User
Pass
2FA
 
 

Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 482, 483, 484 ... 518, 519, 520  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message605679
Yustin

[The Dictator]



Status: Offline
(since 07-09-2020 05:56)
Joined: 26 Nov 2011
Posts: 4343, Topics: 39
Location: Oltenita

Reputation: 558.8
Votes: 31

Post Posted: 21-06-2016, 11:16:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deadbite wrote:
^Aparent ai donat din nou.


Ba, itemele donate la inceput poti sa le schimbi cand incepi alt phase


Unstoppable vs. Spine of Deathwing 25h

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
deadbite

[Insane Loremaster]



Status: Offline
(since 20-09-2022 17:27)
Joined: 06 Jan 2013
Posts: 1590, Topics: 80
Location: Bucuresti, Romania

Reputation: 177
Votes: 85

 
Post Posted: 21-06-2016, 11:55:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ma refeream la asta, uita-te la semnatura lui.


World of Lorecraft

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
razervlad

[The Godfather]



Status: Offline
(since 26-06-2020 19:12)
Joined: 24 Dec 2011
Posts: 594, Topics: 66
Location: propriu barlog

Reputation: 176.6
Votes: 21

 
Post Posted: 21-06-2016, 13:02:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Victoor wrote:
Shocker wrote:
razervlad wrote:
Dupa ce mai sunt 3-4 guilde capabile sa bata 3 bosi si 20 de playeri ce fac cu adevarat pvp sunt alungati si acestia....

razervlad wrote:
ps: sunt curios daca aceste "donatii" sunt fiscale -
Dume dupa dume si drame dupa drame, chiar sunteti tristi. Si sincer va spun (si am mai spus-o de multe ori), chiar vreau sa scapam serverul de playeri de genul care ajung sa faca drame de genul asta https://forum.wow-freakz.com/How-to-not-be-a-jew-t427172.html (serios, cititi si voi topicul cuvant cu cuvant inca o data), din cauza playerilor de genul e imaginea serverului asa proasta. Motivul? Ati primit prea multa atentie si vi s-a urcat la cap. Mergeti pe alte servere sa vedeti ca acolo nu stie nimeni ca existati, faceti topicuri pe forum cu drame si probabil stafful nici nu se oboseste sa va raspunda.

Ati vazut ce spun toti strainii care vin pe server? "SERVERUL E SUPER, PACAT CA E PLIN DE ROMANI RATATI" (cuvintele lor, nu ale mele). Ati vazut straini sa faca drame ca romanii pe forum/ingame? Eu nu. Am glumit de multe ori pe global cu "ar trebui sa banez toata Romania", dar pe zi ce trece incep sa ma gandesc ca gluma aia ar putea sa devina o idee buna

Legat de partea cu donatiile, in fiecare luna se trezeste unul ca tine cu aberatia asta. Serverul e de 6 ani, daca nu erau legale nu mai existau pana acum. Donatiile/platile se fac prin procesatori de plati (paysafe card, cei cu SMS-urile orange/vodafone/telekom, platile cu cardul prin PlatiOnline), toate firmele astea declara toate tranazctiile de pe wow freakz la ANAF, altfel intrau ei la belele. Folositi-va voi capul ala si nu mai aruncati cu vorbe doar sa va aflati in treaba si sa mai faceti +1 la drame
Scott wrote:
Dar... exista un motiv pentru care pana la ora 8 nu sunt mai mult de 1500 de playeri desi avem probabil cel mai bine scriptat server de mop, oare care o fi ala -
Ciudat, adineauri erau 1900 on si era ora 3, dar cum ziceam, dume si drame de ***** doar ca sa va aflati in treaba. Cand sunteti sanctionati pentru ceva (voi sau prietenii vostri) incepeti cu aceleasi drame tampite ca de obicei (chiar daca 90% din ele sunt false/stupide). Sunt sigur ca si la postul asta o sa gasiti o alta drama clasica sa-mi dati reply, n-am nici o sansa aici sa fie cineva care sa-mi tina partea, toti guildacii se apara intre ei chiar daca unii ajung sa realizeze ca ce spun eu e totusi adevarat.


Nu fiti prosti, macar voi. procesatori de plati, adica dintr-o donatie de 400 lei pe care tu o faci, el daca isi ia 250-300 lei, e vorba de comisoane pe care procesatorii si le iau, tocmai pentru "fiscalizare" , pentru ca banii intra la ei prima data, nu la shockeru. E vorba de niste mount-uri, in plm, nu de iteme scumpe. La ce donatii am vazut in guilda asta, chiar nu inteleg de unde atata drama pentru un magic rooster sau un epic mount, ai bani sa donezi staff si trinkete si te caci pe tine pentru un mount. Calmati-va, chiar nu sunteti in masura sa faceti faze d-astea, v-am vazut cu potential si creier, ramaneti asa.


Nu ma intereseaza si nu am intrebat cati bani ii intra lui. Site-ul acesta se comporta ca o pravalie: are preturi fiecare iconita in parte. Procesatorii isi platesc darile din partea lor. Ca si mie daca mama omida mi-ar da un milion de euro prin banca, banca si-ar lua comisioane si alte cele, iar eu tre sa merg la Agentia Nationala de Administrare Financiara sa declar milionu primit. Nu suntem Nastase/Basescu sa nu declaram donatiile: pentru noi inca se aplica legea.

Asadar, frumos ar fi sa si primi o dovada ca am dat bani freakzului nu dovada aia de varsamant ca fac o tranzactie prin banca x.

Din DEX: donatie=contract prin care una dintre parti transmite celeilalte proprietatea nui bun material FARA SA PRIMEASCA CEVA LA SCHIMB. Cum aici nu se aplica sistemul de donatie acest business nu e luat ca o binefacere.

Pot continua la nesfarsit cu dovezi si daca vrei articole din Constitutie pana in 2020. Coincidenta sau nu, lucrez in domeniul fiscal al acestei tari(si nu ca persoana de te indruma unde sa duci declaratia 394 sau mai stiu eu ce foicica pe la aceasta institutie;) ).

In legatura cu mountii pierduti, luati sau cum vrei sa zici: nu ma intereseaza asolut deloc de ei, dar cum si noi( majoritatea) venim cu proff-uri/dovezi cand vrem sa facem o modificare (bug fix) serverului frumos este si el sa ne dea o explicatie de ce a facut acest lucru. Si nu e valabil explicatia "asa am vrut eu" nu e legita pentru ca ar trebui sa se aplice dupa ce a fost inventata -.







Unstoppable Vs Warmaster Blackhorn 10h Mdps POV

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 21-06-2016, 14:21:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mishu.cgm wrote:
s-ar putea ca ce eu primesc de banii aia sa imi fie luat inapoi in orice moment... Azi ati luat niste mounturi, maine poate va ganditi ca Heirloom-urile ar trebui sa fie mai scumpe, luam toate heirloomurile inapoi, si dam epice la playeri ca mnoh, putem. Asta este ce am inteles eu din miscarea asta.
Nu, ai inteles gresit, asa ca o sa repet: ce s-a intamplat acum a fost ca vi s-au luat lucrurile primite pe GRATIS cu posibilitatea sa luati alte lucruri pe GRATIS in locul lor. Ce ai luat efectiv cu bani e batut in cuie, nici cand s-au schimbat preturile nu am luat inapoi, va rog eu nu mai aberati doar de dragul de a o face, e foarte clar ce s-a intamplat. Exemplul perfect e faptul ca la cei care au donat explicit pentru mount nu l-am luat inapoi si sa ii fortez sa ia altceva.

razervlad a intrebat de ce nu am scris nimic pe site si am dat doar mesaje private: simplu, pentru ca doar userii afectati erau interesati, restul nu aveau nici cea mai mica idee ce insemna ce am scris acolo si probabil nici nu i-ar fi interesat. Daca urmeaza sa doneze, vad singuri ca nu pot lua epic mounts pe bonus.

Legat de motivul pentru care l-am banat pe odes, nu cred ca are rost sa mai zic ceva. Daca voia sa se rezolve ceva venea si discuta cu mine in privat si sigur ajungeam la un consens sa fie multumit cum am facut tot timpul cu donatorii, dar el a decis sa arunce cu cacat in server/staff/etc (ca asa se rezolva lucrurile, nu?), asa ca a luat ban, mai simplu de atat nu se poate explica.

Si, in final, motivul pentru care am facut ce am facut: am ajuns la concluzia ca erau mult prea multe mounturi epice ingame si se pierdea tot farmecul mountului in sine (lasand la o parte al doilea motiv: prea multe lucruri pe gratis. Ma cam batea gandul sa scot de tot bonusurile astea sau sa mai reduc din ele, sau doar sa nu mai permit epic mounts la donatiile viitoare, insa asta ar fi creat o alta categorie de oameni nemultumiti: "de ce cei care au luat pana acum au primit, si acum noi nu mai primim, nu e corect". Nu aveam cum sa impac pe toata lumea, trebuia sa fac neaparat ceva in privinta bonusurilor respective iar asta a fost cel mai mic rau dintre toate din punctul meu de vedere). Si da, voi cei care postati aici (si altii) nu sunteti de acord cu decizia asta, dar nu uitati ca multe din deciziile pe care le luam nu o sa fie niciodata pe placul tuturor. Unii vor fi revoltati, altii multumiti, altii nepasatori.


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerima

[Rusu Nebunu]



Status: Offline
(since 12-07-2018 17:33)
Joined: 08 Apr 2012
Posts: 1179, Topics: 15
Location: Moldova

Reputation: 279.7
Votes: 18

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Vmaiotd 
Post Posted: 21-06-2016, 14:32:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Surprise
Acuma ce frumos zis si explicat. Applause -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mishu.cgm

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2018 19:28)
Joined: 12 Jun 2015
Posts: 68, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 177.3
Votes: 8

 
Post Posted: 21-06-2016, 14:35:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Decizia de bonusuri este una strict a voastra, si nu o comentez. Exista o oferta cu sau fara bonus, si niste cumparatori dispusi sau nu sa accepte acea oferta.
Insa problema este la modificarea retroactiva a ofertei, si reprezinta o problema mai mult morala decat practica sau etica. (e clar ca se poate intampla din moment ce chiar s-a intamplat)

Garantez ca ai fi avut doar 10% din plangeri daca modificarea nu era retroactiva si se aplica doar la platile viitoare. As fi curios, statistic, cati din cei care au primit inapoi acel bonus l-au si folosit. Eu unul nici nu l-am mai folosit, mounturile prezente acum la bonus nu ma atrag pentru ca sunt relativ usor de obtinut.

Faptul e deja consumat, sper doar ca si voi, stafful, puteti accepta un feedback, trage niste concluzii si invata pentru data viitoare cand veti fi pusi in fata unei astfel de decizii.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
magda

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-03-2022 11:16)
Joined: 23 May 2011
Posts: 353, Topics: 138
Location: Romania

Reputation: 809
Votes: 100

 
Post Posted: 21-06-2016, 16:55:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rusule, degeaba e zis frumos ca tot nu e corect. Shokere cred ca tu nu ai inteles ce ai facut exact si de ce suntem asa revoltati, nu pentru un mount de 20 lei facem atata tevatura, ci pentru ca ai facut un abuz care in lumea noastra, pe piata comertului de obicei se sanctioneaza, si explic si de ce.
Ceea ce se considera a fi donatii pe acest server si-au pierdut acest caracter de cand a aparul in coltul siteului acea trimitere catre wow SHOP, unde e o lista mare si detaliata de produse cu preturile aferente, ce nu lasa nici o urma de dubiu si unde nu se regaseste cuvantul donatie...poate a fost candva atunci cand revendicarea produselor se facea pe yahoo mess. Acum este un magazin online in toata regula si de aceea ar trebui sa se supuna regulilor comertului si legislatiei in vigoare.
Acum problema cu oferta....exemplific ca sa ma fac clar inteleasa. Acest produs http://www.pcgarage.ro/placi-video/gigabyte/geforce-gtx-950-windforce-2x-oc-2gb-ddr5-128-bit/ este vandut cu un cadou, bonus, gratuitate cum vrei sa ii zici, 100 de usd in game. Aceasta oferta este probabil delimitata in timp, ceea ce inseamna ca peste 3 luni nu va mai fi valabila. Crezi ca peste 3 luni cei de la pcgarage imi vor schimba oferta facuta sau imi vor cere inapoi gratuitatea oferita? Asa ceva nu exista si nici scuza ca nu e corect fata de cei care vor achizitiona produsul fara bonus nu e fondata. Oferta nu este permanenta sau decizi tu cand si ce sa oferi, asta nu contesta nimeni, e pravalia ta faci ce vrei, dar nu aplici retroactiv asa ceva doar pentru ca s-ar supara altii.....e o prostie.
Asa ca noi am achizitionat cu caracter de oferta un produs, produs pe care nu l-am fi obtinut GRATIS daca nu era insotit de o plata, deci nu e chiar gratis. Cert este ca a devenit un bun al nostru iar tu nu aveai dreptul sa il retragi, pentru ca a lua abuziv un bun al altcuiva poarta deja alt nume.
In concluzie sper sa gasesti o modalitate de a ne restitui bunurile pentru ca ce ai facut este o greseala.

4 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pinocchio Evreiesc
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-02-2019 13:32)
Joined: 20 Jun 2016
Posts: 386, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 15.6
Votes: 39

Post Posted: 21-06-2016, 22:14:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
"de ce cei care au luat pana acum au primit, si acum noi nu mai primim, nu e corect"


Nu stiu cine ti-a zis tie ca se va intampla asta sau cu cine te-ai sfatuit de ai ajuns la concluzia asta, n-ai cum sa zici asa ceva, acesti oameni pe care tu ii presupui ca s-ar fi plans pe motivul ala probabil nici nu jucau aici pe vremea aia. Din moment ce ei nu jucau aici si probabil nici nu auzisera de freakz, nu inteleg ce ti-ar pasa tie de aia mai mult decat de playerii care ti-au donat atunci. Adica ai vazut tu in viata reala in vreun magazin, sa inceapa vanzatorii/sefii sa le dea clientilor noi promotii/oferte care au expirat in incercarea de a-i satisface? Nu, daca ai pierdut oferta asta e, n-ai fost pe faza, bravo alora care au fost, viata merge mai departe.

Bafta cu guilda/serveru.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lik

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-11-2019 04:59)
Joined: 16 Aug 2011
Posts: 126, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 466.9
Votes: 12

Post Posted: 22-06-2016, 05:03:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

de asta se numeste server pirat.owneru face ce il taie capu pe mosia lui,indiferent ca e bine sau rau,daca arunci un ochi pe gugal sunt mii de servere pirate cu wow,daca iti place sa joci wow la modu serios,te duci frumos pe blizz,nu stai aicea si te targuiesti ca tiganu la piata,cum sa nu pleci de pe server cand te duci sa faci The Spirit Kings 10 hc,bossu se buguie la 10% incepe sa se urce pe tavan,chemam gm si el ce ne zice" aaa..stiti...warlock-ul vostru a buguit bossu pt ca a jucat cu petu,deci e vina voastra..." dupa genu de afirmatie cum sa nu pleci de pe serveru asta de zici ca e mai ceva ca babe tv -)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerima

[Rusu Nebunu]



Status: Offline
(since 12-07-2018 17:33)
Joined: 08 Apr 2012
Posts: 1179, Topics: 15
Location: Moldova

Reputation: 279.7
Votes: 18

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Vmaiotd 
Post Posted: 22-06-2016, 23:09:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vorba e in donatie,nu ca e server pirat sau official.
Cuvintul "Donatie" iti explica totul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
deathborne

[Mihaitza bo$$ ]



Status: Offline
(since 08-08-2017 00:49)
Joined: 21 Jan 2014
Posts: 389, Topics: 4
Location: United Kingdom

Reputation: -20.3
Votes: 18

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2016, 01:25:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rusule mai traiesti bla
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerima

[Rusu Nebunu]



Status: Offline
(since 12-07-2018 17:33)
Joined: 08 Apr 2012
Posts: 1179, Topics: 15
Location: Moldova

Reputation: 279.7
Votes: 18

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Vmaiotd 
Post Posted: 23-06-2016, 11:57:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

yes bro -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
deathborne

[Mihaitza bo$$ ]



Status: Offline
(since 08-08-2017 00:49)
Joined: 21 Jan 2014
Posts: 389, Topics: 4
Location: United Kingdom

Reputation: -20.3
Votes: 18

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-06-2016, 04:39:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A iesit anglia din u.e trb sa vin acasa cu japca
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yustin

[The Dictator]



Status: Offline
(since 07-09-2020 05:56)
Joined: 26 Nov 2011
Posts: 4343, Topics: 39
Location: Oltenita

Reputation: 558.8
Votes: 31

Post Posted: 25-06-2016, 11:45:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hahaha

Unstoppable vs. Spine of Deathwing 25h

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
razervlad

[The Godfather]



Status: Offline
(since 26-06-2020 19:12)
Joined: 24 Dec 2011
Posts: 594, Topics: 66
Location: propriu barlog

Reputation: 176.6
Votes: 21

 
Post Posted: 25-06-2016, 19:48:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deathborne wrote:
A iesit anglia din u.e trb sa vin acasa cu japca


inseamna ca esti cersetor pe acolo. Altfel nu iti are treaba







Unstoppable Vs Warmaster Blackhorn 10h Mdps POV

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 482, 483, 484 ... 518, 519, 520  Next    


The time now is 04-05-2024, 01:37:48
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x