User
Pass
2FA
 
 

Atentie! Cocalarul roman loveste din nou!
Go to page 1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social
Author Message6269
AdItZzA''
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-02-2016 23:45)
Joined: 22 Nov 2009
Posts: 8452, Topics: 154
Location: In capitala plina de tigani.

Reputation: 306.8
Votes: 230

Post Posted: 18-02-2013, 14:16:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca v-ati saturat toti de incultura unora, sa stati cu ochii in 4 mereu in aglomeratie, cand vedeti un rrom "mai needucat" sa treceti strada sau sa il ocoliti.Personal mi s-a acrit sa tot aud in tramvai manele, sa vad spurcati cum ma privesc insistent de parca as avea fel si fel de "haur" si "aifonuri" in buzunare.Am vazut chestia asta pe facebook si mi s-a parut foarte interesant.Cititi, merita!

Code:
Scrisoarea lui Mihai BENDEAC

Vineri seara am oprit la o benzinãrie ca sã alimentez scuterul (folosesc rar în perioada asta "decaportabila" cãci cu motoreta e mai simplã viața în oraș). Pun eu 3 litri fãrã plumb și intru sã plãtesc. In fața mea, o doamnã. Achitã. Scot și eu banii din buzunar și n-apuc sã-i întind cã în incintã pãtrunde val-vartej un cocalar la vreo 40 de ani.
Tricou Adidas, bermude Adidas, papuci Adidas, șapcã Adidas, creier Adidas.
- Cine p..a mea și-a lãsat motoreta aia la pompã cã a încurcat tot acolo ?!
- Eu. Dar de ce am încurcat ?! (Mã recunoaște, dar dupã 3 secunde de pauzã se decide sã nu lase garda).
- Pãi de ce-ai lãsat-o acolo ?!
- Pãi, unde s-o las ? Dacã eram cu mașina, unde o lãsam pânã achitam benzina ?!
Benzinarul, intervine și el:
- Cu ce a încurcat domnule ?! Plãtește și pleacã.
- Pãi ce p..a mea baaaaa !!! Am ajuns sã stau ca prostu' dupã o motoretã ?!
Eu zic:
- Pãi, cine vã pune ? Stați ca deșteptu' ...
- Mã iei la mișto ?! Ce p..a mea !!!
Ies afarã. Mașina ghertoiului, un BMW X6, era parcatã la 3 milimetri de scuter.
Zice:
- Poate mi-o zgârii.
Nu i-am zgâriat-o. Am plecat și m-am oprit dupã 200 de metri. Am tras pe dreapta și am plâns protejat de cascã.
Da ! Recunosc ! Am plâns ! Am plâns pentru cã mi-am imaginat ce s-ar fi întâmplat dacã aș fi fost un roman obișnuit și nu "vedeta" de la televizor. M-ar fi omorât ? Am plans pentru cã ãștia vor ajunge atât de mulți încât ne vor îngropa. Am plans pentru cã pe ãla nu-l va întreba nimeni din ce bani și-a luat BMW-ul. Am plâns de ciudã cã ne vor strivi visele.
Am plâns pentru frate-meu care are neșansa de a crește lângã ei. Am plâns pentru cã am ajuns la decizia de a nu avea copii vreodatã cãci nu vreau sã trãiascã în lumea ãstora. Cãci lumea va fi a lor ! Nu vã mințiți ! Nu vã amãgiți ! Va fi lumea lui Salam și a lui Guțã ! Lumea cãmãtarilor, șmenarilor, maneliștilor, cocalarilor, burtoșilor, nesimțitilor.
Pentru cã nevestele și gagicile ãstora sunt mereu gravide ! Pentru cã fiecare au câte 4-5 copii.
Apoi m-am revoltat ! Și m-am gândit ce mult mi-aș dori sã am pistol legal, cu permis și de câte ori se întâmplã sã dau peste un animal ca ãsta sã trec pe lângã el și sã-l înjur în șoaptã de mamã. El va lua foc și mã va lovi. Eu scot pistolul și poc ! Direct în cap ! Legitimã apãrare. Cât despre faptul cã aștia fac copii, cu regret vã spun cã ușor-ușor devin extremist în cel mai dur sens al termenului ...
Dragi cocalari, mârlani, mitocani, manelisti,
Ați câștigat. Voi și ai voștri v-ați fu...t nevestele, amantele sau prietenele prost (cãci numai prost puteți, conform aceluiași coeficient de "inteligențã") și iatã cã sãmânța voastrã mizerabilã dã rod. Ne acaparați. Ați reușit sã vã "educați" progeniturile hidoase în spiritul kitch-ului, mitocãniei, nesimțirii, manelismului infect ... Felicitãri ! România e pe cale sã devinã a voastrã. Dar, atâta timp cât încã mai putem și noi respira, vorbi, privi, dați-ne voie sã râdem de voi. Dați-ne voie sã vã ironizãm. Nu vã fie teamã. Sunteți pe drumul cel bun și-n curând veți ajunge atât de puternici încât sã-i luați pe ãștia ca mine și sã-i dați la lei.
Pânã atunci însã ...

1. Cojile de la semințele scuipate pe asfalt sau beton nu dau rod. Nu încolțesc ! Vã jur ! Știu cã voi n-ați prea mers pe la școalã, dar credeți-mã pe cuvânt cã am fãcut biologie în liceu. N-o sã creascã niciodatã floare sau bostan din ciment. Așa cã folosiți un cornet.

2. Dacã folosiți cornet (puțin probabil) vã implorãm sã rupeți foi din Manele "almanahe" magazin, ca Marin Preda și Eminescu n-au nicio vinã.

3. Tricoul mulat se poartã pe un corp perfect. Știu cã în lumea voastrã perfect înseamnã atât mers la salã și înghițit steroizi cu pumnu' ca ghiolbanu', cât și burta de bere și ceafa plinã de slanã. Noi însã ne facem datoria ...

4. Nu ne deranjeazã cã ascultați manele (unde carte nu e, nici culturã muzicalã nu e) atâta timp cât "ascultați" nu se transformã în "ascultãm". Orice aparat de redat muzicã are un buton pe care scrie volum ...

5. Știu cã banii sunt singurul vostru Dumnezeu și dacã ai bani ești "de valoare", dar existã niște "chestii" de noi le plãtim și ele se numesc impozite la stat. Știu cã un manelist de-al vostru i-a facut "prințesei lui" înmormântare de 50 de mii de euro fãrã sã-l întrebe cineva despre proveniența banilor, dar dacã reprezentanții voștri conduc finantele, poliția și justiția din Rromânia, puneți-ne și nouã o vorbã bunã ... Mulțumim anticipat. Și am vãzut cã mulți sunt alãturi de voi când, prin lege, se încearcã sã fiți puși sã plãtiți impozite sau sã vã declarați averile. Mai bine ieșiți în stradã pentru "România sãracã". Sãraca de ea !
6. Vã rugãm mult sã nu mai filmați videoclipuri la operã. V-am dat televiziunile și presa, lãsați-ne la schimb opera și teatrele !

7. "De puta madre" înseamnã "***** mãtii". Ne bucurãm cã majoritatea purtați tricouri cu aceastã sintagmã. Inseamnã cã mesajul nostru a rãzbãtut pânã la voi.

8. Ne arãtãm realmente îngrijorați de aceastã cumplitã molimã care a cuprins întreaga comunitate cocalãreascã și anume foto fobia. Știm cã medicii nu sunt de-ai voștri cã, nah, au fãcut școalã multã ai dracu' tocilari, dar puteți apela cu încredere. Probabil e ingrozitor sã fii nevoit sã porți ochelarii de soare și-n baie ...

9. Suntem încântați cã ați învãțat sã folosiți programe gen "Photo shop". Nimic nu e mai frumos decât sã vezi o minune cârlionțatã, în rochie de leopard și 5 kile de aur pe prima pagine din "The sun". Și suntem încântați cã în pozele de Hi5 vã înconjurați de stelute, brizbrizuri ...

10. Faptul cã reușiți sã manevrați câte 3 telefoane mobile în același timp este o calitate demnã mai degrabã de un *** decât de un *** sapiens. Deci, iatã cã teoria lui Darwin se sustine ...

11. Pantofii cu botul ridicat semnificã ceva religios ? Sau e chestie de potențã, temporarã și ea ca și tinerețea ?

12. Tunning-ul cu evacuare zgomotoasã și parasolar cu mesaj nu e foarte indicat. Știm cã trebuie și cocalarul sãrac sã aibã o ocupație, dar ...

13. Apreciem faptul cã mergeți toți pe scutere fãrã cascã ! Ne dați speranțe ... Dar, vã atragem atenția cã atunci când pe un motor, o motoretã, o bicicletã sau pe un scuter se aflã un el și o ea, "dintre care" el are cascã și ea nu, asta se traduce prin: "Mori, fã, în morții mã-tii !". Mã rog ... Asta nu le deranjeazã pe femeile din România întrucât atitudinea reprezintã o normalitate în relația dintre sexe în țara noastrã.

14. Am eu și familia mea toate motivile sã fim ”snobi'' cum ni se spune, sã preferãm prieteni și societatea de strãini, unde suntem primiți și apreciați la valoarea noastrã și nu dupã sumele de bani ascunse în beci sau valoarea mașinii strecuratã din Germania.
Ar mai fi multe de spus, dar dacã ai parcurs aceastã "scrisoare" înseamnã cã deja ai citit de douã ori mai mult decât toatã familia ta în întreaga ei existențã. Nu vreau sã te obosesc.
Ne-ați furat țara și pentru asta nu vã iert.
Ne vedem la mall,

Cu drag, Mihai Bendeac.



Dum spiro, spero

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-02-2013, 14:35:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am mai vazut scrisorea asta acum ceva timp si e foarte adevarat,cuvant cu cuvant Bendeac a avut mare dreptate,acesta este tristul adevar,dar e adevarul si sper ca,curand sau macar candva sa scapam de acesti paraziti ai societati

Sa aveti o zi buna


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
T4 *Cost1n

[Nobody Changes]



Status: Offline
(since 06-12-2017 22:17)
Joined: 09 Dec 2007
Posts: 11219, Topics: 162
Location: cu pianul in baie<3

Reputation: 321.9
Votes: 230

Post Posted: 18-02-2013, 14:41:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

asa este, are dreptate. ce poti sa le faci acum?
la faza cu pistolul nu merge, daca el iti da un pumn si tu ii tragi in cap intri la parnaie pentru ca nu se considera legitima aparare ca la americani. legitima aparare intervine in cazul in care raspunzi si tu in aceeasi maniera ca si el, adica ii dai si tu un pumn.


You gave him what he asked for.
I gave him what he needed.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-02-2013, 14:46:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

T4 *Cost1n wrote:
asa este, are dreptate. ce poti sa le faci acum?
la faza cu pistolul nu merge, daca el iti da un pumn si tu ii tragi in cap intri la parnaie pentru ca nu se considera legitima aparare ca la americani. legitima aparare intervine in cazul in care raspunzi si tu in aceeasi maniera ca si el, adica ii dai si tu un pumn.


Corect cand spui ca nu ai ce le face,dar totusi cat crezi vor mai putea fi evitati,sunt ca Tiganii Peste tot,nu mai scapi de ei,lumea e plina de acesti paraziti fara speranta,La faza cu pumnu eu nu o stiam asa,stiu ca daca el iti da un pumn tu il dai in judecata daca dai si tu amandoi ajungeti la politie


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hah195

[^Like a Boss^]



Status: Offline
(since 04-11-2015 07:30)
Joined: 18 Aug 2012
Posts: 3270, Topics: 63
Location: Galati

Reputation: 428.4
Votes: 86

Post Posted: 18-02-2013, 15:06:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E adevarat tot ce spune Bendeac, dar nu are nimeni ce sa le faca, sunt peste tot, pe unde mergi dai de oameni care se comporta ca atare:(
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Co.Star

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 22-10-2013 12:01)
Joined: 24 Nov 2012
Posts: 2104, Topics: 89
Location: Romania

Reputation: 70.4
Votes: 12

Post Posted: 18-02-2013, 19:24:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ai ma ce sa le faci is peste tot astia.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Derp Derpson

[Dani] [Mocanu]



Status: Offline
(since 14-02-2022 11:57)
Joined: 05 Aug 2012
Posts: 7620, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 250.5
Votes: 138

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-02-2013, 20:56:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mare om,mare caracter.Cata dreptate.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
AceRuL
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-01-2016 21:31)
Joined: 06 Jun 2012
Posts: 16659, Topics: 426
Location: LE TOUCAN HAS ARRIVED <(°)

Reputation: -132.7
Votes: 648

 
Post Posted: 18-02-2013, 21:27:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu-i nici primul nici ultimul care se intalneste cu astfel de specimene, sa vezi la fosta mea scoala pusti de clasa a 5-a ce barosani sunt.

sorinsorin57 wrote:
Eu folosesc XP SP2 si este mai bun decat 7.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zaku

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-05-2013 17:38)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 1882, Topics: 68
Location: Craiova

Reputation: -51.3
Votes: 7

 
Post Posted: 19-02-2013, 01:40:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu are nimeni ce le face?Ba da,de ce nu ii intreaba nimeni de unde au palate,ultimele modele de BMW?Pentru ca au $ si fac ce vor,si asa a ajuns tara asta,sa fie condusa de oamenii cu $.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sendra25
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 11-04-2013 15:52)
Joined: 31 Mar 2013
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 47
Votes: 2

Post Posted: 31-03-2013, 00:28:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zaku wrote:
Nu are nimeni ce le face?Ba da,de ce nu ii intreaba nimeni de unde au palate,ultimele modele de BMW?Pentru ca au $ si fac ce vor,si asa a ajuns tara asta,sa fie condusa de oamenii cu $.

Nu mai exista justitiari adevarati, toti au fost cumparati cu bani grei..... -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 31-03-2013, 02:21:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am citit tot, interesant. Solutie? Nici una, bun venit in Romania.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TAZZ!

[Maniac]



Status: Offline
(since 01-02-2018 13:31)
Joined: 28 Feb 2013
Posts: 1239, Topics: 89
Location: Bershka

Reputation: 142.4
Votes: 85

 
Post Posted: 31-03-2013, 02:57:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am ramas socat...Sunteti rasisti...de la A la Z.Si eu sunt 50-50%(rrom-roman).Si eu port blugi slim,camasi si imi fac poze..multe poze..Acum ce ar trebui?!Sa primesc un glont in cap?! Frumos asa.


P.S:In legatura cu pozele..."Eu nu folosesc CamWoW si totusi sunt CamBine"!!! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AdItZzA''
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-02-2016 23:45)
Joined: 22 Nov 2009
Posts: 8452, Topics: 154
Location: In capitala plina de tigani.

Reputation: 306.8
Votes: 230

Post Posted: 31-03-2013, 13:38:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TAZZ! wrote:
Am ramas socat...Sunteti rasisti...de la A la Z.Si eu sunt 50-50%(rrom-roman).Si eu port blugi slim,camasi si imi fac poze..multe poze..Acum ce ar trebui?!Sa primesc un glont in cap?! Frumos asa.


P.S:In legatura cu pozele..."Eu nu folosesc CamWoW si totusi sunt CamBine"!!! -

Citez:
"Si eu port blugi slim, camasi si imi fac poze".
Cine a zis ceva de asta? Aproape 80% din tineri se imbraca asa, rromi sau nu. "CamBine", suferinta.



Dum spiro, spero

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ryuk

[Cultul betivilor]



Status: Offline
(since 21-03-2021 09:45)
Joined: 18 Jul 2012
Posts: 5323, Topics: 185
Location: Independentei

Reputation: 146.3
Votes: 51

 
Post Posted: 31-03-2013, 13:51:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca erau legile ca la americani era mult mai bine decat acuma. Dosent Matter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D a n g e R

[AimeR]



Status: Offline
(since 21-01-2024 10:36)
Joined: 28 Nov 2012
Posts: 5292, Topics: 577
Location: Maramures

Reputation: 787.6
Votes: 607

   
Post Posted: 31-03-2013, 18:53:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tot ce-a zis Mihai ii adevarat....
Romania ii si o sa fie condusa de niste hoti,prefacuti si cocalari....



Casuta vocala: DangeR
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by ^AvioanE^, 02 August 2013 23:22



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  
Go to page 1, 2, 3  Next    


The time now is 12-05-2024, 20:16:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x