User
Pass
2FA
 
 

Warrior Protection PvE guide
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message29724
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 18-01-2012, 16:39:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

irontitan wrote:
de mult imi doresc un warr prot dar nu stiam cam ce ii trebuie.Multumesc de ghid!


un scut -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alexione

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-01-2015 12:24)
Joined: 29 Dec 2011
Posts: 37, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 56.3
Votes: 2

 
Post Posted: 18-01-2012, 20:27:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foarte bun guide gj
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
guldash

[Salty M.]



Status: Offline
(since 06-11-2019 16:52)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 216, Topics: 33
Location: Constanta

Reputation: 159
Votes: 11

 
Post Posted: 02-03-2012, 16:51:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O intrebare... Trebuie sa fac pe war prot hit cap de 8% ca sa nu dau miss taunt ceva?? si cu expertise care e treaba? nu trebuie absolut deloc?-


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aramiss

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-05-2013 14:24)
Joined: 23 Jan 2012
Posts: 18, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 50.8
Votes: 2

 
Post Posted: 10-03-2012, 20:44:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Good job!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arrancar17
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-12-2012 20:11)
Joined: 10 Sep 2011
Posts: 1986, Topics: 44
Location: GroundZero

Reputation: 271
Votes: 84

 
Post Posted: 03-04-2012, 12:15:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gj


ArraNcaR

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 05-04-2012, 21:33:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

2 macros must have pt warrior protection

Pentru trinket cu /use

#showtooltip Rend(Battle, Defensive Stance)
/script UIErrorsFrame:Hide()
/use Figurine - Earthen Guardian
/script UIErrorsFrame:Clear()
/script UIErrorsFrame:Show()
/cast Rend(Battle, Defensive Stance)

Mi'a fost util tutorialul pt a'mi actualiza cunostintele la nivel de Cataclysm. Gj

Pentru Cleave

#showtooltip Cleave
/cast Inner Rage
/script UIErrorsFrame:Hide()
/cast Cleave


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
makaveli123

[King of Aeon Nox]



Status: Offline
(since 15-05-2020 11:48)
Joined: 03 Jan 2012
Posts: 410, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 154.4
Votes: 20

     
Post Posted: 10-04-2012, 13:40:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tot pala si dk sunt baza la tankat


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MeizNab

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2019 02:29)
Joined: 09 Oct 2011
Posts: 408, Topics: 45
Location: Romania

Reputation: 99.3
Votes: 32

 
Post Posted: 03-05-2012, 02:20:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

depinde foarte mult de stilul de joc eu unu joc la
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=86896 (wowhead link)
shield slam
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=50687 (wowhead link)
heroic strike spam
demo shout
shield slam>heroic strike>revenge>devastate si rend ofc
aoe fights:
iner rage>red>thunderclap>spam cleave(cat este iner rage activat>revenge(refresh la rend cu thunderclap)
in caz ca pierzi agro activezi shield block>shield slam
oh crap allmost forgot shockwave - but then again
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=80980 (wowhead link)
@ mie lene sa stau sa fac un post complet -)
nai auzit in viata ta??- de rotatie cu demo shout?ma faci sa rad ,
@sambu ai 100% dreptate aici
@ficat my friend
http://elitistjerks.com/f81/t110315-cataclysm_protection_warrior/
btw dak joci la dodge pe war tank esti degeaba - te sfatuiesc frumos sa te uiti la linku care ti lam dat
PF&HF

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 13-06-2012, 21:16:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MeizNab wrote:
depinde foarte mult de stilul de joc eu unu joc la
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=86896 (wowhead link)
shield slam
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=50687 (wowhead link)
heroic strike spam
demo shout
shield slam>heroic strike>revenge>devastate si rend ofc
aoe fights:
iner rage>red>thunderclap>spam cleave(cat este iner rage activat>revenge(refresh la rend cu thunderclap)
in caz ca pierzi agro activezi shield block>shield slam
oh crap allmost forgot shockwave - but then again
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=80980 (wowhead link)
@ mie lene sa stau sa fac un post complet -)
nai auzit in viata ta??- de rotatie cu demo shout?ma faci sa rad ,
@sambu ai 100% dreptate aici
@ficat my friend
http://elitistjerks.com/f81/t110315-cataclysm_protection_warrior/
btw dak joci la dodge pe war tank esti degeaba - te sfatuiesc frumos sa te uiti la linku care ti lam dat
PF&HF



Ok deci sunt 2 chestiuni majore de rectificat aici,care inevitabil te vor face sa arati ca un prost:
1). Rotatia cu demo shout a fost parerea mea personala,nu imi pasa de ce zice lumea pe net sau de ce zici tu,tot de ***** e cand dai 2-3 abilitati si nu mai ia nimeni mobii de pe tine.Daca tu ai nevoie si de demo shout sa poti tine agro fiindca nu esti in stare,nu e problema mea.
2).Esti un mare prost la partea cu dodge pe warr tank.Citeste ****** familia matii de terminat ghidul ca lumea si vezi lista de prioritati inainte sa comentezi ca sa te afli in treaba si sa mai faci si pe "desteptul".
In concluzie,voi intari ce am zis mai sus,si ai iesit pur si simplu ca un mare prost,in mare parte fiindca tu te crezi destept si nu ai habar sa citesti.
P.S:E pomenit si combo-ul shield slam+shield block,dar cum am mentionat mai sus,cititul nu e punctul tau forte,np.Si ptr viitor,sa nu imi mai zici vreodata "my friend" ptr ca imi dau silinta sa nu am prieteni batuti in cap,dar poti sa te adresezi pe tarla catre cei ca si tine in felul asta,cu care probabil concurezi la premiul "prostul satului".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MeizNab

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2019 02:29)
Joined: 09 Oct 2011
Posts: 408, Topics: 45
Location: Romania

Reputation: 99.3
Votes: 32

 
Post Posted: 30-06-2012, 14:51:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ficatuman wrote:
MeizNab wrote:
depinde foarte mult de stilul de joc eu unu joc la
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=86896 (wowhead link)
shield slam
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=50687 (wowhead link)
heroic strike spam
demo shout
shield slam>heroic strike>revenge>devastate si rend ofc
aoe fights:
iner rage>red>thunderclap>spam cleave(cat este iner rage activat>revenge(refresh la rend cu thunderclap)
in caz ca pierzi agro activezi shield block>shield slam
oh crap allmost forgot shockwave - but then again
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=80980 (wowhead link)
@ mie lene sa stau sa fac un post complet -)
nai auzit in viata ta??- de rotatie cu demo shout?ma faci sa rad ,
@sambu ai 100% dreptate aici
@ficat my friend
http://elitistjerks.com/f81/t110315-cataclysm_protection_warrior/
btw dak joci la dodge pe war tank esti degeaba - te sfatuiesc frumos sa te uiti la linku care ti lam dat
PF&HF



Ok deci sunt 2 chestiuni majore de rectificat aici,care inevitabil te vor face sa arati ca un prost:
1). Rotatia cu demo shout a fost parerea mea personala,nu imi pasa de ce zice lumea pe net sau de ce zici tu,tot de ***** e cand dai 2-3 abilitati si nu mai ia nimeni mobii de pe tine.Daca tu ai nevoie si de demo shout sa poti tine agro fiindca nu esti in stare,nu e problema mea.
2).Esti un mare prost la partea cu dodge pe warr tank.Citeste ****** familia matii de terminat ghidul ca lumea si vezi lista de prioritati inainte sa comentezi ca sa te afli in treaba si sa mai faci si pe "desteptul".
In concluzie,voi intari ce am zis mai sus,si ai iesit pur si simplu ca un mare prost,in mare parte fiindca tu te crezi destept si nu ai habar sa citesti.
P.S:E pomenit si combo-ul shield slam+shield block,dar cum am mentionat mai sus,cititul nu e punctul tau forte,np.Si ptr viitor,sa nu imi mai zici vreodata "my friend" ptr ca imi dau silinta sa nu am prieteni batuti in cap,dar poti sa te adresezi pe tarla catre cei ca si tine in felul asta,cu care probabil concurezi la premiul "prostul satului".

u mad bro?
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=1160 (wowhead link)
citeste ce face -
si usor cu emo rage sa nu te ranesti -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 18-07-2012, 15:26:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De obicei ma irita prostii care incearca sa para inteligenti.Nu e vina ta,asa ai fost nascut.Te rog frumos sa nu mai postezi aici pana nu iti iei bacul,ptr ca e clar ca nu l-ai luat fiindca nu ai nicio treaba cu cititul.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brdan18

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-07-2013 19:06)
Joined: 23 Aug 2012
Posts: 34, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 44.4
Votes: 2

Post Posted: 29-08-2012, 12:14:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum pun talentele ? asta nu am gasit , daca ai putea sa postezi ceva un link .... ar fi super ok , ms
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
[Nemesis]

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-06-2017 20:24)
Joined: 07 Sep 2010
Posts: 46, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 128.9
Votes: 5

 
Post Posted: 22-09-2012, 15:27:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pune si tu un link bun cu SPECul te rog frumos.Mersi.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adiman0011

[Creep]



Status: Offline
(since 04-04-2019 14:25)
Joined: 05 Jun 2011
Posts: 676, Topics: 45
Location: Iasi

Reputation: 175
Votes: 17

 
Post Posted: 26-09-2012, 21:02:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Guideul nu este cine stie ce,prioritatea statsurilor nu este prea corecta,mastery este peste stamina in starter gear tocmai la end gear se pune stamina mai mult pentru ca ai adunat destul avoidance din iteme,si de cand dodge>parry,sper ca stii ca dodge ia mai mult stats din bufe decat parry,deci pe scurt pierzi statsuri din cauza la diminishing returns.Ai putea preciza si tu ca la noi pe server hit/expertise cap nu se merita prea mult si de astfel in privinta la vigilance poti spune ca in bosfighturile unde necesita 2 tanci sa puna vigilance pe al doilea tank
In privinta la cea zis meiznab are mare dreptate cu rotatia cu demo shout,de ce?pentru ca da reduce 10% damage taken plus ca nu e mare chestie nu tine de agro tine la cat tii tu la mana healerilor:D.Si da daca joci la dodge esti degeaba si te poti lasa de tankat cu wariorul:D

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 27-09-2012, 14:15:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

adiman0011 wrote:
Guideul nu este cine stie ce,prioritatea statsurilor nu este prea corecta,mastery este peste stamina in starter gear tocmai la end gear se pune stamina mai mult pentru ca ai adunat destul avoidance din iteme,si de cand dodge>parry,sper ca stii ca dodge ia mai mult stats din bufe decat parry,deci pe scurt pierzi statsuri din cauza la diminishing returns.Ai putea preciza si tu ca la noi pe server hit/expertise cap nu se merita prea mult si de astfel in privinta la vigilance poti spune ca in bosfighturile unde necesita 2 tanci sa puna vigilance pe al doilea tank
In privinta la cea zis meiznab are mare dreptate cu rotatia cu demo shout,de ce?pentru ca da reduce 10% damage taken plus ca nu e mare chestie nu tine de agro tine la cat tii tu la mana healerilor:D.Si da daca joci la dodge esti degeaba si te poti lasa de tankat cu wariorul:D



1.E tocmai invers,la end-gear pui mastery in loc de stamina deoarece,mai ales la inceput,risti sa te pice un boss din hituri,ptr ca nu ai suficient hp.Cand ai 140k si te duci la un boss mai serios,care da un melee damage mai mare,oricat mastery ai avea tu,nu te va ajuta cu mare lucru,ptr ca nu au la ce da heal healerii daca tu crapi din 2 hituri.
2.Deja devine obositor la partea cu dodge-ul,va rog frumos dati quote din ghid,unde scrie clar ca buna ziua ca dodge e mai important decat parry.Daca va e lene sa cititi integral,va ajut eu cu un copy+paste :
Stamina>Mastery>Parry>Dodge .Ah,sa nu uit,prima oara in viata mea cand vad ceva legat de dodge si diminishing return(wtf?).
3.Nu este mentionat niciunde in ghid,ca trebuie facut hit/expertise cap,ci doar ca se poate da reforge din hit/expertise,intrucat pe serverul nostru sunt inutile ptr ca nu pierzi agro oricum.Din nou,nu mai aduceti critici la niste idei care nici macar nu sunt mentionate,ptr ca daca nu le-am mentionat,inseamna ca nu prezinta o informatie importanta.Ideea cu vigilance ramane la latitudinea fiecaruia sa isi dea seama,in functie de fight.Ori pui pe OT,ori pui pe un dps mai puternic,care de regula ia aggro.
4.Daca healerul e relativ ok si isi cunoaste jocul cat de cat,nu simte cu nimic ala 10% damage decrease de la Demo Shout,iti garantez eu.Dar,daca va face pe voi sa va simtiti mai bine,dati si Demo Shout.Dupa cum scrie in ghid,este doar ceva de baza,pentru incepatori.
5.Pentru cel care cere link valabil ptr talente,s-a schimbat si wowhead pe MoP si arata talent tree-ul nou si nu prea mai am chef sa caut alt site sa pun un talent tree viabil(ghidul a fost facut acum un an).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 29-04-2024, 18:48:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x