, nu o sa mai mearga nici un cod pe steam pana in momentul asta. Fiecare update este o mica actualizare sau diferite modificari in combaterea unor coduri, alte coduri sunt pur si simplu imposibil de detectat fara a da semnale false.

Iar wargods e o mare porcarie, e o prostie de aplicatie care trebuie sa pui oamenii sa joace CS cu programul ala deschis ca sa vezi doamne ca ei joaca curat. Si ce am sa fac? Am sa iau toti adminii si jucatorii sa-i pun sa joace cu prostia aia de program deschis? -) Plus ca da rateuri la greu, pana si pe mine ma indica ca am cod cand era CS clean luat cu steam.

NU exista nimic care sa combata codurile si in nici un caz nu exista program cu eficienta 99% -))))
Toate programele care rulau pe server (asemanatoare VAC) pentru detectarea codatilor au "falimentat" pentru ca sunt mult prea multe probleme, ori ia serverul restart, ori da erori, ori se blocheaza ori pur si simplu nu sunt eficiente.
Asa ca cel mai bun "program" de combatere ramane experienta si eficacitatea adminului de pe server. PUNCT.


+1

Inca o data aici ai dreptate.. cunosc si eu codurile si stiu sa fac diferenta, acolo unde nu sunt sigur intreb dar ochiul meu dupa cat am jucat pot spune clar ca X are sau nu are cod.. acele programe cum a spus Syem sunt inutile.. un server adevarat si un jucator care se respecta va juca automat de pe STEAM ... cei care joaca valve id nu zic ca joaca cu coduri dar sunt usor de prins iti poti da seama cu minimum de experienta fara sa despici firul in 4 dragule.. asa ca asculta la Syem crede-ma cunoaste si e expert in acest domeniu, crede-ma.


+1

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RoTm#Rayden

[Assasin]



Status: Offline
(since 19-03-2020 17:52)
Joined: 01 Aug 2015
Posts: 3705, Topics: 127
Location: Neamt

Reputation: 82.2
Votes: 65

   
Post Posted: 31-12-2015, 18:25:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by jecrysty, 01 January 2016 18:14



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 16-04-2024, 21:40:49
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x