User
Pass
2FA
 
 

Command and Conquer
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4120
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 08-05-2013, 14:43:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt jucatori de Command and Conquer prin zona? Ma refer la clasicul Generals.
Daca sunt jucatori dornici sa participe in cateva meciuri, posibil cupe (depinde cati ne strangem) postati aici: Propuneri
Un video care arata ce inseamna Command and Conquer: Generals: Gameplay
Cerinte:
Minim:
NVIDIA GeForce2 GTS/Pro/Ti
Intel Pentium III 400MHz
128 MB
Recomandat:
NVIDIA GeForce2 GTS/Pro/Ti
Intel Pentium 4 1.4GHz
256 MB

Este un RedAlert2 avansat.
Am postat aici pentru ca este cea mai populata sectiune, pentru orice nelamuriri PM.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
koltzu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 15:18)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 6632, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 847.9
Votes: 94

 
Post Posted: 08-05-2013, 15:02:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puteai posta si la Games. Cum ar fi daca ar posta toata lumea la 'cea mai populara sectiune' in loc de sectiunea corespunzatoare?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 08-05-2013, 15:20:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

koltzu wrote:
Puteai posta si la Games. Cum ar fi daca ar posta toata lumea la 'cea mai populara sectiune' in loc de sectiunea corespunzatoare?

Cred ca deja o fac toti.
O sa postez si acolo, nu strica.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 08-05-2013, 15:47:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi-a placut nebunie jocu ala acu ffff multi ani. Pacat ca nu poti juca pe net cu varianta piratata -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
koltzu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 15:18)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 6632, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 847.9
Votes: 94

 
Post Posted: 08-05-2013, 17:24:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
koltzu wrote:
Puteai posta si la Games. Cum ar fi daca ar posta toata lumea la 'cea mai populara sectiune' in loc de sectiunea corespunzatoare?

Cred ca deja o fac toti.
O sa postez si acolo, nu strica.

Mod power, eh?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 08-05-2013, 19:01:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar deloc.
Daca vroiai sa-mi atragi atentia ca nu am procedat corect, puteai sa-mi trimiti PM.
Exista buton de report, care puteai sa-l folosesti.

Ai preferat sa faci off-topic, pentru ca asta inseamna postul tau.
Incerc sa fac cate ceva pentru pasionatii de jocuri, sunt multumit ca apreciaza cineva, in rest putin imi pasa de comentariile pe langa subiect.
Pentru orice nelamurire ai PM.

Le.
Code:
Mi-a placut nebunie jocu ala acu ffff multi ani. Pacat ca nu poti juca pe net cu varianta piratata

Paduraru, merge. Inca se joaca destul de mult, atat Generals cat si ZeroHour.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
koltzu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 15:18)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 6632, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 847.9
Votes: 94

 
Post Posted: 10-05-2013, 17:45:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Padurarul wrote:
Mi-a placut nebunie jocu ala acu ffff multi ani. Pacat ca nu poti juca pe net cu varianta piratata -

Poti. Anywho, sa ne decidem la o versiune, data si ora si vedem ce-o fi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 10-05-2013, 18:19:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zero Hour, va rog frumos -
Primul Generals e de toata minunea, nimic nu exista -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 10-05-2013, 22:17:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Problema e alta:
Generals este mult mai stabil, mult mai bine gandit, pe cand Zero Hour este putin dezechilibrat.
Factiunile ce tin de USA sunt mult prea stabile, prea usor de jucat, ai nevoie de cateva zile de antrenament si daca te prinzi de smecherie, nu te mai bate nimeni.
Factiunile Chinei sunt pe la mijloc, insa este greu sa joci cu ele, sa le folosesti toate punctele lor strong la capacitate maxima.
GLA au progresat, avand in vedere ca in Generals erau putin sub nivelul USA/China, dar aici sunt mai slabi ca oricand. (Sa nu credeti ca ma contrazic, au progresat comparativ cu primul Generals, au lucrat putin la o factiune, restul sunt degeaba).

Iti spun cate vrei, am terminat atat Generals cat si Zero Hour, tot ce se putea termina, de doua ori chiar.
Generals este mult mai tactic, mai stabil, mai competitiv.

Sa nu zic de resursele care le papa, in momentul in care joaca 2v2 si este o batalie in curs, incepe sa frameze urat...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 11-05-2013, 00:45:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din 2004 pana acum am jucat mii de ture de generals, lan sau online si nu am auzit pe nimeni sa prefere primul Generals.


GLA Demolition spre exemplu, este cea mai tare natie din Zero Hour, pe departe, sunt foarte buni contra la orice in afara de China Tank, pe cand in Generals GLA-ul sunt inexistenti ...
Factiunile de USA, doar Laser e foarte tare in comparatie cu celalalte datorita tancurilor cu toate ca au lipsa ca nu au tancuri care sa iti loveasca apararea de la distanta
China Nuke este un progres foarte semnificativ in ceea ce inseamna China si fata ei in jocul asta ...
Resurse da consuma mai mult, pentru ca sunt mai multi bani, mai multe feluri de aparare si mai multe unitati, dar ca gameplay Generals este "mic copil" in comparatie cu Zero Hour.



Ca sa va explic ca am avut problema ca imi dadea crash la un 3 vs 3 brutal unde lumea incepea cu 50 de mii ... am descoperit un patch in care nu am mai avut problema asta:

https://youtube.com/watch?v=rF40pbU0TxY:



E remarcabil de stabil, si atractiv pentru cei ce au jucat mult timp Zero Hour.

Nu ma intelegeti gresit, ma bag si daca se va juca primul, doar ca va spun ca 1 vs 1 sau 2 vs 2 nu are nici o treaba Zero Hour.
Apoi totul depinde de Avioane ca el este organizatorul, daca e 1vs1 ma bag, daca e 2vs2 am echipa eu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 11-05-2013, 14:35:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Te inseli, nu prea joci cu USA, right?
USA:
USA Air Force General
USA Laser General
USA Superweapon General

China:
China Nuke General
China Tank General
China Infantry General

GLA:
GLA Toxin General
GLA Stealth General
GLA Demolitions General

Oricare dintre cele trei de la USA fac fata cu brio 1 vs 1 oricarei alte factiuni.
Te poti opune doar cu China, dar nu cu toate. Tank General si Nuke General ce misca, in rest slab.
La GLA doar Stealth General pune o oarecare rezistenta, dar slaba.

In late game, nici o alta factiune nu poate pune dificultate daca joci cu USA [ oricare din ele ].
Ce este mai urat, Nucleara de la China, pur si simplu este devastatoare, mai ales ca spatiul de constructii este mic, trebuie sa le inghesui si te prinde pe picior gresit.
USA este de neinfrant.
GLA au sneak attack care daca folosesti Demolitions Generals este grav, pentru ca iti bati adversarul usor doar prin metoda asta.

Din cauza asta este prost gandit Zero Hour, nu au lucrat cum au lucrat la Generals sau RedAlert2. Au implementat unele chestii la care nu ai antidot si nu este ok. Din punctul asta de vedere Generals este cel mai bine structurat.

Code:
dar ca gameplay Generals este "mic copil" in comparatie cu Zero Hour.

Nu neg, dar ca joc este SUB Generals cu mult.
Au implementat multe chestii noi, e frumos stiu, dar nu au echilibrat taberele si asta se simte in joc.
Code:
pe cand in Generals GLA-ul sunt inexistenti

Nu este adevarat, sunt chiar foarte bine structurati, trebuie sa stii sa joci cu ei.
Code:
Factiunile de USA, doar Laser e foarte tare in comparatie cu celalalte datorita tancurilor cu toate ca au lipsa ca nu au tancuri care sa iti loveasca apararea de la distanta

Iar te inseli, nu tancurile sunt "baza" in jocul asta, trebuie sa folosesti toate unitatile, fiecare unitate isi are nasul, tancurile sunt 0 contra USA Air Force General.

Stai linistit, orice discutie contradictorie duce la ceva constructiv.
Eu sunt pro pentru ambele, dar stiu sigur ca la ZeroHour se va renunta rapid. Cand vezi ca nu ai solutie impotriva unui adversar care stie sa-si foloseasca punctele strong si cunosti punctele slabe ale inamicului... te enervezi si renunti.
Putem incerca cu amandoua sa vedem cum merge.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 11-05-2013, 19:15:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci sa ma fac bine inteles, ca eu cred ca tu nu te-ai jucat ca lumea jocul asta, si nu o lua ca pe un atac ca nu e ...


Code:
 tancurile sunt 0 contra USA Air Force General.


Iti dau ce vrei tu, daca ma bati cu AirForce si eu sunt cu GLA Demolition ... nu ai nici cea mai mica sansa.

Code:
La GLA doar Stealth General pune o oarecare rezistenta, dar slaba.


Dintre toate natiile de GLA, Stealth este pe departe cea mai slaba, singurul tanc competent este Quad Cannon, care este mult mai slab in comparatie cu Toxin sau Demolition. Rebelii stealth te pot ajuta intr-o oarecare masura sa aduci elementul surpriza, aaa da si uitasem de GPS Scrambler (tancuri invizibile) care te ajuta sa iti surprinzi adversarul ... dar la o lupta tanc vs tanc ... este foarte slab GLA Stealth, crede-ma am incercat cu un prieten de-al meu toate combinatiile, toti adversarii stiu tot ce se poate face in jocul asta care sunt punctele slabe la toate natiile ...


Code:
Ce este mai urat, Nucleara de la China


Jocul in care arunci nucleara, particle, scud storm pe adversar e aiurea ... niciodata nu am jucat in lan/online cu asa ceva ... e aiurea sa folosesti aceasta facilitate. Singurii de la care iau nucleara sunt computerii pentru ca ei isi fac una sau mai multe daca se limit superweapons.

Code:
In late game, nici o alta factiune nu poate pune dificultate daca joci cu USA


In late game USA Airforce e gata, e ca si cum nu rezista ... iar Laser si Superweapon pun probleme datorita superioritatii apararii.

Code:
Din cauza asta este prost gandit Zero Hour, nu au lucrat cum au lucrat la Generals sau RedAlert2. Au implementat unele chestii la care nu ai antidot si nu este ok.


La orice ai antidot ... nu exista ceva ce sa nu contracarezi in jocul asta.


Singura unitate din tot jocul care nu o poti opri este Aurora ... avionul supersonic care cade doar dupa ce trage .. la asta nu este antidot ...
Si bineinteles chestia ce le castigi la stele cand joci cu China care sunt invizibile.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 11-05-2013, 19:48:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vorbim pe mess, zilele astea iti demonstrez ca te inseli, in practica.
Nu stiu cum poti sa spui ca sunt echilibrate, cand nu sunt deloc, AirForce este de departe una dintre cele mai bune factiuni, singuru sau nas este Laser General, iar la Laser General joaca tu cu cine vrei si foloseste ce vrei, sa vedem ce sanse ai -
Tancurile sunt fix 0 in jocul asta daca stii ce unitati sa iei contra-tancuri. Rebelii sunt ok, pacat ca USA are sniper, cu unul singur dobori lejer 2-3 unitati.
Singura magarie este sneak attack, care daca folosesti porcaria asta si iti aduci Demolition Truck full si facute upgrade la ele, se intoarce roata jocului.

Spune-mi:
Contra-masura VS Sneak attack?
Contra-masura VS ^AvioanE^le AirForce?
Contra-masura VS China Tank General [ Iar aici ma refer la Overlord tank cu noile upgrade-uri ]
China Infantry General soldateii aia trag si in ^AvioanE^, e o mare porcarie, strica mult jocul. Ai vazut cat DMG fac tancurilor?
USA Superweapon General ai vazut ce tancuri au?
e.t.c

In late game ai $$$$ sa-ti cumperi ce vrei, cat vrei. Tragi tare pe ce stii ca adversarul nu are leac impotriva unitatilor tale si asta e, end game.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 11-05-2013, 23:39:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:
Contra-masura VS Sneak attack?



1. In caz ca sunt GLA:
Cate un tunel strategic in orice parte a bazei, pentru a putea scoate repede armata necesara
Motociclisti pregatiti pentru a-i exploda in sneakul tau

2. In caz ca sunt China:
Mine peste tot in baza
Miguri cu upgrade de napalm
Bunkere cu oameni puse prin baza

3. In caz ca sunt USA:
Elicoptere pe guard in orice parte a bazei



Code:
Contra-masura VS ^AvioanE^le AirForce?



1.In caz ca sunt GLA:
Quad cannon in toata baza

2.In caz ca sunt China:
Gantling cannon in baza

3.In caz ca sunt USA
E mai greu un pic dar nu imposibil.


Code:
Contra-masura VS China Tank General [ Iar aici ma refer la Overlord tank cu noile upgrade-uri ]


1.In caz ca sunt GLA:
Sunt 0 Overlozii contra la GLA Demolition, oricat de upgradat e.

2. In caz ca sunt China:
E o batalie care cel mai tactic o castiga, sansele sunt egale.

3. In caz ca sunt USA:
Tomahawk, Aurora + Elicoptere si bineinteles apararea care trage in tine.


Code:
China Infantry General soldateii aia trag si in ^AvioanE^


Contra la orice arma de gantling sunt nimic soldatii aia, da doboara repede un elicopter, dar nu ataci cu elicoptere un infantry, care 2 bunkere pline cu oameni doboara 50 de elicoptere de airforce, mai ales ca asa a fost facut jocul ca atunci cand ataci in masa unitatile stau foarte apropiate una de alta.


Code:
USA Superweapon General ai vazut ce tancuri au?


Combinatia de Crusader + Paladin + Avenger + Tomahawk si cativa oameni si elicoptere de backup, e cea mai letala combinatie din jocul asta si tot cel mai bun adversar e GLA Demolition pentru a putea opri asa o combinatie de tancuri.



Si sincer pot sa iti mai spun ... Zero Hour e foarte bine gandit ... si iti spun ca daca asta crezi despre Zero Hour, incearca patchul ce am pus filmulet intr-un post trecut, sa vezi acolo superioritate de arme si unitati ... acolo chiar sunt unele chestii la care nu este leac, de exemplu cu Airforce am scos 5 harzi foarte foarte repede, mai putin de 20 de minute, nimic nu ma poate opri in patchul ala daca sunt cu airforce.
Deci iti spun ca ai o impresie foarte gresita despre Zero Hour.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 12-05-2013, 00:02:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iar te inseli.
A.
1 Provoci mai multe daune decat sa previi.
2 Provoci mai multe daune decat sa previi.
3 Sure. Si daca eu bag tancurile alea blindate?

B.
1 Nici o sansa. ( Stealth )
2 Nici o sansa. ( Stealth )
3 Sunt singurele care pot pune STOP.
USA Laser General doboara orice ^AvioanE^ inainte sa faca pagube considerabile.

C.
1 Ii upgradezi separat, provoci daune, dar nu totale.
2 Ai zis bine.
3 Provoci daune, nu totale, pierzi mai mult decat adversarul.

Code:
care 2 bunkere pline cu oameni doboara 50 de elicoptere de airforce mai ales ca asa a fost facut jocul ca atunci cand ataci in masa unitatile stau foarte apropiate una de alta.

Cand vreodata? Inseamna ca nu ai jucat cu ei sa stii cum sa-i folosesti.
Code:
din jocul asta si tot cel mai bun adversar e GLA Demolition

Faptul ca sunt o natiune de sinucigasi si iti provoaca daune considerabile nu inseamna si ca sunt buni, ba din contra, tu ai nevoie de o investitie considerabila de $$$ pentru a-ti face o armata cat de cat decenta sa ma provoci la lupta. Cand faci asta majoritatea armatei tale piere, provoci daune dar pierzi. Deci unde e mai buna? Daca stai s-o iei asa, toti provoaca daune, unii mai mult, altii mai putin, dar intr-un final pierzi.

Tot ce ai facut a fost nimic, nu mi-ai adus nici un argument solid sa-mi demonstrezi ca X isi are nasul.
Iti dau un exemplu, ^AvioanE^le mele, sunt de neoprit, insa isi au si ele nasul lor, ^AvioanE^le de la China. Asta, este o contra-masura.

Inteleg ca esti fan ZeroHour si mie imi place si l-am jucat mult timp si inca il joc, am cateva mii jocuri la activ [Generals+ZeroHour], atat Skirmish cat si pe net, stiu ce vorbesc. Vreau sa fie ceva curat, care sa placa tuturor. Ma pun in situatia tuturor, nu vreau sa ma enervez cand abuzeaza unul de o arma la care eu nu am raspuns si presupun ca si altul se enerveaza cat eu abuzez.
Cu Airforce si LaserGenerals bati pe oricine, oricand. Trebuie sa fii incepator sa iei bataie.

Ps.
Un mic sfat, cand joci cu USA si folosesti elicoptere, grupeaza-le cate 5, o sa vezi ca nu le pierzi asa usor cum afirmi tu.
Ganja* stie despre ce vorbesc, este singurul ghinionist cu care am avut placerea sa joc.
Te caut maine cand vin de la munca pe YM.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by lOl ^_*, 10 November 2014 21:25



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 23-10-2024, 03:36:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x