User
Pass
2FA
 
 

ANTISS sau ?? "da" :)
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message20216
stories

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2014 12:56)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 173, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 230.2
Votes: 4

Post Posted: 13-05-2011, 08:56:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pacimaker wrote:
Corinutza wrote:
Np, stai linistit, am fost la lan in forte acu vreo 6 ani si echipa adversa zicea ca am cod, cu toate ca erau in sala cu mine... Anti ss .. prima data cand am auzit de el a fost ieri, dapoi sa il si folosesc.



Credeti ca un player care joaca de 6 ani s-ar preta la "smecherii"? Credeti ca un jucator care se simte cu "musca pe caciula" ar tot posta si pierde timp aiurea pe forum cand exista sute de servere de cs unde ar putea juca linisit? Credeti ca ar concura pentru slot si apoi pt admin jucand murdar?Credeti ca ea nu e constienta ca au sa i se mai faca ss-uri sau demo daca cineva are vreo banuiala? Oare nu sunt prea multi de "credeti "contra unei situatii destul de vagi(marimea pozelor)?


Paci, nu ai cum sa mergi pe principiile astea, intelegi? Sunt atati care joaca codati, si pun pariu ca daca nu erau prinsi, peste cateva zile faceau cere de slot. Uitete cum era ''Dau,fin'' blue, si alti..
Si daca joaca de 6 ani ce? Poate acum i-a venit si ei sa vada cum e cu cod:|. In plus, daca joaca de cel putin 6 ani, cum de nu a auzit de anti-ss decat ieri? Oricum, chiestiile astea nu le-am spus ca suspiciune, sau ca o acuz pe baza acestor motive, ci numai ca sa vezi ca nu ai cum sa te bazezi pe niste presupuneri.

Revenind la poze, intr-adevar, dimensiunile diferite la toate pozele.....ciudat. Adica initial m-am gandit ca poate din cauza ca s-au suprapus comenzile, sau ceva, dar nu ieseau macar 2 de aceeasi dimensiune?
Oricum am vazut ca ion tot facea niste teste aseara (banuiesc, ca pentru discutia asta), mai bine asteptam sa posteze el niste dovezi clare, poate, nu banielile noastre.

PS: cei care fac afirmatii de genul ''sunteti prea suspiciosi'' ''fara experienta'' ''demonstreaza ca are anti ss'' etc, ii sfatuiesc sa isi puna putin mintea la contributie si sa zica de ce au iesit pozele cu dimensiunile diferite. Tocmai asta e ideea: noi am spus de ce credem ca are anti ss, acum teoretic ar trebui sa venit voi cu contra argumentul: 'Nu, nu are anti ss, ci motivul pentru care dimensiunile sunt diferite este:...". Simplu, nu? -


=> gee'Ks
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
WEREZ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-03-2016 22:42)
Joined: 26 Oct 2010
Posts: 354, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 118.1
Votes: 8

Post Posted: 13-05-2011, 09:07:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am arso pe google toata dimineata . Am gasit nu mai putin de 6 anti-ss`uri diferite si le-am probat pe lan .
3 dintre ele faceau pozele negru complet ( cand era vorba de screenshot / tga ) . Celelalte 3 faceau pozele la aceeasi dimensiune aprox 900k , insa trebuiau redenumite , pt ca se salvau cu dust2*** cand eu eram pe train . Nu am gasit nimic sa faca poze la dimensiuni diferite si m-am jucat si cu setarile : opengl , 32biti 16 biti , fara refreshlock , cu refreshlock , cu picmip fara , cu antialiasing / fara . N`am reusit sa le fac la dimensiuni diferite , nici cu antiss nici fara cu absolut orice setare "m-am jucat"
Eu personal nu pot sa spun ca am vazut ceva "suspect" vreodata la Corinutza , insa asta nu inseamna ca daca nu am prinso eu / nu juca vreodata cu cod . Oricum , stie jocul .

Pana una alta ma mai agit sa gasesc ceva care face poze cu dim. diferite , sa avem si un motiv pentru un ban. Daca nu putem dovedi , e egal cu 0.


Cautand asa aiurea , am gasit pe un forum romanesc un plugin care face 1tga+1bmp si adauga o anumita sigla la poza . Baietii pretind ca nu exista antiss sa reproduca aceeasi poza cu tot cu sigla respectiva si mai pe scurt asta inseamna ca daca dai poza fara sigla , e clar ca poza a fost facuta / editata de un alt soft / script . Nu ma pricep la amx si nu am unde proba treaba asta momentan . Am sa vorbesc cu Ion mai tarziu sa facem un test , poate facem ceva sa nu mai avem dubii altadata . Asta e mai offtopic daca pot spune asa , nu are legatura directa cu Corinutza .

Si as mai dori sa adaug ceva aici , am spus-o si o repet , demo + un ochi bun e metoda sfanta . Faceti si demouri la persoanele mai controversate .
Si da , oricine poate calca stramb , nu conteaza "vechimea" .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZiZoUxY

[Eu mahmuuur maaan ! ]



Status: Offline
(since 09-05-2012 16:59)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 338, Topics: 9
Location: Galati

Reputation: 85.4
Votes: 3

Post Posted: 13-05-2011, 11:57:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Corinutza wrote:
Tigreus wrote:
[NT]D@niel wrote:
Ca si ceilalti colegi nu inteleg diferenta de marime a pozelor.


Cam ciudat marimea pozelor... nici macar 2 din ele nu au aceasi marime...daca nu ma insel eu pozele au si o luminozitate fff mare, plus ca in ultima poza dmg-ul se vede in ceatza (de abia murise dupa ss). eu tind sa cred ca e antiss.ar treb facute niste teste sa vedem cum ies.


Tu cand mori, primesti un locked chased camera, asta inseamna cam 3 secunde, 4 de urmarit pesoana care te-a omorat, in timp ce "tu" "mori". In timpul asta incepe sa se duca scrisul ala cu attackers si damage, logic nu? pe mine m-a prins pe first person, asta inseamna ca a iesit ss-u cam greu, explicatia de ce a iesit asa greu e urmatoarea: GForce FX 5500, procesor de 1.6 1gb ram, pc neformatat de aproximativ 2 ani, virusi la greu, ce pot sa zic, nu a fost intretinut cum trebuie ca eu folosesc laptopul ea foloseste pc-ul.


(Razvan)



Cum sa pui placa cu pc slab cand tu ai 100 fps ?! Pai eu cu comp sensibil ca al tau imi trece foarte rar de 50 fps , depinde de harti .

Legat de marimea pozelor , chiar nu stiu ce sa zic , nu am mai intalnit un asemenea caz pana acum .

@ Cei care vorbesc de vechime : Conteaza prea putin vechimea , poate acum i s-a pus pata sa joace cu cod , si na . Oricum , parerea mea este ca joaca curat , m-am uitat pe ea/el si stie jocul , deci nu imi dau seama de ce ar avea nevoie de ajutoare .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 13-05-2011, 12:45:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am intalnit destui care stiu jocul si jucau codati .O persoana care stie jocul stie mult mai bine sa "ascunda" un cod -.
Werez....majoritatea playerilor care mi-au dat astfel de poze au fost banati si nu a venit nici macar 1 sa faca cerere de unban.La Cori suspect a fost si timpul in care mi-a dat pozele cam 10 min (ca pc slab,merge mess greu,etc etc ).
NU INTELEG CUM NAIBA APARE ASA " 1.admin abureala...etc etc
2.admin abureala etc..
2.admin abureala etc
3.admin abureala etc
3.admin abureala etc etc


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Corinutza

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-01-2012 15:43)
Joined: 05 Apr 2011
Posts: 26, Topics: 4
Location: Portugal

Reputation: 59.5
Votes: 2

Post Posted: 13-05-2011, 14:19:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Juca de pe steam, nu avem nonsteam.

32 biti, color quality.
restu nu stiu unde sa le gasesc..

poza de 100 fps a fost facuta cand imi mergea pc-u mai bine, de cand am bagat AV merge mai greu..

oricum, corina vad ca nu mai are de gand sa joace cs ca ati enervat-o cu faza asta, asa ca o sa joc eu in mare parte.

merci werez de sustinere si restu care sunteti cu mine si ne vedem pe server. in caz ca nu se supara adminii mari si mi-o dau la ip.


Ataaaaat bumti bumti bumti!
Barman hai cu ---- bumti bumti bumti!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Slizz

[We Smoke ωƐ]



Status: Offline
(since 15-12-2015 02:10)
Joined: 21 Feb 2010
Posts: 763, Topics: 46
Location: Bucuresti

Reputation: 221.4
Votes: 17

 
Post Posted: 13-05-2011, 15:02:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine , am inteles ti-ai dat "sexul" pe fata ca sa zic asa. Trist sa joci sub nume de fata pt a primi atentie.

Sorry de off



Mi-se mai spune Otis la cum o ard! Ca am un soul mare , chiar daca par Bastard!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Face_Book

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2012 21:15)
Joined: 09 Jan 2011
Posts: 210, Topics: 17
Location: Buzau

Reputation: 148.3
Votes: 2

 
Post Posted: 13-05-2011, 15:16:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TGA-urile pe 800x600 ar trebui sã aibã mãrimea de 1.37 MB (ºi pe 16biþi ºi pe 32). Cele care au mãrimea mai mare/micã nu sunt fãcut de Counter-Strike ci de alte programe gen (Screen-Shot Makers,Anti Screen-Shots ... etc).

Dacã vreþi sã faceþi un test puneþi bind pe f1 (sã facã ss TGA) ºi pe f2(tot pt tga) ºi sã apãsaþi pe aman2 odatã de 100 ori (sã se suprapunã). Toate pozele vor ieºi de aceeaºi mãrime. (1.37 mb)


CS 1.6 Map Alert
Screen-Shot Checker(BMP/TGA) [WORKING]

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Corinutza

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-01-2012 15:43)
Joined: 05 Apr 2011
Posts: 26, Topics: 4
Location: Portugal

Reputation: 59.5
Votes: 2

Post Posted: 13-05-2011, 15:58:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Slizz wrote:
Bine , am inteles ti-ai dat "sexul" pe fata ca sa zic asa. Trist sa joci sub nume de fata pt a primi atentie.

Sorry de off


k pa crezi ca nu as fi putut sa joc cu nume de baiat si ea cu nume de fata? hai mai lasa-ma in durerea mea.

hai cu alte optiuni in incercarea de a=mi bana ip-ul. o zi buna.


Ataaaaat bumti bumti bumti!
Barman hai cu ---- bumti bumti bumti!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 13-05-2011, 22:35:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Corinutza wrote:
k pa crezi ca nu as fi putut sa joc cu nume de baiat si ea cu nume de fata? hai mai lasa-ma in durerea mea.

hai cu alte optiuni in incercarea de a=mi bana ip-ul. o zi buna.


tu esti obsedat de faptul ca cineva incearca in mod intentionat sa iti baneze ip:)))>Intelege ca esti intr-o situatie care necesita raspunsuri...pana ala clarificarea lor zi multumesc ca poti juca.Apropo ai vazut ca am facut teste pe un player uite mai sus...ma asteptam sa ai o opinie ceva atat acelor teste cat si celor spuse de facebook

DECI rezolvarea este ......-


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 22-05-2011, 19:48:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

micheel wrote:
Eu nu inteleg ce este cu marimea aceasta a pozelor.eu imi sustin parerea ca este curata;).


Am dat destule argumente,am facut si teste,niciodata nu ies marimi diferite la ss....facebook are o explicatie destul de buna:).....oricum au trecut multe zile fara o rezolvare in prealabil..Tc


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ion

[prin vacante]



Status: Offline
(since 10-12-2018 10:49)
Joined: 30 Jan 2008
Posts: 7503, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 1770.2
Votes: 191

 
Post Posted: 22-05-2011, 20:28:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Banul ramane pana vom gasi o explicatie pentru dimensiunea si numele screenshoturilor.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 22-05-2011, 22:03:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ion.mzk wrote:
Banul ramane pana vom gasi o explicatie pentru dimensiunea si numele screenshoturilor.

CARE ban ?-) ...nu s-a dat ban....nici pe nonsteam (desi tu spuneai ca jaoca de pe nonsteam ei spun ca nu au asa ceva - ) deci repet ban nu am dat pe nimic ip/steamid


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ion

[prin vacante]



Status: Offline
(since 10-12-2018 10:49)
Joined: 30 Jan 2008
Posts: 7503, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 1770.2
Votes: 191

 
Post Posted: 22-05-2011, 23:34:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asa am crezut initial fiindca iesisera pozele cu "H" mic la inceput, insa in loguri aparea cu steam. O sa caut maine iar steamidul si o sa-l banez.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by cathNO1, 27 June 2011 13:09



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 17-09-2024, 04:10:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x