User
Pass
2FA
 
 

Da sau nu ?
Go to page Previous  1, 2, 3, 4    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message5674
yodanny

[<King Koopa>]



Status: Offline
(since 24-04-2019 22:12)
Joined: 27 Jun 2010
Posts: 278, Topics: 55
Location: Romania

Reputation: 57.7
Votes: 14

     
Post Posted: 07-06-2015, 15:00:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dar eu nu va inteleg - fiecare face ce ii place. de ce trebuie sa compari mere cu pere? chiar nu este absolut nici un termen de comparatie intre pve si pvp. eu, personal fac pve pentru ca imi place contentul wow si lore-ul si diferitele scripturi care le au fiecare boss pentru a-i face unici in encounter. Si fac si pvp pentru fun, competitie si sa invat sa fiu mai mechanically skilled cu clasa pe care o joc. (si pentru satisfactia cand futi un killing blow pe pisatu de hunter care te kiteaza la 40 de yarzi, scuzati limbajul). De ce nu ne putem bucura de wow intr-u totul ce ofera pve si pvp si sa nu aruncam cu ***** in cei care nu au o atractie spre un anumit tip de gameplay.


HKP vs Atramedes 10H

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaStefan

[IX-XII-MCMXCVI]



Status: Offline
(since 18-09-2023 22:30)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 248, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 17

Post Posted: 07-06-2015, 15:08:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

yodanny wrote:
dar eu nu va inteleg - fiecare face ce ii place. de ce trebuie sa compari mere cu pere? chiar nu este absolut nici un termen de comparatie intre pve si pvp. eu, personal fac pve pentru ca imi place contentul wow si lore-ul si diferitele scripturi care le au fiecare boss pentru a-i face unici in encounter. Si fac si pvp pentru fun, competitie si sa invat sa fiu mai mechanically skilled cu clasa pe care o joc. (si pentru satisfactia cand futi un killing blow pe pisatu de hunter care te kiteaza la 40 de yarzi, scuzati limbajul). De ce nu ne putem bucura de wow intr-u totul ce ofera pve si pvp si sa nu aruncam cu ***** in cei care nu au o atractie spre un anumit tip de gameplay.


Deja asta e offtopic, randomu a întrebat altceva.
On: Nu, ești praf, trebuie sã te uiți la swifty sã inveți jocu



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NELLY RLD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2017 19:45)
Joined: 07 Apr 2015
Posts: 65, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 45.2
Votes: 7

 
Post Posted: 07-06-2015, 15:55:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
spynux wrote:
Fenriabis wrote:
Sunt ca de obicei curios de multe chestii.Azi am una in cap
Este posibil ca un jucator X sa joace PvE sa spunem 2 ani de zile dupa care sa intre in lumea PvP si sa dea mai bine decat unul care a jucat DOAR PvP ?
Argumente pro si contra la subiect daca se poate.

da cu siguranta , exemplu MES e cel mai bun DK si in PVP si in PVE (cel putin pe US)
http://us.battle.net/wow/en/character/korgath/Mes/achievement#81
(gladiator sau r1 in fiecare sezon de pvp de la primul sezon pana acum , si fiecare challenge mode , raid facut)


Nu intelegi ideea. El vrea sa stie daca un player care a batut doar dragoni se poate duce in pvp si direct sa fie gladiator. Lucru improbabil si pt multi playeri pvp...

Normal ca exista multi playeri care sunt buni la ambele (mai ales daca a inceput direct cu pvp pentru ca dragonii sunt prea simplii si nu-ti folosesti nici 5 neuroni sa-i bati), DAR la inceputul calatoriei lor prin taramul PVP au fost teroare. (salut alin )


Are dreptate moldavian, adica in pve tu ai ceva concret de facut si stii ce, cand si cum trebuie facut acel ceva, pe cand in pvp nu exista asa ceva; normal unui player pvp ii este relativ usor sa faca pve daca invata scripturile alea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-06-2015, 18:01:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ficatuman wrote:
Du-te intr-un raid heroic,fara sa ai gearul peste limita normala,cum se face in mod normal pe blizzard cand se trece pe alt content,apoi spune ca ai nevoie de 5 neuroni sa "bati un dragon".Si PVP-ul si PVE-ul au partile lor complicate.Cum la PVP dai de ce e greu cand treci de 2.4k+(nu am idee daca e asa,dau un exemplu) asa si la PVE cand te duci undergeared intr-un raid de heroic vei descoperi un nou nivel de dificultate,la care cu siguranta ai nevoie de ceva mai multa dexteritate si sa iti cunosti clasa din scoarta in scoarta.A da,si mai e si aspectul in care trebuie sa sincronizezi 10/25 de oameni in loc de 2-3-5 cati sunt la pvp.
Cinste voua daca sunteti buni/foarte buni in PVP.Nu am nici cea mai mica idee cine sunteti,dar nu aruncati cu noroi in ceilalti doar pentru ca ati facut un raid cu un pug sau ati fost carati de altii.Acelasi lucru il poate spune si un PVE hero,si anume ca PVP-ul e usor,cand el joaca la 1500 rating cu gear full sau il cara partenerul.

Nu ai nevoie de mai mult de 5 neuroni. Mi-am dovedit asta singur cand m-am dus in marele dragon soul si tot ce trebuie sa fac erau lucruri care orice parnaie de om le poate face. In minutul 1 apesi pe cercul rosu, cand auzi pe ts apesi pe patratul de pe caracterul tau, spamezi prayer of healing pana innebunesti. FELICITARI! Ai completat dragon soul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rofly

[why me ?]



Status: Offline
(since 04-12-2021 22:00)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1501, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 205.3
Votes: 106

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-06-2015, 18:23:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si-a primit destul raspunsuri cel care a deschis topicul , t/c inainte sa incepeti cu alte subiecte .


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Rofly, 07 June 2015 16:23



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4    


The time now is 16-05-2024, 17:08:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password