User
Pass
2FA
 
 

Campania : YES LA VOT !!!!
Go to page Previous  1, 2, 3, ... 54, 55, 56  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message64639
MIGHTY NELLY
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-02-2015 11:44)
Joined: 12 May 2014
Posts: 268, Topics: 32
Location: Fjords

Reputation: 52.3
Votes: 15

 
Post Posted: 26-10-2014, 17:17:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dracusoru93 wrote:
darkworld81 wrote:
Vreau sa merg la vot, vreau sa votez. Dar cu cine sa votez? Ponta , bleah! Iohannis ? La fel ca si Ponta, nu imi inspira deloc incredere, sunt nelamurit... De mers , oricum merg, daca nu o sa ma conving de capacitatile lui Iohannis ca fiind un presedinte bun, probabil singurul care ar avea sanse reale de castig in fata lui Ponta, probabil o sa imi anulez votul daca nu o sa fiu convis de neamt.


Sa fiu bland si sa nu jignesc pe nimeni , punctu meu de vedere e ca din cei 14 candidati (Sau cati is... don't care) , nu ai pe cine alege , nici unu nu are puterea sa schimbe mentalitatea unui popor....

Iliescu , Constantinescu si Basescu , sunt panarame .... daca iese Udrea - macar avem o panarama Frumoasa -


Deci in primul topic zici sa mergem la vot, iar acum zici ca n-ai pe cine alege oricum; eu nu inteleg la ce ai mai facut topicu asta daca sustii un lucru despre care nu stii nimic. De ce conteaza daca merg la vot? explica-mi si mie logica asta a ta ca vad ca nu te-a contrazis nimeni pana acum; tu nu ai idee despre ce vorbesti mai sus




0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 26-10-2014, 17:20:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@bluepost No , no . Voteaza pe cine vrei tu. Dar de curiozitate , tu pe cine ai vota? Eu mi-am spus punctul de vedere si de ce nu as vrea sa votez pe altcineva. Cum am mai zis, votez Iohannis sau imi anulez votul.
@nelly, te duci , votezi ce vrei , demonstrezi si tu ca apartii unei tari , dupa ce ai votat, ai dreptul sa injuri si tu presedintele ca nu face ceea ce iti place tie , asa daca nu mergi la vot , risti sa voteze altcineva pentru tine , nu o sa ai niciun drept sa te plangi de presedinte , atat timp cat pe tine te-a durut undeva de votare, poti sa pierzi 20 de minute de wow pentru ceva ce chiar conteaza pentru tine, e vorba despre cine o sa conduca tara asta si cine o sa iti faca traiul aici mai bun sau mai rau. Daca nu ai cu cine sa votezi , nu fi ignorant , macar mergi la vot, demostreaza ca existi si anuleaza votul, macar nu o sa iti mai foloseasca nimeni identitatea in folosul altora.
Va rog sa scuzati greselile si ordinea de idei, sunt obosit si nu pot sa fiu prea atent.



Last edited by darkworld81 on 26-10-2014, 17:27:19; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dracusoru93

[Achive Hunter]



Status: Offline
(since 18-09-2021 15:29)
Joined: 25 Mar 2011
Posts: 2611, Topics: 274
Location: Suceava

Reputation: 994.9
Votes: 205

           
Post Posted: 26-10-2014, 17:22:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Votezi cu cine vrei ... - nu sunt curios ... Vreau doar sa aud ca peste 50% din tinerii cu drept de vor din Romania ,au fost la vot !!!

Teoria mea , in legatura cu prezenta la vot : Nu vreau sa vad cum toti comunistii si populatia invarsta decid ce ar fi bine pentru tineretu din ziua de azi ... Noi trebuie sa votam pentru viitoru nostru ... Bosorogii maine , poimaine inchid ochi .. si nu as vrea sa fiu condus de alegerile si deciziile lor .....

Mesajul meu catre cei +18 ani : Mergeti la vot , si nu ascultati de batranii din jurul vostru , sunteti tineri si puteti gandi si singuri ce ar fi mai bine pentru voi ... indiferent de cine va fi presedinte... Aveti dreptul sa alegeti !!!!

1 Vot poate face diferenta (^_^)





Last edited by dracusoru93 on 26-10-2014, 17:27:00; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-10-2014, 17:24:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

oricum e mai mult decat evident ca finala (turul 2) se va da intre mickey mouse si shrek germanu.

eu unu votez cu iohanis, poate e vreun adolf reincarnat si ne scapa de gipscani



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dracusoru93

[Achive Hunter]



Status: Offline
(since 18-09-2021 15:29)
Joined: 25 Mar 2011
Posts: 2611, Topics: 274
Location: Suceava

Reputation: 994.9
Votes: 205

           
Post Posted: 26-10-2014, 17:28:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

skyreaker24 wrote:
poate e vreun adolf reincarnat si ne scapa de gipscani


Sustin Ideea ... -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 26-10-2014, 17:40:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

darkworld81 wrote:
@bluepost No , no . Voteaza pe cine vrei tu. Dar de curiozitate , tu pe cine ai vota? Eu mi-am spus punctul de vedere si de ce nu as vrea sa votez pe altcineva. Cum am mai zis, votez Iohannis sau imi anulez votul.


Nu ma duc la vot, imi e prea scarba. Stiu ca e gresit dar nu imi pasa. Daca as fii obligat sa merg Iohannis.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AceRuL
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-01-2016 21:31)
Joined: 06 Jun 2012
Posts: 16659, Topics: 426
Location: LE TOUCAN HAS ARRIVED <(°)

Reputation: -132.7
Votes: 648

 
Post Posted: 26-10-2014, 17:51:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dracusoru93 wrote:
punctu meu de vedere e ca din cei 14 candidati (Sau cati is... don't care) , nu ai pe cine alege , nici unu nu are puterea sa schimbe mentalitatea unui popor....

"Fa asta, stiu ca e irelevant daca o faci sau nu, dar fa-o oricum"


sorinsorin57 wrote:
Eu folosesc XP SP2 si este mai bun decat 7.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 26-10-2014, 17:53:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Majoritatea ati vazut acest filmulet. https://youtube.com/watch?v=w8w01pSwfUw:




Last edited by darkworld81 on 26-10-2014, 17:54:14; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rofly

[why me ?]



Status: Offline
(since 04-12-2021 22:00)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1501, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 205.3
Votes: 106

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-10-2014, 17:53:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vadim e forta ! AFARA AFARA CU ****** DIN TARA !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MIGHTY NELLY
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-02-2015 11:44)
Joined: 12 May 2014
Posts: 268, Topics: 32
Location: Fjords

Reputation: 52.3
Votes: 15

 
Post Posted: 26-10-2014, 18:02:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

darkworld81 wrote:
@bluepost No , no . Voteaza pe cine vrei tu. Dar de curiozitate , tu pe cine ai vota? Eu mi-am spus punctul de vedere si de ce nu as vrea sa votez pe altcineva. Cum am mai zis, votez Iohannis sau imi anulez votul.
@nelly, te duci , votezi ce vrei , demonstrezi si tu ca apartii unei tari , dupa ce ai votat, ai dreptul sa injuri si tu presedintele ca nu face ceea ce iti place tie , asa daca nu mergi la vot , risti sa voteze altcineva pentru tine , nu o sa ai niciun drept sa te plangi de presedinte , atat timp cat pe tine te-a durut undeva de votare, poti sa pierzi 20 de minute de wow pentru ceva ce chiar conteaza pentru tine, e vorba despre cine o sa conduca tara asta si cine o sa iti faca traiul aici mai bun sau mai rau. Daca nu ai cu cine sa votezi , nu fi ignorant , macar mergi la vot, demostreaza ca existi si anuleaza votul, macar nu o sa iti mai foloseasca nimeni identitatea in folosul altora.
Va rog sa scuzati greselile si ordinea de idei, sunt obosit si nu pot sa fiu prea atent.


Tu nu esti constient nici de 10% de ceea ce ai spus aici. Demonstrez ca apartin unei tari? sunt moldovean cumva si nu stiu eu? dupa ce am votat am dreptul sa injur presedintele? adica daca nu votez nu am dreptul sa-l injur? tu gandesti logic acum? Probabil ca acum ai facut 18 ani si erai prea mic atunci cand a ajuns Basescu presedinte ca poate realizai si tu ceva. Mie unu mi-e scarba ca traiesc in tara asta si ca am facut 2 facultati si nu am unde sa ma angajez. Tu esti mic ba baiatule, dar iti zic eu ca o sa ajungi sa fii de aceeasi parere cu mine intr-o zi.




1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 26-10-2014, 18:05:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Decat sa nu mergeti la vot si sa faca ei ce vor cu votul vostru, mai bine va pierdeti 30min si mergeti sa votati cu oricine altcineva decat Ponta.

Ori macar sa mergeti si sa anulati votul . Tot e mai bine decat sa nu te prezinti la vot.

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 26-10-2014, 18:14:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ti-am dat niste exemple pertinente, nu e de mirarea ca iti este scarba ca traiesti in asa o tara, oarecum mi-e mila de soarta ta , no jk, dar daca stau sa ma gandesc putin , cu astia 3 neuroni care mi-au mai ramas, ajung si eu la o concluzie asemanatoare , mi-e scarba si mie sa traiesc intr-o tara in care cei ce alcatuiesc societatea gandesc astfel. Gluma cu moldoveanul , e puerila, brainless, ai 2 facultati si gandesti astfel , e trist , iar mai trist este ca oamenii ca tine traiesc aici .
Ma cunosc bine , nu e nevoie sa imi prezici viitorul , e clar ca nu am sa ajung niciodata ca tine, nu mi-as dori sa decad atat de mult.
Am inteles ca nu vrei sa mergi la vot , nu veni , nu ai decat sa stai acasa, sa deschizi televizorul si sa te uiti la capatos.
https://youtube.com/watch?v=FPe3jacD3oo:


1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
dracusoru93

[Achive Hunter]



Status: Offline
(since 18-09-2021 15:29)
Joined: 25 Mar 2011
Posts: 2611, Topics: 274
Location: Suceava

Reputation: 994.9
Votes: 205

           
Post Posted: 26-10-2014, 18:31:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Alexander0810 : Tu nu consideri oblicatie ... legal nu e... moral Da ... Dar mai este si Oblicatia politica - (Impusa de sistem)

Iti zic caz comun la mine la Suceava . La nivel de sat , sau comuna ... zeci ce persoane au intampinat greutati la eliberare de adeverinte , acte si autorizatii (de la entitati care apartin de stat ) , pentru simplu fapt ca nu au eticheta aia pe buletin precum ai fost la vot ..... Sistemul politic ne obliga , prin consecintele ulterioare ... -

Doar un exemplu , si cred ca e la nivel national fenumenu asta.... nu neaparat la mine -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MIGHTY NELLY
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-02-2015 11:44)
Joined: 12 May 2014
Posts: 268, Topics: 32
Location: Fjords

Reputation: 52.3
Votes: 15

 
Post Posted: 26-10-2014, 18:36:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

darkworld81 wrote:
Ti-am dat niste exemple pertinente, nu e de mirarea ca iti este scarba ca traiesti in asa o tara, oarecum mi-e mila de soarta ta , no jk, dar daca stau sa ma gandesc putin , cu astia 3 neuroni care mi-au mai ramas, ajung si eu la o concluzie asemanatoare , mi-e scarba si mie sa traiesc intr-o tara in care cei ce alcatuiesc societatea gandesc astfel. Gluma cu moldoveanul , e puerila, brainless, ai 2 facultati si gandesti astfel , e trist , iar mai trist este ca oamenii ca tine traiesc aici .
Ma cunosc bine , nu e nevoie sa imi prezici viitorul , e clar ca nu am sa ajung niciodata ca tine, nu mi-as dori sa decad atat de mult.
Am inteles ca nu vrei sa mergi la vot , nu veni , nu ai decat sa stai acasa, sa deschizi televizorul si sa te uiti la capatos.
https://youtube.com/watch?v=FPe3jacD3oo:



De ce sa mergi la vot daca nu stii pe cine sa alegi sau dupa gandirea ta de 3 neuroni sa alegi pe Udrea ca e femeie, pai tu esti sanatos la cap acum sincer..nu stiu la ce dracu stau eu sa explic la amarati ca tine chestiile astea care pentru tine au alt inteles. In turul 2 o sa ajunga Udrea, Iohannis, Ponta (2 dintre ei) si eu daca votez Willian Branza spre exemplu care are sanse minime sa intre in turul 2 o sa ma simt mai bine eu ca persoana sau asta imi da dreptul sa injur viitorul presedinte? Crezi ca daca tu votezi Ponta ca sa-ti scoata camerele de la bac pentru ca esti dobitoc si nu esti capabil sa inveti 5 pagini sa treci asta inseamna ca si eu trebuie sa fac acelasi lucru? populatia romaniei se prezinta in numar foarte mic la vot datorita faptului ca le e scarba de ce vad; ultima data au fost parca 45% sau ceva de genul asa ca nu te mai da tu destept ca ti-am zis esti un amarat care n-are idee despre ce vorbeste. Tu te duci la scoala, vii acasa, joci wow si te culci si gandirea ta despre viitorul romaniei e sa o alegi pe Udrea ca e femeie. Inchideti dracu topicu asta.




1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 26-10-2014, 18:37:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alexander0810 wrote:
darkworld81 wrote:
@bluepost No , no . Voteaza pe cine vrei tu. Dar de curiozitate , tu pe cine ai vota? Eu mi-am spus punctul de vedere si de ce nu as vrea sa votez pe altcineva. Cum am mai zis, votez Iohannis sau imi anulez votul.


Nu ma duc la vot, imi e prea scarba. Stiu ca e gresit dar nu imi pasa. Daca as fii obligat sa merg Iohannis.
De ce sa fie gresit? Ca pur si simplu sunt satul de toata clasa politica?

Da,toti de acolo sunt niste hoti,dar cum a zis cineva si e de invatat,alegi raul cel mai mic,decat sa pierzi toata mana,mai bine pierzi un deget.


Pur si simplu,nu simt ca si cetatean ,ca am de ce,ca sa ce? sa mareasca pretul la motorina,impozite si alte cele?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 17 November 2014 13:03



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, ... 54, 55, 56  Next    


The time now is 28-04-2024, 14:26:40
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x