User
Pass
2FA
 
 

Drogurile
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message13958
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 17-01-2016, 18:11:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ii chiar amuzant si trist in acelasi timp sa vezi oameni cu tigara in gura "Pfoai, look at me, stau in grupul celor 3 care au speriat pisica, am tigara, sunt baws", iar peste cativa ani ei incep sa regrete si nu se mai pot lasa ca au psihic slab, mai li se livreaza si un cancer ca si-au slabit plamanii, s-au scos apoi, banii statului (cu unele medicamente) se duc din cauza prostiei lor.
Si bautura la fel, ok, bei un pahar, doua, ca ii un chef, ca poate vrei sa dormi bine mai spre seara, sa tina sub control adrenalina sa nu te agite, dar daca incepi sa te imbeti ca sa impresionezi pe altii, sa arati ca esti El Jefe si ca vrei sa uiti cat de trista iti este viata si sa fugi de responsabilitati, atunci ii clar. Hai ca la astia sub 18 ani nu ma mira sa vad imaturitate de genul asta, ca mnoh, circula hormonii in ei, dar la astia majori sa vezi gesturi de genul asta, fumezi si te imbeti ca porcul, mai iei si droguri ca vrei sa uiti in ce lume traiesti, ca nu vrei sa accepti adevarul, aici ii chiar de plans.
De aceea nu prefer eu prea mult sentimentalism, asta rezulta slabiciune, mai ales cand esti indragostit si aia iti da papucii, te apuci sa bei ca ai pierdut-o si nu esti in stare sa lupti pentru ea sau sa iti gasesti alta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 17-01-2016, 18:16:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aici ai dreptate( la partea cu relatiile) . . Un om intelept mi-a zis odata"Nu te stresa, mai sunt multi pesti in ocean". Si de exemplu este normal sa te imbeti. Da.. Dar nu zi de zi. De revelion, la ziua unui prieten, la banchet, cand vine un prieten cu care nu te-ai mai vazut de pe vreme dinozauriilor etc. Dar nu in fiecare zi, atunci vei fi catalogat drept betivan

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 17-01-2016, 18:23:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, te imbeti, care ii scopul? Vrei sa arati ce cu acest gest inferior? Nu l-ai vazut de cativa ani, ok, nu ii nevoie sa te imbeti incat sa cazi peste masa altuia si sa fie nevoit prietenul sa te duca acasa taras. Cand te imbeti ca un porc, poti scoate pe gura niste prostii care ar putea strica relatia de prietenie, deci dc sa nu te rezumi la un pahar, maxim 3, astfel incat sa ai un oarecare control asupra actiunilor tale?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 17-01-2016, 18:30:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ti se pare ok sa mergi la banchet si sa bei suc cand toti beau bere? Ok, e mai sanatos, e normal sa bei, sa fumezi nu, sa te droghezi nu. Si acum vor veni uni cu ideea ca drogoruriile sunt bune, fata de alcool care iti distruge organismul.. etc etc. NU, este gresit cum ganditi!

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 17-01-2016, 18:35:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E o diferenta dintre a ti se urca la cap si a te imbata. Nu zic sa nu bei alcool deloc, zic sa nu te imbeti ca un porc. Daca ti se urca la cap, hai ca mai ai control, daca te imbeti, te trezesti apoi ca dansezi pe masa fluturand camasa si dand cu piciorul in farfurii. Hai ca ai in meniu bere, un whisky, un lichior ceva, ok, bei o sticla de bere, bei un paharel de whisky, ti-ai facut incalzirea, inca esti ok, dar daca apoi te apuci sa bei inca 5 paharele de whisky, apoi Wasted o sa scrie pe frunte.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 17-01-2016, 18:39:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
E o diferenta dintre a ti se urca la cap si a te imbata. Nu zic sa nu bei alcool deloc, zic sa nu te imbeti ca un porc. Daca ti se urca la cap, hai ca mai ai control, daca te imbeti, te trezesti apoi ca dansezi pe masa fluturand camasa si dand cu piciorul in farfurii. Hai ca ai in meniu bere, un whisky, un lichior ceva, ok, bei o sticla de bere, bei un paharel de whisky, ti-ai facut incalzirea, inca esti ok, dar daca apoi te apuci sa bei inca 5 paharele de whisky, apoi Wasted o sa scrie pe frunte.

5 pahare de whisky, faci coma alcoolica de la atat.. + Sa te imbeti nu insemana sa devi animal.. Inseamna doar sa ai un comportament mai ciudat. De obicei nu treubie sa fii alaturi de sotie, etc. Doar de prieteni, atata timp cat e cineva sanatos dintre voi. Am avut o intamplare prin cls a 9-a cand eram cu niste prieteni la un coleg acasa.. Ne-am facut toti racheta dar era unul care a ramas sanatos, el ne-a condus pe fiecare acasa( bine, pana ne-am revenit pe picioare ca asa numai ieseam din casa 10 ani din cauza parintiilor), si pe cel care a organizat l-a facut sa se culce, i-a dat niste pastile si totul a fsot bine..


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 17-01-2016, 18:48:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu faci coma, dar esti gata, daca nu ii nimeni sa te duca acasa, atunci o sa incepi sa zici "buna ziua" la stalpi. O varianta ca sa elimini alcoolul ii sa alergi, mai elimini putin cu asta, gandesti putin mai clar.
Si stai....prietenul ala sanatos, i-a dat ceva pastile organizatorului dupa ce a baut alcool? Ii bine daca nu a avut nimic apoi, dar nu ii indicat sa combini pastile cu alcool.
Mai sunt unii cu un fel de imunitate din asta la alcool, bea o sticla de whisky ca apa si nu au nimic, nu se vede ca sunt beti, dar alea sunt cazuri speciale si mai rare.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zilla

[Welcome to my World]



Status: Offline
(since 18-04-2016 21:42)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 2153, Topics: 20
Location: Constanþa

Reputation: 98.7
Votes: 8

   
Post Posted: 17-01-2016, 18:55:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred cã vreþi sã ajungeþi ca tipul ãsta: https://i.ytimg.com/vi/IPF4-aeRqss/hqdefault.jpg

De fapt, aº recomanda oamenilor sã înceapã sã facã cercetãri, dacã nu ar exista deja, un injectabil precum dezalcolizarea pentru cei ce vor sã se lase sau sã fie forþaþi spre binele lor de cãtre cei apropiaþi.



Fã ceea ce îþi place, pentru cã oricum vei fi criticat.
Cãsuþã vocalã: zilla
Clickuieºte-mã

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 17-01-2016, 18:57:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu sincer. Eu doar asa am auzit de la ei. Nu m-am interesat. Stiu doar ca m-a dus acasa, eu eram cel mai ok dintre ei, aia deja se indindeau unul peste altul in masina. Situ ca ajunsesem acasa pe la ... 3-4 parca. Parintii dormeau, asta m-a scapat..+ alcoolul nu tine asa mult timp, senzatia aia nasoala e de maxim juma' de ora, dupa incepe sa te doara capul, si alte chestii de genul

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
L.a.D l Catalin

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 26-12-2023 11:29)
Joined: 03 Jan 2014
Posts: 11601, Topics: 941
Location: Iasi

Reputation: 242.6
Votes: 1962

          catalin457 
Post Posted: 18-01-2016, 00:16:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu inteleg de ce trebuie sa te droghezi. Toata lumea stie de pe la tv macar cate cazuri de dependenti ce si-au distrus viata sunt. Chiar vor sa ajunga ca ei (cei care se drogheaza in acest moment)? Multi zic ca nu se pot lasa, dar adevarul e ca nu vor. Mai repede mor daca nu se lasa decat daca incearca sa se abtina.



FALLOUT 4 STEAM KEY

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 18-01-2016, 00:22:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faza cu nu pot sa ma las nu poate fi inteleasa de nefumatori. Si eu am fumat ptr o perioada foarte scurta de timp si stiu cum e. Ideea este ca devine ca un tic precum pocnitul degetelor si e greu sa nu o faci. Iti trebuie motivatie. Eu am avut motivatie proprie si am realizat ca am gresit

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 18-01-2016, 08:15:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frumos drog, nu? Cel mai periculos drog din lume, metamfetamina ii mic copil pe langa drogul asta.
Am un coleg la servici, deci tuseste ca boul aproape continuu cand fumeaza....eu cand il vad imi vine sa ii iau tigara si sa i-o sting de frunte. Omule, daca tusesti, daca vezi ca tusesti in halul asta cand fumezi, asta nu iti este o motivatie destula ca sa te lasi de fumat? Trebuie neaparat sa dea cancerul in astia ca sa aibe o motivatie sa se lase? Uite, tigara electronica, sunt medicamente care te ajuta cat de cat sa te lasi, sa nu mai simti nevoia aia arzatoare sa iti bagi porcarii in gura.
Unii fumeaza ca sa arate "cool", altii fumeaza ca sa se "calmeze". Sunt pastile naturiste, care nu iti dau dependenta deloc, si care te calmeaza, try those instead.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-01-2016, 09:59:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce-a mai mare prostie ..... vrei sensatie tari platesti o dama de companie si o pui sa iti faca tot ce vrei si tot esti mai fericit decat sa te droghezi ... ceaa mai mare prostie

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 18-01-2016, 10:19:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
Frumos drog, nu? Cel mai periculos drog din lume, metamfetamina ii mic copil pe langa drogul asta.
Am un coleg la servici, deci tuseste ca boul aproape continuu cand fumeaza....eu cand il vad imi vine sa ii iau tigara si sa i-o sting de frunte. Omule, daca tusesti, daca vezi ca tusesti in halul asta cand fumezi, asta nu iti este o motivatie destula ca sa te lasi de fumat? Trebuie neaparat sa dea cancerul in astia ca sa aibe o motivatie sa se lase? Uite, tigara electronica, sunt medicamente care te ajuta cat de cat sa te lasi, sa nu mai simti nevoia aia arzatoare sa iti bagi porcarii in gura.
Unii fumeaza ca sa arate "cool", altii fumeaza ca sa se "calmeze". Sunt pastile naturiste, care nu iti dau dependenta deloc, si care te calmeaza, try those instead.

Stiu cum e, am si eu un prieten care tuseste de ii sar plamanii. Problema e ca este in cls a 10-a si are 1.60. El a crezut ca esti smecher daca fumezi si uite ce a ajuns... Cine ar sta cu unul de 1.60 care mai e si schilofibra


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 18-01-2016, 10:45:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Unii ajung la 20 si ceva de ani sa arate ca unul de 40 si ceva de ani....Nu ii ok deloc. Am un coleg care desi i-am dat cam 26-27 ani, el defapt avea 36 ani, uite aici om care traieste sanatos, fara porcarii care te baga in sevraj, mai face si antrenament. Daca traiesti sanatos, poti sa ajungi la 40 si ceva de ani si sa arati cu 10 ani mai tanar, dar mnoh, unii prefera sa isi gaseasca pitipoance din astea care stau pe langa tine doar pentru bani, cred ca tin in ele sa nu lanseze o flegma pe fata aluia drogat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 25-04-2024, 23:45:44
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x