User
Pass
2FA
 
 

Sugestii!!! Idei noi!!!!
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next    
 
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war7.freakz.ro
Author Message47053
vIEzure

[war7.freakz.ro]



Status: Offline
(since 03-08-2018 15:42)
Joined: 31 Jan 2013
Posts: 4338, Topics: 1134
Location: United Kingdom

Reputation: 1492.8
Votes: 1174

   
Post Posted: 01-09-2015, 14:33:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

propun sa se scoata imunitatea adminilor,e inutila.iar intr-o situatie de genul,te incurca rau detot.
iar,cand pica serverul,sa nu se mai stearga codatii din ban list.odata ce a jucat codat,asa o sa joace mereu



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Syem

[ LiKe.FreaKz.Ro ]



Status: Offline
(since 10-07-2023 16:37)
Joined: 29 Sep 2013
Posts: 1091, Topics: 55
Location: London

Reputation: 581.9
Votes: 26

   
Post Posted: 01-09-2015, 14:41:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vIEzure wrote:
propun sa se scoata imunitatea adminilor,e inutila.iar intr-o situatie de genul,te incurca rau detot.
iar,cand pica serverul,sa nu se mai stearga codatii din ban list.odata ce a jucat codat,asa o sa joace mereu


Daca nu ma insel, imunitatea tine de grad. Adica, daca eu sunt Champions, nu pot sa te banez pe tine care esti Generals. Dar tu ca Generals poti bana un Champions.

Ce propui tu e total aiurea, adica sa vina un alt SylvyuGoogle si chiar sa poata bana si adminii mai mari -). Daca apuca sa dea ban primul la un admin mai mare, dracu il mai scoate de pe server.
Deci imunitatea nu este deloc inutila, nu am idee cum ai ajuns la concluzia asta.
Contra pentru scoaterea imunitatii.
Pro pentru lista de codati.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
vIEzure

[war7.freakz.ro]



Status: Offline
(since 03-08-2018 15:42)
Joined: 31 Jan 2013
Posts: 4338, Topics: 1134
Location: United Kingdom

Reputation: 1492.8
Votes: 1174

   
Post Posted: 01-09-2015, 14:44:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu sunt general,el e champ.nu am putu sa-i dau bye din cauza imunitatii.dupa 2 secunde am primit eu ban.
deci,stiu ce vorbesc



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ups!

[war7.freakz.ro]



Status: Offline
(since 24-04-2020 18:46)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 11012, Topics: 1416
Location: war7.freakz.ro

Reputation: 240.5
Votes: 6120

 
Post Posted: 01-09-2015, 14:46:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Posibil sa se faca sa se dea ban unui admin pe ip numai de la warlord in sus, imunitatea sa ramana. Sa vedem daca se poate, sa evitam cazurile.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IceKube

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-09-2016 17:07)
Joined: 30 Jul 2015
Posts: 155, Topics: 37
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 13.3
Votes: 1

Post Posted: 01-09-2015, 14:53:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TheGeneral wrote:
Posibil sa se faca sa se dea ban unui admin pe ip numai de la warlord in sus, imunitatea sa ramana. Sa vedem daca se poate, sa evitam cazurile.


Pro - cam asta ar fi singura modificare buna, in rest eu zic sa ramana totul cum a fost pana acum, ca a fost bine. Nu are rost sa se schimbe tot sistemul pentru un copil ca silviu.




Work Hard, Play Hard And People Will Respect You!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Syem

[ LiKe.FreaKz.Ro ]



Status: Offline
(since 10-07-2023 16:37)
Joined: 29 Sep 2013
Posts: 1091, Topics: 55
Location: London

Reputation: 581.9
Votes: 26

   
Post Posted: 01-09-2015, 14:58:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vIEzure wrote:
eu sunt general,el e champ.nu am putu sa-i dau bye din cauza imunitatii.dupa 2 secunde am primit eu ban.
deci,stiu ce vorbesc


Scuze atunci, credeam ca e imunitate in functie de grade. Atunci propun imunitatea pe grade, daca esti grad mai mare sa poti bana un grad mai mic.
Ce rost are o imunitate doar pe warlords? Adica eu ca un exemplu sunt Champions, intru si dau ban la tot server-ul iar un Generals (cazul lui vIEzure) sta si se uita la mine -.

Deci raman la propunerea mea cu mutarea comenzii *** si propun si imunitatea pe grade. Champions sa nu baneze Generals, dar Generals sa baneze toate gradele de sub el.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
jecrysty

[LiKe.FreaKz.Ro]



Status: Offline
(since 16-08-2019 10:08)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 3961, Topics: 127
Location: Spain

Reputation: 3634.6
Votes: 275

   
Post Posted: 01-09-2015, 15:12:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IceKube wrote:
TheGeneral wrote:
Posibil sa se faca sa se dea ban unui admin pe ip numai de la warlord in sus, imunitatea sa ramana. Sa vedem daca se poate, sa evitam cazurile.


Pro - cam asta ar fi singura modificare buna, in rest eu zic sa ramana totul cum a fost pana acum, ca a fost bine. Nu are rost sa se schimbe tot sistemul pentru un copil ca silviu.


+1




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Syem

[ LiKe.FreaKz.Ro ]



Status: Offline
(since 10-07-2023 16:37)
Joined: 29 Sep 2013
Posts: 1091, Topics: 55
Location: London

Reputation: 581.9
Votes: 26

   
Post Posted: 01-09-2015, 15:42:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IceKube wrote:
TheGeneral wrote:
Posibil sa se faca sa se dea ban unui admin pe ip numai de la warlord in sus, imunitatea sa ramana. Sa vedem daca se poate, sa evitam cazurile.


Pro - cam asta ar fi singura modificare buna, in rest eu zic sa ramana totul cum a fost pana acum, ca a fost bine. Nu are rost sa se schimbe tot sistemul pentru un copil ca silviu.


Contra!!!

Pai tocmai, dupa cum vezi, sistemul a fost asa de "bun" ca "un copil ca silviu" a putut sa dea *** timp de o ora sau mai bine la tot server-ul. De ce? A avut o comanda prea puternica pentru gradul lui, imunitatea dupa cum a spus si vIEzure nu a functionat. Daca nu avea *** si daca era imunitate pe grade, era ceva mai putin grav, corect?

Atunci cum puteti veni cu propuneri de genul, imunitate la toti adminii si doar warlords sa baneze adminii? Daca mai apare un caz asemanator, pana apare un warlords stam si ne uitam la adminul respectiv chiar daca suntem mai mari in grad? Chiar asa greu e sa gandim putin logic? Daca mergi pe strada si calci intr-o guma de mestecat de 10 ori, ce faci? Ocolesti mereu si esti atent zilele urmatoare? Sau arunci guma la gunoi si stai linistit?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
IceKube

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-09-2016 17:07)
Joined: 30 Jul 2015
Posts: 155, Topics: 37
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 13.3
Votes: 1

Post Posted: 01-09-2015, 17:37:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Syem wrote:
IceKube wrote:
TheGeneral wrote:
Posibil sa se faca sa se dea ban unui admin pe ip numai de la warlord in sus, imunitatea sa ramana. Sa vedem daca se poate, sa evitam cazurile.


Pro - cam asta ar fi singura modificare buna, in rest eu zic sa ramana totul cum a fost pana acum, ca a fost bine. Nu are rost sa se schimbe tot sistemul pentru un copil ca silviu.


Contra!!!

Pai tocmai, dupa cum vezi, sistemul a fost asa de "bun" ca "un copil ca silviu" a putut sa dea *** timp de o ora sau mai bine la tot server-ul. De ce? A avut o comanda prea puternica pentru gradul lui, imunitatea dupa cum a spus si vIEzure nu a functionat. Daca nu avea *** si daca era imunitate pe grade, era ceva mai putin grav, corect?

Atunci cum puteti veni cu propuneri de genul, imunitate la toti adminii si doar warlords sa baneze adminii? Daca mai apare un caz asemanator, pana apare un warlords stam si ne uitam la adminul respectiv chiar daca suntem mai mari in grad? Chiar asa greu e sa gandim putin logic? Daca mergi pe strada si calci intr-o guma de mestecat de 10 ori, ce faci? Ocolesti mereu si esti atent zilele urmatoare? Sau arunci guma la gunoi si stai linistit?


Sa fim seriosi, warlords si high warlords sunt multi care pot sa intre, + syem pe langa asta... chestia asta o poate face si un warlord sau chiar high warlord daca are o cadere de nervi la fel ca silviu, si nu exact la fel se intampla? pana intra altu poate da ban 5 ore la tot serverul. exact la fel e
In situatia de genu, trebuie sa astepti nu ai de ales, si un champion poate face chestia asta o ora, daca restul sunt la munca sau nu pot intra.
Dar la ce se refera general, e bine pentru ca warlord sau high warlord nu ajungi asa usor, si cum zice el se refara ca un champion sau general daca face criza de nervi nu o sa iti poata da ban. eventual la server dar la ceilalati admini no sa poata face nimic.
Acum iti poate da oricine si champion si general.

Si pe langa asta warlord sau high warlords, nu cred ca ajunge ori si cine ca si champions sau general. Banuiesc ca acolo deja se cunosc bine baieti si stiu ce au de facut, nu crize de nervi. sunt cu picioarele pe pamant.

Sau sincer nu e neaparat sa se schimbe nimic. Cu chesti de genu cred ca te intalnesti o data la cativa ani. nu cred ca trebuie modificat un sistem care a mers bine pana acum. pentru un copil. Speram doar sa nu se mai intample, Greseala se poate repara. cu unban la cei ce au primit si revine totul la normal.




Work Hard, Play Hard And People Will Respect You!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Costin95

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-01-2017 19:43)
Joined: 16 Jul 2015
Posts: 79, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 8.6

Post Posted: 03-09-2015, 13:42:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AM vazut ca serverul nostru s-a dus de tot in jos de la un timp, playeri putini, greselile adminilor etc. Insa acum fac referire la pleyerii de pe server, care pe zi ce trece pare sa se imputineze. Am inteles ca serverul inainte era boostat iar acum nu mai este. Propun sa se ocupe cineva de acest lucru si ca avand in vedere ca suntem o comunitate mare sa strangem mana de la mana 5 lei intr-un cont bancar luna de luna si sa il boostam ca inainte. Am inteles si ca nimeni nu ar vrea sa se mai ocupe. Pot strange eu banii si pot lua legatura cu firma respectiva daca vreti. Insa am nevoie de raspunsuri si de : "da frate vreau" sau "nu frate, e bine si asa".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jecrysty

[LiKe.FreaKz.Ro]



Status: Offline
(since 16-08-2019 10:08)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 3961, Topics: 127
Location: Spain

Reputation: 3634.6
Votes: 275

   
Post Posted: 03-09-2015, 14:31:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Costin95 wrote:
AM vazut ca serverul nostru s-a dus de tot in jos de la un timp, playeri putini, greselile adminilor etc. Insa acum fac referire la pleyerii de pe server, care pe zi ce trece pare sa se imputineze. Am inteles ca serverul inainte era boostat iar acum nu mai este. Propun sa se ocupe cineva de acest lucru si ca avand in vedere ca suntem o comunitate mare sa strangem mana de la mana 5 lei intr-un cont bancar luna de luna si sa il boostam ca inainte. Am inteles si ca nimeni nu ar vrea sa se mai ocupe. Pot strange eu banii si pot lua legatura cu firma respectiva daca vreti. Insa am nevoie de raspunsuri si de : "da frate vreau" sau "nu frate, e bine si asa".

De ocupat are cine sa se ocupe nu este asta o problema, problema este ca trebuiesc cv bani pt sv sa fie on 24/24 si in plus un boost de 1 luna este undeva la 50 e




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ups!

[war7.freakz.ro]



Status: Offline
(since 24-04-2020 18:46)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 11012, Topics: 1416
Location: war7.freakz.ro

Reputation: 240.5
Votes: 6120

 
Post Posted: 03-09-2015, 15:22:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai exact 200 lei din ce stiu....


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Costin95

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-01-2017 19:43)
Joined: 16 Jul 2015
Posts: 79, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 8.6

Post Posted: 03-09-2015, 15:45:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

jecrysty wrote:
Costin95 wrote:
AM vazut ca serverul nostru s-a dus de tot in jos de la un timp, playeri putini, greselile adminilor etc. Insa acum fac referire la pleyerii de pe server, care pe zi ce trece pare sa se imputineze. Am inteles ca serverul inainte era boostat iar acum nu mai este. Propun sa se ocupe cineva de acest lucru si ca avand in vedere ca suntem o comunitate mare sa strangem mana de la mana 5 lei intr-un cont bancar luna de luna si sa il boostam ca inainte. Am inteles si ca nimeni nu ar vrea sa se mai ocupe. Pot strange eu banii si pot lua legatura cu firma respectiva daca vreti. Insa am nevoie de raspunsuri si de : "da frate vreau" sau "nu frate, e bine si asa".

De ocupat are cine sa se ocupe nu este asta o problema, problema este ca trebuiesc cv bani pt sv sa fie on 24/24 si in plus un boost de 1 luna este undeva la 50 e


Din ce am auzit era undeva la 50 de lei, cel putin parca energy asa mi-a spus si nu era primul. Dar si daca ar fi 50 E tot nu ar fi vreo problema...adica daca vrem ceva putem organiza. Eu sper in continuare sa vina cineva sa zica ceva. Eu am spus ca pot undeva pana la 10 lei pe luna, e o suma modica dar daca se strang cel putin 20 de persoane(cred ca sunt mai multi in staff) am face o treaba.

Ar fi ideal daca cine s-a ocupat pana acum ar avea bunavointa sa vina si sa ne lamureasca sa nu ne mai batem capu atat si sa facem spam aici!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 03-09-2015, 20:42:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vIEzure wrote:
propun sa se scoata imunitatea adminilor,e inutila.iar intr-o situatie de genul,te incurca rau detot.
iar,cand pica serverul,sa nu se mai stearga codatii din ban list.odata ce a jucat codat,asa o sa joace mereu

99% din codati au ip rootabil, nu are rost sa tii un ip banat pentru un codat.

Syem wrote:
vIEzure wrote:
propun sa se scoata imunitatea adminilor,e inutila.iar intr-o situatie de genul,te incurca rau detot.
iar,cand pica serverul,sa nu se mai stearga codatii din ban list.odata ce a jucat codat,asa o sa joace mereu

Daca nu ma insel, imunitatea tine de grad. Adica, daca eu sunt Champions, nu pot sa te banez pe tine care esti Generals. Dar tu ca Generals poti bana un Champions.
Ce propui tu e total aiurea, adica sa vina un alt SylvyuGoogle si chiar sa poata bana si adminii mai mari -). Daca apuca sa dea ban primul la un admin mai mare, dracu il mai scoate de pe server.
Deci imunitatea nu este deloc inutila, nu am idee cum ai ajuns la concluzia asta.
Contra pentru scoaterea imunitatii.
Pro pentru lista de codati.

Daca era scoasa iti dadea ***, tot era rau, mai greu sa caute ip-ul, dureaza mai mult si ai sansa sa-l banezi tu primul. De tinut minte, vedem daca se va pune in practica.

vIEzure wrote:
eu sunt general,el e champ.nu am putu sa-i dau bye din cauza imunitatii.dupa 2 secunde am primit eu ban.
deci,stiu ce vorbesc

Da, a dat pe ip, trebuia sa fii mai rapid -

TheGeneral wrote:
Posibil sa se faca sa se dea ban unui admin pe ip numai de la warlord in sus, imunitatea sa ramana. Sa vedem daca se poate, sa evitam cazurile.

Si da si nu, daca ii faci un specialss sau 4ss si iese nu-l poti bana, asta e cam singurul impiediment pe care-l vad eu acum.

IceKube wrote:
TheGeneral wrote:
Posibil sa se faca sa se dea ban unui admin pe ip numai de la warlord in sus, imunitatea sa ramana. Sa vedem daca se poate, sa evitam cazurile.

Pro - cam asta ar fi singura modificare buna, in rest eu zic sa ramana totul cum a fost pana acum, ca a fost bine. Nu are rost sa se schimbe tot sistemul pentru un copil ca silviu.

La fel, ce facem cu cei care ies fie ca au aim sau nu dau poza? de discutat oricum, bine pusa problema.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
neeee

[Funz'n'gunz PEW PEW]



Status: Offline
(since 19-06-2019 11:21)
Joined: 28 Apr 2015
Posts: 270, Topics: 96
Location: Belgrade, Serbia

Reputation: 199.6
Votes: 5

 
Post Posted: 14-09-2015, 17:28:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Possibly the best server around I ever played on. Great community. Regards from Serbia! See you again online : D

http://z0r.de/5586
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war7.freakz.ro  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next    


The time now is 29-04-2024, 16:44:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x