User
Pass
2FA
 
 

X-Box 360 cooler | RROD questions
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message5365
CobReX

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 29-10-2022 02:08)
Joined: 05 Jan 2007
Posts: 2572, Topics: 277
Location: Child in time

Reputation: 534.9
Votes: 16

Post Posted: 24-07-2010, 17:52:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Revox,aici nu prea conteaza ce zici tu sau de4thzone,atata timp cat eu vreau un XBOX.
Sunt sigur cand spun ca nu ai crescut cu console si pc calumea.

Eu aveam playstation 1 de cand a aparut in romania. Apoi am avut playstation 2 de cand a aparut in romania la fel ... (frateme-o le-a cumparat). PC am avut intotdeauna unul calumea si chiar saptamana viitoare ma duc sa imi iau unul si mai bun ca asta de acum.

Deci sincer,eu zic ca aici e vorba de parerea fiecaruia.

Apropo,unpic m-ai "enervat" deoarce si tu jucai Counter-Strike ca un disperat si nu rezolvai nimic ... so whats the point? In viata te mai si distrezi,incerci sa o traiesti dupa modul tau de gandire,incerci sa obtii ceea ce iti propui... nu poti compara un Telefon Mobil cu o consola.

Cat despre XBOX : m-am dus astazi la media galaxy si am vazut Xbox Arcade,doar asta este acolo.

@DE4THZONE : Cum stiu daca e jasper sau nu .. ? scrie pe cutie undeva? (da,intrebare idioata probabil,sorry)

@pe mine nu ma prea intereseaza LIVE-ul. Ma joc jocuri single-player (gen FEAR , SPLINTER CELL , PRINCE OF PERISA etc) si gata.. daca vreau online,este PC. Asta este gandirea mea so .. AAa,apropo,xbox-ul consta 999,99 in magazin la mine,so 10mil + 1maneta si 250gb HDD + modare = 13milioane. PS3-ul este 13milioane in magazin fara 2manete etc etc...

Thnx pt sfaturi si chiar nu stiu daca merita masuta de laptop.

Dar totusi,uitati-va in poza ce am dat-o si ziceti-mi unde este un loc bun...



Cum sa faci film Counter Strike | Shocker's ShockingSoft

RIWIX : zice ca-s retard daca il intreb asa ceva.
Cobrex : asta era si ideea
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dios
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-08-2010 18:05)
Joined: 21 Jul 2010
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49.5
Votes: 2

Post Posted: 24-07-2010, 18:02:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cobrez dai pe youtube xbox natal eu zic ca asta chiar merita , dar apare prin noiembrie
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 24-07-2010, 18:15:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ti-am zis ca e doar un sfat.
eu nu am avut console niciodata (nici macar dalea pentru televizor). dar eu am primit primul pc in 95 cand nu se stia ce e ala.
AICI IAR E PAREREA MEA! x-box, playstation si toate chestiile de genu sunt niste porcarii -
inafara sa te joci ce stiu sa faca? nu prea multe..
iar eu nu am jucat cs ca un disperat... eu am jucat cs 2-3 ani, din a 10-a pana in a 12-a.
in fine. e alegerea ta si faci ce vrei. succes
last post here ca deaja devine o cearta

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
De4thzone

[KillerBee]



Status: Offline
(since 03-08-2019 08:25)
Joined: 24 Jan 2007
Posts: 2142, Topics: 218
Location: Oradea

Reputation: 255.9
Votes: 31

   
Post Posted: 24-07-2010, 18:43:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

asta trebuie sa scrie pe spate ca sa fie jasper

iar in magazin sa-ti dai seama te uiti aici :

nui bun locu ales de tine , daca fixezi consola vertical se strica lentila la dvdrom , trebuie pus undeva orizontal

si cand il modezi , sa nu dai mai mult de 120 de ron pt modare ca aia e deja teapa , cine stie poate o sa jucam si pe live daca iti pui cva impreuna -



"If you love her, then do something to get her"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mouz'

[Forever young !]



Status: Offline
(since 02-02-2022 18:17)
Joined: 05 May 2010
Posts: 11033, Topics: 173
Location: Balta Alba Titan !

Reputation: 1219.5
Votes: 144

     
Post Posted: 24-07-2010, 19:28:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"AICI IAR E PAREREA MEA! x-box, playstation si toate chestiile de genu sunt niste porcarii"

Daca iti plac jocurile cu o calitate video super , un joc in care si cele mai mici detalii sunt de o calitate incredibila , cu siguranta o sa alegi un xbox sau un ps.


Equipment

MSI B75A-G43
Intel Core i5 3570k 3.4GHz
Cooler Master Hyper T4
MSI GeForce GTX 1660 6GB OC ARMOR EDITION 192bit
HyperX Fury Black 4GB DDR3 1866 MHz CL10 x2

Peripherals

Zowie EC1-A
HyperX Cloud II
Steelseries QcK+ PUBG

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 24-07-2010, 20:13:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mouz' wrote:
"AICI IAR E PAREREA MEA! x-box, playstation si toate chestiile de genu sunt niste porcarii"

Daca iti plac jocurile cu o calitate video super , un joc in care si cele mai mici detalii sunt de o calitate incredibila , cu siguranta o sa alegi un xbox sau un ps.


ce vroia revox sa spuna si care e si parerea mea e ca daca investesti banii aia intr-o placa video sau doua (quadro sau crossfire) castigi mai mult fiindca acea calitate vizuala o poti folosi si in photoshop sau autocad sau ce-ti trece prin minte. o consola e limitata si ca folosire fiind dedicata jocurilor si este si mult mai putin upgradabila.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CobReX

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 29-10-2022 02:08)
Joined: 05 Jan 2007
Posts: 2572, Topics: 277
Location: Child in time

Reputation: 534.9
Votes: 16

Post Posted: 24-07-2010, 20:56:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier,nu poti compara jocul pe o consola,cu jocul pe PC. ( la feeling ma refer ),si sa nu vorbim de confort.

@De4thzone : modarea e 100ron. Am un prieten care stie sa modeze dar nu stie sa pastreze si garantia... what? Nu ma stiu cu astea,dar este daor unu la mine in oras care stie sa faca,so,la acela ma duc. (cere 100ron). Apropo,xbox-ul nu sta vertical acolo,ci sta orizontal (lol) !!

Apropo,in magazin nu se putea vedea consola,doar cutia si atat. Si apropo,daca nu este jasper in magazin la mine,e vreo problema daca iau ceea ce este?

Am vazut ca o maneta wireless,care include un fel de "stick"(?) de 250GB HDD si inca 2chestii. Eu spun ca merita toate astea pentru 2milioane.

Va rog !! PC fanboys / PS3 fanboys dont post here(not helping me)!!



Cum sa faci film Counter Strike | Shocker's ShockingSoft

RIWIX : zice ca-s retard daca il intreb asa ceva.
Cobrex : asta era si ideea
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
De4thzone

[KillerBee]



Status: Offline
(since 03-08-2019 08:25)
Joined: 24 Jan 2007
Posts: 2142, Topics: 218
Location: Oradea

Reputation: 255.9
Votes: 31

   
Post Posted: 25-07-2010, 10:51:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai in mod normal toate consolele de pe piata acum sunt jasper , numai sa nu fie stock vechi , ce magazin este ?
Si intreaba si pe cineva din personalu de acolo , dar pana la urma ce model vrei sa-ti iei , arcade ?

uite miam dat jos facepaltu , acolo e sigiliul care daca este rupt se duce garantia , ala trebuie dat jos cu uscatoru de par



"If you love her, then do something to get her"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
CobReX

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 29-10-2022 02:08)
Joined: 05 Jan 2007
Posts: 2572, Topics: 277
Location: Child in time

Reputation: 534.9
Votes: 16

Post Posted: 25-07-2010, 14:04:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pai nu stiu care e diferenta dintre arcade sau elite etc.

Stock-ul nu e vechi deoarece anul trecut nu era XBOX parca ... O sa intreb pe cineva de acolo,thnx.



Cum sa faci film Counter Strike | Shocker's ShockingSoft

RIWIX : zice ca-s retard daca il intreb asa ceva.
Cobrex : asta era si ideea
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mouz'

[Forever young !]



Status: Offline
(since 02-02-2022 18:17)
Joined: 05 May 2010
Posts: 11033, Topics: 173
Location: Balta Alba Titan !

Reputation: 1219.5
Votes: 144

     
Post Posted: 25-07-2010, 15:23:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier wrote:
Mouz' wrote:
"AICI IAR E PAREREA MEA! x-box, playstation si toate chestiile de genu sunt niste porcarii"

Daca iti plac jocurile cu o calitate video super , un joc in care si cele mai mici detalii sunt de o calitate incredibila , cu siguranta o sa alegi un xbox sau un ps.


ce vroia revox sa spuna si care e si parerea mea e ca daca investesti banii aia intr-o placa video sau doua (quadro sau crossfire) castigi mai mult fiindca acea calitate vizuala o poti folosi si in photoshop sau autocad sau ce-ti trece prin minte. o consola e limitata si ca folosire fiind dedicata jocurilor si este si mult mai putin upgradabila.


- Tie chiar iti face placere sa ma contrazici mereu.

Jocurile pe console vor fi mereu mai frumoase cu o calitate mult mai buna. Primele jocuri apar pe console apoi pentru pc.


Equipment

MSI B75A-G43
Intel Core i5 3570k 3.4GHz
Cooler Master Hyper T4
MSI GeForce GTX 1660 6GB OC ARMOR EDITION 192bit
HyperX Fury Black 4GB DDR3 1866 MHz CL10 x2

Peripherals

Zowie EC1-A
HyperX Cloud II
Steelseries QcK+ PUBG

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
De4thzone

[KillerBee]



Status: Offline
(since 03-08-2019 08:25)
Joined: 24 Jan 2007
Posts: 2142, Topics: 218
Location: Oradea

Reputation: 255.9
Votes: 31

   
Post Posted: 25-07-2010, 16:09:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai sunt asa :

1.Arcade : contine consola alba , memorie interna 256mb pt saves , 1 maneta whireless , cablu ethernet , cablu vga , cablu pt conectare la curent , 1 joc arcade games free .
2. Elite :contine consoal neagra, memorie interna , HDD de 120 GB elite simplu / Super elite contien Hdd de 250 , cablu ethernet , cablu vga , cablu hdmi , controler whireles negru , optional joc free difera cum o iei , cablu de conectare la curent .

Hddul e folosit sa iei demouri de pe live , filme , muzica , etc sau sa instalezi jocurile pe el . Eu am unul de 20Gb , deoarece il folosesc doar pt saves .



"If you love her, then do something to get her"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
CobReX

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 29-10-2022 02:08)
Joined: 05 Jan 2007
Posts: 2572, Topics: 277
Location: Child in time

Reputation: 534.9
Votes: 16

Post Posted: 25-07-2010, 23:20:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am vorbit cu cel care mi-a modat si ps2-ul,e cel mai bun din oras.

Azi m-am dus la magazin si am vazut ca are doar 256mb memory,so ... WT* ???

L-am sunat imediat pe tipul ala cu modarile si mi-a propus o varianta : imi da el un link pe gameshop.ro (nu cred ca reclama deoarece face parte din tema topicului - asa a zis odata si in2ition :]] ) si de acolo imi comand XBOX 360 ELITE + 2jocuri incluse. ( costa 12milioane) !! Ii dau un joc si nu mai platesc modarea cica... anyways,am citit ca elite-ul nu are probleme cu rrod-ul so,e perfect.

Revin cu informatii mai tarziu,deoarece Luni plec si vin inapoi Joi.

Thnx again.



Cum sa faci film Counter Strike | Shocker's ShockingSoft

RIWIX : zice ca-s retard daca il intreb asa ceva.
Cobrex : asta era si ideea
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 25-04-2024, 10:06:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x