User
Pass
2FA
 
 

BWD - Atramedes
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message19720
ionut1989

[Ticalos nerezonabil]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:31)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 665, Topics: 195
Location: Behind you

Reputation: 295
Votes: 19

   
Post Posted: 11-04-2012, 21:27:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CAND BOSSU MOARE IN AER NU SE POATE LOOTUI


Uploaded with ImageShack.us

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
raxxar

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-11-2015 11:03)
Joined: 17 Oct 2011
Posts: 194, Topics: 24
Location: Bulgaria

Reputation: 247.1
Votes: 8

Post Posted: 11-04-2012, 21:46:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ionut1989 wrote:
CAND BOSSU MOARE IN AER NU SE POATE LOOTUI


Uploaded with ImageShack.us


I think the solution for such thing was to go out of sight of the boss and then come back.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ionut1989

[Ticalos nerezonabil]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:31)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 665, Topics: 195
Location: Behind you

Reputation: 295
Votes: 19

   
Post Posted: 11-04-2012, 22:01:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu merge asa e un bug tare enervant la inceput il vad in aer iar daca ies din raza vizuala bossu este jos dar de fapt loot boxul e in aer. Iar daca dau reload sau relog vad bossu cum pica din aer unde a murit jos dar tot nu merge lootuit.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mitzu

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 05-11-2015 23:41)
Joined: 19 Dec 2010
Posts: 2424, Topics: 431
Location: Bucuresti

Reputation: 376.9
Votes: 42

   
Post Posted: 11-04-2012, 22:30:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar, daca ar muri in aer si bagi fly doar sa iei loot-ul, se poate sa iei ban ?
-

Teoretic, iti iei pentru ce te'ai batut, nu se supara nimeni pentru o saritura mai maricica, nu ?



-
-
-
-> Visit my GSM store <-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ionut1989

[Ticalos nerezonabil]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:31)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 665, Topics: 195
Location: Behind you

Reputation: 295
Votes: 19

   
Post Posted: 12-04-2012, 00:12:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mitzu2250 wrote:
Chiar, daca ar muri in aer si bagi fly doar sa iei loot-ul, se poate sa iei ban ?
-

Teoretic, iti iei pentru ce te'ai batut, nu se supara nimeni pentru o saritura mai maricica, nu ?


Exista cateva probleme cu asta care ar dura ceva timp sa le explic. Ar trb sa fac un topic separat
P.S am incercat si noi metoda asta tot na mers din cu totul alte cauze faptul ca nu putem vedea lootul de prima data dupa ce se schimba de la ML la FFA iar daca dam relog bossul pica vizual jos iar hit boxu e in aer da nu putem da click pe el.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-04-2012, 10:18:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tamaie wrote:
Bugul cel mai mare este la https://www.wow-freakz.com/cata_spells.php?spell=78353 care prinde viteza cu cat esti mai departe de ea desi nu ar trebuii.Orice ai face,oricate shields si orice ai face la final tot te prinde.Normal jetul ala de fok care il da trebuie sa prinda viteza in functie de cat sound ai.
Alt bug la spelul asta este ca atunci cand omoara pe cel pe care il urmareste jetul si trebuie sa il urmareasca pe cel cu soundul urmator, animatia dispare si nu se mai vede pe cne se duce.Pur si simplu focul dispare si vezi ca moare inca 1.


Roaring Flame Breath—Cast at the highest sound player. Does 15,000 damage per second and adds 20 sound per second. Follows the player faster the higher their sound is. This time it keeps speeding up, and you will want to use a shield to stop it. After the vertigo he will follow the player who hit the shield.

Eu am fost la shield duty pe druid, pot spune ca animatia nu e tocmai stralucita dar dupa ce am intrerupt breathu nu a omorat persoana pe care o urmarea si a venit dupa mine fara sa ma prinda( intradevar animatia arata flameu dupa intrerupere cum vine cu un speed ft mare dupa intreruptor dupa un timp ,dar trebuie sa te misti in continuu), also speedu cu care urmareste primu target creste in functie de sound da, dar creste si el de la sine pt ca asa e spelul(vezi:"This time it keeps speeding up, and you will want to use a shield to stop it.")

legat totusi de "atunci cand omoara pe cel pe care il urmareste jetul si trebuie sa il urmareasca pe cel cu soundul urmator, animatia dispare si nu se mai vede pe cne se duce.Pur si simplu focul dispare si vezi ca moare inca 1" trebuie batut totusi un gong sa controlezi pe cine se duce next nu arata flameu dupa ce omoara pe unu deja dar o sa casteze pe next one fara sa vezi (daia il si omoara ) ,apare cu delay animatia !!!!

TLDR: "Roaring Flame Breath" spelul functioneaza (cred!) as intended prima oara cand este castat si merge bine pana este intrerupt sau pana omoara targetul, vizual are delay. Este castat isi face treaba, animatia apare insa cu intarziere si cu speed marit.


" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 12-04-2012, 11:14:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

oricum, problema este ca speedul flacarii nu este influentat de soundul playerului urmarit, am avut flame la 40 sound, si am avut flame la 95 sound, si am fost urmarit cu aceeasi viteza, m-a prins in acelasi moment in ambele situatii

teoretic ar fi ca atunci cand prima faza merge foarte bine si playerii acumuleaza minimul de sound posibil, sa nu fie nevoie sa consumi un gong sau sa sacrifici un player la flameul asta, dar la noi nu se intampla asta



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 12-04-2012, 12:19:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exact ce a spus Hrn...la noi ori mai sacrifici un gong ca sa nu moara ala si sa scape celalalt pe care o sa se duca flacara dupa ce da in gong ori moare cel care e urmarit primu de flacara.Anyway daca ai un shaman pe care il urmareste e foarte posibil sa scape.La noi pe 10hc shamanul a scapat...

@referitor la ce ai spus tu Nerochan cu hit boxul, din cate am auzit, hit boxul este asa mic pentru ca daca se face mai mare se strica ceva speluri si da flacari aiurea sau ceva de genu...E foarte naspa ca melee la boss pentru ca abia poti sa dai calumea in el dar asta e....ne conformam.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TheDeathBoy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2013 23:07)
Joined: 02 Oct 2011
Posts: 37, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 64.4
Votes: 3

 
Post Posted: 12-04-2012, 14:31:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ficatuman wrote:
Cand da Sonic Flames,se misca mult prea repede dupa target. In video-ul asta https://youtube.com/watch?v=IohfsDvTkmU:

se intoarce mult mai incet decat la noi.Aici cu 130% movement speed tot ma ajunge.


Am vazut si eu treaba asta si am facut un videoclip pentru a putea fi observata mai usor : https://youtube.com/watch?v=rx43RqfOPUI:


In video-ul celor de la HKP se vede viteza cu care se misca Atramedes si sonic breath-ul (wowhead link) dupa target (dupa parerea mea se misca cu aceeasi viteza cu care s-ar misca un mob dupa tine, daca te invarti in jurul lui) si doar printr-un noroc absurd scapi de NOISY. Iar in video-ul celor de la TankSpot, se poate observa o viteza redusa la sonic breath (wowhead link) deoarece persoana targetata de acesta(cea cu skull) se afla cu 10 y in fata flacarii la finish-ul cast-ului.

Viteza sonic breath-ului (wowhead link) este foarte importanta, deoarece, chiar daca persoana luata in focus greseste directia in care trebuie sa mearga, raidul poate scapa daca se misca impreuna cu aceasta.


Un al 2-lea bug ar fi viteza cu care te urmareste Roaring Flame Breath (wowhead link) deoarece la un moment dat
flame-ul te prinde din urma si cu Body and Soul (wowhead link) si este aiurea ca la fiecare Air phase sa moara care 1 jucator sau chiar mai multi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-04-2012, 17:01:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu poti sa scapi teoretic fara sa dai un gong in ground si unu in air pt searing respecting roaring flame , spelurile alea functioneaza ca un soft enrage timer iar pe hc ai practic la dispozitie 2 tranzitii full + 1 ground phase. Poate gresesc cand zic dar azi pe normal am vazut cum a dat Roaring Flame B. pe un war ,a fugit la inceput dar pe final aproape la prins deci spelul merge as intend imho cel putin la partea cu :"This time it keeps speeding up, and you will want to use a shield to stop it" dar prima parte cu:"Follows the player faster the higher their sound is" nu o pot confirma ca nu am fost atent >_> ( dar daca nu merge e bug pozitiv)

La hitboxu bossului well nu pot spune decat ca este doable from a melee pov.

Then agan i might be wrong si singuru spell pt soft enrage ar fii Searing-u dar asta ar face encounteru si mai usor...


" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TheDeathBoy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2013 23:07)
Joined: 02 Oct 2011
Posts: 37, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 64.4
Votes: 3

 
Post Posted: 12-04-2012, 18:14:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roaring Flame Breath ar trebui sa urmareasca playerul mai repede cu cat are mai mult sunet, dar aici flama are o viteza progresiva(la inceput mai incet, dar pe la sfarsitul castului avand 150-170% speed si playerul targetat o sa ).
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 12-04-2012, 18:21:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ti'am spus.Normal din ce am vaz pe blizz...warru daca isi da leap + in caz major interveane dar oricum pe 25 e imposibil sa nu ai un priest sa te traga sau sa dea un shield pe tine.....nu avea nici 1 fel de problema si nu se dadea nici 1 gong.

@In schimb aia zicea akl ca daca jetul ala de fok urmareste pe cnva fara speed increase(gen rogue, hunter, shaman, druid sau cum e warru cu leap+interveane,) sa dea in gong unu care are speed increase si asa sa scape.DOAR in cazul ala zicea pentru ca pierzi un gong aiurea nsh...Cel mai important gong, care e un "must" se da la seering flames dar in air phase nu e NEAPARATA nevoie sa se dea.Akum daca eu nu am inteles bine corectati'ma dar nu cred.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ssjvask

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-01-2016 17:23)
Joined: 01 Sep 2010
Posts: 36, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 77
Votes: 4

   
Post Posted: 12-04-2012, 21:14:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Tamaie Eu din ce am inteles gongu din air phase e neaparat pentru ca speedu ala creste in timp si nu mai face fata playeru urmarit...iar pe hc la air phase cand dai in gong nu intervine nefarian (nu sunt distruse 2 scuturi).
Un posibil bug ar fi ca sound se stacheaza pe peti si ajung sa moara din devastation, zic posibil caci nu am gasit nimic pe blizz care sa vorbeasca despre asta. proof

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Xbit

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2013 17:04)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 99, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 106.4
Votes: 4

Post Posted: 19-04-2012, 21:14:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cam cat dureaza asa de obicei sa faceti un fix la hitbox? si mele sa nu mai stea sub boss exact in locul unde spawneaza sonar pulse.

https://youtube.com/watch?v=42pmClXdVYI:



Uite unde sta petul ( tank ) .. la 5 yards distanta de hitbox adica e aproape ranged in lupta asta....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 6 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 19-04-2012, 22:39:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Xbit wrote:
Cam cat dureaza asa de obicei sa faceti un fix la hitbox? .


Destul, am zis ca nu e la fel ca la ceilalti bosi, normal se schimba un singur numar, aici numarul ala influenteaza si altceva.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    


The time now is 02-07-2024, 01:24:49
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x