User
Pass
2FA
 
 

Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 372, 373, 374  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message609554
kreyzeFX

[Betrayer of Humanity]



Status: Offline
(since 25-04-2015 12:41)
Joined: 16 Feb 2012
Posts: 992, Topics: 67
Location: Behind the scenes

Reputation: 153.1
Votes: 54

     
Post Posted: 04-05-2013, 14:52:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

acum....sa nu fim ipocriti, cred ca fiecare jucator(dps) ar vrea sa fie cat mai sus


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Teindoi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-06-2013 00:59)
Joined: 10 Apr 2013
Posts: 24, Topics: 4
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 53.9
Votes: 2

 
Post Posted: 04-05-2013, 14:54:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Scopul jocului(PvE) este de a da bossul jos, nu de a fi primul in Recount.


pai tocmai asta zic, ca-l pic pe hc, nu asta e problema. doar ca-mi sare mustarul cand vad hateri pe forum care sar cu gura mare.

iar alt aspect la care trebuie sa te gandesti este ca multi jucatori mele vor pierde locurile la raid, chiar daca in mod normal ar trebuii sa dea mai bine.
am un amic, ilvl 396 si cutitele legendare si abea scoate 24-25 k :\ adica, lol , nu? - bineinteles, ca acum vor venii haterii cu faza gen, invatati-l careva ce tutoane sa apese -

Na, infine, nu are rost sa intram mai profund in subiectul asta...pt mine probabil ca e vb de principii iar pt alti multi playeri singurua modalitate de a mai prinde raid este sa continue sa doneze... pana cand donezi full ca sa prinzi raid yorsaj si apoi te intrebi ce rost mia are jocul cand tu deja esti full best in slot ? -

eu inteleg ce spui tu, si-ti dau in oarecare masura dreptate chiar daca tu nu vrei sa-mi acorzi mie dreptate absolut deloc...

Na, that's just me...

wonderful day to you all...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kreyzeFX

[Betrayer of Humanity]



Status: Offline
(since 25-04-2015 12:41)
Joined: 16 Feb 2012
Posts: 992, Topics: 67
Location: Behind the scenes

Reputation: 153.1
Votes: 54

     
Post Posted: 04-05-2013, 16:13:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Nicidecum nu facem fixuri in fiecare seara la clasele afectate de armura ca sa le mai ridicam dps, dar nah, vrem donatii.

legat de chestia asta, am o intrebare, logica dupa parerea mea, de ce aceasta schimbare(cel putin radicala pt. anumite clase) la armura din moment ce clasele nu sunt rezolvate complet?
bun inteleg, vreti donatii, sunt cu picioarele pe pamant si realizez ca fara bani nu puteti oferi "distractia" asta, dar totodata daca vreti donatori(si cu totii stim ca pe noul patch au donat foarte foarte multi insi) nu cumva ar trebuie sa oferiti si conditiile necesare pe server? nu sunt asa incuiat la minte sa zic ca nu merge nimic pe server sau ca e un server de cacao, dar sunt anumite lucruri care strica mult "distractia" si acest exemplu cu armura este cel mai bun; reparati lucruri de genul asta in momentul in care nu o sa fie clasa X sau Y afectata asa tare. In mintea ta o sa spui ca suntem alti "copii rasfatati, mancatori de c***t" dar sunt convins ca aceste schimbari sunt facute intentionat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 04-05-2013, 16:27:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Este convins prost, atat zic. Nu stau sa povestesc aici ce si de ce facem.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Teindoi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-06-2013 00:59)
Joined: 10 Apr 2013
Posts: 24, Topics: 4
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 53.9
Votes: 2

 
Post Posted: 04-05-2013, 16:53:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

exact asta am zis si eu cray... mie, personal nu mi se pare corect si-mi taie tot cheful... chair daca-l faceam si inainte de fix si il fac si acum pe hc.

iar prin posturile care au urmat, am incercat sa-mi exprim logica "teoriei consipartiei" care are foarte mult sens pt orice persoana cu bun simt.

si la asta ma refeream cand ziceam ca cel mai probabil va fi ultima mea donatie pe freakz. tot ce am donat pana acum , am donat din plaere, indiferent de srv, joc ... dar dupa um au evoluat lururile pe freakz, din puntul meu de vedere, (nu stiu al celorlalti) simt ca esti fortat sa donezi daca vrei sa ai parte de actiune. ceea ce-mi taie orice chef de a face lucrul asta pe viitor.

si sa stii ca nu conteaza cati au donat pana acum (si eu am auzit ca destui si cu destule sume...ceea ce am si vazut practic defapt) dar ideea e ca pana acum au donat ca asa au vrut ei, din propria dorinta si bucurie. nu pt ca s-au simtit nevoiti sa faca asta din cauza gameplaiului...

si in acelasi timp ma deranjaza faptul ca aici nu se tine cont de parerea serverului, ci a unei mani de oameni care decid pentru restu...

Posturi unite automat, 04-05-2013, 17:53:25

Zohlomg wrote:
Este convins prost, atat zic. Nu stau sa povestesc aici ce si de ce facem.



poate ai dreptate, poate ne inselam...cat timp nu intrii in detalii nu avem de unde sa stim ... but that's just how things look like at this point....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alezeus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-01-2019 16:55)
Joined: 28 Jun 2011
Posts: 403, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 196.5
Votes: 23

 
Post Posted: 04-05-2013, 16:55:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Guildul Light of Dawn va doreste Sarbatori Fericite !!!






0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 04-05-2013, 17:00:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ne-am lua dupa voi, am scoate armura de pe bossi si am da si +50% damage tuturor claselor. Sau +500% direct. Ca aia e distractia pentru voi.

Acum cu armura, se face diferenta dintre cine stie sa joace si cine nu. Aparent unii fac QQ.

LE: Ce nu intelegeti voi. Toti banii ii vin lui Shocker. Mie imi vine exact 0. Stii cine a spus sa se faca fixul cu armura? Eu. De ce? Pentru ca a dat Bilo 124k DPS. M-a enervat la culme sa vad ca exista asa ceva pe serverul unde sunt eu Head GM. Am aflat ulterior ~7 exploit-uri de DPS, faptul ca bossi nu au armura, faptul ca shaman healing e OP, etc. Am realizat apoi ca exista un imbalans negativ in legatura cu melee DPS dupa armura, si am inceput sa fac lista cu toate bugurile MAJORE, dintre care 80% au fost reparate. [Uita-te la enha shaman, from zero to hero]. Uita-te la Hunter, ~6 buguri destul de importante reparate pana acum. ETC. Mai are rost sa vorbesc? Am destule de zis.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shuki

[Legendã Vie]



Status: Offline
(since 15-05-2020 10:06)
Joined: 02 Nov 2010
Posts: 366, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 173
Votes: 12

 
Post Posted: 04-05-2013, 17:56:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Damn , cat am ajutat serveru -

Sarbatori Fericite!




Play the game.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Teindoi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-06-2013 00:59)
Joined: 10 Apr 2013
Posts: 24, Topics: 4
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 53.9
Votes: 2

 
Post Posted: 04-05-2013, 17:57:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Daca ne-am lua dupa voi, am scoate armura de pe bossi si am da si +50% damage tuturor claselor. Sau +500% direct. Ca aia e distractia pentru voi.

Acum cu armura, se face diferenta dintre cine stie sa joace si cine nu. Aparent unii fac QQ.

LE: Ce nu intelegeti voi. Toti banii ii vin lui Shocker. Mie imi vine exact 0. Stii cine a spus sa se faca fixul cu armura? Eu. De ce? Pentru ca a dat Bilo 124k DPS. M-a enervat la culme sa vad ca exista asa ceva pe serverul unde sunt eu Head GM. Am aflat ulterior ~7 exploit-uri de DPS, faptul ca bossi nu au armura, faptul ca shaman healing e OP, etc. Am realizat apoi ca exista un imbalans negativ in legatura cu melee DPS dupa armura, si am inceput sa fac lista cu toate bugurile MAJORE, dintre care 80% au fost reparate. [Uita-te la enha shaman, from zero to hero]. Uita-te la Hunter, ~6 buguri destul de importante reparate pana acum. ETC. Mai are rost sa vorbesc? Am destule de zis.


Pai nu puneam problema in felul asta pt ca , faceam ds hc si inaitne de fix si il facem si dupa fix.
ideea e ca atata timp cat nu stii ce se intampla si mai important de ce se intampla... nu-ti ramane decat sa presupui.

and your straigh answer was very enlightening... prea mult mister strica... -

Well, in that case good luck fixing classes.

Rogueul pe combat nu-mi dau seama ce are,chiar si cu bandit's guile care procuieste mereu in 30% increase dmg, cu gearul de pe mine, scot cat ar trebuii sa scot cu un ilvl de 385-390. nu pot sa-mi dau seama de ce, pt ca aparent toate skillurile si talentele principale par sa functioneze... o sa fac mai multe teste si o sa postez pe un topic mai potrivit

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heeals23

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-11-2013 16:37)
Joined: 01 Jul 2012
Posts: 81, Topics: 8
Location: Acasa

Reputation: -29.4
Votes: 6

 
Post Posted: 04-05-2013, 18:04:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Daca ne-am lua dupa voi, am scoate armura de pe bossi si am da si +50% damage tuturor claselor. Sau +500% direct. Ca aia e distractia pentru voi.

Acum cu armura, se face diferenta dintre cine stie sa joace si cine nu. Aparent unii fac QQ.

LE: Ce nu intelegeti voi. Toti banii ii vin lui Shocker. Mie imi vine exact 0. Stii cine a spus sa se faca fixul cu armura? Eu. De ce? Pentru ca a dat Bilo 124k DPS. M-a enervat la culme sa vad ca exista asa ceva pe serverul unde sunt eu Head GM. Am aflat ulterior ~7 exploit-uri de DPS, faptul ca bossi nu au armura, faptul ca shaman healing e OP, etc. Am realizat apoi ca exista un imbalans negativ in legatura cu melee DPS dupa armura, si am inceput sa fac lista cu toate bugurile MAJORE, dintre care 80% au fost reparate. [Uita-te la enha shaman, from zero to hero]. Uita-te la Hunter, ~6 buguri destul de importante reparate pana acum. ETC. Mai are rost sa vorbesc? Am destule de zis.


Problema e in felul urmator unele clase de cand au fost facute fixurile noi dau foarte slab dps si sunt in dezavantaj chiar cu 2-3 iteme donate si mai ales e problema ca sa bagat si armura si asta face mult mai "naspa" sa fie jocul.Mai e si chestia ca poate mai sunt si buguri de care unele clase profita la greu



Leave nothing behind


Last edited by heeals23 on 04-05-2013, 18:12:46; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kreyzeFX

[Betrayer of Humanity]



Status: Offline
(since 25-04-2015 12:41)
Joined: 16 Feb 2012
Posts: 992, Topics: 67
Location: Behind the scenes

Reputation: 153.1
Votes: 54

     
Post Posted: 04-05-2013, 18:09:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pai normal ca fac QQ
adica eu ca paladin de la 35k pe dummy sa ajung la 27-28 si in raid la fel sa numai scot dmg indiferent cat de mult ma straduiesc(joc paladin de ceva vreme si credema ca nu imi poti spune mie ca nu stiu juca) din cauza unui imputit de exploiter si alti dps melee gen dk/rogue/war sa ma iau cu 8-9-10 milioane dmg done? asta ti se pare tie corect?
pe mine ma afecteaza armura aia de la 60k dps sa zicem la 40k si pe restu de la 60k la 55-50.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 04-05-2013, 18:15:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

armura aia da doar 27% la PHYSICAL. Tu ca paladin esti chiar putin afectat, avand in vedere judgement/holy wrath/exorcism/hammer of wrath si ce mai ai HOLY damage.

Daca sa zicem dadeai 60k inainte, dintre care ipotetic 50k era physical, iti reduce la 36.5. Si cu 10 unmitigated, 46.5.

Asta e doar teoria in cel mai rau caz, si ma indoiesc ca 85% din damage-ul tau e physical.

LE: Ca sa nu mai zic ca nici macar nu e 27%, ca iti da warrioru Sunder Armor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kreyzeFX

[Betrayer of Humanity]



Status: Offline
(since 25-04-2015 12:41)
Joined: 16 Feb 2012
Posts: 992, Topics: 67
Location: Behind the scenes

Reputation: 153.1
Votes: 54

     
Post Posted: 04-05-2013, 18:27:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

astea sunt doar presupunerile pe baza unor calcule si a unor date, cat timp nu joci paladin si nu simti pe propria piele schimbarile de dmg, nu ai de unde sa sti


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
criplezor

[Tipu' cu prosopul]



Status: Offline
(since 06-01-2014 12:18)
Joined: 22 Oct 2011
Posts: 220, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 106.6
Votes: 5

 
Post Posted: 04-05-2013, 18:56:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
armura aia da doar 27% la PHYSICAL. Tu ca paladin esti chiar putin afectat, avand in vedere judgement/holy wrath/exorcism/hammer of wrath si ce mai ai HOLY damage.

Daca sa zicem dadeai 60k inainte, dintre care ipotetic 50k era physical, iti reduce la 36.5. Si cu 10 unmitigated, 46.5.

Asta e doar teoria in cel mai rau caz, si ma indoiesc ca 85% din damage-ul tau e physical.

LE: Ca sa nu mai zic ca nici macar nu e 27%, ca iti da warrioru Sunder Armor.


Sincer acesta este cel mai tare fix de pana acum gj zohlm pt fix ai mai echilibrat jocul era prea Mop dmg la clasele melle scoteam 70k la morchock nici pe 5.1.0 nu dadeam atat inca odata gj pt fix.

Paste fericit pt fetele si baietii din The betrayers

Cu respect Saptemii



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heeals23

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-11-2013 16:37)
Joined: 01 Jul 2012
Posts: 81, Topics: 8
Location: Acasa

Reputation: -29.4
Votes: 6

 
Post Posted: 04-05-2013, 20:22:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

criplezor wrote:
Zohlomg wrote:
armura aia da doar 27% la PHYSICAL. Tu ca paladin esti chiar putin afectat, avand in vedere judgement/holy wrath/exorcism/hammer of wrath si ce mai ai HOLY damage.

Daca sa zicem dadeai 60k inainte, dintre care ipotetic 50k era physical, iti reduce la 36.5. Si cu 10 unmitigated, 46.5.

Asta e doar teoria in cel mai rau caz, si ma indoiesc ca 85% din damage-ul tau e physical.

LE: Ca sa nu mai zic ca nici macar nu e 27%, ca iti da warrioru Sunder Armor.


Sincer acesta este cel mai tare fix de pana acum gj zohlm pt fix ai mai echilibrat jocul era prea Mop dmg la clasele melle scoteam 70k la morchock nici pe 5.1.0 nu dadeam atat inca odata gj pt fix.

Paste fericit pt fetele si baietii din The betrayers

Cu respect Saptemii

Multumim la fel si guildei tale Paste Fericit!



Leave nothing behind
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 372, 373, 374  Next    


The time now is 28-10-2024, 05:23:20
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password