User
Pass
2FA
 
 

Campania : YES LA VOT !!!!
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 54, 55, 56  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message66309
side_fx

[Veni,Vidi,Vici]



Status: Offline
(since 10-07-2023 20:13)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 673, Topics: 68
Location: Bucuresti

Reputation: -97.7
Votes: 65

 
Post Posted: 13-11-2014, 23:33:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pretty much how i see this shit....

VS

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 13-11-2014, 23:38:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Amandoi candidatii sunt la fel de incompetenti. Ponta nu este priceput in domeniul economic, dar nu are intentii rele, fie ele mite electorale, tot ajuta poporul. Angajatii in educatie vor primii diferente (in urma micsorarii salariului in timpul guvernului Boc) in valoare de aproape 1900 de euro si guvernul Ponta a semnat deja un acord conform caruia salarile vor creste cu 10% in fiecare an, in urmatorii 3 ani. Toate acestea in timp ce el sustine ca bugetul Romaniei nu va avea de suferit (ceea ce nu putem stii, ma indoiesc, dar poate el stie ceva ce noi nu stim).

Johannis? Incepusem sa cred ca si el merita sa fie presedinte. Prima dezbatere a fost organizata la un asa zis post "basist". Tot ce a stiut Johannis sa faca a fost sa se ia de asa zisele 'copiute' ale lui Ponta. Nu stia nimic, habar nu avea ce sa zica. Sunt multi oameni in tara asta care s-ar fi descurcat la fel de bine ca el in acea dezbatere avand in vedere ca nu a stiut NIMIC din ce a fost intrebat. Pe langa asta a cauzat si mici divergente cu Rep. Moldova.



=> Chiar daca pana acum Ponta pare sa fie mai bun decat Johannis, fundalul lui Ponta legat de plagiat si anturajul sau, ii aduc la egalitate.

Factorul decisiv in alegerea mea a fost promisiunea legata de prim-ministru. Johannis nu a precizat pe cine va alege prim-ministru si nu as fi deloc surprins sa fie cineva din anturajul lui Basescu, sunt 95% sigur de asta.

Ponta deja si-a exprimat intentia de al pune pe Tariceanu prim-ministru, care a fost de departe cel mai bun premier de la caderea comunismului. Am destule cunostinte cu afaceri destul de importante, tuturor le-a mers bine in vremea lui Tariceanu si aproape au dat faliment in timpul guvernului Boc.

=> Daca Johannis iese presedinte, nu se stie pe cine din stafful basist va pune prim-ministru, in timp ce Ponta o sa puna un prim-ministru capabil.

Cei care compara Ponta cu regimul comunist au ramas cu sechele de la revolutia din 1990. Si afirmatia ca Johannis e mai bun din cauza ca e neamt, e stupida.

Eu am ales pe cine sustin, e treaba voastra pe cine votati. Dar daca iese Johannis, o sa fie vina voastra daca o sa va plangeti ca sunteti nevoiti sa parasiti tara.


Sa nu se piarda ideea.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BonJovi4EveR
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-04-2016 19:39)
Joined: 17 Feb 2012
Posts: 18171, Topics: 590
Location: United States

Reputation: 195.3
Votes: 196

Post Posted: 13-11-2014, 23:51:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Traiasca regele!

http://www.realitatea.net/imagini-incredibile-romii-argeseni-voteaza-cu-fonta_1569019.html

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 14-11-2014, 00:04:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BonJovi4EveR wrote:
Traiasca regele!

http://www.realitatea.net/imagini-incredibile-romii-argeseni-voteaza-cu-fonta_1569019.html

Ajung la concluzia ca nu toti ar trebui sa aiba drept de vot. Sper ca in viitor sa voteze doar cei ce indeplinesc anumite criterii. Nu zic asta din cauza celor din video, majoritatea persoanelor de acolo nici nu cred ca detin un buletin , nu cred ca s-au dus sa isi faca buletin -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 14-11-2014, 00:18:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://www.facebook.com/video.php?v=780856818635879&&set=vb.100001347053325&&type=2&&theater

mor -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 14-11-2014, 00:25:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)


-))))))



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 14-11-2014, 00:52:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

adrianad wrote:
https://www.facebook.com/video.php?v=780856818635879&&set=vb.100001347053325&&type=2&&theater

mor -


Nu credeam c-o sa-si ia puie fix in studioul antenelor. That's unreal. Nu se mai poate baza pe nimeni -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Regius22

[soon]



Status: Offline
(since 04-08-2022 18:33)
Joined: 01 Feb 2011
Posts: 1966, Topics: 64
Location: Engine room

Reputation: 894.9
Votes: 101

   
Post Posted: 14-11-2014, 01:40:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nenead - mai vrem

puie monta -
aloha iohanis
HAI LA VOT!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 14-11-2014, 03:10:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:

Factorul decisiv in alegerea mea a fost promisiunea legata de prim-ministru. Johannis nu a precizat pe cine va alege prim-ministru si nu as fi deloc surprins sa fie cineva din anturajul lui Basescu, sunt 95% sigur de asta.

Ponta deja si-a exprimat intentia de al pune pe Tariceanu prim-ministru, care a fost de departe cel mai bun premier de la caderea comunismului. Am destule cunostinte cu afaceri destul de importante, tuturor le-a mers bine in vremea lui Tariceanu si aproape au dat faliment in timpul guvernului Boc.


Cateva lucruri:

Guvernul lui Tariceanu a fost unul din cele mai bogate guverne si asta s-a resimtit si in nivelul de trai al romanilor. Banii asa multi de care a dispus au venit din privatizarile masive care au fost facute la vremea aia. Nici o problema pana aici, dar de acolo incoace au intervenit problemele si interesele. Banii aia au fost cheltuiti in cel mai iresponsabil mod posibil.

In primul rand, numarul de bugetari a crescut enorm de mult, ca si salariie lor, pentru ca fiind mai multe partide la guvernare, fiecare mai avea cate o ruda pe care sa o angajeze la stat.

De asemenea, au crescut si cheltuielile guvernului pe servicii respectiv plasme, masini, mobilier, spagi, pentru ca ce **** mea, am facut rost de bani, hai sa-i spargem pe toti odata, cum face romanul la salariu, se duce la bar si ii baga la pacanele.

Pe perioada lui Tariceanu nu s-a facut nici un km de autostrada, nu pentru ca nu ar fi avut cu ce, ci pentru ca nu au avut cu cine. Firmele de partid care trebuiau sa castige licitatiile, porecliti mai tarziu regii asfaltului, nu erau pregatiti pentru a incepe lucrari de o asemena amploare, si asa a inceput marea borduriada, pentru a masca niste spagi si pentru a-i pregati pentru ceea ce avea sa urmeze.

A fost o nebunie cu creditele din cauza acestei false sigurante financiare, iar toate aceste excese si cheltuieli ampulea si din partea cetatenilor si din partea guvernului, le-au platit tot romanii dupa ce a venit Boc si am intrat in criza. Nu Boc a adus criza, asta a fost un cadou de la Tariceanu. Nu spun ca Boc a facut cine stie ce lucruri frumoase, dar nu asta era ideea.

Faptul ca banii nu au fost cheltuiti pe investitii in infrastructura si dezvoltare pe de o parte denota pregatirea economica zero pe care o avea Tariceanu, precum si predispunerea lui spre urmarea intereselor partidului. Am ratat o ocazie extraordinara sa o ducem mai bine decat altii pe perioada crizei din cauza ca ne-am scaldat in bani. In loc sa ii punem deoparte pentru zile negre, am preferat sa ii aruncam pe geam, cum face tot romanul dealtfel, de ce plm ma mai mir, nu stiu.

Iar cunostintele tale care au zis ca le-a mers excelent pe perioada lui Tariceanu, nu au dat faliment DIN CAUZA lui Boc, au dat faliment deoarece iresponsabilitatea guvernului Tariceanu a fost platita din buzunarele lor.

Toate lucrurile acestea, ca sa nu ziceti ca mananc rahat, le gasiti intr-o emisiune biziday de saptamana trecuta.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 14-11-2014, 04:06:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai ca deja mananci rahat sundays.
@ Roshkatul : Daca crezi tot ce vezi la televizor si mai ales tot ce spune Ponta te inseli amarnic si esti manipulat cum sunt oamenii de 40 de ani. Si chiar daca l-ar numi pe Tariceanu, crezi ca il doare pe el la basca de ce se intampla dupa? Crezi ca Tariceanu o sa mareasca salariile sau ceva? Uita-te cum e intretinut Sibiul si cum e intretinuta Romania, uita-te cate valori contra are Ponta (rima salpa) si utia-te cate are Iohannis. Uita-te cum au incercat sa il ingroape cu acuzatii de ***** cum ca a vandut copii si cum le-a dat puie Iohannis dezmintind toate teoriile conspiratiei creeate de niste lesinati de foame.

Hai sa vorbim cum prim Teleorman ii ia pe mosi si pe babe cu masinile sa ii duca la vot si le arata in masini unde sa puna stampila (PSD) ca altfel le ia Dragnea pamanturile si nu mai au cum sa cultive porumb si cu ce rahat se mai ocupa el (REAL FACT, nu minciuni de pe atene).
Si hai sa vorbim despre reactia lui Monta cand a spus Iohannis ca primul lucru pe care o sa il faca Monta e sa ii scoata pe lingaii PSD din inchisoare, ca ce *****? Fraierii ca Jijica Becali tre' sa faca inchisoare ca a CUMPARAT (din cate am inteles de pe la TV) terenuri VANDUTE de MINISTERUL DE INTERNE, si nu are nici o legatura cu ce echipa tin cu faptul ca Jijica a ajutat sinistratii, a construit Biserici (alta modalitate de frauda, dar el nu realizeaza ca e prea credincios), etc. E ca si cum ai lasa in pace dealerul si ai aresta consumatorul.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 14-11-2014, 07:30:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nenead wrote:
Hai ca deja mananci rahat sundays.

gluma? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 14-11-2014, 07:48:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Amandoi candidatii sunt la fel de incompetenti. Ponta nu este priceput in domeniul economic, dar nu are intentii rele, fie ele mite electorale, tot ajuta poporul. Angajatii in educatie vor primii diferente (in urma micsorarii salariului in timpul guvernului Boc) in valoare de aproape 1900 de euro si guvernul Ponta a semnat deja un acord conform caruia salarile vor creste cu 10% in fiecare an, in urmatorii 3 ani. Toate acestea in timp ce el sustine ca bugetul Romaniei nu va avea de suferit (ceea ce nu putem stii, ma indoiesc, dar poate el stie ceva ce noi nu stim).

Johannis? Incepusem sa cred ca si el merita sa fie presedinte. Prima dezbatere a fost organizata la un asa zis post "basist". Tot ce a stiut Johannis sa faca a fost sa se ia de asa zisele 'copiute' ale lui Ponta. Nu stia nimic, habar nu avea ce sa zica. Sunt multi oameni in tara asta care s-ar fi descurcat la fel de bine ca el in acea dezbatere avand in vedere ca nu a stiut NIMIC din ce a fost intrebat. Pe langa asta a cauzat si mici divergente cu Rep. Moldova.



=> Chiar daca pana acum Ponta pare sa fie mai bun decat Johannis, fundalul lui Ponta legat de plagiat si anturajul sau, ii aduc la egalitate.

Factorul decisiv in alegerea mea a fost promisiunea legata de prim-ministru. Johannis nu a precizat pe cine va alege prim-ministru si nu as fi deloc surprins sa fie cineva din anturajul lui Basescu, sunt 95% sigur de asta.

Ponta deja si-a exprimat intentia de al pune pe Tariceanu prim-ministru, care a fost de departe cel mai bun premier de la caderea comunismului. Am destule cunostinte cu afaceri destul de importante, tuturor le-a mers bine in vremea lui Tariceanu si aproape au dat faliment in timpul guvernului Boc.

=> Daca Johannis iese presedinte, nu se stie pe cine din stafful basist va pune prim-ministru, in timp ce Ponta o sa puna un prim-ministru capabil.

Cei care compara Ponta cu regimul comunist au ramas cu sechele de la revolutia din 1990. Si afirmatia ca Johannis e mai bun din cauza ca e neamt, e stupida.

Eu am ales pe cine sustin, e treaba voastra pe cine votati. Dar daca iese Johannis, o sa fie vina voastra daca o sa va plangeti ca sunteti nevoiti sa parasiti tara.


Eu sunt curios cati ani aveai tu cand Tariceanu a fost prim-ministru.Singurul lucru notabil facut de ala a fost ca aparea la televizor si facea promisiuni ca o sa se faca tot ce e nevoie.Cu practica a fost mai greu.De departe unul din cei mai slabi prim-ministri care i-a avut tara asta.Norocul lui a fost ca nu ne-a lovit criza economica atunci cand a fost el in acea functie.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mysterygift

[Din seria filmelor !]



Status: Offline
(since 01-08-2019 17:10)
Joined: 06 Jul 2012
Posts: 652, Topics: 9
Location: Sibiu

Reputation: 126.9
Votes: 23

     
Post Posted: 14-11-2014, 09:56:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul cand te`ai trezit nu mai dormeai nu?


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-11-2014, 11:09:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul a pus punctul pe "i", desigur nu vã convine nimic.
Nu știu de ce, dar dacã iese Iohannis președinte, parcã îl vãd pe chior premier "haha credeați cã scãpați de mine, un fleac v-am ciuruit din nou".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 14-11-2014, 11:52:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://www.facebook.com/video.php?v=10152559131362266&&set=vb.205118627265&&type=2&&theater

Sa descurcat mai bine decat Monta

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 17 November 2014 13:03



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 54, 55, 56  Next    


The time now is 13-06-2024, 06:09:52
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password