User
Pass
2FA
 
 

[DUPLICATE] Resilience on starting pvp gear and future pvp gear

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message548
Woodlife

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-06-2019 15:37)
Joined: 21 Dec 2014
Posts: 48, Topics: 42
Location: Romania

Reputation: 121.8
Votes: 16

 
Post Posted: 05-04-2015, 01:44:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

WoW Freakz link:
Bug description: Imi da impresia ca gearul dreadful pe care il avem acum are mai mult resil decat ar trebui, in sensul in care, din cate am inteles, resilul actual de pe ptr s-a modificat luand exemplul a cat resil avem acum pe cata cu cataclyslimic gear si cat % diminueaza din dmg, cand probabil ar fi fost mult mai precis sa fie comparat spre exemplu cu ruthless. Asa ca riscam ca gearul de item lvl mai mare ce urmeaza sa fie implementat dupa dreadful de asemenea sa aiba mai mult resilience, scalandu-se cu calitatea gearului, dar acumuland prea mult resil avand deja ca etalon stacheta ridicata la dreadful, gear mai mic in ilvl. Mi-e teama asadar, sa nu se revina la acel over resilience ,odata cu inaintarea in gear,pe care l-am avut la inceput pana sa se fi reparat. Nu sunt 100% convins cu dovezi clare, dar consider ca merita considerata si ipoteza asta. Sugestia mea, daca mi-e permis, ar fi de a diminua foarte usor resilienceul dat de dreadful, sau mai bn zis procentajul de diminuare al dmg pe care il da resilience, doar putin, pentru a balansa cu gearul ce urmeaza a fi implementat,care are mai mult resilience decat dreadful, si care ar diminua si mai mult dmg, dmg care este oricum foarte diminuat chiar si cu resilul care este acum pe dreadful. Inteleg f bine noul sistem implementat de blizz cu resilu, numai ca la ei totusi au scalat toate de asa natura incat healul pe care mai nou orice clasa il are ca passive sau activat din abilitati + noul sistem de resil implementat sa nu anuleze totusi income dmg cum aproape ca se intampla acum pe server, mai ales cu anumite clase, spre exemplu shadow priest care cu full burst si dots pe player nu resusesc sa l omoare datorita resilului si a-l passive healului obtinut nush spre ex de hunter.
Proof:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ciliz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2022 14:07)
Joined: 09 Dec 2013
Posts: 62, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 227
Votes: 9

 
Post Posted: 05-04-2015, 03:06:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doar dreadful are resil, restul nu -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pirinush

[Little Pandawan]



Status: Offline
(since 31-12-2018 12:27)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 6481, Topics: 263
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 2731.3
Votes: 190

       
Post Posted: 05-04-2015, 11:31:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ti-am mutat postul aici :

https://forum.wow-freakz.com/view-post-4530415.html?#4530415




Fixes will be live only after a server restart !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Pirinush, 05 April 2015 09:31



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  


The time now is 12-05-2024, 21:27:44
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x