User
Pass
2FA
 
 

[rezolvat]Pentru admini.
Go to page Previous  1, 2    
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro
Author Message5894
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 31-03-2011, 18:35:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Este problema lui. Aveti admine sa ajutati serveru sau sa faceti pe dadaca cu toate "plantele" ?-
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wTf.?

[Account disabled]



Status: Offline
(since 19-05-2011 11:53)
Joined: 05 Apr 2010
Posts: 3171, Topics: 120
Location: Primu oras iluminat.

Reputation: 46.6
Votes: 48

 
Post Posted: 31-03-2011, 18:39:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O facem in masura egala si gata..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Akkan

[IMBALANCED]



Status: Offline
(since 09-05-2020 22:16)
Joined: 02 Oct 2010
Posts: 2592, Topics: 150
Location: Romania

Reputation: 724.9
Votes: 48

   
Post Posted: 31-03-2011, 19:28:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adytzza wrote:
Ideea este ca sunt prea multi copilasi care vin pe serverul acesta si ei cred ca pot face chiar ORICE.eu unul,nu inteleg chestiile:daca intri codat pe un server,acest lucru te face sa te simti mai bine,un jucator mai bun sau ce? sau daca intri pe un server ,si vezi ca faci 1-2 fraguri,si apoi mori 3-4 runde la rand fara frag si incepi sa spamezi chat-ul cu jigniri/injuraturi,te vei simti usurat ca l-ai injurat pe x si y??eu unul cred ca nu este deloc asa.Si da,intr-adevar ce a scris si Twister mai sus este util,astfel ca jucatorii respectivi sa stie despre ce anume este vorba,sa nu mai fie reclamatii facute aiurea si alte prostii,ca la cat spamam noi chat-ul,nu ne dor mainile sa scriem "amx_say/tsay retry-la-gag=ban 100" si astfel evitam lucrurile neplacute noua si celorlalti. -

Tocmai asta este. Cand ei injura/jignesc etc., defapt se destind, se relaxeaza, se "usureaza" de nervii creati in acel moment. Te descarci de tot ce ai adunat. Altii se exteriorizeaza prin say (pe server), altii o fac in camera (exemplu: eu), altii si in camera si pe server. Asta e metoda lor, asa fac.

Twister, eu am inteles ideea aia cu mult inainte sa ajung in comunitatea asta. Asa faceam si in vechea comunitate timp de 3 ani si ceva de zile.
Eu cu aproape toti (inafara de cei care injura grav la adresa oricui) procedez asa. Procedam -. Si cam in 80% chiar si copii inteleg ca nu-s pe un server oarecare si ca pe acest server exista totusi o ordine in actiuni.

Back, tu gandesti gresit. Tu ai facut referire la cei care iti adreseaza tie, mie, lui twt jigniri. Adica admini in general. Nu te gandi doar la admini, gandeste-te si la jucatorii fara acces. Adica aceeasi chestie sa se aplice si lor. Daca unul este jignit, nu-l trata cu diferenta fata de cum ai trata un admin jignit. Este o egalitate intre jucatori, fie ca au acces, fie ca nu.

Odata cu accesul vine si responsabilitatea deci voi adminii nu sunteti superiori dar nici inferiori celor fara accese. Daca te gandesti la grade, da tu ca blood esti egal cu un champion sau chiar cu un owner DAR trebuie sa te supui parerii lor pentru ca-s mai mari in grad ca tine. Cand zic "te supui", ma refer la faptul ca ar trebui sa tii mai mult cont de parerea lor (ca-s mai mari ca tine) decat parerea ta in privinta unui vot de exemplu.


IMBALANCED
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 31-03-2011, 20:51:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma, exista niste mesaje pe care serverul le transmite automat, scrie si cu verde chiar, trebuie sa fi chior sa nu le vezi, nu zic ca ce propune twister e rau dar faza cu reclamatul pe amx_page .. aia apare chiar prea des si e un text destul de lung, e cam greu sa-l "ratezi".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Akkan

[IMBALANCED]



Status: Offline
(since 09-05-2020 22:16)
Joined: 02 Oct 2010
Posts: 2592, Topics: 150
Location: Romania

Reputation: 724.9
Votes: 48

   
Post Posted: 31-03-2011, 22:22:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mesajul ala nu apare chiar deloc des. Si crede-ma, la ce concentrat sunt uneori nu-mi vad propriul bind. Uneori nu vezi, chiar nu poti. Uneori vezi si te faci ca ploua, deasta e buna ca o regula nescrisa sa-i mai avertizezi din cand in cand.

IMBALANCED
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Marmota

[Maniac]



Status: Offline
(since 26-02-2019 16:51)
Joined: 23 Jun 2010
Posts: 1167, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 487.5
Votes: 18

Post Posted: 31-03-2011, 22:35:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

wTf.? wrote:
Se intampla de multe ori, asa:

Code:
"death" Marmota: Back codat

Code:
admin ZerO.? gag Marmota 5 minutes.

Si cateodata explicatia lipseste, nu numa ca o pune dupa ce ii da gag.. -
Code:
amx_say folositi amx_page + mesaj in consola pentru a reclama un codat caz contrar gag.


Eu ii iert de multe ori.. si daca zice pe say ca x ii codat, ii iert si mai dau de 2 ori amx_say amx_page bla bla bla, daca tot continua si spune pe chat, abea atunci ii dau 1-2 min gag, nu 5.
Nu poti sa dai 5 min si pentru "prost" si pentru neatentie sau altii se intampla sa nu stie cum e cu amx_page dar iau tot 5 min.

Eu procedez asa:

Code:
"death" Marmota: Back codat

Code:
amx_say folositi amx_page + mesaj in consola pentru a reclama un codat caz contrar gag.

Code:
"death" Marmota: Back codat

Code:
admin ZerO.? gag Marmota 2 minutes.

Code:
"alive" ZerO.?: Daca vrei sa reclami pe cineva, reclami de acum pe amx_page, fiindca vede respectivul si scoate cod-ul.


LOL Zero dar cand l-am reclamat eu asa des pe Back? -

In legatura cu banul si eu gresesc pt ca nu ii anunt, dar daca vad ca da retry de obicei ii mai iert mai ales daca vad ca nu mai injura dupaia. 1 sau 2 banuri daca am dat dupa retry la gag -




" si marmota invelea ciocolata in staniol " -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
milenium

[Creep]



Status: Offline
(since 19-02-2013 22:27)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 604, Topics: 23
Location: Bucuresti

Reputation: 142.3
Votes: 5

 
Post Posted: 01-04-2011, 07:06:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

facem si asa si asa ... update la regulament ca sa nu apara discutii.

(Admin) eLeMeNtS: st fanul tau -
(Admin) milenium: in loc sa fii al meu
(Admin) eLeMeNtS: si al tau
(Admin) eLeMeNtS: daca pui asta pe forum te sparg -



Milenium Rullz
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 29-10-2014, 17:04:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ yup

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 30-10-2014, 13:42:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ necris.

I know why u did this !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by TwisTer, 30 October 2014 11:42



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 06-05-2024, 18:31:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x