User
Pass
2FA
 
 

Vrem vechile clase inapoi !!
Go to page 1, 2  Next    
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> General Discussions
Author Message3722
awesomeWTF

[1]



Status: Offline
(since 02-12-2017 11:13)
Joined: 11 Sep 2014
Posts: 30, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 53
Votes: 2

   
Post Posted: 11-11-2015, 15:51:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ceacea . ai observat ca in ultima vreme nu mai sunt playerii pe server ? Donatiile scad si zombie cei noi . kiturile de ajutor si teleportu' care erau cele mai folosite chiar si de cei fara GM pentru a face un credit au disparut. Toate astea pentru niste zombie care strica jocu . O sa postez o poza cu playerii care au ramas pe server inca ( 3 - 5 palyeri pe mapa ) si cand erau (20 - 30 playeri pe mapa ) . Te rog ia masurii .



Uita-te la aceasta poza nu dureaza mult decat 2 secunde si o sa vezi ca numaru' playerilor si donatiilor o sa creasca.
P.S : Zm.freakz.ro trebuia sa fie nr. 1 , insa cu noile clase cu regret zic " L-ai stricat "

http://imgur.com/XYQrZHj



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
xflay2014

[The Law of Life]



Status: Offline
(since 03-04-2020 12:20)
Joined: 23 Jul 2014
Posts: 1066, Topics: 76
Location: Bucharest

Reputation: 350.1
Votes: 8

Post Posted: 11-11-2015, 15:54:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu sunt de aceeasi parere , au disparut multi dintre playerii vechi cu lvl mare din cauza acestor clase de exepmlu : QnP , The^Snake , ColdSoul , N0no si multi altii , si rata de playeri pe server a scazut dramatic de la 15-20cati erau in mod normal doar 3-6 mai sunt , trebuie luate masuri -
Nici Gm-ul nu se mai cumpara din cauza ca si-au dat seama ca nu are rost cu aceste clase
@Ceacea te rugam sa faci ceva in legatura cu acest lucru. -






Cãsuța Vocalã - JuDeCaToRuL


Last edited by xflay2014 on 11-11-2015, 16:10:20; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
awesomeWTF

[1]



Status: Offline
(since 02-12-2017 11:13)
Joined: 11 Sep 2014
Posts: 30, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 53
Votes: 2

   
Post Posted: 11-11-2015, 15:56:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si inca ceva noi admini se comporta ca niste playeri incepatorii se simt ei .


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
xflay2014

[The Law of Life]



Status: Offline
(since 03-04-2020 12:20)
Joined: 23 Jul 2014
Posts: 1066, Topics: 76
Location: Bucharest

Reputation: 350.1
Votes: 8

Post Posted: 11-11-2015, 16:09:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uitativa doar cum arata serverul acum cu aceste clase :
http://www49.zippyshare.com/v/1gvobtdO/file.html
Si uitativa cum arata inainte cu vechile clase :
http://www95.zippyshare.com/v/d1KIyMDI/file.html
Asta este diferenta !






Cãsuța Vocalã - JuDeCaToRuL


Last edited by xflay2014 on 11-11-2015, 16:36:17; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 11-11-2015, 16:16:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O intrebare de logica, CS 1.6 = f2p game, CS:GO = b2p game, ii ca si la un MMORPG, un joc free ii plin de boti, plin de playeri "boti", oameni care nu au habar mai de nimic, paraleli cu tot ce se intampla in jur, nu isi dau silinta deloc, scammeri, pe cand un MMORPG la care platesti odata, pai acolo riscul sa dai peste asemenea specii, plus ca media de varsta intre aceste 2 jocuri are o diferenta de cel putin 3-4 ani, iar asta conteaza de la 11-12 ani la 15-16 ani. Deci la GO ii mai multa maturitate, mai putin stres. Multi migreaza, cand un joc moare, pai mai bine iti sacrific cativa euro, dar macar sti ca joci un joc care o sa reziste mult mai mult decat jocul precedent. CS 1.6 a rezistat mai bine de 16 ani minunati, ca de la 2014 incoace a inceput sa se diminueza numarul de playeri. Eu unul nu am mai vazut alt joc asa populat care sa reziste mai bine de 15 ani.
Oricum, daca ne uitam atent si la alte servere, o sa vezi ca nici alea nu mai au mare succes ca pe vremuri, war3, war4, etc. Iar motivele sunt obvious, este CS:GO, unde ai skinuri, astea de obicei atrage lumea pentru ca culori si stickere de "boss", plus ca poti scoate din GO bani buni pe steam. Mai sunt si multe alte jocuri mai moderne, cu un gameplay mai bun, mai tactic, mai multe altele. Cand ceva ii invechit, pai ii invechit, nu tot ce ii clasic poate sa tina pasul cu ce ii modern.
xflay2014 wrote:
Uitativa doar cum arata serverul acum cu aceste clase :
http://www49.zippyshare.com/v/1gvobtdO/file.html
Si uitativa cum arata inainte cu vechile clase :
http://www95.zippyshare.com/v/d1KIyMDI/file.html
http://www96.zippyshare.com/v/XoUzwVc9/file.html
Asta este diferenta !

Bravo tinere, pui poza cu zmx, esti tare. Ti-ai dat fail singur. Congrats.
Voi ce vedeti servere full aproape tot timpul, chill, alea au boost, drop-uri, redirecte, numai asa se mai poate supravietui si sa ai server de 20+ playeri constant in zilele de azi.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
awesomeWTF

[1]



Status: Offline
(since 02-12-2017 11:13)
Joined: 11 Sep 2014
Posts: 30, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 53
Votes: 2

   
Post Posted: 11-11-2015, 17:58:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu te supara NEO dar toti playeri vor sa faca credite usor pe server , nu ? Chiar si cei de level mare , daca noi zombii strica jocu' cu abilitatile lor .
Cu noii zombii playerii s-au lasat din cauza ca pur si simplu nu le place , cand erau vechile clase cu care erau obisnuiti si cu care fiecare player avea avantaje la credite nu crezi ca era mai bine ?
Decat ata te rog , adauga vechile clase si sa vedem daca o sa fie o diferenta .
P.S : Dupa parerea ta serveru asta mai merita hostat cu asa clase [ http://imgur.com/ksEQl3U ] ? zm.freakz.ro a fost cel mai forta server asa cu era nu cum e in prezent .
ADU VECHILE CLASE SI EU AJUTA LA RECLAMA SERVERULUI PENTRU PLAYERII .



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
xflay2014

[The Law of Life]



Status: Offline
(since 03-04-2020 12:20)
Joined: 23 Jul 2014
Posts: 1066, Topics: 76
Location: Bucharest

Reputation: 350.1
Votes: 8

Post Posted: 11-11-2015, 18:16:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi participa si eu la popularea serverului daca se vor reintroduce vechile clase , sunt cu tine awesome pana la capat - , chiar daca nu se va schimba nimic - , merita sa incercam , suntem playeri ai acestui server si este ceva normal ca noi sa ne dam cu parerea daca ne plac sau nu clasele , iar daca nu ne plac este alegerea si dreptul nostru (bineinteles si cu acordul adminilor) sa rugam pe cei ce se ocupa de acest server sa se aduca modificari.
Eu asa cred ca este normal -






Cãsuța Vocalã - JuDeCaToRuL
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SlimShady92

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-10-2020 19:06)
Joined: 10 May 2015
Posts: 308, Topics: 4
Location: Craiova

Reputation: 70.5
Votes: 5

     
Post Posted: 11-11-2015, 18:19:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie unu miar placea sa bage cls vechi inapoi dar nu stiu daca or intra playerii cred ca tot la fel ar ramane din cauza Cs:GO dar ar fi super daca lear baga pe cele vechi



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 11-11-2015, 18:23:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stii ce inseamna level usor? Stii care sunt consecintele de a face level usor si de a vedea dupa 2-3 luni nush cati de lvl 11-12? Ca voi vreti sirena si cainele, ca si alea inseamna vechile clase. Vorba aia "Nicicum nu ii bine", acum nu ii bine ca sunt alte clase mai putin OP, dar daca se vor implementa vechile clase, iar nu o sa fie bine din cauza abilitatii cainelui de a trece prin laser si scream-ul la sirena care iti infecteaza o buna bucata din harta. Plus ca iar o sa apara restrictiile cu lvl 11 si 12.
Eu nu am cum sa adaug nimic, ca nu sunt owner.
Si nu, nu toti joaca GO, dar uite ca pe marea majoritate nu ii mai vad asa atrasi de 1.6, ma refer la oameni din comunitate, daca mai adaugam si altele, si acolo se vor vedea diferente mari.
Momentan voi cereti sa se testeze o teorie, si ii cam riscant, ca daca nici aia nu populeaza si sa faca ca srv-ul sa aibe 20+ playeri constanti, pai ar fi o teapa destul de mare. Momentan sunteti 3-4 care cereti schimbarea, sincer sa fiu, asta credeti ca ii de ajuns incat sa se riste implementarea fostelor clase si posibil aparitia unor buguri care vor fi cam greu de rezolvat?
Si mie imi este dor de vechile clase, de cum era serverul acum 2-6 ani, cand serverul era full, asteptai pana in 30 minute ca sa prinzi un loc pe server, dar ii ceva ce nici cu boostul purificarii si al intoarcerii in timp nu o sa se poata face. CS 1.6 ii un fel de "dead man walking", dar sa incerci sa il aduci la nivelul de acum cativa ani, ii un vis destul de naiv.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
awesomeWTF

[1]



Status: Offline
(since 02-12-2017 11:13)
Joined: 11 Sep 2014
Posts: 30, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 53
Votes: 2

   
Post Posted: 11-11-2015, 18:32:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Slim daca o sa introduca inapoi clasele vechi o sa ajuta si noi la popularea serverului , ca doar nu ne cad mainile ca dam acolo copy-paste , ganditi-va ce frumos era serveru' inainte cu clasele alea si cu kiturile de ajutor , totu merge bine , playerii donau pentru GM , admini isi faceau cum trebuie treaba , cu clasele astea si cu ce au mai scos nimeni nu mai joaca .

Posturi unite automat, 11-11-2015, 18:32:36

NEO , cum sa zic era echilibrat serveru' prin "a face level usor " nu ma refer la ce crezi tu adica la "feed".
Cainele se folosea de la 15 playerii + , sirena tot la fel numai ca pe mape mai mari . Cine sta sa cumpere "gloante de argint " pentru varcolac ? Sau zombie lvl 8 era forta asa cum era el .
Nu te invinovatesc pe tine ca ai adaugat , stiu ca nu e vina ta .
Eu o sa ajut la reclame o sa fac si 2 - 3h pe zi numai reclame daca e nevoie , astia 3 -4 care cerem schimbare stim cum era inainte zm.freakz.ro
Am avut prieteni care ziceau ca s-au lasat din cauza noilor zombii , nu pot sa le dau numele pentru ca stii si tu ca nu e frumos.
Si bugurile ? Se pot rezolva , inainte nu erau bugurii destul de grave care sa te avantajeze cu ceva .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
xflay2014

[The Law of Life]



Status: Offline
(since 03-04-2020 12:20)
Joined: 23 Jul 2014
Posts: 1066, Topics: 76
Location: Bucharest

Reputation: 350.1
Votes: 8

Post Posted: 11-11-2015, 18:43:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Neo , cu tot respectul , sunt multi care vor adaugarea vechilor clase , numai cand aduceam vorba de vechile clase , majoritatea spuneau ca erau faine , ca vor sa se rebage , etc , doar ca din casuza acestor clase ( si probabil si noile jocuri aparute ) au dus la disparutia playerilor , si inca playeri de lvl mare gen QnP , The^Snak3 , ColdSoul , zRedFurry , N0no , Stex , etc sunt foarte multi, cu totii vor serverul freakz cum era acum cativa ani , cand nu aveai loc sa intri pe server , tin minte ca iarna trecuta(inceputul lunii decembrie) stateam cate 10 minute sa pot intra pe server , si cand intram era full tin minte ca era mapa zm_dust_hs, iar diminetile era imposibil sa nu fie 7-10 playeri , toti vor vechiul server si vechile clase , dar decizia ramane numai unui owner.

Posturi unite automat, 11-11-2015, 18:43:11

Si eu cand aveam lv 5-6 si jucam impotriva smoke , sirena , caine , etc era mult mai distractiv , si sunetele acele scarry erau faine rau si mie imi placea , chiar daca muream des , era super serverul inainte -






Cãsuța Vocalã - JuDeCaToRuL
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 11-11-2015, 21:03:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

awesomeWTF wrote:
Nu te invinovatesc pe tine ca ai adaugat , stiu ca nu e vina ta.

Cred ca am vorbit chineza atunci. Permite-mi sa traduc: Eu nu sunt owner, nu am acces ftp sa adaug sau sa scot, ca daca aveam, nu se faceau enshpe mii de modificari care sa stearga aproape tot din vechiul zm1.
Cat despre partea cu facutul creditelor usor, nici acolo nu m-am referit la feed. Am zis ca prin a face credite sau lvl usor vine cu consecinte enorme, ca in timp scurt, gen cum era pe vremea DM-ului, faceai si 10-15k credite pe zi, te trezesti in felul asta cu caini si sirene in mai putin de 2 luni, apoi o sa veniti voi, cum a venit si vechea generatie de playeri acum 1-2 ani, ca sirena si cainele fac prea multe ravagii, deci nici asa nu a fost bine atunci.
Deci voi in momentul de fata vreti asa:
- Nervi mai multi din cauza sirenei si cainelui, prin urmare s-ar adauga iar anumite restrictii. Iar anumite restrictii nu ar avantaja pe nimeni, ca ar fi mai multe reguli, si multi au probleme de memorie la capitolul "retine si respecta"
- Challenge mai mult, stiind ca sirena si cainele dau batai de cap
- Sansa se a face "credite mai rapid" cu cele 2 clase
Server full ca pe vremuri clar nu o sa mai fie, ca nu a fost nici anul trecut cand inca erau aceleasi clase, motivele sunt mai sus, dar daca s-ar obtine un 20+ playeri constant, atunci ar fi ceva. Sa fiu sincer, si cu boost-ul acela de o luna inainte de aceste modificari, deabia daca vedeam server full, asa un tras de coada mai spre seara, era cateva minute asa, apoi liber cateva locuri. Poti sa il adaugi si pe Brad Pitt sau pe Jessica Alba ca mascote pe server, ca nu o sa revina ceva ca nu se mai poate controla de aproape 2 ani, cel putin nu fara boost-uri la greu.
@Awesome Sunt curios, cum ai face tu reclama la server? Da cateva exemple, nu de alta, dar sa nu faci reclame in anumite metode aiurea.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
awesomeWTF

[1]



Status: Offline
(since 02-12-2017 11:13)
Joined: 11 Sep 2014
Posts: 30, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 53
Votes: 2

   
Post Posted: 11-11-2015, 21:39:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nici gand NEO , poi sa iti dau un mic sfat :
1. As face video-uri le-as pune pe youtube , facebook (anumite grupuri cu copii care joaca CS )
2. As face reclame pe mess , facebook (grupuri) , le-as spune la prieteni (majoritatea s-au lasat din cauza zombiilor astia ) as mai gasii eu metode .
Esti oarecum contra cu cerberusu' si sirena daca nu ma insel . Sa le luam pe rand :
1. Varcolacu' : Crezi ca toti playerii isi cumpara gloante de argint , mai ales cei fara GM pentru a scoate 2-3 credite profit sau nici p'alea?
2. Executioneru' : Ce player ar face credite daca executioneru' are peste 5k HP ?
3. Buletu' : E in locu' la cerberus daca nu ma insel , ia dmg decat la pistol si lama , nu ? Daca mai si sare altii nu stiu ca ia dmg decat la pistol si lama si se enerveaza si nu mai joaca deloc .
4. Deimos sau cum se numeste : Iti convine sa iti cumperi arme daca nu ai GM si sa nu scoti profit sau un ak gold si el sa ti-o arunce ? nu cred asta .
5. Warlocku' : Fara GM ai vro sansa sa il omori daca nu esti last si bagi HP ca obsedatu' ?
Mai sunt si altele dar le-am zis pe cele care enerveaza playeri .
Acum sa o luam si cu cainele sau cu sirena :
1.Sirena : Nu are mari dezavantaje contra la playeri , merge folosita pe unele mape mari si daca sunt 15+ .
2. Cerberusu : E putin enervant recunosc asta , dar , se folosteste abilitatea de la 15 playeri + si exista plasmagun sau daca mai exista asta nu am verificat .
NEO , iti zic prieteneste Rocar de exemplu' are level 14 , ai vazut tu sa intre sa strice jocu' ? are level mare nu il prea mai preocupa zm-u' intra sa se distreze rareori , sau alti playerii cu level mare . Eu de exemplu' am level 11 nu prea mai stau on asa cum stateam odinioara , dar , atunci cand intru nu vreau sa fie un joc de ..... . De exemplu' cei de level 11 pentru ce muncesc ? pentru speed la human ? ca pentru un zombie ca ala nu cred .
P.S : Daca nu crezi in server ca v-a fi iar "o legenda " , nu o sa fie , parerea mea .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 11-11-2015, 22:01:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt mai mult contra la sirena, stiind ca o groaza de playeri s-au plans chiar si dupa acele restrictii. Unii aveau gura mare si interziceau sirena si pe inferno de exemplu, iar acolo era voie cu ce vroia muschiul tau. Erau playeri care ii induceau in eroare pe restul, zicand minciuni de genul.
Intr-un fel tocmai sustii ce tocmai am zis, ca lumea intra din an in paste la 1.6, se plictiseste rapid, si nu, nu ii din cauza claselor. Oricum, pana in lvl 12 ce crezi ca ar fi? Tu cum crezi ca a fost inainte? vreo 4-5 sirene si 3-4 caini. Nu sunt impotriva vechilor clase...ma rog, putin impotriva sirenei din motive evidente, motive date de plangaciosii de mai demult. Si asa nu imi plac noile clase, si am mentionat asta la inceput, aproape ca era sa pierdem si predatorul, dar am adus ranga cand am vazut ce era sa se faca cu predatorul.
Oricum, despre anumiti playeri care nu strica jocul, ei au experienta, au bun simt, stiu cand sa se opreasca din a folosi lama de la lvl 13 sau arma de la lvl 14, spre deosebire de altii care abuzau de sirena si de cerberus cand "pisica nu era acasa", se stiu ei, ii stiu si eu pe unii. Eu unul doresc sa revina vechile clase, dar sincer zic, nu o sa fie mare diferenta dintre plangarile de acum, si cele de mai demult. Acum tu si inca cativa sunteti impotriva acestor clase (desi s-ar putea da un nerf la ele, la hp, la abilitate, etc), dar uite ca si anul trecut au fost plangeri la adresa sirenei, cainelui, ba chiar si a predatorului.
P.S: Ii o diferenta dintre a crede orbeste, si a crede cu ceva evident. In momentul de fata tu crezi ca poti levita cu ajutorul mintii, daca poti face asta, atunci poate si serverul o sa fie ca acum 3-4 ani.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZM_Fitzos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-08-2020 18:56)
Joined: 15 Jul 2012
Posts: 480, Topics: 47
Location: Pe aici pe colo

Reputation: 711.7
Votes: 43

Post Posted: 11-11-2015, 23:06:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Explicatia logica si clara nu au plecat playerii pt ca sau schimbat clasele etc
Toti s-au dus pe CS GO -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by BeBe;x, 13 November 2015 09:38



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> General Discussions  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 28-04-2024, 05:43:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x