User
Pass
2FA
 
 

Argumente pentru vot (exemple)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Competitions
Author Message1196
scipioaa

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 18-12-2021 07:57)
Joined: 29 Dec 2014
Posts: 10134, Topics: 1804
Location: Romania

Reputation: 1608.2
Votes: 600

Post Posted: 09-03-2017, 23:13:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kolick wrote:
v1: render integrat foarte bine, alcatuire buna a sign-ului. Nu-mi place borderul,renunta la overlay pune-l direct negru. Text-ul strica cam tot, arata mai bine fara el. Soft brushurile alea mergeau mai bine pe color dodge si opacity foarte mic. Mi-ar fi placut dimensiuni mai mari,pentru detalii mai bune. GJ
--

v2: nu am nimic cu tine,nu vreau sa te descurajez sau wtv. intradevar arata bine pop-out-ul, dar din punctul meu de vedere nu se poate numi Signature deoarece nu contine absolut nimic din ce se alcatuieste un Signature: focal,depth,light,coloring,flow bla bla.
Focal nu ai,atentia mea este imprastiata peste tot.
Depth nu ai.
Light nu ai, sursa de lumina nu exista, partea stanga deschisa a renderului de un ar fi trebuit sa vina sursa de lumina nema,sunt nori negrii acolo.
Coloring partz.
Flow iar partz, in stanga e un vartej in dreapta o aripa , renderu da in jos...nu are nicio directie.
Am zis, ca outcome arata bine ca imagine pop-out,dar ca Signature nu are nicio legatura.
--

v3: Cea mai bine lucrata semnatura. Desi se putea si mai bine..
Flow-ul este clar, sursa de lumina este foarte buna desi putin cam puternica,culorile se potrivesc,marimea imi place, depth destul de ok..evidentiaza destul de bine focalul semnaturii, bravo. GJ
--

v4: Recunosc stilul,stiu al cui este, imi place,o sa punctez doar ce mi se pare mie gresit sau ce trebuie sa imbunatatesti pe viitor. Incearca sa accentuezi mai mult depth-ul,iar render-ul sa fie putin mai curat. Aici fata la render a stat prea mult la solar, trebuia sa fie mai deschisa la culoare nu in halu asta -. In rest, flow bun,coloring perfect,sursa de lumina corecta,focalu unde trebuie. GJ
--

v5: Lucrarea in sine arata bine,dar e messy. Sunt niste chestii verzi pe render cap si sabie,care nu au ce cauta acolo. Text-ul incurca pe semnatura asta,ar fi aratat mai ok fara. Depth nu ai, flow ok, focal nu ai...per total e o lucrare ok. GJ
--

v6: O lucrare foarte buna. Daca ai fi aplicat contrastul corect si un depth pe lucrare, ai fi primit votul meu. Efecte frumoase, cam monocroma dar misto. Nu-mi place bucata aia galbena care intra in sabie,strica flow-ul semnaturii total. Sursa de lumina buna, focalul e clar pe render, flowul bun dar stricat de bucata aia galbena pusa in directia opusa, ar fi mers pus si un text. Arata bine, GJ.
--

v7: Slabuta lucrarea, nu prea am ce sa comentez la un render aruncat peste un stock. Mai ai de invatat, exerseaza si o sa cresti mare.




2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by B1 ., 09 March 2017 21:13



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Competitions  


The time now is 24-04-2024, 13:08:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x