User
Pass
2FA
 
 

'Au cerut 7.000 euro ca sa o elibereze pe Elodia'

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social
Author Message1563
Parker

[Criminal]



Status: Offline
(since 29-12-2011 18:53)
Joined: 30 Dec 2006
Posts: 5874, Topics: 195
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 102.7
Votes: 67

Post Posted: 01-12-2007, 23:35:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cazul avocatei disparute a starnit imaginatia multor persoane. Unii au incercat chiar sa faca ceva bani de pe urma Elodiei Ghinescu. Spre exemplu, niste pitesteni au pus la cale un plan scos din filmele de actiune de peste Ocean, pentru a pune mana pe recompensa promisa celui care o gaseste pe brasoveanca.

De mai bine de doua luni de cand a fost angajat de parintii Elodiei Ghinescu sa o gaseasca pe avocata brasoveanca disparuta la finele lunii august, detectivul particular Daniel Ormenisan a trecut prin situatii care mai de care mai ciudate. O intamplare anume i-a ramas bine intiparita in minte.

'In urma cu aproape o luna, parintii Elodiei au fost sunati de doi barbati care sustineau ca au vazut-o pe Elodia Ghinescu la marginea unui rau, pe cand se aflau la iarba verde. Cand am vorbit cu ei, mi-au spus ca Elodia avea gatul taiat, iar ei au luat-o acasa si i-au acordat ingrijiri medicale de urgenta, reusind sa-i salveze viata. Au cerut 7.000 de euro pentru eliberarea avocatei Elodia, argumentand ca au cheltuit o gramada de bani pentru a o ingriji', a declarat Daniel Ormenisan pentru Libertatea. Acesta a mai povestit ca cei doi i-au propus sa se intalneasca in Pitesti, pentru a le da recompensa. 'Mi-au spus sa le dau banii intr-o valiza pe care s-o duc intr-un loc pe care aveau sa mi-l comunice ulterior, in apropiere de Gara din Pitesti. In schimb, am anuntat procuratura. Cazul a fost preluat, iar anchetatorii i-au prins pe cei care au facut farsa', a mai povestit Ormenisan. Acesta spune ca a mai primit telefoane din partea multor persoane care sustineau ca au vazut-o pe avocata. 'Majoritatea au fost doar piste false sau glume proaste', a subliniat detectivul.

Cioaca va petrece Craciunul acasa

Politistul Cristian Cioaca isi va petrece Sarbatorile de iarna in tara, si nu la Viena, asa cum isi propusese. Si asta dupa ce magistratii Curtii de Apel Brasov au respins, ieri, contestatia depusa de politist impotriva prelungirii interdictiei de a parasi tara. Sotul avocatei Elodia Ghinescu nu a fost surprins de decizia instantei, ci de faptul ca va trebui sa plateasca 50 de lei cheltuieli de judecata. 'Asta e culmea! Dupa ce ca mi-au respins recursul, trebuie sa mai si platesc. Nu stim inca ce vom face de Sarbatori, eu si fiul meu. Cert e ca vom fi impreuna, asa cum am fost mereu in ultima perioada', a declarat Cioaca. Despre noul dosar penal in care procurorii il acuza de accesarea ilegala a corespondentei sotiei sale, avocatul lui Cioaca, Florentin Sorescu, a declarat: 'Vor sa creeze presiune asupra clientului meu. Simt ca nu vor putea sa ceara arestarea lui in dosarul de omor calificat si incearca acum o noua cale de a obtine arestarea'. l Corina Muresan

sursa :libertatea.ro



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 01-12-2007, 23:53:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vai -

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sky4u`

[Creep]



Status: Offline
(since 13-03-2008 20:41)
Joined: 10 Nov 2007
Posts: 514, Topics: 10
Location: Urziceni

Reputation: 86.6
Votes: 8

Post Posted: 02-12-2007, 08:35:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LoL -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  


The time now is 12-05-2024, 07:18:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x