User
Pass
2FA
 
 

Bug night elf

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message549
drunky d

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-04-2013 10:45)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 11, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 51.4
Votes: 2

Post Posted: 28-12-2012, 17:35:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Datorita faptului ca joc cu rasa night elf 99% din timp am observat un bug foarte enervant si foarte aleator.

Bugul consta in faptul ca primesc mesajul "you have evaded a shot" si ecranul se face albastru aleator, se intampla pana si la spawn, sau cand suntem 1v1 ramasi si stiu sigur ca jucatorul adver de exemplu este in x plantand bomba si eu sunt in alta parte a hartii.
Este enervant deoarece ma intorc din instinct sa vad cine si de unde trage in mine atentia fiindu-mi astfel distrasa.

As dori daca se poate sa faci ceva in aceasta privinta, oricand ai tu timpul necesar acestei operatiuni.

Ma scuzi ca am postat pe forum acest bug,dar probabil daca iti spuneam pe mess uitai ca ai si tu probleme tale asa asta ramane aici pentru cand vei avea timpul necesar.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 28-12-2012, 18:10:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu te-ai gandit ca poate ca intr-adevar ai facut evasion ? Poti face evasion din aceleasi motive pe care le-ai specificat chiar daca nu e nimeni langa tine.
Cum evasionu e legat de Ham_TakeDamage, oricand iei damage poti sa faci evasion, nu numai cand trage cineva in tine.
Exemplu exact: pe 35 HP la spawn, cand iti ia din viata harta, sau la carion beetles, sau cand pici de la inaltime, etc.
Evident o sa ma uit acolo sa vad din ce motive se mai intampla asta. Poate am trecut cu vederea anumite lucruri.

ps: de asta exista forumul bug reports, ca pe mess nu le tin minte si ma iau cu altele.




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
drunky d

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-04-2013 10:45)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 11, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 51.4
Votes: 2

Post Posted: 28-12-2012, 19:03:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt sigur deoarece cum am zis chiar si atunci cand sunt 1v1, eu fiind ct si el fiind tero si planteaza bmb de exemplu ca apare mesajul acela "reached/planting the bomb" si eu sunt intr-o cu totul si cu totul alta parte a hartii tot fac evasion.

La cat de mult am jucat cu elful si din situatiile in care aparea mesajul "you have evaded a shot" imi dau seama ca este un bug.

Se intampla si pe 35hp cand playerii adversi sunt la distante mari de tine si teoretic nu au cum sa iti dea dmg.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 28-12-2012, 19:27:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am verificat si sincer sa-ti zic nu-mi dau seama de ce face asa.
Sunt niste treburi pe acolo pe care nu le inteleg ... pur si simplu nu am lucrat cu ele nicidoata si nu inteleg cum se apeleaza.
O sa bag niste research sa vad de ce se intampla asta si revin cu un raspuns final.


EDIT: am rezolvat problema, CRED. Te rog verifica si anunta-ma daca e ok acum.




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 27-09-2024, 01:22:52
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x