User
Pass
2FA
 
 

Search found 238 matches
Freakz Forum Index
Author Message
  Topic: LEGION - Intrebari, raspunsuri, sugestii
marius_xy

Replies: 400
Views: 97780

PostForum: Trash   Posted: 12-12-2019, 22:25:24   Subject: LEGION - Intrebari, raspunsuri, sugestii
[quote ascuns]
Am citit noutatile de pe pagina principala si e foarte complicata situatia ce va urma.
La finalul anului 2020 (varianta optimista) vom avea situatia din prezent cu felsong si ce va urma ???
Cei care ...
  Topic: Pony Zone 11 - Winter is here!
marius_xy

Replies: 1644
Views: 340134

PostForum: Romanian   Posted: 12-12-2019, 20:05:40   Subject: Pony Zone 11 - Winter is here!
Serverul Genesis de MOP e offline de cateva ore si am intrat pe forum sa vad daca exista macar o persoana deranjata de problema asta. Evident nici o postare pe ziua de azi si in nici o alta tara.
Alte comentarii sunt de prisos si este evidenta soarta serverulu ...
  Topic: Foarte important
marius_xy

Replies: 7
Views: 1246

PostForum: Trash   Posted: 19-10-2019, 22:28:16   Subject: Foarte important
[quote ascuns]
Pai rade de tine si pe buna dreptate.
Haide ma ca doar esti jucator vechi pe freakz si nu poti fi chiar atat de naiv...
MOP expansion si toti s-au mutat de pe cataclism.
Legion alt expansio si toti s-au mutat de pe mop.
Ce crezi ca o sa se intample cand se ...
  Topic: LEGION - Intrebari, raspunsuri, sugestii
marius_xy

Replies: 400
Views: 97780

PostForum: Trash   Posted: 12-10-2019, 16:12:27   Subject: LEGION - Intrebari, raspunsuri, sugestii
[quote ascuns]

[quote ascuns]
Dupa patch 7.3.5 va urma o perioada de glorie de aproximativ 1 an de zile tiimp in care vor fi fumate toate q si iar va incepe sa scada populatia.
Apoi inevitabil va trebui sa urmeze Battle for Azeroth care e capat de linie. Va urma pe site un concurs pt alegerea numelui celui de-al 3 lea server si iar cateva luni la dispozitie pt a muta caracterele pe BFA.
Felsong va avea inevitabil soarta lui genesis pt ca pe frekz joaca in general d ...
  Topic: LEGION - Intrebari, raspunsuri, sugestii
marius_xy

Replies: 400
Views: 97780

PostForum: Trash   Posted: 11-10-2019, 13:32:04   Subject: LEGION - Intrebari, raspunsuri, sugestii
Am jucat pe genesis si felsong si am vazut ce gen de persoane joaca pe aceste servere. Am vazut si cum a evoluat prezenta pe aceste 2 servere de cand s-a lansat MOP.
E clar ca trebuie cat mai urgent facuta o sedinta si schimbat modul de abordare si schimbat prioritatile la reparat buguri.
E interesant modul de abordare si strategia aleasa de Shocker pt freakz. A vazut ce se joaca pe serverele privat din afara si a constatat ca pe nici un server privat nu se joaca pt achievementuri, questuri, mounts,...niste capitole din wow la care nu s-a lucrat de cat ...
  Topic: Pony Zone - 2012 (10 years later)
marius_xy

Replies: 1516
Views: 169432

PostForum: Trash   Posted: 07-10-2019, 19:11:50   Subject: Pony Zone - 2012 (10 years later)
Care-i treaba cu boosteroid?
Sa inteleg ca pot juca pe retail platind 10 euro pe luna?
  Topic: NEW GENESIS
marius_xy

Replies: 4
Views: 747

PostForum: Trash   Posted: 05-10-2019, 15:43:56   Subject: NEW GENESIS
[quote ascuns]
In caz ca nu stiai dar in prezent exista 2 servere pe freakz . Genesis cu mop si felsong cu legion.
Ti-am explicat mai sus ce gen de persoane joaca pe freakz. Acestia prefera continut cat mai mult.
Achievementurile si questurile din mop au fost deja fumate. De aia si scazuse nr de jucatori online pe mop.
Nu am inteles niciodata dorinta de a aduna 1 miliard de mounts. Oricum folosesti maxim 2 ca doar nu ai 4 ani si retard ca sa pierzi timpul schimband mounts toata ziua si strigand prin casa: "uraaa zbur pe un ........(fly mounts) ce smecher sunt!!!!!"
  Topic: NEW GENESIS
marius_xy

Replies: 4
Views: 747

PostForum: Trash   Posted: 05-10-2019, 14:00:54   Subject: NEW GENESIS
Inteleg ce spui insa nu poti compara ce se intampla pe niste servere oficiale blizzard cu ce se intampla pe niste servere private.
E ca si cum te-ai muta cu chirie intr-un apartament si nu prea iti vine sa zugravesti, sa pui parchet,.. chiar daca ai asigurari ca nu vei fi dat afara. Ramai cu sentimentul ca nu iti apartine locul resp.
Situatia e mult mai complicata pe un server privat.
Un server privat e o afacere pana la urma si nu tine nimeni un astfel de server degeaba fara sa se intoarca si niste bani.
Cu cat e mai mult continut pe un server cu atat cresc si sansele sa vina bani mai multi.
Acum cu 45 euro cumperi jocul original +toate exp si ai si 1 luna acces gra ...
  Topic: Pony Zone - 2012 (10 years later)
marius_xy

Replies: 1516
Views: 169432

PostForum: Trash   Posted: 04-10-2019, 09:31:57   Subject: Pony Zone - 2012 (10 years later)
Vazand ce se petrece pe freakz chiar am crezut ca acum joaca wow un alt gen de persoane, interesate mai mult de mounts, achievementuri, questuri si mai putin de pvp sau raiduri.
Dar se pare ca lucrurile nu stau chiar asa.
Cei de la blizzard au lansat niste servere de wow classic care contine doar jocul original pana la lvl 60, abonament tot 13 euro pe luna si am vazut pe un forum ro cum s-au mobilizat o gramada de ro sa joace pe acestevservere. Se plangeau ulterior ca aveau timp de asteptare in joc de 6 ore......
Dar totusi cine intra pe aceste servere nu o face pt mounts sau achievements pt ca astea sunt fumate rapid fiind doar jocul pana la lvl 60.
Uite ca mai sunt ...
  Topic: Caut Guilda
marius_xy

Replies: 6
Views: 1052

PostForum: Trash   Posted: 23-09-2019, 19:25:14   Subject: Re: Caut Guilda
[quote ascuns]
Nu mai cauta ca nu exista ce vrei tu pe freakz.
Am fost in 1000000000 guilde pe mop si legion si toate sunt moarte. Daca ai noroc sa prinzi un salut in guilda te poti considera norocos.
Acum nu mai joaca acelasi gen de persoane ca in urma cu 5 ani. Cei care joaca acum pe server sunt obsedati doar de achievementuri. Persoane solidare care fac la greu questuri si care te baga in seama doar cand trebuie sa faca vreun raid pt achievement.
  Topic: Pony Zone - 2012 (10 years later)
marius_xy

Replies: 1516
Views: 169432

PostForum: Trash   Posted: 23-09-2019, 19:00:47   Subject: Pony Zone - 2012 (10 years later)
[quote ascuns]
Ai incercat sa spui ceva inteligent dar nu ti-a reusit.
Cu siguranta au intrat in concedii de maternitate pt ca nici acum nu au revenit.
Ce mare rahat sa recunosti niste lucruri cate sunt evidente si pt o persoana cu retard?
Te cearta sefu ?
A fost o scena intr-un episod din Familia Bundy care din pacate aici se repeta de cand exista freakz. Kelly si Bud Bundy cer de mancare iar Al Bundy reuseste sa-i faca sa taca dupa ce ii acopera cu o patura.
Alta imbecilitate a fost sa se scoata de pe site informatia cu nr de jucatori online de MOP.
Cand MOP era la final de cariera si un user cerea informatii despre legion imediat un admin inchidea topicul si stergea comentariul.
Parca eram in Korea de nord si asta era singurul loc de un ...
  Topic: Best wow freakz pvp players of all time ?
marius_xy

Replies: 67
Views: 15427

PostForum: Trash   Posted: 21-06-2019, 16:09:17   Subject: Best wow freakz pvp players of all time ?
[quote ascuns]
Gladiatori = donatori.
Intrau in arene cu iteme luate pe bani si apoi se laudau pe forum cat de buni sunt. Problema e ca nu gasesti niciodata destui mielusei care sa intre in arene cu ilvl mic. Asta e si motivul de ce freakz nu va fi niciodata server pvp.
  Topic: Suramar / Val'sharah QUESTLINE
marius_xy

Replies: 1
Views: 440

PostForum: Trash   Posted: 01-06-2019, 09:59:59   Subject: Suramar / Val'sharah QUESTLINE
Ceva de genul asta am patit cu un quest line din Aszuna. Am strabatut fiecare particica din Aszuna si nici un quest disponibil. Am rezolvat problema dupa ce am sters toate questurile din lista si am golit ce era in folderul cache.
PS. Daca nu ti-a raspuns nimeni pana acum asta nu inseamna ca are cineva ceva cu tine. Chiar daca deschide cineva un topic cu numele "cele 6 numere castigatoare de la 6 din 49" si tot nu vor exista mai mult de 10 vizualizari pe zi. Shockeru si echipa de admini au avut grija sa distruga forumul. Am reusit sa supravietuiesc macelului dar cu mare dificultate.
  Topic: Pony Zone - 2012 (10 years later)
marius_xy

Replies: 1516
Views: 169432

PostForum: Trash   Posted: 14-05-2019, 07:59:50   Subject: Pony Zone - 2012 (10 years later)
Aveam un item legendar care a picat dupa 4 dungeonuri si m-am apucat entuziasmat sa mai fac rost de un item legendar cu BS. Pfff ca am facut greseala sa mai fac un mithic 0 pt un quest si a picat un inel de ilvl 970. Acum s-a dus tot cheful sa mai fac in continuare questurile pt itemul legendar din BS.
Avand in vedere ca pe Felsong legendarele pica si cand nu vrei nu imi ramane de facut decat achievementuri ori sa ma las de joc.
Pe vremuri erau jucatori care aveau 2 variante: pve si/sau pvp.
Dorinta de a intra pe server pt a face rost de iteme mai bune nu mai exista.
  Topic: Pony Zone - 2012 (10 years later)
marius_xy

Replies: 1516
Views: 169432

PostForum: Trash   Posted: 06-05-2019, 10:51:16   Subject: Pony Zone - 2012 (10 years later)
Am vazut pe youtube niste filmulete cu numele: 40 paladini vs 40 dk sau 40 paladini vs 40 shamani,....
Se poate face si pe Felsong asa ceva?
 
Page 1 of 16 Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next
All times are GMT + 2 Hours
Jump to:  

The time now is 27-04-2024, 01:10:45
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x