User
Pass
2FA
 
 

Search found 20 matches
Freakz Forum Index
Author Message
  Topic: Primul ajutor
reflexstyle

Replies: 3
Views: 941

PostForum: Health zone   Posted: 20-07-2015, 11:44:16   Subject: Primul ajutor
Chiar daca este deja postat un topic similar, nu m-am putut abtine sa nu distribui acest video, destul de explicit, avand in vedere ca multe persoane din aceasta comunitate nu cred ca au notiuni de pr ...
  Topic: Glicemia
reflexstyle

Replies: 6
Views: 986

PostForum: Health zone   Posted: 21-06-2015, 23:21:13   Subject: Glicemia
Glicemia reprezintã concentrația glucozei în sânge.
Mecanismele de autoreglare ale organismelor animalelor mențin glicemia relativ constantã, la valori în jur de 1 gram de glucozã la ...
  Topic: Cateter in artera femurala - video
reflexstyle

Replies: 4
Views: 1705

PostForum: Health zone   Posted: 21-06-2015, 21:27:05   Subject: Cateter in artera femurala - video
Salut din nou!
Ca tot mai fac o pauza, ca examenele e "grele", m-am gandit sa mai adaug ceva -. Cu totii avem sau am avut rude mai in varsta care sufera de boli cardiace... ca na.. nu toti ...
  Topic: Ciroza hepatica
reflexstyle

Replies: 4
Views: 889

PostForum: Health zone   Posted: 20-06-2015, 19:05:07   Subject: Ciroza hepatica
Deoarece suntem multi "alcoolisti anonimi" si cu totii stim la ce duce consumul de alcool prelungit, va invit sa cititi cateva detalii legate de ciroza -
Descriere generala a cirozei hepa ...
  Topic: Cancer testicular!
reflexstyle

Replies: 4
Views: 1911

PostForum: Health zone   Posted: 20-06-2015, 00:44:04   Subject: Cancer testicular!
Cancerul testicular este o boalã a testiculului, care, nediagnosticatã și netratatã din timp se poate generaliza. Ea apare atunci când se dezvoltã în țesutul testicular celule anormale ...
  Topic: Nuca de cocos - Beneficii pe care multi nu le stiu!!
reflexstyle

Replies: 0
Views: 672

PostForum: Health zone   Posted: 09-06-2015, 12:17:52   Subject: Nuca de cocos - Beneficii pe care multi nu le stiu!!
Nuca de cocos poate fi consumata sub multe forme: lapte de cocos, pulpa de cocos, apa de cocos, ulei de cocos, integrata in sosuri si garnituri diverse. Multa lume se fereste de nuca de cocos datorita ...
  Topic: Ghid de histologie
reflexstyle

Replies: 0
Views: 564

PostForum: Health zone   Posted: 06-06-2015, 20:29:19   Subject: Ghid de histologie
Ca tot am avut examenul de Histologie (Citologie) va invit sa va uitati peste acest ghid (in engleza - dar imaginile sunt cele mai importante + explicatii sumare). Poate nu ati mai auzit niciodata de ...
  Topic: Lectia de anatomie II
reflexstyle

Replies: 0
Views: 554

PostForum: Health zone   Posted: 06-06-2015, 20:22:09   Subject: Lectia de anatomie II
Salutari! Am gasit un filmulet numai "bun de digerat" pentru cei care sunt curiosi sa vada ce se afla in interiorul gambei. Este cat se poate de simplu, dureaza ~5 minute si profesorul chiru ...
  Topic: Material exercitii fizice pentru brate + prezentarea biomecanicii si fiziologiei muschilor
reflexstyle

Replies: 0
Views: 569

PostForum: Health zone   Posted: 27-05-2015, 14:08:18   Subject: Material exercitii fizice pentru brate + prezentarea biomeca
Salut! Cautam pe youtube diverse filmulete si am gasit ceva "bun de tot", mai ales pentru amatorii de culturism/fitness. Am vazut multi oameni care fac sala fara sa cunoasca ce structuri isi ...
  Topic: [VAND] cont League of Legends lv. 30 EUNE/ 35 skins - 45 champs
reflexstyle

Replies: 6
Views: 1752

PostForum: Selling   Posted: 23-05-2015, 12:27:44   Subject: [VAND] cont League of Legends lv. 30 EUNE/ 35 skins - 45 cha
Link-ul contului!
http://eune.op.gg/summoner/matches/userName=LookToMyWinky
Am renuntat la LoL de ceva timp si m-am gandit sa imi scot contul la vanzare:
- Server: EUNE
Detalii cont:
- Num ...
  Topic: Etic sau corect?
reflexstyle

Replies: 4
Views: 601

PostForum: Trash   Posted: 22-05-2015, 17:13:53   Subject: Etic sau corect?
Salut! Daca un criminal se imbolnaveste (din inchisoare, de exemplu, dorind sa se sinucida) si ajunge la spital, medicul trebuie sa il trateze sau nu?
  Topic: Video: Infarct miocardic
reflexstyle

Replies: 2
Views: 660

PostForum: Health zone   Posted: 22-05-2015, 14:56:32   Subject: Video: Infarct miocardic
Salutari! Am citit si in carti de specialitate, si pe diverse site-uri, dar si pe forumul Freakz, despre persoane care dadeau lectii "teoretice" legate de infarct. Toti stim (de la o varsta) ...
  Topic: Tab usor pentru a da pe spate "fetili"
reflexstyle

Replies: 3
Views: 1678

PostForum: Archived Playlists   Posted: 21-05-2015, 17:51:14   Subject: Tab usor pentru a da pe spate "fetili"
Salut!
Pentru amatori, incercati Crazy Train (intro + verse) de la Black Sabbath. Nu e greu, dar trebuie ceva timp pentru a-ti intari musculatura mainii -
http://tabs.ultimate-guitar.com/o/ozzy_o ...
  Topic: Medicina Generala (caut sfat)
reflexstyle

Replies: 0
Views: 641

PostForum: Homework zone   Posted: 20-05-2015, 01:49:34   Subject: Medicina Generala (caut sfat)
Salutari! Cineva la Medicina Generala in Iasi, peste anul II? Am nevoie de cateva lamuriri cu examenul la Parazitologie..
  Topic: The Pillars of the Earth
reflexstyle

Replies: 1
Views: 536

PostForum: Trash   Posted: 19-05-2015, 15:29:53   Subject: The Pillars of the Earth
Aparitie: 2010
Gen: Drama | Istorie | Dragoste
Nr. de episoade: 8 (este un singur sezon)
Nr. de minute per episod: 1h
Nota Imdb: 8,2/10
Detalii
Premii: Nominalizat pentru 3 Globuri de Aur
Locat ...
 
Page 1 of 2 Go to page 1, 2  Next
All times are GMT + 2 Hours
Jump to:  

The time now is 27-04-2024, 09:31:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x