User
Pass
2FA
 
 

Ce antrenamente sa bag la salã?
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social
Author Message4071
NNe

[ blackgold ]



Status: Offline
(since 22-09-2017 21:46)
Joined: 02 Nov 2009
Posts: 2147, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 413.3
Votes: 18

 
Post Posted: 29-01-2014, 00:13:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ofofof, cate pareri si cat de gresite.

heroina mica si simpatica, cum poti sa ii recomanzi unuia care tocmai vrea sa se apuce de sala si nici macar n-are 18 ani impliniti sa bage si niste creatina? mi se pare de-a dreptul aberant.
citez "am vazut ca nu mai cresc". pai tu prietene, pentru cine tragi? pentru tine sa te simti bine si sanatos? sau pentru agatat? am vazut o gramada de oameni cu sindromul adonis, crede-ma sunt destui obsedati de corpul lor ultraplin de prafuri si cancer la plic.
singurul lucru agreat dupa parerea mea (ca tot vrei sa cresti natural este proteina pe baza de zer, daca nu face nimic decat sa suplimenteze aportul zilnic de proteine).

mouz, alergatul pe banda niciodata nu o sa fie mai eficient decat alergatul afara. pentru ca e constant, nu sunt ruperi de ritm (care, apropo sunt cele mai bune pentru abdomen, nicidecum abdomenele mai sus mentionate). eu alerg numai si numai afara pe orice vreme (aseara am fost ultima data la alergat si crede-ma ca alergatul pe zapada iti lucreaza mult mai intens piciorul decat alergatul pe o amarata de banda).

v-ati obisnuit in sali, unde e cald si bine.
sunt 1000 de exercitii care se pot face oriunde. poti face flotari pe o bordura, in parcuri (leaganele astea noi pentru copii sunt ale naibii de inventive si scoti niste exercitii foarte tari), poti sa faci tractiuni la bara din spatele blocului unde jucati fotbal cand erati mici si in plus ca te si calesti pe o vreme mai rece si nu mai bagi paracetamol cu pumnu' cand iesi data viitoare fara caciula, fular si manusi.

singurul lucru demn de reamintit este ca fiecare om are metabolismul sau si trebuie adaptat antrenamentul.
si foarte important deocamdata este sa iti lucrezi muschii spatelui ca daca bagi ca spartu' gantere si alte chestii comune cu fierul risti sa iti distrugi coloana si o sa fie nasol pe viitor.
ah da. somnul si alimentatia corecta reprezinta 70% din succesul antrenamentului.

cam atat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gotenks

[UnfreakinBelievable]



Status: Offline
(since 02-11-2014 10:14)
Joined: 14 Nov 2006
Posts: 1074, Topics: 77
Location: ibiza

Reputation: 125.3
Votes: 49

 
Post Posted: 29-01-2014, 13:51:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poti sa intrebi aici cat vrei si nu o sa primesti 2 pareri la fel.
Intreaba in sala , crede-ma e cel mai bine.Dar bineinteles sa te duci si tu la unu care arata mai de Doamne ajuta , nu la orice copil , ca sunt salile pline acum de copii de 18 ani care sunt "Antrenori Personali" si ei nu stiu ce sa faca pentru ei. Iti zic sa ii intrebi pe altii pentru ca asta am facut si eu cand am inceput , acum cativa ani si nu regret ca am cerut sfaturi , iti spun ce sa faci , iti arata si ce gresesti. Vad aceleasi fete de ani de zile la sala care fac exercitii foarte spimple si le fac foarte gresit.
Si daca vezi ca-ti place ce faci , apuca-te , citeste o carte , vezi un documentar , e plin youtube-ul de tutoriale de antrenament. Dupa o luna incerci exercitii noi , vezi ce-ti place , si o sa-ti faci propia ta rutina.
Sfatul meu este sa faci cu greutate moderata , nu trebuie sa fii Conan Barbaru ca sa arati bine , compensezi greutatea lipsa prin repetari mai multe si o sa ai rezultate mai bune, crede-ma.
Fa natural, fa pentru tine , nu pentru altii. Proteinele , steroizii sunt niste prostii , le-am incercat , n-am avut nimic de castigat , pui pe tine repege , nu mai iei , au disparut la fel de repede.
Tine spatele drept indiferent de exercitiu , nu exista exercitiu in care sa ai spatele stramb ,ma refer la capul in piept , arcuit pe spate da, dar invers niciodata.
Recomand daca vrei sa slabesti , sau sa pari mai tonifiat si sa te simti ca 100000000000d$ , recomand o sauna de 10-15 min dupa antrenament, face minuni. Sa nu te gandesti ca te slabeste , te ajuta la slabit prin imbunatatirea circulatiei si eliminarea toxinelor in mare parte. Si-n plus te relaxeaza, un dus rece dupa: Incepi cu apa calda , te speli , sapunezi , samponezi ce faci tu de obicei si te clatesti tot cu apa calda , apoi faci un dus doar cu apa rece , atat cat sa ti se faca pielea de gaina. Faci asta deoarece de la apa calda ti se deschid porii si poti sa te infectezi , ma rog , faci cosuri , chestii neplacute.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Si sper sa-ti placa la sala.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gameliveshow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-04-2014 06:38)
Joined: 14 Jan 2012
Posts: 8, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 69.3
Votes: 2

Post Posted: 30-01-2014, 15:16:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce de pareri pe aici,oameni care asociaza proteinele cu steroizii,oameni care habar n-au ce e ala un concentrat proteic,oameni care habar n-au ce e aia creatina,oameni care spun ca daca te lasi de "proteine"ajungi inapoi la fel,sunt de acord cu cel care ti-a zis ca la inceput tu nu ai nevoie de suplimente de nici un fel,mai intai invata sa te antrenezi,invata sa mananci,si tocmai atunci sa te gandesti dupa jum de an un an de antrenament sa-ti suplimentezi alimentatia cu un concentrat proteic,creatina.Multivitaminele ai putea sa iei si acum,indiferent ca faci sala sau nu.si cat despre toti "baietii"care au incercat proteina si creatina,tin sa va anunt ca dupa ce renuntati la ele,daca voi continuati sa aveti o alimentatie bogata in proteine,n-o sa "reveniti la loc",sau "n-o sa vi se lase muschii"pentru ca eu si dupa un an de sala am avut pauza de 2 luni,n-am scazut deloc,sau nu "mi s-au lasat muschii"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 30-01-2014, 15:28:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vai vai, dependentii de proteina (de la sala) incep sa se revolte, probabil ca le atacati gusturile. Tu acum trebuie sa te hotarasti, vrei tona de muschi ca sa impresionezi fetitele sau ce vrei?
Sfatul meu privind porcariile de proteine de la sala: NO WAY, si i-ati gandul de la ele. Mergi pe ce ii natural, nu pe alte porcarii. Vrei proteina? Mananca carne, legume, etc, nu cumpara nush ce de la sala.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gameliveshow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-04-2014 06:38)
Joined: 14 Jan 2012
Posts: 8, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 69.3
Votes: 2

Post Posted: 30-01-2014, 20:55:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
Vai vai, dependentii de proteina (de la sala) incep sa se revolte, probabil ca le atacati gusturile. Tu acum trebuie sa te hotarasti, vrei tona de muschi ca sa impresionezi fetitele sau ce vrei?
Sfatul meu privind porcariile de proteine de la sala: NO WAY, si i-ati gandul de la ele. Mergi pe ce ii natural, nu pe alte porcarii. Vrei proteina? Mananca carne, legume, etc, nu cumpara nush ce de la sala.

ia-þi,agramatule.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 30-01-2014, 21:06:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi, profesore, ce bine ma cunosti de ma faci asa pt o greseala minora. Esti liber sa dispari inapoi in vizuina cu proteine.
@Allaboutmoney Inca ceva, daca vrei sa incepi usor, atunci pentru inceput ii de ajuns 3-4 zile. Daca tot nu esti multumit cu ce s-a zis aici, atunci pot intreba pe la sala. Sau daca ai un prieten care a facut sala si sa stie cu ce se mananca sau poti cauta chiar si pe google, ca eu unul am gasit o tona de sfaturi, diferite, dar bune.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AllAboutMoney
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-05-2014 12:34)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 743, Topics: 85
Location: ªhelbe

Reputation: -79
Votes: 61

 
Post Posted: 01-02-2014, 13:14:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
Vai vai, dependentii de proteina (de la sala) incep sa se revolte, probabil ca le atacati gusturile. Tu acum trebuie sa te hotarasti, vrei tona de muschi ca sa impresionezi fetitele sau ce vrei?
Sfatul meu privind porcariile de proteine de la sala: NO WAY, si i-ati gandul de la ele. Mergi pe ce ii natural, nu pe alte porcarii. Vrei proteina? Mananca carne, legume, etc, nu cumpara nush ce de la sala.

Pentru fete vreau muschi, nu vreau sã bag protine, nu mai vorbiþi de ele cã nu citesc unde e vorba despre proteine. Vreau doar sã slãbesc câteva kilograme(vreo 20) ºi sã par puþin fãcut, nimic mai mult.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 11-02-2014, 20:26:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://forum.wow-freakz.com/Sanatate-f155.html
Incearca aici data viitoare.
Also, a zis unul mai sus sa incerci in aer liber, in natura.
Asculta-i sfatul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by ^AvioanE^, 11 February 2014 18:26



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 29-04-2024, 19:23:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x