User
Pass
2FA
 
 

[DUPLICATE] Sindragosa
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message5026
speedballz

[Hero in training]



Status: Offline
(since 03-03-2014 01:15)
Joined: 23 Feb 2010
Posts: 234, Topics: 60
Location: Romania

Reputation: 47.5
Votes: 7

 
Post Posted: 09-01-2011, 02:05:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am obesrvat de mai mult timp un bug la Sindragosa dar am omis sa il raportez si mai precis ca mystic buffet spell care il casteza in faza a 3-a nu tine cont de LoS, dovada e aici http://www.wowwiki.com/Sindragosa_%28tactics%29 iar ca sa nu mai cititi tot textul v-am extras eu partea importanta:
Phase 3 starts when Sindragosa is at 35% health. She becomes permanently grounded, and continues all of her abilities from phase 1. Although she stops casting Frost Bombs, Sindragosa continues to cast Frost Beacons and Ice Tombs, which players must use to control her new ability, Mystic Buffet. One stack of this debuff is gained by all players in her line of sight every 4 seconds.


Phase 3 is not a DPS race, but focuses on the players' ability to manage Mystic Buffet and the other debuffs. Mystic Buffet expires after 8 seconds, she refreshes it after 6 (that is with 4 seconds left on the debuff). In effect it's enough to hide behind the Ice Block for just the crucial few seconds when she refreshes it.


Cum la noi pe server nu avem ice tombs iar lumea o face la perete ar trebui sa se aplice acelasi principiu de LoS si cand esti dupa acel zid.

Daca am gresit cu ceva va rog sa imi scuzati postul si va rog sa va abtineti de la comentarii de genul : sindragosa e usoara daca ai nu stiu ce dps sau nu stiu ce tank. sau ca noi am facut-o deja de "n" ori e bine asa cum e.

Multumesc pentru atentie si intelegere.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cordo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2011 17:44)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 722, Topics: 102
Location: Small Cally' 205200

Reputation: -13.1
Votes: 15

 
Post Posted: 09-01-2011, 08:55:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E adevarat, Sindragosa cand e sub 35% se face cu 2 tanci obligatoriu, ei alternand pentru a scoate debuful :
■ Mystic Buffet( increasing all magic damage taken by 20% per application. New stack applied every 6 seconds, stacks 99 times, drops off after 8 seconds if not reapplied, such as when behind an Ice Tomb.)

E imposibil sa faci Sindragosa fara un tank FOARTE gearat si capabil, la fel si healeri si dps. Daca pe setarile normale mai merge, pe 25hc in mod normal ar fi imposibil de facut, dar bufu ala de 30% da o sansa mica tancilor IMBA imbracati de a tanka-o pentru cateva momente.

In plus:

■ Blistering Cold (Deals 35,000 Frost damage to enemies within 25 yards. 5 sec cast. 60,000 damage on Heroic)
pe Freakz are 3 sec cast.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
endzorel

[I <3 Music!]



Status: Offline
(since 02-09-2011 14:29)
Joined: 25 Jul 2010
Posts: 69, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 113
Votes: 2

Post Posted: 09-01-2011, 10:01:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai dreptate, blistering cold are 5 sec cast time. La noi doar 3.
Mystic buffet nu tine cont de LoS. Pe retail sindragossa face un jucator la alegere CUB, iar ceilalti din raid se pot duce in spatele cubului si asteapta sa se termine mystic buffetu. In plus si pe blizzard se folosesc 2 tanki la sindragssa deoarece fac schimb pentru eliminarea buffetului.


Ingame : Dopped
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ThunderSS

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-11-2011 10:32)
Joined: 15 Aug 2010
Posts: 87, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 105.1
Votes: 3

 
Post Posted: 09-01-2011, 10:42:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca idee, aproape toti bossi au nevoie de minim 2 tanki in ICC, nu doar deathbringer si rotface(unde off-tankul nu ar trebui sa ia ooze ci sa ia bossul inainte ca tankul actual sa ajunga la 10 gastric bloat sau cum s-or numi). Pana si la lord este nevoie de off-tank (pe 25 de 2 off-tanks) pentru a mitiga damageul de la Bone Slice.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
endzorel

[I <3 Music!]



Status: Offline
(since 02-09-2011 14:29)
Joined: 25 Jul 2010
Posts: 69, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 113
Votes: 2

Post Posted: 09-01-2011, 14:10:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ThunderSS wrote:
Ca idee, aproape toti bossi au nevoie de minim 2 tanki in ICC, nu doar deathbringer si rotface(unde off-tankul nu ar trebui sa ia ooze ci sa ia bossul inainte ca tankul actual sa ajunga la 10 gastric bloat sau cum s-or numi). Pana si la lord este nevoie de off-tank (pe 25 de 2 off-tanks) pentru a mitiga damageul de la Bone Slice.


Corect ,ai dreptate. AR fi ceva ca scripturile actuale sa fie imbunatatite. De exemplu uite-te la BQ de cand a fost rescriptata, numai e la fel de usoara.


Ingame : Dopped
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rafail

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-08-2012 15:55)
Joined: 30 Oct 2010
Posts: 166, Topics: 16
Location: Pe un nor cant la harpa

Reputation: 138
Votes: 5

Post Posted: 09-01-2011, 18:27:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buguri la sindragosa pe langa cele datorate lipsei de script.

1. It is possible to slow her cast time with (Curse of Tongues or maybe Mind Numbing Poison), but this may decrease Melee's DPS output because they have to wait longer before running back.
Aici depinde de noroc uneori micsoreaza castul alteori nu, cast barul oricum este de 3 secunde nu de 5.

2. Hunters can use Aspect of the Pack, the frost aura does not cause the daze effect.
Nu merge raidul isi ia daze si implicit este prins si omorat din aoe.

Sursa:
http://www.wowwiki.com/Sindragosa_%28tactics%29

Se face usor cu pala tank sau dk tank fara gear score prea mare cu gear de frost rezist, cu totem si aura de frost, flask de magic rezist si buff de war este chiar usor bosul, problemele apar cand se buguieste castul si il da instant si moare raidul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
speedballz

[Hero in training]



Status: Offline
(since 03-03-2014 01:15)
Joined: 23 Feb 2010
Posts: 234, Topics: 60
Location: Romania

Reputation: 47.5
Votes: 7

 
Post Posted: 09-01-2011, 19:19:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

rafail wrote:
Buguri la sindragosa pe langa cele datorate lipsei de script.

Se face usor cu pala tank sau dk tank fara gear score prea mare cu gear de frost rezist, cu totem si aura de frost, flask de magic rezist si buff de war este chiar usor bosul, problemele apar cand se buguieste castul si il da instant si moare raidul.


Dude te-am rugat sa te abtii de la posturi dinastea nu ma intereseaza cat de usor ti se pare tie bossul asa ca tine-ti parerile pentru tine sincer nu vreau ca toppicul sa degenereze intr-un flame thread.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cordo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2011 17:44)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 722, Topics: 102
Location: Small Cally' 205200

Reputation: -13.1
Votes: 15

 
Post Posted: 09-01-2011, 21:33:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci, in caz ca mai vine cineva care nu are o imagine asupra situatie in sine si vorbeste din "carti", avem in felul urmator:

[Mystic Buffet]x10 (dupa 1 min tanku ia cu 200% mai mult dmg "magic dmg)
avand chestia asta pe tine ca tank (( dps, avand doar 3 secunde pentru a fugi, ridicol, 25yarzi in 3 sec,nu ma intereseaza de -aspect of the pack- cand a fost facut bosu nu a fost facut in juru ms-ului de la a.o.t.p.)) imagineaza-ti sa iei niste dmg de genu asta:

[Blistering Cold] (Deals 35,000 Frost damage. 60,000 damage on Heroic)
[Frost Breath](Targets' attack speed is decreased by 50% and m.s. by 15% for 1.50 min. 1.5-sec cast. 64,500 dmg on Heroic)
+ niste melee dmg...
Dupa un mic calcul vei vedea ca e de neconceput ca un encounter sa ceara ca un tank sa reziste la asa ceva
Neavand posibilitatea scoaterei debufului cu ajut LoS...

toate cele de mai sus => ecnounter broken, asa cum scriptu de la BQ a fost imbunatatit (e foarte misto asa:D ), asa cum valitria a fost scoasa de pe server, macar sa faca ceva si cu bosu asta.

(Nu ma plang ca e greu, ma plang ca nu e cinstit, e gresit, si nu e normal)


[Aspect of The Pack, a fost creeat in special din cauza instantelor incredibil de lungi,(vanilla wow) mari oferindu-le jucatorilor "Out Of Combat sa se deplaseze ceva mai rapid.]

Edit: "tre sa o baguiesti, sa bei potiune cand.. WTF! nu credeam ca tre sa stiu sa baguiesc un BOSS sa il fac, sau sa ma astept ca el sa se baguiasca, PFHuuuu /facepalm



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 09-01-2011, 21:57:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cand o sa aiba timp shocker o sa o repare. momentan sunt probleme mai importante de rezolvat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rafail

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-08-2012 15:55)
Joined: 30 Oct 2010
Posts: 166, Topics: 16
Location: Pe un nor cant la harpa

Reputation: 138
Votes: 5

Post Posted: 09-01-2011, 22:59:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine ca nu facem flame dar ne dam cu parerea si atacam oameni.

Kaos am zis flask - cand vei creste poate vei invata sa si citesti, la sindragosa nu stai cu stoneblood - tie mai bine cu +50 resist decat cu 1300 hp.

Blistering Cold il ia doar tankul, sau asa ar trebuii sa fie in raid, si cu ceva talent si cdurile date cum trebuie orice tank care stie sa tankeze si nu doar sa stea sa ia bucati rezista fara probleme.
Sa-ti dau un hint daca viitoare cand tankezi tine trinketul pvp pe tine ca tu nu esti human, si sa vezi cum scoti debufful respectiv de pe tine ca tank.

Cat despre potiune de cate ori va mers ? Sa va zic eu NICIODATA doar nu credeati ca antrenez alti tanci sa-mi ia locul deci aflati singuri secretul unor cooldownuri foarte bine sincronizate.

Singura reala problema si aici iti dau dreptate este in phase 3 cand este un dps+heal race. Nu se tine cont de nici un fel de los si nu am descoperit cum sa resetez sau sa anulez acel debuff, am incercat si potiune de absorb arcane dar acel 4500 absorb nu face fata si aici rasiala/trinket pvp nu functioneaza.

Am amintit de aspect pentru ca maxim 2 guilde fac acel bos in mijloc, unde ar trebuii facut dar in fine hai sa facem bossul si mai leguma fata de cum este acum ca sa se faca si cu ninja raidz.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cordo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2011 17:44)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 722, Topics: 102
Location: Small Cally' 205200

Reputation: -13.1
Votes: 15

 
Post Posted: 10-01-2011, 00:20:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

rafail eu ziceam asa, "domne pun frost rezist no sa am probleme" am balansat foarte frumos vro 700 rezist fara sa imi scada viata prea mult, vro 82-83k HP eram, cu un maxim de 1k(cand activam Flowless fangu) si ceva daca nu ma insel-frost rezist, nu poti sa iti imaginezi cum m-a picat dintr-o bucata, fiind full hp, cu toate bufurile de la healeri de tip absorb si asa...ei bine nu a mers, stii ce inseamna 1k frost rezist? Enorm!
dar mai enorma e faza cand primesti pana la 300% dmg care nu mai are mult pana sa semene cu enrage.
Si eu vorbesc acum doar de partea 2" cand ea e sub 35% hp.
Oricine ar face pe erou zicand se "poate face", degeaba, encounteru nu e cinstit, si toti stiu asta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hotaro

[Templar of flame ]



Status: Offline
(since 23-02-2017 19:47)
Joined: 13 Nov 2010
Posts: 44, Topics: 2
Location: in pat cu o blonda

Reputation: 66.2
Votes: 3

 
Post Posted: 23-01-2011, 20:02:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca aici ar merge diminishing returns cum trebuie sa mearga atunci nar fi probleme prea mari aici am vazut tanci stacati cu full stamina cea ce nu este normal am vazut si jucat cu tanci care erau bazati pe avoidance foarte mult si se descurcau la bosi care cereau mult de la tanci
oricum sindra se poate face lejer doar ca trebuie atentie foarte mare

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cordo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2011 17:44)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 722, Topics: 102
Location: Small Cally' 205200

Reputation: -13.1
Votes: 15

 
Post Posted: 24-01-2011, 01:20:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dragul meu hotaro, habar nu ai despre ce vorbesti, "diminishing returns" nu se aplica la stamina, cum nu se aplica la str, cum nu se aplica la agi,intel,spirit pricepi matale? Ca sa nu zic ca postul tau ""e 0 si...degeaba, nu aduce nimic in plus"" inainte de a scrie ceva asigura-te ca stii despre ce se vorbeste macar altfel o sa petreci singur de ziua ta.

-Diminishing returns means that certain spells and abilities are less effective against player characters if they are used frequently within a short period of time.
-Avoidance stats suffer from diminishing returns, meaning the rate of return for each point contributed from gear is not constant

("sindragosa se face lejer" ce zici nana? tu si cu mine suntem pe acelasi server?)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 24-01-2011, 05:00:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ai vazut tanci cu stamina stack zici ce parca e gresit.....de fapt NUMAI asa trebuie sa joace tancii in icc...melee dmgu este destul de slab...ce e puternic sunt anumitele spels gen la halion se ia f mult spell dmg la sindragosa,etc...si daca eu joc la 1433454565788679% avoidance....si raman cu 40k HP o sa iau 1 shot,avoidance era bun in tbc ca marea majoritate a bosilor aveau melee hits f puternice
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
prust

[The Knight of Light ]



Status: Offline
(since 16-09-2011 06:55)
Joined: 08 Dec 2010
Posts: 146, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 115.9
Votes: 9

Post Posted: 24-01-2011, 10:55:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sindragosa pe 25 hc o faceti usor doar cand o buguiti ca altefel indiferent ce stackezi si ce nu, cat ai rezisturi si cat nu indiferent de ce speluri folosesti la al 3 lea blasterig cold pe 25 hc poti sa ai si 200k HP mori instant.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 24 February 2011 16:36



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 27-05-2024, 17:00:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password