User
Pass
2FA
 
 

Ce smartphone sa aleg ?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2309
Iinsane

[Mentaly Unstable]



Status: Offline
(since 22-02-2013 20:53)
Joined: 28 Feb 2010
Posts: 360, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: 89.6
Votes: 8

 
Post Posted: 04-02-2012, 15:15:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna, sunt relativ nou in acest domeniu, pana acum nu m-a prea interesat sa-mi cumpar un telefon pe care sa-l folosesc la orice alcva decat la vorbit si la scris mesaje ( in mare parte din motive financiare). Oricum, intentionez sa-mi cumpar un "smartphone" (pana in 700 ron) si nu stiu pe care sa-l aleg dintre cele 3:

SAMSUNG WAVE Y
SAMSUNG GIO
HUAWEI SONIC

Cel mai mult imi place Sonic-ul, dar ma cam indoiesc de producator, de procesorul lui de 600 mhz, si de faptul ca nu are suport pt adobe flash ... si nu stiu (am spus si mai sus ca nu ma prea pricep) daca as putea sa-i pun (adobe flash player), printr-un viitor upgrade... Ar mai fi Wave Y-ul care este foarte frumos la design si are procesor de 832 mhz ... dar nici de asta nu stiu nimic de suport pt adobe flash (daca are sau nu) si nu ma pricep la sistemele de operare de telefoane, iar asta ruleaza pe bada (cel putin de Android am auzit ca este bun)... Ar ma fi Samsung Gio... la care nu ma prea incanta design-ul dar toata lumea-l lauda...

Asa ca am facut aici un topic, unde poate m-ati putea indruma spre alegerea ideala -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 05-02-2012, 12:59:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am stat si le-am analizat pe toate. Din toate 3, la performante si utilizare, Huwaei Sonic ar parea primul din toate. Dar daca vrei neaparat samsung, ia-ti Galaxy Gio S5660. Toate sunt misto si apropiate ca dotari

Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SS.11

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 18-01-2016 17:09)
Joined: 09 May 2011
Posts: 1626, Topics: 52
Location: RO

Reputation: 100.2
Votes: 27

 
Post Posted: 05-02-2012, 17:41:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut.Eu am un Galaxy Gio de vreo 2 saptamani si sunt foarte multumit de el.Internetul merge foarte bine pe el,ai multe aplicatii disponibile,sistemul de operare e foarte ok si el..intr-un cuvant isi merita banii.E un telefon bun la pret destul de ok..nu o sa fii dezamagit daca optezi pentru el.(opinia mea)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 05-02-2012, 17:53:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toate 3 sunt la fel de praf. Mai bine îþi iei un Nokia Querty sau un iPhone 3G la mâna a 2-a.

- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SS.11

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 18-01-2016 17:09)
Joined: 09 May 2011
Posts: 1626, Topics: 52
Location: RO

Reputation: 100.2
Votes: 27

 
Post Posted: 05-02-2012, 18:33:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred ca le-ai probat tu pe toate dar ma rog..in privinta Samsung-ului Gio il recomand cu caldura.Chiar sunt multumit de el + ca decat sa iti iei ceva la mana a 2 a care arata foarte bine dar cand il primesti sa constati cu stupoare ca nu-i merge nu stiu ce soft mai bine iei ceva nou,poate putin mai slab dar stii ca e nou,opinia mea.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 05-02-2012, 20:10:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SS.11 wrote:
Nu cred ca le-ai probat tu pe toate dar ma rog..in privinta Samsung-ului Gio il recomand cu caldura.Chiar sunt multumit de el + ca decat sa iti iei ceva la mana a 2 a care arata foarte bine dar cand il primesti sa constati cu stupoare ca nu-i merge nu stiu ce soft mai bine iei ceva nou,poate putin mai slab dar stii ca e nou,opinia mea.



TOOOOOOOOTAL GRESIT.

Mana a 2 a nu inseamna neaparat folosit N ani:). Am dat 750 de lei pe Galaxy S, peste toate cele 3 telefoane la un loc cred. In fine mai putin conteaza asta. Parerea mea e sa-ti iei la mana a 2 a un telefon, gasesti telefoane bune, fara zgarieturi si alte nebunii (gen probleme de soft sau altele). Cauta pe forumuri specializate in chestia asta si daca gasesti, cauta persoane care vand telefoane si s-a mai cumparat de la ei (eu am luat de pe un forum unde acolo erau baieti, care aveau topicuri puse sticky) adica au mai luat lumea de la ei telefoane si n-au avut prb.

Eu cu galaxy-ul meu nu am nicio problema (estetica sau tehnica) doar ca l-am zgariat ca idiotu, si i-am cuparat husa acu -.

Alegerea ta.


Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 13-05-2024, 13:33:08
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x