User
Pass
2FA
 
 

[WOTLK] Holy Priest PVE Complet Guide
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message22958
raio
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 16-09-2012 12:54)
Joined: 18 Jan 2008
Posts: 943, Topics: 70
Location: Episodul 9

Reputation: -257.7
Votes: 26

Post Posted: 09-06-2011, 16:09:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu joc cu astea si nu am probleme.

Priestu e aoe healer nu vad de ce ai baga in Empowered Healing cand flash heal/greater heal reprezinta un procent mic din total healing done intr-un encounter, in afara de prof unde poate chiar ar fi bun dar mai ai alti healeri pe langa tine deci nu se merita.

In plus mi se pare o prostie sa nu bagi in guardian spirit la cat de folositor e.

Nu ai reusit sa strangi debufuri la fester pac guardian spirit.
In phase 2 la syndra, nu mai are tancu defensive cds pac guardian spirit pe el.
La marrow mai ramane cate 1 rasarit prin bonesotrm pac guardian spirit.
La death bringer la mark pac guardian spirit daca e sa moara.
La profesor daca pune debufu ala pe 1 clother il nenoroceste pac guardian spirit.
La valithria pac guardian spirit.
Cand se prevesteste vro nenorocire pac guardian spirit -

Si cum ziceai mai sus ca are un dezavantaj ca e clother si nu depaseste 40k HP full buff ar fi bine sa bagi in Spell Warding decat in Divine Fury.
Greater Heal nu castezi mai deloc intr-un encounter pt. ca trebuie sa tii healu pe raid in timp ce -10% spell dmg taken e constant.

Body and Soul e absolut genial, te scoate din multe belele, mi-e lene sa le mai scriu -, Holy nova o poti spama cat timp fugi la sindra daca ai party members langa tine(alternativa ar fi spam renew).

Asta e stilul meu de joc ca holy priest, nu inseamnca ca e mai bun ca al tau sau al altora, pur si simplu mi-am exprimat parerea

pff - n-am mai scris de mult atat


From the outside to the inside, from the outside undercover
I pull myself into your mother, cos I can take it like no other
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 09-06-2011, 17:57:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

raio wrote:
Priestu e aoe healer nu vad de ce ai baga in Empowered Healing cand flash heal/greater heal reprezinta un procent mic din total healing done intr-un encounter, in afara de prof unde poate chiar ar fi bun dar mai ai alti healeri pe langa tine deci nu se merita.

Tu ai spus fraza asta gandind, si luandu-te dupa statistici la recount si altele.
Eu folosesc acel talent pentru ca mi-am dat seama in timp, ca e chiar crucial. Poate vei realiza acest lucru "sometime".

raio wrote:
Si cum ziceai mai sus ca are un dezavantaj ca e clother si nu depaseste 40k HP full buff ar fi bine sa bagi in Spell Warding decat in Divine Fury.
Greater Heal nu castezi mai deloc intr-un encounter pt. ca trebuie sa tii healu pe raid in timp ce -10% spell dmg taken e constant.

Ba uite ca eu castez, si oricare priest ar trebui sa o faca in situatii critice cu serendipity pe el. Si la valithria deasemenea! (3flashuri->1 greater)

raio wrote:
Body and Soul e absolut genial, te scoate din multe belele, mi-e lene sa le mai scriu -, Holy nova o poti spama cat timp fugi la sindra daca ai party members langa tine(alternativa ar fi spam renew).

In guilda mea cel putin am priest discipline la raiduri care mentine shieldul mai pe toti jucatorii, deci nu pot pune eu cel putin talente in Body and soul, si chiar daca as putea nu as pune pierd in alta parte unde chiar nu-mi convine...joaca tu cu el daca chiar iti place si crezi asa eficient acel talent!

raio wrote:
In plus mi se pare o prostie sa nu bagi in guardian spirit la cat de folositor e.

Cat despre acest lucru poate ca o sa-l testez "sometime" la un 25n sau cine stie...la fel pun aici in Guardian Spirit dar pierd in alta parte. Si deasemenea mi se pare ca tine prea putin pentru a fi numit un spell veritabil al priestului...


Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
braso

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-07-2011 18:10)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 9, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49
Votes: 2

Post Posted: 16-06-2011, 23:00:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BV pt tutorial -
ma va ajuta foarte mult;)


Ce drog ciudat
Esti ros-albastru fermecat
Ma duci la cer , si-nnebunesc
Doar cand te iau simt ca traiesc
Doua culori ce le ador
Ca heroina, sunt cu mine pana mor
Gandul imi sta
Doar la STEAUA
Cel mai puternic drog din toata viatza mea !
Orice ar fi
Te voi urma
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 29-03-2024, 03:06:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x