User
Pass
2FA
 
 

Cum cresc FPS ?

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war7.freakz.ro
Author Message652
stupu

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-04-2021 19:43)
Joined: 05 Feb 2014
Posts: 1515, Topics: 117
Location: Peste tot

Reputation: 239.1
Votes: 29

   
Post Posted: 13-04-2014, 18:22:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am facut aces topic pentru a va ajuta sa va cresteti setarile FPS:


1.Sa incepem cu marirea FPS-urilor in cs 1.6 pentru placile video ATI

In primul rand, e recomandat ca voi sa aveti ultimul update de pe site-ul oficial al placii video. Dupa ce faceti asta, intrati in driverul placii video:

Click dreapta pe desktop -> Settings -> Advanced -> Selectati numele driverului si se va deschide panoul de control Catalyst. Dati click pe 3D din lista aflata in partea stanga -> All Settings si cautati in lista aflata in partea dreapta pana gasiti optiunea Wait for Vertical Refresh -> Alegeti de acolo Always Off si apoi apasati pe Apply.

Apoi, pentru a avea o performanta si mai mare puteti sa treceti toate optiunile din driver pe performance. O sa scada claritatea putin, dar veti avea mai multe fps-uri in joc. Nu am facut print pentru ca difera de la placa video la placa video.

Cam atat puteti face pe ATI ca sa optimizati cs-ul.


2. Cum crestem marimea FPS-urilor pentru cei care aveti placi video NVIDIA

Dam click dreapta pe desktop, apoi intram in nvidia control panel.

Apoi, ca sa obtinem 100 FPS in cs 1.6 trebuie sa intram in Adjust images settings with preview. Dupa ce am selectat Adjust images settings with preview trebuie sa gasim si sa bifam Use The Advanced 3D Image Settings.

Dupa ce am bifat Use The Advanced 3D Image Settings in dreapta veti gasi Take me there dam click pe el si acolo cautam Vertical Sync. Dupa ce l-am gasit dam Force OFF sau OFF, depinde de cat de noua/veche este placa video.

Dam Apply si Ok. Apoi restartam calculatorul ca sa aibe efect setarile. La fel ca la tutorial ATI 100FPS puteti sa selectati Performance in loc de Quality pe celelalte optiuni.

Pentru cei care doriti sa va apara in cs viteza FPS-urilor intrati in consola si executati comanda Net_graph 1, Net_graph 2, Net_graph3 in funcite de preferintele pe care le aveti , alegeti unul din cele 3 , mentionate mai sus.

Sper ca va fost de folos, daca aveti intrebari lasati un reply , sau dati un pm , si va voi ajuta cu cel mai mare drag. (P.S. lasati un reply sa stiu daca va ajutat - ) Bft all

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Boooo, 03 May 2014 15:46



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war7.freakz.ro  


The time now is 08-05-2024, 04:16:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x