User
Pass
2FA
 
 

Despre pixeli si alte cele...
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Creations
Author Message37239
Anca

[Bad Kitty]



Status: Offline
(since 12-12-2021 05:06)
Joined: 24 Dec 2010
Posts: 5021, Topics: 240
Location: Hell

Reputation: 2575.2
Votes: 308

 
Post Posted: 09-12-2013, 12:40:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar nu ma refer sa faci ceva pentru noi de la zero. Presupun ca ceea ce faci iti place, n-o faci doar pentru ca esti bun ci si pentru ca-ti place, e un talent, e un hobby, spune-i cum vrei sa-i spun. Nu iti zic sa stai o zi, doua sa faci o semnatura pentru cineva de pe forum de la zero, nici macar nu ma refer la semnaturi in mod special. Spuneai mai devreme de Royo ca nu e pe gustul tau, fa ceva pe gustul tau, fa ceva al tau. Nu azi, nu maine si nu pentru mine sau oricine altcineva, fa-o pentru tine sa vezi cat de departe poti sa ajungi. Ma rog, daca vrei, daca ai timp si normal, daca ti-ar place asta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
krono

[money talkin']



Status: Offline
(since 15-03-2023 14:46)
Joined: 07 Nov 2013
Posts: 1580, Topics: 76
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 181.2
Votes: 111

 
Post Posted: 09-12-2013, 14:19:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu , nu asta am incercat sa spun , defapt simt ca te-a aprins putin ceea ce am scris , te respect ca om .
Am avut in vedere sa incerci altceva , sa lasi stilul asta cu personaje din wow daca nu gresesc si sa incerci ceva mai captivant , mai frumos , sa atraga privirea tuturor nu doar a fanilor wow. Nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun. nu am zis nici asta , nici postul anterior c urau.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 09-12-2013, 17:02:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, în sfârșit înțeleg întrebarea. Voi mã întrebaþi de ce nu depun eforturi sã devin un grafician mult mai bun decât sunt.

Rãspunsul este destul de simplu: nu am nevoie. De-a lungul vieții am avut nevoie de graficã tangenþial, pentru: prezentãri de proiecte, coperți de cãrți (am câteva la activ), afișe diverse, cãrți de vizitã, fețe de site (așa m-am apucat de web-dev), și embleme (logo-uri). Dupã ce am jucat cam un an WoW am intrat pe forum și am zis sã încerc sã-mi fac sig (e primul din listã). Apoi am mai fãcut unul și încã unul... și restul îl știți...

Pe scurt, nevoile mele de graficã sunt acoperite cu vârf și îndesat de ce ºtiu sã fac ºi mi se pare cã mi-aº irosi eforturile pentru a evolua suplimentar în aceatã direcþie. Nu mã consider un grafician bun, ci unul rezonabil. Decent. În schimb, mã consider un designer bun ºi depun eforturi sã devin ºi mai bun. Cât mai bun.

Marea majoritate confundã grafica cu design-ul. În procesul de producþie ele sunt diferite ºi nu numai cã nu se suprapun întotdeauna, dar de multe ori se bat cap în cap. Design-ul este arta de a face lucruri care funcþioneazã, care-ºi fac treaba. Cu cât îºi fac treaba mai bine, cu atât design-ul este mai bun. De aceea singurul domeniu în care design-ul ºi grafica coincid este arta graficã. Pentru cã acolo treaba (funcþionalitatea) produsului este sã arate foarte bine grafic.

De exemplu, de-asta am început sã am succes pe web-dev, mult peste ce ºtiu, de fapt, sã fac. Nu-s un programator înnãscut, dar mi-am bãgat nasul ºi, ca ºi în graficã, ºtiu sã fac cât am nevoie. Dar problema majorã în web-dev este cã marea majoritate, când te duci la ei sã-þi facã un site îþi spun "ok, spune-mi cum vrei sã fie, dã-mi conþinutul pentru fiecare paginã ºi aºa þi-l fac". Numai cã marea majoritate a clienþilor habar nu au sã gândeascã un site ca sã le fie util ºi ca sã îºi creeze o imagine mai aproape de ce cautã clienþii. În plus, toþi cad în pãcatul "fã-mi un site ca al ãstora" ºi îi aratã site-ul concurenþei. Ceea ce, din punct de vedere al design-ului, al funcþionãrii trebii, este o tâmpenie. Ajung toate site-urile dintr-un domeniu sã arate variaþiuni pe aceeaºi temã, diferã doar culoarea. Pe când eu întreb omul: ce vinzi? Cui vinzi? Ce oferi în plus faþã de concurenþã. ªi le gândesc un site care sã-i dea userului informaþia de care are nevoie, când are nevoie. Încerc sã fac site-uri cât mai bune închipuindu-mi cã eu sunt userul ºi întrebându-mã: ce-aº putea sã mai vreau? Ce m-ar convinge sã-i aleg pe-ãºtia dacã caut aºa ceva.

ªtiu, pare la mintea cocoºului, dar foarte puþini gândesc aºa. ªi nici nu-i uºor sã o faci zilnic ºi sã-þi iasã la fel de bine de fiecare datã. Dar rezultatele se vãd ºi, vã spun, nu vin nici din graficã, nici din programare. Astea sunt doar suport. Clienții și recomandãrile îmi vin din design. Din cum îmi gândesc și organizez proiectele.

Sper cã v-am rãspuns la întrebare.





sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MytzaMytz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-02-2014 21:11)
Joined: 06 Dec 2013
Posts: 18, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 33
Votes: 3

 
Post Posted: 09-12-2013, 19:16:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci...sa incep:
1.Ai mari probleme la text.Incearca sa folosesti ceva mai usor daca nu te descurci.
2.Pune bordele pe soft light 1px.
3.Invata sa lucrezi ordonat.Chiar daca pui o gramada de efecte care nu se vad sau ce faci ,de ex :
http://img21.imageshack.us/img21/8157/0x1x.png
Redimensionarea nu e buna deloc.Incearca mai multe pe render,smudge sau c4d.
4.Urmeaza niste tutoriale bune.Recomand FREEZMY TUTORIALS.Bafta -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 09-12-2013, 20:59:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MytzaMytz wrote:
Deci...sa incep:
1.Ai mari probleme la text.Incearca sa folosesti ceva mai usor daca nu te descurci.
2.Pune bordele pe soft light 1px.
3.Invata sa lucrezi ordonat.Chiar daca pui o gramada de efecte care nu se vad sau ce faci ,de ex :
http://img21.imageshack.us/img21/8157/0x1x.png
Redimensionarea nu e buna deloc.Incearca mai multe pe render,smudge sau c4d.
4.Urmeaza niste tutoriale bune.Recomand FREEZMY TUTORIALS.Bafta -


Aproape fiecare din punctele de mai sus m-a lãsat mascã, Mihai. Nu-mi dau seama dacã e o glumã sau chiar crezi cã am nevoie de ajutor și cã ești în mãsurã sã mi-l acorzi.

În primul rând, ai uitat sã aduci argumente. Singurele dãþi când eu spun cuiva ce sã facã fãrã sã-i explic de ce este atunci când nu consider cã este capabil sã înțeleagã motivul ºi mã consider cumva dator sã-l ajut, pentru cã mai târziu nu mai am cum (de exemplu nu stau sa-i explic unui beþiv pe calea feratã de ce trebuie sã se dea la o parte, când trenul e la câteva sute de metri - dacã pot îl dau la o parte și gata. dar în niciun caz nu-i fac conversație...)

Acum, hai s-o luãm pas cu pas:
1.Ai mari probleme la text.Incearca sa folosesti ceva mai usor daca nu te descurci.
Ești primul care criticã modul în care amplasez textul pe lucrãri, dupã destul de multe laude, dacã te uiți la cei care au comentat mai sus, unele chiar de la oameni pe care îi consider mai pricepuți ca mine în graficã.
Crezi cã poți sã enumeri acele probleme "mari". Si pe cele mici, daca se poate, dar cele mari ma intereseaza foarte mult.

2.Pune bordele pe soft light 1px.
Poftim? Says who? Ce guru în design spune cã singurele margini acceptabile în design sunt de 1px, soft light? Și apropos. Soft light alb sau negru? Sau vreo culoare misticã pe care n-o pot afla decât printr-un sms la numãrul de pe ecran? Vreau motiv, altul decât "cã așa îmi place mie" sau "cã așa spune X". Dacã așa spune X, întreabã-l de ce. Pãrerea mea personalã este cã nu existã border unviersal perfect. Border-ul ar trebui adaptat la context. Uneori poate fi folosit pentru a sublinia atmosfera graficii sau pentru a da informații suplimentare privitorului.

3.Invata sa lucrezi ordonat.Chiar daca pui o gramada de efecte care nu se vad sau ce faci ,de ex :
Asta cu "ordinea" în design vine puțin mai târziu, la faza de pre-productie, cand trebuie sã ai metodã ca sã fii sigur cã nu-ți scapã nimic (nicio diacriticã nepusã, niciun text nespart, niciun sursã neconvertitã in CMYK, mã rog, niciunul dintre pașii pe care trebuie sã-i faci pe o lucrare înainte s-o bagi în producție, ca sã fii sigur cã nu strici lucrarea (culorile ies cum trebuie, totul rãmâne exact ca pe mostra pe care clientul a dat BT-ul ... de-astea). Dar altfel? îþi spun din experienþã: ordinea este invers proporționalã cu inspirația, cu originalitatea si cu creativitatea.

Redimensionarea nu e buna deloc.Incearca mai multe pe render,smudge sau c4d.
Aici m-ai pierdut. Redimensionez întotdeauna proporțional. Adicã perfect. Fie nu ºtii ce înseamnã redimensionare ºi ai vrut sã spui altceva, fie eºti un mare revoluþionar al acestui procedeu relativ simplu. Te rog explicã-mi de ce crezi cã "redimensionarea nu e buna deloc" la mine. Nu te grabi. Spune cu cuvintele tale. Cat despre smudge sau c4d. Poate am sa incerc candva, daca chiar ma plictisesc. Dar nu promit.

În particular, nu știu ce nu-ți place la dar presupun cã cineva cu mai multã experiențã în comentarii pertinente și constructive pe graficã va putea sã-mi explice mãcar o parte din nenumãratele greșeli din aceastã lucrare.

Ca sã ți-o zic pe-a dreaptã, chiar îmi doream o criticã. Totuși, a ta ar fi putut fi mai constructivã. (chiar n-am învãțat nimic din ce mi-ai zis - poate ai o problemã de comunicare, de exprimare, nu știu, nu mã pricep)... Și, trebuie sã recunosc, mi-ar fi plãcut ca aceastã criticã sã vinã de la cineva cu un portofoliu mai puțin subțire ca al tãu, cu ceva realizãri în spate, cu ceva ani de graficã, eventual, la un nivel mai ridicat decât al meu. Și sã fie mai bine explicatã, dar deja mã repet.

Oricum, e mai bine decât nimic. Mulțumesc pentru încercare și intenție. -





sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MytzaMytz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-02-2014 21:11)
Joined: 06 Dec 2013
Posts: 18, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 33
Votes: 3

 
Post Posted: 09-12-2013, 21:32:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pfear wrote:
MytzaMytz wrote:
Deci...sa incep:
1.Ai mari probleme la text.Incearca sa folosesti ceva mai usor daca nu te descurci.
2.Pune bordele pe soft light 1px.
3.Invata sa lucrezi ordonat.Chiar daca pui o gramada de efecte care nu se vad sau ce faci ,de ex :
http://img21.imageshack.us/img21/8157/0x1x.png
Redimensionarea nu e buna deloc.Incearca mai multe pe render,smudge sau c4d.
4.Urmeaza niste tutoriale bune.Recomand FREEZMY TUTORIALS.Bafta -


Aproape fiecare din punctele de mai sus m-a lãsat mascã, Mihai. Nu-mi dau seama dacã e o glumã sau chiar crezi cã am nevoie de ajutor și cã ești în mãsurã sã mi-l acorzi.

În primul rând, ai uitat sã aduci argumente. Singurele dãþi când eu spun cuiva ce sã facã fãrã sã-i explic de ce este atunci când nu consider cã este capabil sã înțeleagã motivul ºi mã consider cumva dator sã-l ajut, pentru cã mai târziu nu mai am cum (de exemplu nu stau sa-i explic unui beþiv pe calea feratã de ce trebuie sã se dea la o parte, când trenul e la câteva sute de metri - dacã pot îl dau la o parte și gata. dar în niciun caz nu-i fac conversație...)

Acum, hai s-o luãm pas cu pas:
1.Ai mari probleme la text.Incearca sa folosesti ceva mai usor daca nu te descurci.
Ești primul care criticã modul în care amplasez textul pe lucrãri, dupã destul de multe laude, dacã te uiți la cei care au comentat mai sus, unele chiar de la oameni pe care îi consider mai pricepuți ca mine în graficã.
Crezi cã poți sã enumeri acele probleme "mari". Si pe cele mici, daca se poate, dar cele mari ma intereseaza foarte mult.

2.Pune bordele pe soft light 1px.
Poftim? Says who? Ce guru în design spune cã singurele margini acceptabile în design sunt de 1px, soft light? Și apropos. Soft light alb sau negru? Sau vreo culoare misticã pe care n-o pot afla decât printr-un sms la numãrul de pe ecran? Vreau motiv, altul decât "cã așa îmi place mie" sau "cã așa spune X". Dacã așa spune X, întreabã-l de ce. Pãrerea mea personalã este cã nu existã border unviersal perfect. Border-ul ar trebui adaptat la context. Uneori poate fi folosit pentru a sublinia atmosfera graficii sau pentru a da informații suplimentare privitorului.

3.Invata sa lucrezi ordonat.Chiar daca pui o gramada de efecte care nu se vad sau ce faci ,de ex :
Asta cu "ordinea" în design vine puțin mai târziu, la faza de pre-productie, cand trebuie sã ai metodã ca sã fii sigur cã nu-ți scapã nimic (nicio diacriticã nepusã, niciun text nespart, niciun sursã neconvertitã in CMYK, mã rog, niciunul dintre pașii pe care trebuie sã-i faci pe o lucrare înainte s-o bagi în producție, ca sã fii sigur cã nu strici lucrarea (culorile ies cum trebuie, totul rãmâne exact ca pe mostra pe care clientul a dat BT-ul ... de-astea). Dar altfel? îþi spun din experienþã: ordinea este invers proporționalã cu inspirația, cu originalitatea si cu creativitatea.

Redimensionarea nu e buna deloc.Incearca mai multe pe render,smudge sau c4d.
Aici m-ai pierdut. Redimensionez întotdeauna proporțional. Adicã perfect. Fie nu ºtii ce înseamnã redimensionare ºi ai vrut sã spui altceva, fie eºti un mare revoluþionar al acestui procedeu relativ simplu. Te rog explicã-mi de ce crezi cã "redimensionarea nu e buna deloc" la mine. Nu te grabi. Spune cu cuvintele tale. Cat despre smudge sau c4d. Poate am sa incerc candva, daca chiar ma plictisesc. Dar nu promit.

În particular, nu știu ce nu-ți place la dar presupun cã cineva cu mai multã experiențã în comentarii pertinente și constructive pe graficã va putea sã-mi explice mãcar o parte din nenumãratele greșeli din aceastã lucrare.

Ca sã ți-o zic pe-a dreaptã, chiar îmi doream o criticã. Totuși, a ta ar fi putut fi mai constructivã. (chiar n-am învãțat nimic din ce mi-ai zis - poate ai o problemã de comunicare, de exprimare, nu știu, nu mã pricep)... Și, trebuie sã recunosc, mi-ar fi plãcut ca aceastã criticã sã vinã de la cineva cu un portofoliu mai puțin subțire ca al tãu, cu ceva realizãri în spate, cu ceva ani de graficã, eventual, la un nivel mai ridicat decât al meu. Și sã fie mai bine explicatã, dar deja mã repet.

Oricum, e mai bine decât nimic. Mulțumesc pentru încercare și intenție. -

Pai...
1.Textul e urat...ce nu intelegi.Fonturile sunt bune dar efectele nu.Baga drop shadow 1 0 1 px.Si punel pe overlay/soft light sa fie culoarea alb/negru cum da mai bine sau pune un gradient care se potriveste cu imaginea.
2.Faci un layer nou->stroke dupa 1 px,il pui pe overlay/softlight sau il lasi negru.
3.Ma refeream sa se potriveasca tot...de exemplu pe imagine sa pui un text bun,potrivit.Niste gradienturi,exposure,curves si daca da bine niste blur daca e pe stock.
4.Ma refer ca acea lucrare..adica de la acel tauren sau ce este...borderul este peste coarne,mana si ea intra in border..de aceea am zis sa il pui pe 1px.Daca doresti imi poti da pm cu Y!M-ul tau sa vorbim mai multe.Nu pot sa iti explic prin vorbe...dar prin fapte da.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
krono

[money talkin']



Status: Offline
(since 15-03-2023 14:46)
Joined: 07 Nov 2013
Posts: 1580, Topics: 76
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 181.2
Votes: 111

 
Post Posted: 09-12-2013, 22:41:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Nu pot sa iti explic prin vorbe...dar prin fapte da.
Ce zici sa ne arati prin a-ti creea portofoliul sa vedem de ce esti in stare , de criticat suntem toti buni.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 10-12-2013, 01:52:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MytzaMytz wrote:
Pai...
1.Textul e urat...ce nu intelegi.Fonturile sunt bune dar efectele nu.Baga drop shadow 1 0 1 px.Si punel pe overlay/soft light sa fie culoarea alb/negru cum da mai bine sau pune un gradient care se potriveste cu imaginea.
2.Faci un layer nou->stroke dupa 1 px,il pui pe overlay/softlight sau il lasi negru.
3.Ma refeream sa se potriveasca tot...de exemplu pe imagine sa pui un text bun,potrivit.Niste gradienturi,exposure,curves si daca da bine niste blur daca e pe stock.
4.Ma refer ca acea lucrare..adica de la acel tauren sau ce este...borderul este peste coarne,mana si ea intra in border..de aceea am zis sa il pui pe 1px.Daca doresti imi poti da pm cu Y!M-ul tau sa vorbim mai multe.Nu pot sa iti explic prin vorbe...dar prin fapte da.

"Urât", respectiv "frumos" nu pot fi argumente într-o discuție pe teme estetice. Sunt termeni subiectivi. Urâtul meu diferã de al tãu iar frumos-urile noastre, iarãși, diferã. De fapt, îmi spui cã nu îți place, nu cã e greșit. Nu pot decât sã trag concluzia cã ai criterii estetice rigide, probabil din lipsa unei educații în acest domeniu. Fãrã sã mã dau artist și pãstrând proporția, îți garantez cã dacã am aplica criteriile tale în istoria artei am ajunge la concluzia cã toatã grafica din toate timpurile este urâtã.

Mai ai mult pânã sã capeþi instrumentele necesare emiterii de pãreri pertinente pe teme grafice. Faptul cã stãpâneºti o tehnicã învãþatã dintr-o serie de tutoriale pe net nu face tehnica respectivã sã fie singura "bunã", respectiv "frumoasã" ºi nici nu compenseazã lipsa ta de educaþie esteticã realã. Aici mã refer la studiul formei, teoria culorii, reguli de compoziþie, stabilire puncte de interes, raport plin/gol, raport prim-plan/fundal, mã rog, sunt multe. Se învaþã în ani grei de studiu.

În încheiere, nu pot sã nu remarc cã portofoliul tãu nu este nici pe departe impresionant iar pãrerile tale sunt neargumentate ºi exprimate deranjant de agramat, chiar ºi pentru un forum de gaming. Eu îþi propun sã treci la fapte. Sã înveþi mãcar 10 cuvinte noi în fiecare zi ºi sã tragi tare la tutoriale, poate, cine ºtie, ajungi la concluzia cã ºi alte tehnici sunt "bune". Peste câþiva ani, poate 5, poate 10, când vei simþi cã ai fãcut suficiente tutoriale ºi ai învãþat suficiente cuvinte încât sã poþi avea o discuþie pe teme grafice, îmi dai un semn.

Este cea mai bunã ofertã pe care ți-o pot face.





sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 14-12-2013, 17:04:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)






sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 23-12-2013, 04:28:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propunere logo freakz (dinamic/static):









sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
krono

[money talkin']



Status: Offline
(since 15-03-2023 14:46)
Joined: 07 Nov 2013
Posts: 1580, Topics: 76
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 181.2
Votes: 111

 
Post Posted: 23-12-2013, 07:46:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

e dragut , imi place , dar parca nu caracterizeaza freakz-ul -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 23-12-2013, 08:21:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

krono wrote:
e dragut , imi place , dar parca nu caracterizeaza freakz-ul -

Ce crezi ca ar trebui sa exprime logo-ul freakz? Care-s caracteristicile freakz?
Versiune noua (la cea anterioara mi se pare ca elementul mobil e prea masiv fata de restul compozitiei, ii strica echilibrul).








sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AMG

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 09-09-2023 16:07)
Joined: 23 Aug 2011
Posts: 32411, Topics: 621
Location: N/A

Reputation: 5782
Votes: 1014

 
Post Posted: 23-12-2013, 10:17:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pfear, ai putea sã pui pe fundal asta ºi ar fi perfect, dar nu prea evidenþiat, doar cât sã se observe ºi sã nu "încurce" prea mult scrisul. (fundalul din interiorul cercului mã refer)

@ E doar o pãrere.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
krono

[money talkin']



Status: Offline
(since 15-03-2023 14:46)
Joined: 07 Nov 2013
Posts: 1580, Topics: 76
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 181.2
Votes: 111

 
Post Posted: 23-12-2013, 14:03:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa pui pe fundal la cercul ala si sa se roteasca desupra lui .. parca nu are legatura cu tematica freakz , daca intelegi ce spun
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 23-12-2013, 17:26:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate prea abstractã, dar, dupã pãrerea mea, foarte "freakish"...

Aștept pãreri, sugestii, critici...








sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Pfear, 19 August 2013 22:22



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Creations  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next    


The time now is 29-09-2024, 23:59:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x