User
Pass
2FA
 
 

Search found 282 matches
Freakz Forum Index
Author Message
  Topic: PLACA VIDEO
Apathy

Replies: 47
Views: 10895

PostForum: Hardware   Posted: 19-09-2011, 19:46:20   Subject: PLACA VIDEO
[quote ascuns]
W/E dude , stai sa cer providerului sa taie accesul la freakz.ro pentru ca o sa imi tai venele ...asta e urmatorul pas. Sper ca imi intelegi sarcasmul.
Degeaba incerci sa pari interesant si sa vorbesti mai decent la inceput daca la final iti bati p**a.
Bravo tie , realizarile tale nu imi aduc mie paine pe masa , respect oricum faptul ca stii sa cand sa pui al 2-lea "i&quo ...
  Topic: PLACA VIDEO
Apathy

Replies: 47
Views: 10895

PostForum: Hardware   Posted: 19-09-2011, 19:28:49   Subject: PLACA VIDEO
Kiss-*** prost ce esti , nu te-am vazut sa dai un sfat calumea ...peste tot unde vad koltzu si VM vad ***** , insulte si idei/sfaturi luate de pe alte forumuri doar ca sa fii in treaba , nicidecum ceva original sau o idee/recomandare personala, in nici un caz ceva bun si concret.
Date-n pana mea cu experienta ta , nu toti is prosti , doar ca mi-am format o parere despre tine si VM.
Nu stiu la ce ***** de facultate de informatica e ...
  Topic: PLACA VIDEO
Apathy

Replies: 47
Views: 10895

PostForum: Hardware   Posted: 19-09-2011, 18:58:05   Subject: PLACA VIDEO
http://i53.tinypic.com/4kqau.jpg
40k Warhammer - full (FPS in colt) -cu particle density (scade FPS - am dat cu ciocanu in pamant)
http://i56.tinypic.com/vdmfxx.jpg
40k Warhammer - fara Vsync , cu shadow medium , restul high (ca mai este doar optiunea low ) si tot selectat.
http://i55.tinypic.com/23th7kg.jpg
40k Warhammer - Fara Vsync , cu shadow low , grafic low ...in battle ...am ajuns la maxim FPS admis de monitor (dupa cum scri ...
  Topic: PLACA VIDEO
Apathy

Replies: 47
Views: 10895

PostForum: Hardware   Posted: 19-09-2011, 18:33:54   Subject: PLACA VIDEO
Eu deja ti-am recomandat , nVidia orice ar fi peste GeForce 9 (9600GT+ , incepand de aici) nu o sa iti faca probleme , si nu sunt foarte scumpe. Daca nu iti permite bugetul(daca nu ai ~500-600ron) si vrei ceva super ieftin dar si bun - SH.
In2ition , eu nu stiu ce OZN ai tu , si cum iti merge tie GTA4-ul , eu stiu de rasnita mea si ca functioneaza perfect pana acum.
Quad Core 2.6 , 4 GB ram , 9600 GT , 24'' monitor = 50 FPS pe sunny d ...
  Topic: PLACA VIDEO
Apathy

Replies: 47
Views: 10895

PostForum: Hardware   Posted: 19-09-2011, 18:08:37   Subject: PLACA VIDEO
- ATI are concurenta cu nVidia...intr-adevar au fost ceva imbunatatiri la unele modele de placi video , si au scazut pretul , insa doar pentru concurenta , per total nVidia are cel mai bun pret/performanta ...
Saptamana trecuta ma uitam sa vad cat de varza a devenit placa mea video , care era una dintre cele recomandate pe diferite forumuri si pe youtube , acum ceva ani (cand a aparut GTA-4 , atunci mi-am luat-o) , si citisem de dif ...
  Topic: PLACA VIDEO
Apathy

Replies: 47
Views: 10895

PostForum: Hardware   Posted: 19-09-2011, 17:54:11   Subject: PLACA VIDEO
[quote ascuns]
Depinde si de procesor , de memorie , de cat timp ai instalat windowsul , de cati virusi ai , si bineinteles daca mai am GTA-ul ... am avut cele 2 PC-uri unl langa celalat , la aproape aceleasi rezolutii ( 1920 la GeForce --fara Vsync ,doar atat--- si 1600 la ATI --cu Vsync---), jucat in multiplayer GTA 4 , si mergeau perfect (doar ca pe ATI apareau ceva visual bugs , care au disparut la instalarea noului driver , ceea ce se intampla la multe jocuri => trebuie sa updatezi diverul mai mereu ,la ...
  Topic: PLACA VIDEO
Apathy

Replies: 47
Views: 10895

PostForum: Hardware   Posted: 19-09-2011, 17:37:04   Subject: PLACA VIDEO
[quote ascuns]
In situatia prezentata de mine , ATI-ul despre care am vorbit se comporta mai bine pt. ca este din generatia urmatoare , are 2GB si doua procesoare ...nu e destul de logic ?
Sau nu am inteles eu ce vrei sa spui ?

[quote ascuns]
Ce inteleg eu de aici e ca ATI e mult mai bun in rendering ...adica , pare logic si e adevarat .
Acum , daca compari ATI-ul ala despre care am vorbit cu echivalentul nVidia , ghici care e mai bun ? (hint , incepe cu n)
Nu despre asta era topicul oricum , omul nu ar trebui sa ezite in a cumpara o nVidia ...
EDIT: am comparat 9600 GT-ul ala cu ...
  Topic: PLACA VIDEO
Apathy

Replies: 47
Views: 10895

PostForum: Hardware   Posted: 19-09-2011, 17:26:06   Subject: PLACA VIDEO
E evident ca se comporta mai bine la rendering ,smart-*** ...nu asta era important.
Ideea e ca ATI , oricat de bun mare frumos si scump e , nu face nimic mai bine decat nVidia , mai ales daca e din aceeasi gama.
Atat ai inteles din ce am zis ? Ala era un exemplu ca sa intelegi ca diferenta nu se vede in jocuri , dar esti prea puncte-puncte ca sa intelegi asta (chiar trebuie sa dau explicatii ca la pustii de 5 ani ? ).
Vii pe aici ca sa pari destept , si atat ...
  Topic: Beginner work
Apathy

Replies: 21
Views: 6803

PostForum: Creations   Posted: 19-09-2011, 17:22:21   Subject: Beginner work
E chiar de c***t calitatea (la primele 2 se observa din prima), de probleme de acest gen ma lovesc si eu....modific pixels / inch (in CS3) , pe monitorul meu vad la calitate buna dar cand vad aceleasi lucrari pe un monitor mai mic / not widescreen vad pixelii aruncati aiurea , scrisul e oribil peste imagine etc. , care e faza ? unde gresim ? Am vazut cateva semnaturi facute de oameni care stiu sa lucreze si nu au problemele astea ( gen semnatura lui revox / rottweiler ).
  Topic: PLACA VIDEO
Apathy

Replies: 47
Views: 10895

PostForum: Hardware   Posted: 19-09-2011, 17:03:13   Subject: PLACA VIDEO
Pentru compatibilitati si bla bla bla iti recomand nVidia series ...lasa ATI , alea nu sunt pentru jocuri (desi unele sunt superbe & scumpe ).
Cele de la nVidia se comporta foarte bine , crede-ma ...varul meu si-a luat placa ATI de 2000 ron (2 gb ,2 procesoare pe placa si alte vrajeli pompoase Raised eyebrow ), iar eu GeForce de 500+ ron - 9600 GT ( 512 mb) ,--astea erau preturile cand ni le-am cumparat noi -- ,si imi merge tot ce a aparut pana acum , rulez GTA 4 la calitate maxima = 50+ fps constant (fara Vsync),ce-i drept mai scad cand ploua in joc - , cu 1920 x 1080 (asta asa ca o referinta nu sa ma laud) , bineinteles la OZN-ul ala de placa ii merge si lui , insa are pr ...
  Topic: Avatar, Nick, Sig
Apathy

Replies: 24410
Views: 1257283

PostForum: Trash   Posted: 18-09-2011, 20:26:20   Subject: Avatar, Nick, Sig
1
1
1
:dance:
  Topic: Cerere semnatura+Avatar
Apathy

Replies: 10
Views: 1822

PostForum: Requests / Gifts   Posted: 18-09-2011, 19:36:24   Subject: Cerere semnatura+Avatar
E culoarea forumului freakz (on mouseover)....
  Topic: [Artwork] Ei8hter
Apathy

Replies: 6106
Views: 498978

PostForum: Graphic's Archive   Posted: 18-09-2011, 19:22:16   Subject: [Artwork] Ei8hter
http://i51.tinypic.com/2iae652.jpg
http://i56.tinypic.com/2it4w8l.jpg
Intre 20-30 minute fiecare...
Si avatarul ...5 minute (resize + scris Raised eyebrow )
Astea se numara printre primele pe care le-am facut in CS3 (in ultimul an) ...ultima oara cand l-am mai folosit a fost sa fac un poster ecologic -
  Topic: Vand steam!
Apathy

Replies: 1
Views: 726

PostForum: Archive   Posted: 18-09-2011, 19:18:30   Subject: Vand steam!
ai vreun C.O.D ?
...pune o lista cu jocurile pe care le ai , nu toata lumea are YM!
  Topic: Hard disc extern
Apathy

Replies: 13
Views: 3399

PostForum: Hardware   Posted: 18-09-2011, 13:13:47   Subject: Hard disc extern
...acum depinde de ce vrea sa faca cu hardul ...sa il tina in valiza/ghiozdan si sa se plimbe cu el , cu laptopul sau sa il tina acasa pe birou.
Alea mobile (de luat cu tine ) sunt mai usoare intr-adevar dar au viteze si capacitati mai mici.Daca vrei performanta mai mare , platesti.
 
Page 1 of 19 Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next
All times are GMT + 2 Hours
Jump to:  

The time now is 28-04-2024, 12:25:30
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x