User
Pass
2FA
 
 

Dragon Soul: Madness of Deathwing
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message58832
decenu

[Best Paladin Holy]



Status: Offline
(since 30-03-2022 20:51)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 502, Topics: 23
Location: Bucuresti

Reputation: 223.8
Votes: 18

 
Post Posted: 04-10-2014, 00:20:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Pirinush wrote:
Interesting .... 2 bosses in the same night ?

http://i57.tinypic.com/29xad0m.png

http://i57.tinypic.com/34erytk.png

N-am știut cã se pune cd, am crezut cã rãmâne de testat pânã îl bagã pe heroic și fiecare va avea full instanța resetatã, de aia am și întrebat pe forum. Anyway, ce vi s-a pãrut atât de necinstit din moment ce ați fãcut dupã noi și noi am stat 8 minute degeaba? A vrut sã ofere șansã egalã tuturor, deși nouã nu ne-a trecut prin minte faza aia și am stat afarã toți cu gândul cã-l reseteazã, când am vãzut instanța golitã și cã nu puteam da start encounter ne-a cãzut cerul în cap. Anyway, dacã e atât de interesant pentru unii, suntem singura guildã de 25h care a dat abia astãzi 3 try-uri ca sã vedem cum e scriptul pe heroic.
GJ cu script-ul, sã nu închideți Cataclysm-ul prea curând.


Noi am dat 2 tryuri dupa ce a bagat bosu cu loot si achiv ... voi si alte guilde l-ati testat si aseara si azi inainte de restart -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-10-2014, 00:27:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

decenu wrote:
Snoppy wrote:
Pirinush wrote:
Interesting .... 2 bosses in the same night ?

http://i57.tinypic.com/29xad0m.png

http://i57.tinypic.com/34erytk.png

N-am știut cã se pune cd, am crezut cã rãmâne de testat pânã îl bagã pe heroic și fiecare va avea full instanța resetatã, de aia am și întrebat pe forum. Anyway, ce vi s-a pãrut atât de necinstit din moment ce ați fãcut dupã noi și noi am stat 8 minute degeaba? A vrut sã ofere șansã egalã tuturor, deși nouã nu ne-a trecut prin minte faza aia și am stat afarã toți cu gândul cã-l reseteazã, când am vãzut instanța golitã și cã nu puteam da start encounter ne-a cãzut cerul în cap. Anyway, dacã e atât de interesant pentru unii, suntem singura guildã de 25h care a dat abia astãzi 3 try-uri ca sã vedem cum e scriptul pe heroic.
GJ cu script-ul, sã nu închideți Cataclysm-ul prea curând.


Noi am dat 2 tryuri dupa ce a bagat bosu cu loot si achiv ... voi si alte guilde l-ati testat si aseara si azi inainte de restart -

știi tu sigur mã? e pentru prima oarã când l-am testat, nu mai vorbiți aiurea dacã nu știți nimic.( @25h)



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Katherine

[Wishmaster]



Status: Offline
(since 26-02-2017 12:12)
Joined: 03 Jun 2013
Posts: 300, Topics: 45
Location: Madrid

Reputation: 216.6
Votes: 34

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-10-2014, 00:50:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Pirinush wrote:
Interesting .... 2 bosses in the same night ?

http://i57.tinypic.com/29xad0m.png

http://i57.tinypic.com/34erytk.png

N-am știut cã se pune cd, am crezut cã rãmâne de testat pânã îl bagã pe heroic și fiecare va avea full instanța resetatã, de aia am și întrebat pe forum. Anyway, ce vi s-a pãrut atât de necinstit din moment ce ați fãcut dupã noi și noi am stat 8 minute degeaba? A vrut sã ofere șansã egalã tuturor, deși nouã nu ne-a trecut prin minte faza aia și am stat afarã toți cu gândul cã-l reseteazã, când am vãzut instanța golitã și cã nu puteam da start encounter ne-a cãzut cerul în cap. Anyway, dacã e atât de interesant pentru unii, suntem singura guildã de 25h care a dat abia astãzi 3 try-uri ca sã vedem cum e scriptul pe heroic.
GJ cu script-ul, sã nu închideți Cataclysm-ul prea curând.


Nu imi amintesc sa fi fost vreun boss la care sa se reseteze toata instanta (in afara de eventuri) ,nici macar la eventuri nu se reseta mereu....Nu mai conteaza acum.
Sunt curios daca de cand exista HKP a mai luat cineva vreun first realm...
Cat timp o sa jucam pe server privat or sa existe astfel de dubii,in cazul in care nu ne convine asta ,suntem liberi sa plecam asa cum zice shoker...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mnr2311

[ISANE-MAN]



Status: Offline
(since 22-12-2016 17:18)
Joined: 13 May 2011
Posts: 1268, Topics: 69
Location: Bucuresti

Reputation: 141.9
Votes: 49

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-10-2014, 00:53:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Katherine wrote:
Snoppy wrote:
Pirinush wrote:
Interesting .... 2 bosses in the same night ?

http://i57.tinypic.com/29xad0m.png

http://i57.tinypic.com/34erytk.png

N-am știut cã se pune cd, am crezut cã rãmâne de testat pânã îl bagã pe heroic și fiecare va avea full instanța resetatã, de aia am și întrebat pe forum. Anyway, ce vi s-a pãrut atât de necinstit din moment ce ați fãcut dupã noi și noi am stat 8 minute degeaba? A vrut sã ofere șansã egalã tuturor, deși nouã nu ne-a trecut prin minte faza aia și am stat afarã toți cu gândul cã-l reseteazã, când am vãzut instanța golitã și cã nu puteam da start encounter ne-a cãzut cerul în cap. Anyway, dacã e atât de interesant pentru unii, suntem singura guildã de 25h care a dat abia astãzi 3 try-uri ca sã vedem cum e scriptul pe heroic.
GJ cu script-ul, sã nu închideți Cataclysm-ul prea curând.


Nu imi amintesc sa fi fost vreun boss la care sa se reseteze toata instanta (in afara de eventuri) ,nici macar la eventuri nu se reseta mereu....Nu mai conteaza acum.
Sunt curios daca de cand exista HKP a mai luat cineva vreun first realm...
Cat timp o sa jucam pe server privat or sa existe astfel de dubii,in cazul in care nu ne convine asta ,suntem liberi sa plecam asa cum zice shoker...

@GM POWER -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Orga

[Ataraxia]



Status: Offline
(since 30-10-2023 02:42)
Joined: 23 Jul 2014
Posts: 2607, Topics: 186
Location: Heart of Azeroth

Reputation: 158.1
Votes: 872

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  https://battlelog.battlefield.com/bf3/user/ItsOrga/ 
Post Posted: 04-10-2014, 02:10:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Thanks for fixing the issues i adressed....Not .

Now we have a dummy to farm and alot of daggers thanks alot...compare this to spine most trash guild needed more than 3 weeks to kill it and now we get a dummy as endgame that everyone almost one shotted...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
If you do care you should fix phase 2 and reset timers at least ( i know you cant remove realm first ) or ppl who got it dont want em removed... cuz this was a joke honestly !

3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aliziea

[2 Good 4 You]



Status: Offline
(since 16-06-2017 19:44)
Joined: 17 May 2012
Posts: 1468, Topics: 89
Location: Dreamgrove - Order Hall

Reputation: 32.1
Votes: 108

Post Posted: 04-10-2014, 08:58:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=106043 (wowhead link)
Dungeon jurnal "The presence of kalecgos allows attacks and abilities to cause Spellweaving. Spellweaving inflicts 20k Arcane damage to enemies withing 6 yards, EXCLUDING the current tareget"
The boss it's kinda dummy because...it's not like you have 20k arcane damage on every dot / damage you do ...even on single target (PLS FIX A.S.A.P)... i want to see how many guilds will do the boss afterwards -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sunstrike10

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-11-2015 18:44)
Joined: 23 Jul 2013
Posts: 38, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 83.8
Votes: 6

 
Post Posted: 04-10-2014, 09:39:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lich King >>> Madness of Deathwing (freakz script),daca va aduceti aminte cei care ati jucat si pe wotlk cei care au luat realm first au fost Gravity si au luat peste 100 de wipeuri, la fel si alte guilde au luat multe wipeuri cu toate ca se stia strategia si etc, nu ca aseara cum au bagat bossu 1 shot majoritatea guildelor -. Bossul ar trebui sa fie mai greu, dar asta e doar parerea mea. Felicitari pentru Realm First Hamsterii Blindati 25hc,pentru ca acolo conteaza -.

Te bate soarele, te bat la pol
Te bat cu alcool, bat cu-un gabor matol,
Te bag in duba la sectie, te bag in covor,
Te bat ca pe covor, sunt carnivor
Musc din tine, mestec si scuip rime..
Esti de prost gust cand iti explic.. RETINE!
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aliziea

[2 Good 4 You]



Status: Offline
(since 16-06-2017 19:44)
Joined: 17 May 2012
Posts: 1468, Topics: 89
Location: Dreamgrove - Order Hall

Reputation: 32.1
Votes: 108

Post Posted: 04-10-2014, 09:44:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sunstrike10 wrote:
Lich King >>> Madness of Deathwing (freakz script),daca va aduceti aminte cei care ati jucat si pe wotlk cei care au luat realm first au fost Gravity si au luat peste 100 de wipeuri, la fel si alte guilde au luat multe wipeuri cu toate ca se stia strategia si etc, nu ca aseara cum au bagat bossu 1 shot majoritatea guildelor -. Bossul ar trebui sa fie mai greu, dar asta e doar parerea mea. Felicitari pentru Realm First Hamsterii Blindati 25hc,pentru ca acolo conteaza -.


Citeste postul ce lam facut eu... damageul dat de playeri este cu aproximativ 30% (poate chiar mai mult) mai mare...deoarece spellweaveul da damage pe single target nici nu e de mirare ca bossul a picat asa de usor



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 04-10-2014, 10:56:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@aliziea: Aia e de pe PTR, nu a mai fost updatat de DUPA ptr infos.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aliziea

[2 Good 4 You]



Status: Offline
(since 16-06-2017 19:44)
Joined: 17 May 2012
Posts: 1468, Topics: 89
Location: Dreamgrove - Order Hall

Reputation: 32.1
Votes: 108

Post Posted: 04-10-2014, 11:03:28 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rageless wrote:
@aliziea: Aia e de pe PTR, nu a mai fost updatat de DUPA ptr infos.


https://youtube.com/watch?v=DdZbr_7-fJ8:

1:00 ( se poate observa foarte usor ca nu procuie pe single target din moment ce are MSBT )

https://youtube.com/watch?v=Wz5hfa8KRuA:

tot pe la 1:00 ( se poate observa la fel de usor in dreapta ca nu procuie spellweave pe single target )

https://youtube.com/watch?v=DCyjrO5FC6c:

tot pe la 1:00 ( se poate observa a 3-a oara in dreapta...ca spellweaveul nu procuie pe single target )

https://youtube.com/watch?v=3V3D_Y2gBM8:

tot pe la 1:00 ( se poate observa si a 4-a oara tot prin dreapta la MSBT ca spameaza arcane blast si arcane missles si...e single target => nu procuie spellweave )



10 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ekyu2011

[Maniac]



Status: Offline
(since 08-02-2022 23:52)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 1289, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: 325.6
Votes: 43

Post Posted: 04-10-2014, 11:24:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hai numai fiti hateri Gg la Hkp si sa vina Mopu
0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nexflame

[Newb Developer]



Status: Offline
(since 28-12-2022 15:28)
Joined: 19 Apr 2010
Posts: 1316, Topics: 24
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 1407.1
Votes: 58

   
Post Posted: 04-10-2014, 11:46:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aliziea wrote:
tot pe la 1:00 ( se poate observa si a 4-a oara tot prin dreapta la MSBT ca spameaza arcane blast si arcane missles si...e single target => nu procuie spellweave )

Fixed.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 04-10-2014, 12:21:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

....spellweave procuie pe single target dar nu da dmg pe acelasi target pe care procuie. E in tooltip, despre ce rahati vorbim?
Daca dai single target pe parasite si parasite-ul este langa limb sau langa mutated corruption atunci spellweave da dmg doar pe limb sau mutated corruption.

Are sansa de 35% de proc pentru orice dmg dai dar daca in jurul targetului care ia dmg-ul nu exista niciun alt enemy (6 yards) atunci nu da dmg la nimic. Procul exista in continuare...

Sper ca nu s-a facut fix astfel incat sa procuie doar din aoe dmg.

Toata aceasta saptamana de teste n-a facut decat sa demonstreze ceva: Cei care nu au raportat bugguri la boss au facut realm first/second/third. Cand a fost spine bagat sareau toti cu bugg report and flame against the devs, acum cand au putut testa tot ce au facut au fost strategii pentru first kill.




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aliziea

[2 Good 4 You]



Status: Offline
(since 16-06-2017 19:44)
Joined: 17 May 2012
Posts: 1468, Topics: 89
Location: Dreamgrove - Order Hall

Reputation: 32.1
Votes: 108

Post Posted: 04-10-2014, 12:26:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

madau wrote:
....spellweave procuie pe single target dar nu da dmg pe acelasi target pe care procuie. E in tooltip, despre ce rahati vorbim?
Daca dai single target pe parasite si parasite-ul este langa limb sau langa mutated corruption atunci spellweave da dmg doar pe limb sau mutated corruption.

Are sansa de 35% de proc pentru orice dmg dai dar daca in jurul targetului care ia dmg-ul nu exista niciun alt enemy (6 yards) atunci nu da dmg la nimic. Procul exista in continuare...

Sper ca nu s-a facut fix astfel incat sa procuie doar din aoe dmg.

Toata aceasta saptamana de teste n-a facut decat sa demonstreze ceva: Cei care nu au raportat bugguri la boss au facut realm first/second/third. Cand a fost spine bagat sareau toti cu bugg report and flame against the devs, acum cand au putut testa tot ce au facut au fost strategii pentru first kill.


Ceea ce am vrut eu sa zic este ca spellweaveu procuie si pe single target si da si damageul z.z. Also vorbind de realm first / second / third... nici nu e de mirare ca bossul sa dat 1 shoot cand tu dadeai cu spellweaveu single target pe mutated corruption / tentacle ...si treceai prin fight ca prin branza



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 04-10-2014, 12:33:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da, stiu! am spus-o si te sustin in acest bug report. Doar ca ceea ce se intelegea era ca nu trebuie sa procuie din single target dmg, ceea ce e gresit.

Ramane de vazut cum s-a facut fixul




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next    


The time now is 19-04-2024, 15:45:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x