User
Pass
2FA
 
 

Bodybuilding
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone
Author Message4447
Luc1aNNN95

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-02-2015 18:46)
Joined: 02 Aug 2014
Posts: 58, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 42.9
Votes: 2

Post Posted: 09-10-2014, 16:19:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am apucat si eu de sala de prin septembrie. Am 1,83 si 70 kg, abdomen ok bratele sunt ok, sunt relativ slab.
Am niste intrebari pentru voi .
De cate ori credeti ca trebuie sa merg la sala pe saptamana(daca se poate un program) ?
Am vazut ca 50% de la sala lucreaza o grupa de muschi in fiecare sedinta, insa eu fac ca cealalta 50% lucrez pe tot circuitul cate putin. Ce ziceti e bine asa, sau trebuie sa lucrez in fiecare sedinta o alta grupa de muschi?[un program daca se poate va rog]
Dau toata reputatia pe care o am, multumesc !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 09-10-2014, 16:37:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu cand mergeam la sala ma duceam 5 zile pe saptamana si sambata cateodata(f rar). Nu am lucrat dupa un program facut de un antrenor ci dupa cum vroiam eu, de exemplu o zi faceam abdomene, brate si triceps apoi in ziua urmatoare abdomene, spate si picioare. Am pus accentul mai mult pe spate si brate recunosc decat pe celelalte grupe de muschi, acum depinde si ce vrei tu. Nu ar strica sa faci si putina alergare pe banda pentru relaxare(poti face chiar zilnic pe finalul programului). La sala stateam cam 90 minute pe zi + - cateva minute.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MIHu ;(

[vipera sentimentala]



Status: Offline
(since 18-11-2017 22:59)
Joined: 08 Jun 2013
Posts: 6725, Topics: 496
Location: United Kingdom

Reputation: 490.2
Votes: 637

       
Post Posted: 09-10-2014, 18:55:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cam asa sunt si eu Lucian. In jur de 1.80 sau ma rog, un pic mai mic..si 70 de kg. Eu am vorbit cu instructorul ala acolo cand m-am dus prima data prin Iulie.. si primele 2 saptamani ar trebui sa faci la toate aparatele ca sa faci febra si sa se obisnuiasca muschii tai cu efortul.. Dupa astea 2 saptamani, nu mai ai treaba. Ma rog, parerea mea este ca ar trebui sa-ti faci un program, care sa te tii de el. De exemplu, eu am unul care e de nivel mediu..
Luni am biceps si triceps, marti spate si abdomen iar miercuri ar veni pauza, dar nu iau pauza asa ca fac piept si umeri. Joi ar veni gambe, dar nu fac deloc gambe ( mai alerg din cand in cand la banda), asa ca o iau de la capat Joi biceps triceps si tot asa.. Daca te poti duce si sambata ar fi foarte bine -. Deci, parerea mea e ca ar trebui sa-ti faci un program si sa vorbesti cu instructorul ala sa-ti arate fiecare exercitiu pe care nu-l. Dupa un timp ai sa le inveti si le faci singur -.

Luni : Triceps, biceps
Marti : Spate, abdomen
Miercuri : Piept, umeri.
Joi-Vineri-Sambata, o iei de la capat.

Daca mai ai intrebari, astept -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Luc1aNNN95

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-02-2015 18:46)
Joined: 02 Aug 2014
Posts: 58, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 42.9
Votes: 2

Post Posted: 09-10-2014, 19:54:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@-P!C@- eu pun accentul pe abdomen, piept si brate, restul le lucrez mai putin. Cat despre alergat sunt fumator de multi ani. Dupa doua tura de teren simt ca lesin, nu stiu daca ar fi o idee buna sa-mi fortez plamanii.
@MIHu ;( pai cand mai lucrezi picioarele(cu toate ca nu prea ma intereseaza asa de mult) si antebratul ?


Cumpar licente de CS 1.6
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MIHu ;(

[vipera sentimentala]



Status: Offline
(since 18-11-2017 22:59)
Joined: 08 Jun 2013
Posts: 6725, Topics: 496
Location: United Kingdom

Reputation: 490.2
Votes: 637

       
Post Posted: 09-10-2014, 20:31:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu lucrez deloc picioare.. poti sa faci asa. In fiecare zi 5-8 minute la bicicleta.. Iar pentru antebrat, ii spui instructorului sa-ti arate exercitii si pentru antebrat..Faci antebrat dupa ce termini biceps si triceps
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TaraLuiPapuraVoda

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2019 16:26)
Joined: 08 Jan 2014
Posts: 296, Topics: 9
Location: Berlin

Reputation: 76.1
Votes: 47

Post Posted: 09-10-2014, 21:24:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

prima luna faci circuit putin din fiecare , putin brate putin spate putin picioare etc.

Apoi trb sa iti faci un program de antrenament de 3 maxim 4 zile pe saptamana ( nu e bn sa te duci in fiecare zi ca dupa stachezi , muschiul creste la odihna) si trebuie sa combini un muschi mare cu un muschi mic , uite un program pe care as zice sa il practici

Luni- Biceps+ piept
Miercuri- spate+triceps ( spate , incluzand tot spatele de la trapez de sus pana la lombarii de jos)
joi- picioare+ umeri
Vineri- poti face cate putin din fiecare ca sa te mentii la toti muschii in cele 2 zile de pauza si sa alergii ( sambata si duminica te odihnesti sau faci abdomene)

Abdomene poti face in fiecare zi , eu asa ti-as recomanda sa-ti faci antrenamentul ( sa nu faci prostia sa te duci in fiecare zi , maxim 2 zile la rand , daca mergi in fiecare zi nu obtii rezultate mai bune , cii din contra , muschiul se obisnuieste cu efortul si nu o sa mai faci febra )


Sunt considerat nebun, afemeiat, stricat, drog*t,
Pro*t, mincinos, genial, mã c*c!...
Sunt toate la un loc, sunt cum vreau sau vrei,
Sunt un parv*nit de la periferie…
Un puºcãriaº la*agiu, închis afarã… ªtiu…
B*þiv incult cu pregãtire în club,
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
MIHu ;(

[vipera sentimentala]



Status: Offline
(since 18-11-2017 22:59)
Joined: 08 Jun 2013
Posts: 6725, Topics: 496
Location: United Kingdom

Reputation: 490.2
Votes: 637

       
Post Posted: 09-10-2014, 23:37:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

I-auzi.. 3 zile
Atunci de ce te mai duci? Stai acasa frate.. ce rost mai are sa te mai duci 3 zile si in alea faci biceps si aceiasi zi poept..N-are nici o legatura ce spui bossule ..Ma rog, este corect cu faza cu odiha, poti sa faci programul care ti l-am dat numai ca miecuri faci pauza, joi faci ce aveai miercuri, iar vineri faci gambe -
Ala iti da program cu 2 zile de pauza + sambata si duminica..Cum spunea, mai degraba nu te mai duci deloc .. stai acasa si te odihneti..Poate Doamne ajuta creste muschiul..Frate, te duci si tragi tare, ca altfel nu faci nimic

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Luc1aNNN95

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-02-2015 18:46)
Joined: 02 Aug 2014
Posts: 58, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 42.9
Votes: 2

Post Posted: 10-10-2014, 14:00:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai astept pareri.

Cumpar licente de CS 1.6
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 10-10-2014, 17:52:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lucian daca vrei sa pui accent pe brat iti recomand sa lucrezi mai mult tricepsul, este cel mai mare muschi din zona bratului asa ca necesita si cea mai mare atentie.(ocupa 2 treimi din zona bratului). La orice sala sunt aparate pentru triceps, ti le recomand cu incredere, te ajuta foarte mult, iti spun din experienta. Unul din aparatele care mi-a placut era in forma de umeras care statea cam pe la nivelul pieptului si trebuia sa tragi in jos. Pentru inceput daca nu ai bratul mai mare iti recomand sa faci serii de 10-12 repetari cu 5 maxim 10 kg.( dupa ce ti se dezvolta bratul poti incerca si 15-20 kg, maxim am incercat cu 25 kg dar nu am putut face multe repetari). La inceput pentru a avea pozitia corecta cand faci exercitiul asta roaga un antrenor sa iti arate pozitia corecta(trebuie sa ai un picior in fata si sa stai drept fara a misca mult mainile).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Luc1aNNN95

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-02-2015 18:46)
Joined: 02 Aug 2014
Posts: 58, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 42.9
Votes: 2

Post Posted: 11-10-2014, 11:45:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, lucrez la umeras, multumesc frumos ! Totusi mai astept ?

Cumpar licente de CS 1.6
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TaraLuiPapuraVoda

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2019 16:26)
Joined: 08 Jan 2014
Posts: 296, Topics: 9
Location: Berlin

Reputation: 76.1
Votes: 47

Post Posted: 11-10-2014, 22:30:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MIHu ;( wrote:
I-auzi.. 3 zile
Atunci de ce te mai duci? Stai acasa frate.. ce rost mai are sa te mai duci 3 zile si in alea faci biceps si aceiasi zi poept..N-are nici o legatura ce spui bossule ..Ma rog, este corect cu faza cu odiha, poti sa faci programul care ti l-am dat numai ca miecuri faci pauza, joi faci ce aveai miercuri, iar vineri faci gambe -
Ala iti da program cu 2 zile de pauza + sambata si duminica..Cum spunea, mai degraba nu te mai duci deloc .. stai acasa si te odihneti..Poate Doamne ajuta creste muschiul..Frate, te duci si tragi tare, ca altfel nu faci nimic


Eu spun ce mi-a spus si mie un antrenor prima luna cand am fost la sala , corpul trebuie sa se dezvolte in timp putin cate putin , nu te duci sa tragi tare ca disperatu zilnic ca apoi sa te trezesti cu tot felul de dureri , daca intrebi un antrenor o sa vezi ca o sa-ti spuna sa vii maxim de 3 ori pe saptamana si te-ar pune sa faci cu cele mai mici greutati prima luna pt a ti se obisnuii organismul


Sunt considerat nebun, afemeiat, stricat, drog*t,
Pro*t, mincinos, genial, mã c*c!...
Sunt toate la un loc, sunt cum vreau sau vrei,
Sunt un parv*nit de la periferie…
Un puºcãriaº la*agiu, închis afarã… ªtiu…
B*þiv incult cu pregãtire în club,
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MIHu ;(

[vipera sentimentala]



Status: Offline
(since 18-11-2017 22:59)
Joined: 08 Jun 2013
Posts: 6725, Topics: 496
Location: United Kingdom

Reputation: 490.2
Votes: 637

       
Post Posted: 11-10-2014, 22:56:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^faza aia e valabila in prima luna, de ce vorbesti tu acolo. Da omul a zis ca s-a apucat in septembrie, deci presupun ca are deja o luna..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TaraLuiPapuraVoda

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2019 16:26)
Joined: 08 Jan 2014
Posts: 296, Topics: 9
Location: Berlin

Reputation: 76.1
Votes: 47

Post Posted: 12-10-2014, 00:18:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atunci eu zic sa faca asa-
Luni= Piept biceps abdomen
Marti- spate triceps abdomen
Joi - picioare cu umeri abdomen
Vineri- Trapez cu lombari si abdomen
Iar sambata si duminica sa faca exercitii de tonifiere adica de slabit - sa alerge pe banda sa mearga pe bicicleta , daca ai la sala aparat de urcat scari si ala e bun si cam atat , iar luni o iei de la capat


Sunt considerat nebun, afemeiat, stricat, drog*t,
Pro*t, mincinos, genial, mã c*c!...
Sunt toate la un loc, sunt cum vreau sau vrei,
Sunt un parv*nit de la periferie…
Un puºcãriaº la*agiu, închis afarã… ªtiu…
B*þiv incult cu pregãtire în club,
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MIHu ;(

[vipera sentimentala]



Status: Offline
(since 18-11-2017 22:59)
Joined: 08 Jun 2013
Posts: 6725, Topics: 496
Location: United Kingdom

Reputation: 490.2
Votes: 637

       
Post Posted: 12-10-2014, 09:59:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e bun -. Tocmai zilele trecute mi-a spus instructorul sa nu ne atingem de banda sau de biciclete sau sa alergam aiurea. Consumi calorii aiurea si nu mai faci nici o masa musculara .. Ce slabit sa mai faca nu vezi ca are 2 m si 70 de kg? E slab, ce sa mai slabeasca?
Ba Luciane, eu ti-am spus ce sa faci daca vrei sa faci ceva, sa se cunoasca, daca vrei sa faci muschi.. Ala iti da program de abdomen in fiecare zi, cu ce scop? Tu daca faci vreun sport ( fotbal sau mai stiu eu ce ), mai mult de o ora sa nu faci sala.. si chiar daca nu faci , in sala stai maxim 1:15 - 1:30. Dupa ce faci, dau un exemplu, biceps tricep, crezi ca mai ai timp sa faci si abdomen? Iti spun eu ca nu , nici nu mai poti, nici chef nu mai ai .. si daca faci, faci la misto sa spui tu asa ca ai facut ..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TaraLuiPapuraVoda

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2019 16:26)
Joined: 08 Jan 2014
Posts: 296, Topics: 9
Location: Berlin

Reputation: 76.1
Votes: 47

Post Posted: 15-10-2014, 19:14:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MIHu ;( wrote:
Nu e bun -. Tocmai zilele trecute mi-a spus instructorul sa nu ne atingem de banda sau de biciclete sau sa alergam aiurea. Consumi calorii aiurea si nu mai faci nici o masa musculara .. Ce slabit sa mai faca nu vezi ca are 2 m si 70 de kg? E slab, ce sa mai slabeasca?
Ba Luciane, eu ti-am spus ce sa faci daca vrei sa faci ceva, sa se cunoasca, daca vrei sa faci muschi.. Ala iti da program de abdomen in fiecare zi, cu ce scop? Tu daca faci vreun sport ( fotbal sau mai stiu eu ce ), mai mult de o ora sa nu faci sala.. si chiar daca nu faci , in sala stai maxim 1:15 - 1:30. Dupa ce faci, dau un exemplu, biceps tricep, crezi ca mai ai timp sa faci si abdomen? Iti spun eu ca nu , nici nu mai poti, nici chef nu mai ai .. si daca faci, faci la misto sa spui tu asa ca ai facut ..


Nu ai nici o legatura caloriile cu muschii , eu zic sa alerge ca sa puna doar muschi si atat sa nu puna si grasime , cand depui efort fibrele musculare se rup si se refac in fibre mai mari si mai puternice ,caloriile nu au nici o treaba


Sunt considerat nebun, afemeiat, stricat, drog*t,
Pro*t, mincinos, genial, mã c*c!...
Sunt toate la un loc, sunt cum vreau sau vrei,
Sunt un parv*nit de la periferie…
Un puºcãriaº la*agiu, închis afarã… ªtiu…
B*þiv incult cu pregãtire în club,
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by BonJovi4EveR, 27 October 2014 21:39



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 02-05-2024, 18:02:54
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x