User
Pass
2FA
 
 

Drogurile
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message13963
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-11-2014, 20:46:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Okeeeiiii hai sa va luminez putin.
Vreau si eu sa stiu cati din topicul asta fumati tigari ?
Ati vorbit de cocaina. heroina, lsd, iarba, dar de tigari nu a spus nimeni nimic, de ce oare? Ah da i knooooooow " haha uite drogatii, eu nu ma drogez eu nu dau bani ca sa mor mai repede....ce faci coaie ai o tigara?"
O sa va dau cateva facts si poate o sa intelegeti de ce v-am facut prosti ( fumatorii de tigari )
Un fumãtor obișnuit, care bagã un pachet pe zi dã vreo 3 milioane pe lunã pe drogul lui care îl relaxeazã puțintel și îi creeazã nervi în lipsã.
De 3 milioane pe lunã fumezi un cui pe zi care te relaxeazã cât un pachet de țigãri și e cu 90% mai puțin dãunãtor pentru organism.
De 3 milioane pe lunã bagi în 6 nopți pe lunã câte o pastilã de ecstasy și pentru 6-7 ore tot universul e bucurie și minunat pentru cam aceeași daunã asupra organismului.
De 3 milioane pe lunã bagi 3 trip-uri cu LSD și auzi culori, vezi sunete și ți de deschide al treilea ochi pentru o daunã asupra organismului care se apropie de zero.
De 3 milioane pe lunã bagi 6 trip-uri pe ciuperci. Exact ca mai sus dar mai natural puțin.
De 3 milioane pe lunã te simți semizeu douã nopți pe cocainã pentru o daunã asupra organismului mai micã decât aia de la o sticlã de cola.
Putem continua asa cu orice fel de drog, intr-un final adevarul e ca tigara e cel mai mare drog, si nu aveti nici un drept sa spuneti ceva de celelalte droguri cat timp voi bagati tutun pe paine la fiecare 2 ore.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juanks

[Creep]



Status: Offline
(since 13-12-2020 16:06)
Joined: 25 Sep 2010
Posts: 697, Topics: 40
Location: fag-land

Reputation: -90.9
Votes: 23

Post Posted: 11-11-2014, 21:12:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^foarte adevarat, si la alcool e aceasi poveste.

also, cum zicea un tip de mai inainte, nu te obliga nimeni sa te droghezi, e alegerea ta.
iar la partea cu legalitatea, (unele) sunt ilegale deoarece multi dintre noi ar abuza de ele.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-11-2014, 21:22:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adevarat, tigara este cel mai daunator viciu (ma rog, excludem croco si felul in care beau moldiovienii)

Toti incep sa fumeze asa.. 'casual' in liceu cate 2-3 tigari, eventual la ocazii sau cand isi mai ia un prieten un pachet.. spre sfarsitul liceului deja majoritatea se apropie de un pachet pe zi.. pe la 30-35 de ani o sa va vedeti ca dati vreo 6 milioane pe luna pe tigari numai ca sa faceti cancer la rinichi sau plamani.

=> Cel mai utilizat drog si unul dintre cele mai daunatoare, se vinde la scala mondiala.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Staropramen

[am si eu]



Status: Offline
(since 10-02-2024 20:03)
Joined: 07 Aug 2011
Posts: 8119, Topics: 85
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 814.5
Votes: 67

 
Post Posted: 11-11-2014, 21:29:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

soulkreep wrote:
M'am referit strict la iarba .Restul substantelor care chiar sunt periculoase gen heroina cocaina metamfetamina etc nu. trebuie eradicate


sa nu mai zicem de etnobotanice, eu cu alea am inceput, nici macar nu eram fumator de tigari, dar am ajuns intr-un anturaj unde se fuma asa ceva si am inceput sa fumez si eu dupa am ajuns mai sus la iarba. parerea mea e ca trebuie sa stii cand sa spui stop, sa nu lasi sa ajunga o dependenta. acum fumez iarba sau trag pe nas doar cand am ceva petrecere,chef,majorat etc (poate nici atunci) . nu-mi cere oragnismul sa ma droghez nu am facut o obisnuinta o normalitate din asta. stiu persoane care au ajuns dintr-un plic de etnobotanice de la vremea cand isi faceau 3-4 joint-uri din el, acum fac unul din tot si nu se satura, iar alea sunt chiar rele, daca o tine asa in ceva timp se duce.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-11-2014, 22:11:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
soulkreep wrote:
Personal sunt de parere ca iarba ar trebui legalizata si controlata asa cum au facut in america .Nu iti face absolut nici un rau si asa ar mai intra niste bani la buget care ar putea fi folositi pentru sanatate invatamant etc .Desigur suntem in romania si la cat de inapoiata avem mentalitatea nu prevad sa se intample asta in urmatorii 20 de ani. Celelalte droguri nah


my point

+1.
Stiu un tip la mine in oras care a consumat o perioada lunga "legale",gen altii cumparau o gramada de plicuri sa le vanda iar el si inca un baiat le cumparau sa le fumeze.Era un tip super caterinca te cacai pe tine de ras cand te intalneai cu el iar acum, nu scoate un cuvant...doar sa-ti ceara o tigara si atat.
In privinta Cannabisului,singurele lucruri rele sunt cele mentionate mai sus+afectiunile la plamani, pana la urma tot ce e in fum in plamanii tai dauneaza.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 11-11-2014, 22:32:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gazi wrote:
Zohlomg wrote:
soulkreep wrote:
Personal sunt de parere ca iarba ar trebui legalizata si controlata asa cum au facut in america .Nu iti face absolut nici un rau si asa ar mai intra niste bani la buget care ar putea fi folositi pentru sanatate invatamant etc .Desigur suntem in romania si la cat de inapoiata avem mentalitatea nu prevad sa se intample asta in urmatorii 20 de ani. Celelalte droguri nah


my point

+1.
Stiu un tip la mine in oras care a consumat o perioada lunga "legale",gen altii cumparau o gramada de plicuri sa le vanda iar el si inca un baiat le cumparau sa le fumeze.Era un tip super caterinca te cacai pe tine de ras cand te intalneai cu el iar acum, nu scoate un cuvant...doar sa-ti ceara o tigara si atat.
In privinta Cannabisului,singurele lucruri rele sunt cele mentionate mai sus+afectiunile la plamani, pana la urma tot ce e in fum in plamanii tai dauneaza.


Cannabisul in sine nu provoaca nici o afectiune la plamani .Ba chiar s'ar parea ca are efect anticancerigen. Problema e ca in mod normal se amesteca cu tutun ca sa se fumeze si tutunul e nociv


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wzA

[Cultivator de Vise]



Status: Offline
(since 11-02-2018 10:49)
Joined: 28 Apr 2009
Posts: 3535, Topics: 43
Location: Unknown

Reputation: 963.5
Votes: 98

 
Post Posted: 11-11-2014, 22:46:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doamne ce nebunie a fost cu legalele alea, în special cu alea de fumat. Nici nu vreau sã-mi mai aduc aminte, dar cred cã ºi acum vã spun lejer 30 de "tipuri" diferite. Cea mai mare greºealã am fãcut când am fumat pentru prima oarã o legalã, a fost atât de diferitã de iarbã ºi îþi rupea capu atât de repede în comparaþie cu iarba încât dupã 3-4 fumuri nu-þi mai simþeai picioarele, asta la început, dar cu timpul nu mai avea acelaºi efect ºi bãgam din ce în ce mai mult încât ajunsesem ca atunci când fumam iarbã sã nu mai aibe efect aproape deloc. Sunt multe de spus, dar prefer sã nu o fac, bine cã le-au interzis.





*** SOCIETY
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Thousandcuts34

[Speeder]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 22 Feb 2013
Posts: 347, Topics: 21
Location: Realm of the mad god

Reputation: 234.9
Votes: 12

   
Post Posted: 12-11-2014, 10:23:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu, nu se aplica selectia naturala. Toti facem greseli mai ales cand suntem influentati de diferiti factori(anturaj, probleme, etc).

Eu unul n-am folosit, nici nu sunt curios sa incerc prea curand. Curiozitatea a omorat pisica.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
StreakER

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-12-2015 09:22)
Joined: 12 Nov 2014
Posts: 149, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 123.6
Votes: 5

     
Post Posted: 12-11-2014, 22:07:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doamne , tigari, nici sa nu aud:) , dupa ce ca dai banii pe ele te mai si omoara ,hoo! -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-12-2014, 12:29:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu sunt fumator de 8 ani. Nu ma omoara cu nimic. Gandeste-te ca mor oameni cu cancer pulmonar desi nu au fumat niciodata. In schimb persoane care fumeaza de decenii sunt sanatosi tun.


Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-12-2014, 14:22:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wipe wrote:
Eu sunt fumator de 8 ani. Nu ma omoara cu nimic. Gandeste-te ca mor oameni cu cancer pulmonar desi nu au fumat niciodata. In schimb persoane care fumeaza de decenii sunt sanatosi tun.

Da stii de ce se intampla asta? din cauza fumatorilor din jurul lor, cei care stau in jurul fumatorilor sunt mai expusi cancerului pulmonar decat cei care fumeaza - deci felicitari ! sunteti niste criminali!! huaa!! huaa!! unde-i Antonescu!! Ceausescu!! hua!! hua! -))

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 10-12-2014, 09:55:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Radical wrote:
Wipe wrote:
Eu sunt fumator de 8 ani. Nu ma omoara cu nimic. Gandeste-te ca mor oameni cu cancer pulmonar desi nu au fumat niciodata. In schimb persoane care fumeaza de decenii sunt sanatosi tun.

Da stii de ce se intampla asta? din cauza fumatorilor din jurul lor, cei care stau in jurul fumatorilor sunt mai expusi cancerului pulmonar decat cei care fumeaza - deci felicitari ! sunteti niste criminali!! huaa!! huaa!! unde-i Antonescu!! Ceausescu!! hua!! hua! -))


Dap venisera odata unii in liceu cu o campanie antifumat si fac aia la mine ."Stiai ca fumatorii pasivi au o sansa cu 60% mai mare sa se imbolnaveasca de cancer?"
Pai ce naiba ,mi-am zis eu, ma apuc de fumat ca sa diminuez sansa:)) (glumesc fumam deja:D)


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
GeorgeFcp

[☆_☆]



Status: Offline
(since 18-06-2019 18:43)
Joined: 16 Dec 2014
Posts: 2150, Topics: 61
Location: Ploiesti

Reputation: 14.8
Votes: 118

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  - 
Post Posted: 21-12-2014, 13:56:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cei ce le consuma isi merita soarta , parerea mea


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-12-2014, 13:35:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^N-ai consumat niciodata? Nici tigari, nici ciocolata? - Iti ofera placere... Dupa un timp nu e ca si cum ai avea de ales.


Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-12-2014, 13:55:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wipe wrote:
^N-ai consumat niciodata? Nici tigari, nici ciocolata? - Iti ofera placere... Dupa un timp nu e ca si cum ai avea de ales.

Cum pui ciocolata cu tigarile in acelas loc ?- ciocolata nu iti creeaza dependenta...doar in cazul lu Anca:))

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 28-04-2024, 22:45:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x