User
Pass
2FA
 
 

Admine pe bani / Admine trial
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message1505
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 23-05-2015, 10:52:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am o problema de ceva timp, adminele pe serverele de CS. Pana acum majoritatea s-au plans de adminele pe bani, ca sunt admini de duzina, nimeni nu ii instruieste sau sa le spuna ce au de facut si ca distrug conceptul de admin. Am interzis asta, acum ceilalti se plang de aceste //ADMINI TRIALI//, practic inseamna acelasi lucru, admini de duzina fara munca si nu stiu ce au de facut.
V-am activat casuta tuturor ownerilor, cum o rezolvam? Ori interzicem si adminele triale ori nu-mi mai pasa daca se vand admine pe bani.

Quote:
(foitza)
Trimite mesaj privat ***FLORIN***
Trimite mesaj privat *smiley*
Trimite mesaj privat *XavI*
Trimite mesaj privat -bebeto-
Trimite mesaj privat -Element-
Trimite mesaj privat 001
Trimite mesaj privat Acer
Trimite mesaj privat Activ.
Trimite mesaj privat aequitas
Trimite mesaj privat Afoo
Trimite mesaj privat alecsoviki
Trimite mesaj privat Aleex Armanu
Trimite mesaj privat Alex Alx
Trimite mesaj privat alexandrub
Trimite mesaj privat AlkaN^^
Trimite mesaj privat Alleecs.
Trimite mesaj privat Andiku
Trimite mesaj privat ANGELESCU
Trimite mesaj privat AngrryX
Trimite mesaj privat anon1Mus
Trimite mesaj privat anqnimus
Trimite mesaj privat armany0303
Trimite mesaj privat Asterraweth
Trimite mesaj privat BeBe;x
Trimite mesaj privat begede
Trimite mesaj privat bilute
Trimite mesaj privat BoGdanCoFcd
Trimite mesaj privat BucovinA
Trimite mesaj privat Cariga
Trimite mesaj privat cbu
Trimite mesaj privat ceacea
Trimite mesaj privat Cee'd
Trimite mesaj privat cl0vnul uc!g@s
Trimite mesaj privat clau88
Trimite mesaj privat Cm.PuNky
Trimite mesaj privat darkcrit
Trimite mesaj privat depresie
Trimite mesaj privat dinilimandro
Trimite mesaj privat drunkzor
Trimite mesaj privat DuLceTeL
Trimite mesaj privat easywow
Trimite mesaj privat eM
Trimite mesaj privat Engekk
Trimite mesaj privat ese
Trimite mesaj privat Faydwer
Trimite mesaj privat Flavyss
Trimite mesaj privat frankye.wilde
Trimite mesaj privat freakz*pamflet
Trimite mesaj privat gamer378
Gandalf26
Trimite mesaj privat God | floc3@
Trimite mesaj privat Gospodaru
Trimite mesaj privat horiaz_ak47
Trimite mesaj privat iNk][^][gHz
Trimite mesaj privat InLoveCs
Trimite mesaj privat Ionut-ReDTz
Trimite mesaj privat JeLLaL
Trimite mesaj privat JuNNNNkie
Trimite mesaj privat kalwin
Trimite mesaj privat krl
Trimite mesaj privat LimiTLesS*
Trimite mesaj privat LIV94
Trimite mesaj privat MaHon
Trimite mesaj privat Malo
Trimite mesaj privat Maria Drag0miroiu
Trimite mesaj privat Mastermind
Trimite mesaj privat meeeow
Trimite mesaj privat MIT 29`
Trimite mesaj privat mNmL.xD
Trimite mesaj privat n2
Trimite mesaj privat nadya
Trimite mesaj privat Nelutzu
Trimite mesaj privat Nervishor
Trimite mesaj privat NewLif3
Trimite mesaj privat No_1
Trimite mesaj privat pavaluc
Trimite mesaj privat pavelescu98
Trimite mesaj privat Pinin
Trimite mesaj privat plesucu
Trimite mesaj privat ramonramon
Trimite mesaj privat Reyes
Trimite mesaj privat Robert_2001
Trimite mesaj privat Rongda
Trimite mesaj privat S.Alex
Trimite mesaj privat Saby^R
Trimite mesaj privat sETh00
Trimite mesaj privat sirwin26
Trimite mesaj privat Skullempeng
Trimite mesaj privat SkyLin3r1
Trimite mesaj privat star.ana
Trimite mesaj privat TheGeneral
Trimite mesaj privat TheVipera
Trimite mesaj privat thuanny
Trimite mesaj privat TIG
Trimite mesaj privat TrotinelX
Trimite mesaj privat Twixxxx
Trimite mesaj privat uK | iNocenT^^
Trimite mesaj privat Unmor Cstrike
Trimite mesaj privat user2705
veritas
Trimite mesaj privat vest2Ihamsteru
Trimite mesaj privat viruss
Trimite mesaj privat vyrus|2009
Trimite mesaj privat WolfMix
Trimite mesaj privat xD!.
Trimite mesaj privat XStreamer
Trimite mesaj privat y0y
Trimite mesaj privat Your Angel
Trimite mesaj privat Zm|Smantana
Trimite mesaj privat Zookey
Trimite mesaj privat ZoroFrew
Trimite mesaj privat zp.Bodo
Trimite mesaj privat ~MRS~



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aleex Armanu

[Detinator Server]



Status: Offline
(since 16-05-2022 10:06)
Joined: 25 Feb 2015
Posts: 2285, Topics: 267
Location: Cluj Napoca

Reputation: 844.2
Votes: 96

       
Post Posted: 23-05-2015, 11:19:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut, odata ce primeste cineva admin e de datoria fondatorilor sa ii instruiasca si sa-i puna intr-o perioada de teste.

ZOMBIE.FREAKZ.RO # INTERNATIONAL ZM



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 23-05-2015, 11:25:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut , mi-ai activat casuta , am citit cu atentie si am zis sa iti raspund . Referitor la ceea ce ai postat trebuie lamurite 2 lucruri si anume adminele pe bani nu au nici-o legatura cu adminele trial .
Un admin trial este un admin de proba , adica are o perioada de 2 saptamani in care el poate demonstra capacitatile lui ca admin , de regula asta se intampla in cazurile cand un server are nevoie de admini ca de aer .
Adminul trial nu este un admin care trebuie neaparat instruit , ci e doar o situatie de urgenta , se reduc timpii la cererile de admine .
E din ce in ce mai greu sa tii serverele pline si sa ai si admini activi , de aceea unu care vrea sa ajunga admin are nevoie de cel putin 2 luni de activitate si asta doar daca are slot .
Sincer sa fiu , plangacelile astea pt admine trial le-am vazut foarte des pe war3 , majoritatea adminilor vechi cu nasul pe sus care nu accepta ca unul mai nou sa zic asa va avea acelasi grad cu el .
Se intampla sa observ cu stupoare ca aduceti reguli din ce in ce mai noi , iar playeri sunt din ce in ce mai putini .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 23-05-2015, 11:31:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok pãi atunci hai sã oferim admin numai celor care depun un CV cu serverele unde au adminat și astfel sã ne demonstreze cã sunt capabili sã facã asta. Avioane tu nu vezi cã CS-ul 1.6 e pe moarte ?

1. Nu se prea mai gãsesc admini experimentați pentru cã au familii și nu mai joacã CS.
2. Adminele trial sunt tocmai pentru a învãța noii admini sã aibe grijã de un server și a determina dacã e competent sau nu. Nu dai accese decât pânã la ban de 30 minute.
3. Nu poți da unui admin nou acces direct din urmãtoarele cauze :
    a) Se vor revolta ceilalți admini și vor pleca
    b) Dacã nu se pricepe va bana jucãtorii buni
    c) Vor pleca jucãtorii

4. Pentru a popula un server trebuie sã îi atragi cu ceva. Acest admin trial e un început. Joacã pe server și în cele din urmã admineazã
5. Nu pune adminele pe bani lângã adminele trial pentru cã greșești, sunt foarte diferite. La admin trial nu își cumperi poziția de admin ci o câștigi într-o perioadã de timp mai scurtã decât de obicei. (Nici eu nu sunt de acord cu admine pe bani, îți omori serverul singur)

Personal cred cã dacã vei interzice adminele trial nu numai cã vei îndepãrta jucãtorii de freakz dar vei îngropa și o parte din servere iar ei vor migra cãtre alte comunitãți care sunt mai permisive. Eu am fost un admin trial iar de acolo am ajuns la owner pe merit (nu cred cã ion îmi propunea sã devin owner dacã el credea cã sun t incapabil)
Mai lipsește sã interziceți boost-ul pe motiv cã intrã codați și poate închide Shocker prãvãlia.



Last edited by Cariga on 23-05-2015, 11:38:21; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 23-05-2015, 11:38:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ai ajuns owner ca esti mare admin, ai ajuns owner ca s-a votat, asa se practica pe war-uri, asa am ajuns si eu owner.
Daca unul nu este de acord cu tine, nu esti acceptat ca owner, este irelevant ce ai spus tu.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 23-05-2015, 11:43:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am referit cã de la trial (ãla incompetent de care spui tu) am urcat pânã la owner. Am ajuns acolo fiindcã m-am implicat. Crezi cã mã mai implicam dacã nu aveam admin ? Intram pe server și înjuram codații cum fãceam pânã atunci. Având admin te ambiționeazã. Asta face trialul. Și mai face reclamã și server-ului. Vine x și spune am admin acolo. Pãi hai cã vin și eu poate primesc.

Și te poți supãra dar cum ai fãcut tu cu cs ? Ai dat admin tuturor celor care au admin pe serverele din comunitate nu ? Ia spune-mi mai aveai jucãtori pe server dacã nu fãceai asta ? Pãi tu nu ai oferit trial ai dat direct. Așa cã nu îi lua pe alții la 13-14 cã încearcã sã populeze serverul și sã învețe și pe alții sã admineze înainte sã te uiți la tine.



Last edited by Cariga on 23-05-2015, 11:47:24; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 23-05-2015, 11:46:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu-mi pune vorba in gura, nu sustrage ce vrei tu ca imi displace chestia asta.
Din 100 admini triali ies 10 buni, da? Din 100 admini pe bani, ies 10 buni. E acceasi chestie sau nu?
Nu am treaba cu admini triali, e treaba voastra, dar atata timp cat acceptam ADMINE GRATIS, practic de ce interzic eu admine pe bani, asta nu inteleg si asta vreau sa clarificam.

Practic, tu vinzi admini unul jucator, dar nu ii spui aluia ce are de facut, asta poti sa vezi vizibil cand intri pe server ca nu stie comenzile.
Asa e si cu admini triali, am patit-o de doua ori, intreba disperat cum schimba harta.

Am de gand sa caut si sa gasesc un numitor comun, impreuna cu voi, dar sa fie pe placul tuturor, nu doar al unora.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-05-2015, 11:52:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Le scoatem, mi se pare o tâmpenie sã pui trial, la fel cum mi se pare o tâmpenie sã ții admini pe bani. Tu ceri bani unor oameni ca sã te ajute sã-ți faci treaba? Nu ar trebui sã fie invers. Problema este cu copiii care vãd în a fi admini un mare privilegiu și sunt de acord sã ofere bani pentru a fi mari șerifi pe un server de CS. Penibil... Adminii ar trebui sã fie oameni dispuși sã te ajute sã-ți administrezi serverul din propria lor voințã.

Sper din tot sufletul sã se scoatã adminele trial și sub nici o formã sã nu se bage admine pe bani. (uite ce a fãcut Mastermind pe war3 cu adminele astea trial, dar nu cred cã aici e locul potrivit pentru o discuție pe tema asta)
Avioane, gândește-o bine pe asta, nu fã vreo prostie sã ne transformãm într-o comunitate de duzinã, cã nu asta e Freakz-ul.






Last edited by eM on 23-05-2015, 21:32:25; edited 2 times in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 23-05-2015, 11:54:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Serios ? Pãi ãla care vinde admine pe bani nu e interesat sã îi ținã pe toți ? Cã îl intereseazã numai banii dacã face asta.
Nu îi spune ce are de fãcut ? Are comenzile puse pe forum, când e pe server îi spun ceva când nu știe, am fãcut inclusiv un meniu pe care îl pot folosi cu comenzile de pe server ca sã le fie mult mai ușor. Nu toți care vin știu comenzile dar pot învãța.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BoGdanCoFcd

[Doar Dinamo]



Status: Offline
(since 24-09-2019 18:10)
Joined: 28 Jul 2014
Posts: 3969, Topics: 775
Location: Poarta Alba

Reputation: 311.9
Votes: 1145

   
Post Posted: 23-05-2015, 12:04:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In legatura cu adminele pe bani,sa se puna si o vechime,cum era acum 7-8 luni.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rongda

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-05-2016 10:07)
Joined: 22 Mar 2015
Posts: 177, Topics: 29
Location: Botosani

Reputation: 138.9
Votes: 4

     
Post Posted: 23-05-2015, 12:47:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu vroiam sa propun sa se puna si admin cu bani pe langa cel dat cu ore. La mine pe server unii ma intreaba: "Iti dau 3/4 euro imi dai admin?" , iar eu ii refuz ca asa zice regulamentul. Eu as fi deacord sa se dea admin pe bani, dar si pe ore.

Multumesc tuturor.
Ai venit in aceasta comunitatea pentru a-ti face server si sa pleci dupa?
Nu, am ales sa vin in aceasta comunitate deoarece imi place, dar dupa am alesu prietenul.
Acum credeti ce vreti. Va zic adevarul nu am de ce sa va mint.
Good luck !!
Casuta Vocala:@Rongda
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 23-05-2015, 12:50:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lãsând la o parte diferențele de opinie, aș vrea sã știu și pãrerea ta Avioane. Sã știu dacã scoatem adminele trial sau nu. Se vor pierde câțiva admini și jucãtori dar, asta este. Dar dacã se vor scoate atunci vreau sã vãd și din partea ta cã vei face la fel. Ai spus cã cs.freakz.ro se vrea sã fie un server model, ei bine atunci sã fie și acolo la fel. Faci orele primești admin nu gratis cum au primit toți. Și acolo sunt admini care nu numai cã nu au habar de cs dar mai și înjurã.

Eu mi-am spus pãrerea , nu îmi sãriți în cap. Deși consider cã aceste probleme țin de ownerii serverelor ce fel de grade oferã adminilor (și rãspund pentru ei) am sã accept ce se decide.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vyrus|2009

[Șeful ]



Status: Offline
(since 17-04-2019 23:03)
Joined: 18 Mar 2010
Posts: 3486, Topics: 292
Location: Cartierul de valorosi $$$

Reputation: 53.5
Votes: 261

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-05-2015, 12:54:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu sunt de acord sa ramana "admin trial" .. in momentul cand i-a trial are doar cateva accese (gag,slay,kick,etc) si vezi cum le foloseste , daca are cat de cat cap .. daca iti convine cum procedeaza il pastrezi daca nu , il dai afara . Deci in concluzie "admin trial" ajuta , cel putin ma ajuta .. daca unii owneri nu sunt in stare sa ii explice omului cum si ce sa faca atunci nu ai tu ce sa faci ^avioane^ .

Pe langa asta , eu sunt de acord si cu adminul pe bani (il dai cui vrei daca ai incredere in el si sa fie pe propria raspundere) are tot acelasi regulament , nu il respecta primeste REMOVE e simplu . Dar orice owner are nevoie de 5-10 euro macar pentru boosturile de 1 euro (eu le folosesc noaptea de ex) mie oricum nu mi-a placut niciodata regula cu "NU aveti voie sa dati admine pe bani" .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Aleex Armanu

[Detinator Server]



Status: Offline
(since 16-05-2022 10:06)
Joined: 25 Feb 2015
Posts: 2285, Topics: 267
Location: Cluj Napoca

Reputation: 844.2
Votes: 96

       
Post Posted: 23-05-2015, 12:59:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vyrus|2009 wrote:
Eu sunt de acord sa ramana "admin trial" .. in momentul cand i-a trial are doar cateva accese (gag,slay,kick,etc) si vezi cum le foloseste , daca are cat de cat cap .. daca iti convine cum procedeaza il pastrezi daca nu , il dai afara . Deci in concluzie "admin trial" ajuta , cel putin ma ajuta .. daca unii owneri nu sunt in stare sa ii explice omului cum si ce sa faca atunci nu ai tu ce sa faci ^avioane^ .

Pe langa asta , eu sunt de acord si cu adminul pe bani (il dai cui vrei daca ai incredere in el si sa fie pe propria raspundere) are tot acelasi regulament , nu il respecta primeste REMOVE e simplu . Dar orice owner are nevoie de 5-10 euro macar pentru boosturile de 1 euro (eu le folosesc noaptea de ex) mie oricum nu mi-a placut niciodata regula cu "NU aveti voie sa dati admine pe bani" .


Si eu iti sustin ideea, Adminele Triale ar trebui sa ramana, iar adminele pe bani nu mi-au placut niciodata, exceptie facand vip-urile.


ZOMBIE.FREAKZ.RO # INTERNATIONAL ZM



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
XStreamer

[Volcanic Aurum]



Status: Offline
(since 26-02-2024 11:50)
Joined: 04 Nov 2012
Posts: 1559, Topics: 103
Location: Romania

Reputation: 590.2
Votes: 36

 
Post Posted: 23-05-2015, 13:18:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si eu sunt de acord sa ramana Adminul Trial deoarece este o etapa perfecta pentru a arata cat de bun este playerul care doreste sa devina oficial Admin al serverului !! Pe langa asta el oricum va avea comenzi limitate si va fi supravegheat de Owneri / Admini de Rang Mare care de asemenea vor tine cont de activitatea lui dar si de felul cum se comporta cu ceilalti jucatori si sa nu uitam de modul in care foloseste comenzile administrative pe care le detine!

Pe de alta parte nici eu nu prea am fost de acord cu regula "Nu aveti voie sa dati admine pe bani" deoarece cel care face donatia o face pe proprie raspundere !! La fel cum a zis si Virus, are aceelasi Regulament , nu beneficiaza de nici un tratament special deci in concluzie va putea primi si el Remove !!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 29-04-2024, 13:38:08
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x