User
Pass
2FA
 
 

Discutii Libere!
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 41, 42, 43  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message71685
VriLLoN

[BAD ASS]



Status: Offline
(since 28-11-2015 13:51)
Joined: 01 May 2012
Posts: 331, Topics: 23
Location: Romania

Reputation: 240.4
Votes: 9

Post Posted: 15-11-2014, 19:53:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De vreo 3 zile e asa si nimeni nu face nimic, se vede cat de preocupati sunt cei din staff de problema, server-ul oricum era mai mult gol decat plin, prin asta a mai pierdut cativa jucatori, nu mai e ce a fost odata...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zookey

[Forum Legend]



Status: Offline
(since 07-12-2019 08:39)
Joined: 06 Apr 2007
Posts: 2827, Topics: 134
Location: disconnecting people

Reputation: 773
Votes: 28

   
Post Posted: 15-11-2014, 19:56:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

treaba e ca este si weekend si mai mult ca sigur cei de la firma de hosting nu lucreaza, deci pe luni incolo poate poate isi revine


Daca vrei sa faci ceva cu viata ta incearca sa nu gandesti ca un roman

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Blue20
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-12-2014 23:25)
Joined: 24 Mar 2013
Posts: 1154, Topics: 105
Location: peste tot si nicaieri

Reputation: -95.3
Votes: 129

 
Post Posted: 15-11-2014, 20:05:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

VriLLoN wrote:
De vreo 3 zile e asa si nimeni nu face nimic, se vede cat de preocupati sunt cei din staff de problema, server-ul oricum era mai mult gol decat plin, prin asta a mai pierdut cativa jucatori, nu mai e ce a fost odata...


De 5 zile, nu de 3.




https://www.youtube.com/watch?v=WLNkIM7pcYE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 17-11-2014, 18:54:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ownerilor !!!!


y0y, Reyes, ion, Andiku, Mastermind,


Ce facem cu serverul ?
Am crezut ca cu noile ajutoare a lui Mastermind, nu vom mai avea probleme si war3 va reveni la fiind cel mai tare server din comunitate -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ion

[prin vacante]



Status: Offline
(since 10-12-2018 10:49)
Joined: 30 Jan 2008
Posts: 7503, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 1770.2
Votes: 191

 
Post Posted: 17-11-2014, 19:57:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am reinstalat serverul. sa-mi spuneti daca-s probleme.

momentan avem in ciclul de harti doar:
de_dust2
de_dust
fy_snow
awp_bycastor32
de_westwood
de_train_32
de_nuke_30
de_inferno
de_aztec
de_cbble
de_dust2002

le vom pune in viitorul apropiat si pe restul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 17-11-2014, 21:40:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TwisTer wrote:
Ma ofer eu sa va ajut cu tot ce tine de partea logistica.
Am citit expres pe krond niste lucruri foarte importante care trebuiesc facute neaparat:
AICI

Daca nu a-ti observat niste lucruri vi le zic eu,pentru ca eu nu is multumit cum se misca nici acum serverele krond pe care le-am achizionat in comunitate,prin urmare va zic sigur ca noi NU avem cel mai bun pachet oferit de KROND.
Din motivul asta care e unul principal trebuiesc facute niste lucruri,tocmai pentru a se misca decent.

Trebuie:

1.reinstall server
2.update dproto
3.update krond functions la 3.0 (ultima versiune)
4.remove la unele pluginuri care is inutile.(si am vazut cateva pe server)
5.setarile decente pentru a se misca decent (exclus a pune setarea sv_maxupdaterate "100",sv_maxcmdrate "100").
6.setarile la rcon actualizate pentru a evita amenintarile "HLXBrute 1.1"
Code:
 sv_rcon_banpenalty 0
sv_rcon_maxfailures 5
sv_rcon_minfailures 3
sv_rcon_minfailuretime 30


Multumim Twister , se vede cat de preocupati sunt toti sa iti multumeasca pentru initiativa . Asa a fost mereu aici in ultimul timp (de 1 an incoace) , pacat ca mi-am dat seama prea tarziu . Mai bine iti vedeai de treaba .

P.S.
Ion e singurul care mai salveaza ceva pe aici . Nu s-a schimbat nimic , nici in atitudine si nici in bunavointa . Arrivederci !!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Reyes

[Assasin]



Status: Offline
(since 26-01-2021 06:34)
Joined: 03 Apr 2007
Posts: 4994, Topics: 443
Location: wAr3.FreaKz.ro

Reputation: 929.9
Votes: 80

     
Post Posted: 17-11-2014, 21:47:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

clau88 wrote:
TwisTer wrote:
Ma ofer eu sa va ajut cu tot ce tine de partea logistica.
Am citit expres pe krond niste lucruri foarte importante care trebuiesc facute neaparat:
AICI

Daca nu a-ti observat niste lucruri vi le zic eu,pentru ca eu nu is multumit cum se misca nici acum serverele krond pe care le-am achizionat in comunitate,prin urmare va zic sigur ca noi NU avem cel mai bun pachet oferit de KROND.
Din motivul asta care e unul principal trebuiesc facute niste lucruri,tocmai pentru a se misca decent.

Trebuie:

1.reinstall server
2.update dproto
3.update krond functions la 3.0 (ultima versiune)
4.remove la unele pluginuri care is inutile.(si am vazut cateva pe server)
5.setarile decente pentru a se misca decent (exclus a pune setarea sv_maxupdaterate "100",sv_maxcmdrate "100").
6.setarile la rcon actualizate pentru a evita amenintarile "HLXBrute 1.1"
Code:
 sv_rcon_banpenalty 0
sv_rcon_maxfailures 5
sv_rcon_minfailures 3
sv_rcon_minfailuretime 30


Multumim Twister , se vede cat de preocupati sunt toti sa iti multumeasca pentru initiativa . Asa a fost mereu aici , pacat ca mi-am dat seama prea tarziu . Mai bine iti vedeai de treaba .

P.S.
Ion e singurul care mai salveaza ceva pe aici . Nu s-a schimbat nimic , nici in atitudine si nici in bunavointa . Arrivederci !!!


De ce postezi aiurea cand nu trebuie doar ca sa aduci din nou cearta fix cand nu trebuie? In ultimele zile chiar au fost probleme serioase cu serverul. Cat despre twister cred ca stie deja cat de mult eu, cel putin il apreciez pentru ca ne-a aratat o metoda de rezolvare + ceea ce face pentru war4 - Nu e nevoie sa ii explic de fiecare data -

Asa ca in acest moment pot spune ca war3 e UP -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 17-11-2014, 21:53:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da de ce trebuie sa fie cearta , sau de fiecare data totul se rezolva prin cearta. Se schimba o conducere , sa se schimbe putin si o mentalitate . Nu ma refer la "baietii" cu bun simt , daca au mai ramas , ci pur si simplu e un feeling . Te simti jenat cu ceva ?
Nu le mai luati ca pe o cearta ca nu se merita , fiti mai deschisi putin .

war3 discutii libere - asta este

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-11-2014, 08:50:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ion wrote:
am reinstalat serverul. sa-mi spuneti daca-s probleme.

momentan avem in ciclul de harti doar:
de_dust2
de_dust
fy_snow
awp_bycastor32
de_westwood
de_train_32
de_nuke_30
de_inferno
de_aztec
de_cbble
de_dust2002

le vom pune in viitorul apropiat si pe restul.

Multumesc ,sper sa nu mai fie probleme - Menyy here



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ion

[prin vacante]



Status: Offline
(since 10-12-2018 10:49)
Joined: 30 Jan 2008
Posts: 7503, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 1770.2
Votes: 191

 
Post Posted: 18-11-2014, 10:51:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

clau88 wrote:
TwisTer wrote:
Ma ofer eu sa va ajut cu tot ce tine de partea logistica.
Am citit expres pe krond niste lucruri foarte importante care trebuiesc facute neaparat:
AICI

Daca nu a-ti observat niste lucruri vi le zic eu,pentru ca eu nu is multumit cum se misca nici acum serverele krond pe care le-am achizionat in comunitate,prin urmare va zic sigur ca noi NU avem cel mai bun pachet oferit de KROND.
Din motivul asta care e unul principal trebuiesc facute niste lucruri,tocmai pentru a se misca decent.

Trebuie:

1.reinstall server
2.update dproto
3.update krond functions la 3.0 (ultima versiune)
4.remove la unele pluginuri care is inutile.(si am vazut cateva pe server)
5.setarile decente pentru a se misca decent (exclus a pune setarea sv_maxupdaterate "100",sv_maxcmdrate "100").
6.setarile la rcon actualizate pentru a evita amenintarile "HLXBrute 1.1"
Code:
 sv_rcon_banpenalty 0
sv_rcon_maxfailures 5
sv_rcon_minfailures 3
sv_rcon_minfailuretime 30


Multumim Twister , se vede cat de preocupati sunt toti sa iti multumeasca pentru initiativa . Asa a fost mereu aici in ultimul timp (de 1 an incoace) , pacat ca mi-am dat seama prea tarziu . Mai bine iti vedeai de treaba .

P.S.
Ion e singurul care mai salveaza ceva pe aici . Nu s-a schimbat nimic , nici in atitudine si nici in bunavointa . Arrivederci !!!


Sunt foarte bune sugestiile lui Twister. Multumim!
Ceilalti owneri nu au inca destula experienta tehnica sa rezolve aceste probleme, iar asistenta imediata la krond nu exista.
Nu uita ca si war5 a fost in aceeasi situatie cand lipseam eu, si se incerca in zadar zile la rand sa se remedieze.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Andiku

[Mr. BluE]



Status: Offline
(since 30-03-2019 14:14)
Joined: 04 Mar 2008
Posts: 2365, Topics: 51
Location: Pitesti

Reputation: 455.8
Votes: 17

   
Post Posted: 18-11-2014, 20:28:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ion wrote:
clau88 wrote:
TwisTer wrote:
Ma ofer eu sa va ajut cu tot ce tine de partea logistica.
Am citit expres pe krond niste lucruri foarte importante care trebuiesc facute neaparat:
AICI

Daca nu a-ti observat niste lucruri vi le zic eu,pentru ca eu nu is multumit cum se misca nici acum serverele krond pe care le-am achizionat in comunitate,prin urmare va zic sigur ca noi NU avem cel mai bun pachet oferit de KROND.
Din motivul asta care e unul principal trebuiesc facute niste lucruri,tocmai pentru a se misca decent.

Trebuie:

1.reinstall server
2.update dproto
3.update krond functions la 3.0 (ultima versiune)
4.remove la unele pluginuri care is inutile.(si am vazut cateva pe server)
5.setarile decente pentru a se misca decent (exclus a pune setarea sv_maxupdaterate "100",sv_maxcmdrate "100").
6.setarile la rcon actualizate pentru a evita amenintarile "HLXBrute 1.1"
Code:
 sv_rcon_banpenalty 0
sv_rcon_maxfailures 5
sv_rcon_minfailures 3
sv_rcon_minfailuretime 30


Multumim Twister , se vede cat de preocupati sunt toti sa iti multumeasca pentru initiativa . Asa a fost mereu aici in ultimul timp (de 1 an incoace) , pacat ca mi-am dat seama prea tarziu . Mai bine iti vedeai de treaba .

P.S.
Ion e singurul care mai salveaza ceva pe aici . Nu s-a schimbat nimic , nici in atitudine si nici in bunavointa . Arrivederci !!!


Sunt foarte bune sugestiile lui Twister. Multumim!
Ceilalti owneri nu au inca destula experienta tehnica sa rezolve aceste probleme, iar asistenta imediata la krond nu exista.
Nu uita ca si war5 a fost in aceeasi situatie cand lipseam eu, si se incerca in zadar zile la rand sa se remedieze.


De ce preferati sa vorbiti aiurea, chiar nu inteleg. Sa stii, daca era vorba de o critica constructiva (gen problema este asta, hai sa vedem cum o rezolvam, eventuali pasi de urmat), nu cred ca se simtea nimeni lezat in vreun fel.

Dar, atat timp cat puneti ownerii intr-o lumina nu tocmai buna, nu mi se pare ok, nici pentru voi, nici pentru server.

Nici eu si poate nici alti owneri ai war3 nu au cunostinte referitoare la partea tehnica a unui server, in acest sens nu putem remedia problema intr-un timp tocmai scurt. Eu unul am depus toate diligentele sa-l anunt pe ion, care poate confirma, ca este vorba despre o problema urgenta si nu stiu cum sa o rezolv.

Data viitoare, inainte sa veniti sa aruncati cu pietre in stanga si-n dreapta, va rog sa propuneti si eventuale solutii de remediere a problemei, nu numai comentat pe langa subiect si atat.

O seara frumoasa in continuare.

@ Twister: ai 2 kg de praz de la mine cand treci prin Bucuresti -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 18-11-2014, 21:33:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine arunca ma cu pietre , vezi ca folosesti cuvinte mai mari ca tine . E putin deplasat ceea ce spui , dar repeti si tu ce a spus reyes mai sus . Crezi ca e vreo diferenta ? Uite cateodata imi place si mie sa ma bag in seama , poate dupa atata ura incepem sa ne iubim si sa colaboram.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Andiku

[Mr. BluE]



Status: Offline
(since 30-03-2019 14:14)
Joined: 04 Mar 2008
Posts: 2365, Topics: 51
Location: Pitesti

Reputation: 455.8
Votes: 17

   
Post Posted: 18-11-2014, 22:38:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

clau88 wrote:
Cine arunca ma cu pietre , vezi ca folosesti cuvinte mai mari ca tine . E putin deplasat ceea ce spui , dar repeti si tu ce a spus reyes mai sus . Crezi ca e vreo diferenta ? Uite cateodata imi place si mie sa ma bag in seama , poate dupa atata ura incepem sa ne iubim si sa colaboram.


Fiecare percepe realitatea intr-un mod diferit, insa de la aceasta idee pana la a discuta pe langa subiect si a face atacuri la adresa ownerilor, este cale lunga.
Se pare ca tu ai gasit scurtatura, felicitari.
Ma mir ca nu ai reusit sa rezolvi singur problema legata de server, se pare ca ai potential.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 18-11-2014, 23:47:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu inca sper ca se mai tine cont ca cele 2 servere au fost unite cand sa conceput acest proiect la inceput.
Nu am uitat asta,asa ca ca o sa incerc sa va ajut mereu,fara nici o obligatie.
Vreau sa va aduc aminte ceva,eu am invatat din partea tehnica in timp si avand ca colegi owneri ca Shocker sau Gh0st.
@ Ion ,eu nu am intalnit multe persoane atat de capabile ca tine si ca Shockeru si ma astept in continuare sa ne ajutati!
Eu nu am venit aici sa dau lectii pentru ca mai am foarte multe lucruri de invatat,eu am vrut doar sa ajut cu un sfat.
Partea tehnica se poate invata,nu foarte rapid ,dar se poate invata,asa ca bagati mare!
@ Burnule te pupa TATA PRAZ !



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Off .
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-12-2014 15:58)
Joined: 05 Nov 2014
Posts: 787, Topics: 26
Location: France

Reputation: 17
Votes: 27

Post Posted: 19-11-2014, 00:01:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Insfarsit , merge sv-ul .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Demmsquach, 10 February 2018 12:46



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 41, 42, 43  Next    


The time now is 13-06-2024, 00:29:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password