User
Pass
2FA
 
 

6 pack în 3 luni + rep

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone
Author Message1747
enzo_98
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-11-2019 09:54)
Joined: 18 Sep 2011
Posts: 3687, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 65.6
Votes: 218

       
Post Posted: 30-03-2014, 17:38:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce ziceþi, e posibil ?
Nu aº vrea un 6 pack de culturist, defapt aº vrea da ºtiu ca nu e posibil in 3 luni -.Aº vrea doar sã se vadã cât de cât fãrã sã mã încordez.
Merg la salã de 3 ori pe sãptãmânã, cã de mai multe ori nu am timp. + iau ºi niºte minerale sub formã de pastilã.
Pe lângã salã mai fac ºi ãsta
Probabil din iunie când voi avea timp serios voi merge la salã in fiecare zi + voi bãga multe proteine
Ce trebuie sã fac ca pânã in iulie sã îmi îndeplinesc obiectivul.
Odatã la cât timp trebuie sã fac acel exerciþiu de pe youtube ?
La salã sã fac tot acel exerciþiu pe lângã acasã ?
Precizez ca mai mult de 3 ori pe sãptãmânã nu am cum sã merg la salã, in iunie voi merge.
Aºtept rãspunsurile voastre + reputaþie
@HeRoinE
@Mouz'
@Cm.Punky


Concurs, +rep
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HeRoInE

[The Real Slim Shady]



Status: Offline
(since 24-01-2019 19:53)
Joined: 18 Aug 2011
Posts: 8913, Topics: 678
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 803.2
Votes: 297

Post Posted: 30-03-2014, 17:43:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In 3 luni ar fi cam imposibil,mai ales ca nu mergi in fiecare zi la sala.Uita-te prin galeria de videoclipuri a tipului asta si cauta acolo exercitii cardio/abdomen. Prima data trebuie sa pui umpic de masa pe abdomen iar apoi sa o tonifiezi.Mananca cat sa te ingrasi cam 5 kg si apoi te duci la alergat in fiecare seara + 5 serii de abdomene(cate poti,nu trebuie sa exagerezi).


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
enzo_98
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-11-2019 09:54)
Joined: 18 Sep 2011
Posts: 3687, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 65.6
Votes: 218

       
Post Posted: 30-03-2014, 17:54:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am uitat mã, dar þinând cont cã eu fac in fiecare zi acel exerciþiu eu consider cã mi pot realiza obiectul,mai aºtept alte pãreri.

Concurs, +rep
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ValenTyNo95

[FREAKZ E BAZA]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Feb 2013
Posts: 6284, Topics: 250
Location: Bucuresti

Reputation: 4319
Votes: 262

 
Post Posted: 30-03-2014, 19:39:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un exerițiu super tare pentru abdomen, care inclus la pachet cu altele mi-au creat o febrã muscularã cum de mult nu am mai avut, iar eu fac foarte greu febrã la abdomen.

Exercitiul 1. Crunch cu greutatea deasupra capului. Acest tip de exercitiu iti lucreaza partea superioara a muschilor abdominali. Exercitiul este unul simplu, dar de efect.

Te intinzi pe spate, indoi picioarele si tii talpile lipite de sol. Te pregatesti pentru clasicele crunch-uri, doar ca de data aceasta iti iei in ambele brate cate o gantera de greutate potrivita. Intinzi bratele deasupra capului si incepi sa executi crunchuri fara sa iti misti bratele (fara sa te ajuti de ele, sa iti creezi balans). Executi cel putin 15 repetari si maxim 20.

Exercitiul 2. Crunch pe banca. Inca un exercitiu simplu si de efect. Te asezi pe marginea unei bancute, te prinzi cu mainile de margine si te intinzi. Te lasi pe spate si intinzi si picioarele. Cand esti intins incepi sa te aduni, sa executi un crunch. Iti indoi picioarele si iti aduci genunchii spre piept si pieptul spre genunchi -. Cand te-ai adunat suficient, te intinzi inapoi. Executi 15-20 astfel de repetari.

Exercitiul 3. Impingeri de picioare. Este un exercitiu pe care l-am folosit si in tutorialul video cu si despre abdomene. Simplu si de efect, iti lucraza abdominalii inferiori si obligii. Intins pe spate ridici picioarele spre tavan, cu genunchii putin indoiti. Cu ajutorul abdominalilor inferiori impingi talpile spre tavan, dupa care cobori spre stanga si spre dreapta. Revii la pozitia initiala si repeti miscarea. Minim 15 repetari, maxim 20.

Exercitiul 4. Crunch rasucit, cu greutate. Este extrem de asemanator cu crunchul cu mainile incrucisate, primul exercitiu din tutorialul meu video. Diferenta este ca de aceasta data ai pe piept o greutate si faci si rotiri spre stanga, respectiv dreapta. Tii o gantera pe pieptul stang si cand te ridici te rotesti spre dreapta si invers. Nimic complicat, dar exercitiul asta iti va lucra muschii abdominali superiori si obligii.

Exercitiul 5. Crunch la cablu. Este un exercitiu pe care il poti executa mai mult in sala sau daca ai un multifunctional, merge si acasa. Ingenunchezi in fata scripetelui, prinzi franghia de capete, o tii in lateralul fetei (mana stanga pe partea stanga, mana dreapta pe partea dreapta), iti alegi greutatea potrivita si incepi sa executi miscarea. Prima data te apleci drept in fata, avand ca tinta pelvisul. Revii in pozitia de start, te apleci iar in fata de aceasta data cu o mica rotire, tinta principala fiind genunchiul drept. Revii iar la pozitia de start, dupa care te mai apleci o data in fata, cu o mica rotire, de aceasta data avand ca tinta genunchiul stang. Asta e o repetare completa. Executa 15-20 astfel de repetari.

Exercitiul 6. Crunch indoit lateral. Te asezi in pozitia clasica de crunch (intins pe spate, picioarele indoite, talpa pe podea, mainile la ceafa). Te ridici din umeri ca si cand ai vrea sa faci un crunch normal, doar ca nu finalizezi miscarea. Stai acolo indoit, timp in care te indoi de la jumatate spre dreapta, incercand sa iti duci cotul drept spre soldul drept. Revii in pozitia de start, dupa care pleci spre stanga, apoi cobori in pozitia initiala si repeti miscarea. Faci 15-20 astfel de repetari.

@Sunt foarte bune pentru a avea un "abdomen perfect",crede-ma am incercat pe propria piele.


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook

FREAKZ E BAZA !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
agressive_playa

[funktastic]



Status: Offline
(since 17-04-2016 11:48)
Joined: 10 Nov 2012
Posts: 2876, Topics: 79
Location: Constanta

Reputation: 575.2
Votes: 79

     
Post Posted: 31-03-2014, 19:36:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

programu e bun...dar ia acum proteine si vitamine mergi 3 zile la sala pe saptamana pana pui ceva masa ,2 luni...dupaia renunti la proteine si mergi de 5-6 ori pe sapt la sala..programu ala de 8 min e pentru acasa...la sala poti incerca cu ceva greutati

Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Happy =]]

[I'm in your mind !]



Status: Offline
(since 02-05-2020 11:17)
Joined: 17 Mar 2012
Posts: 10538, Topics: 450
Location: In mintea ta !

Reputation: 553
Votes: 204

         
Post Posted: 31-03-2014, 22:11:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu prea ai cum in 3 luni, proteine, prafuri si alte vitamine nu iti recomand.

Cel mai bine faci cum a zis valentin, alegi unul in care chiar simti ca "lucreaza" ceva sau poti face chiar 2-3 exercitii a cate 3 repetari fiecare daca te tine abdomenul.






Pentru orice problema PM.
Nu ofer asistenta in privat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
enzo_98
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-11-2019 09:54)
Joined: 18 Sep 2011
Posts: 3687, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 65.6
Votes: 218

       
Post Posted: 01-04-2014, 19:07:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi frumos tuturor, mai aºtept pãreri.

Concurs, +rep
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-04-2014, 22:17:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu prea imi lucrez abdomenul, dar in 2 luni pot sa il fac oricand am chef... tot ce fac este sa il tin incordat majoritatea timpului, mai ales cand ma plimb, dar in prima saptamana cand fac asta o las mai usor altfel o tin in febra musculara zilnic, inafara de treaba asta 30 minute zilnic fac 15-15-15-15-15 ridicari de genunchi atarnat de bara si 20-20-20 crunch + ocazional cateva abdomene, daca nu ai bara poti inlocui ridicarile de genunchi cu abomene concentrate. cruch sa le faci la final pentru tonifiere. Depinde de ce stagiu ii abdomenul tau, daca esti slab si vrei sa il scoti la iveala, simplul fapt ca il tii incordat majoritatea timpului te ajuta mult, daca mai faci si niste exercitii concentrate executate lent ii perfect, daca vrei sa slabesti o coarda de sarit si niste alergat sunt deajuns, succes, btw asta ii metoda mea ce a functionat pe corpul meu, corpul tau ii cel mai bun antrenor, tu sa faci cum simti !

~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
enzo_98
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-11-2019 09:54)
Joined: 18 Sep 2011
Posts: 3687, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 65.6
Votes: 218

       
Post Posted: 26-04-2014, 16:53:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi frumos @Cm.PuNky dar mã ajutã dacã stau încordat non stop ?

Concurs, +rep
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Lãbuº

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-11-2014 17:12)
Joined: 12 May 2014
Posts: 34, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 33.6
Votes: 4

Post Posted: 17-05-2014, 07:58:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Cm.PunKy Mouz Heroine exerciþile alea pt abdomen care le-a pus enzo în primul post sunt bune pentru a scãpa burta? Adicã sã fac cum e în video ºi sã scap de burtã?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HeRoInE

[The Real Slim Shady]



Status: Offline
(since 24-01-2019 19:53)
Joined: 18 Aug 2011
Posts: 8913, Topics: 678
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 803.2
Votes: 297

Post Posted: 17-05-2014, 11:37:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lãbuº wrote:
@Cm.PunKy Mouz Heroine exerciþile alea pt abdomen care le-a pus enzo în primul post sunt bune pentru a scãpa burta? Adicã sã fac cum e în video ºi sã scap de burtã?


Vrei sa slabesti? Fa exercitiile care le face tipul asta si o sa reusesti. Mai cauta prin galeria lui si alte exercitii ca are destule -.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trUst*w0rld
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 11-08-2014 20:42)
Joined: 10 Jun 2012
Posts: 2236, Topics: 93
Location: Nu stiu.

Reputation: -49.2
Votes: 200

 
Post Posted: 05-07-2014, 12:09:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@enzo_98 daca mai ai nevoie , iti dau eu un sfat . Am vazut in poze ca esti destul de slab , odata ce vrei sa iti faci abdomen (slabesti) si dai jos si de sus , deci mai bine te ingrasi putin (nu grasime) si apoi treci pe abdomen -D


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone  


The time now is 03-05-2024, 14:56:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x