User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [Quest] [Kun-Lai Summit] Enemies At Our Door

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message1612
Head of Potato

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-03-2017 00:51)
Joined: 07 Nov 2012
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 116.2
Votes: 5

Post Posted: 13-10-2015, 23:37:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead quest link: http://www.wowhead.com/quest=31011/enemies-at-our-door
WoW Freakz quest link: https://www.wow-freakz.com/quest_helper.php?quest=31011&name=enemies-at-our-door
Bug description: Mobii pe care trebuie sa ii omori ptr. quest se spameaza ptr. un timp foarte scurt. Daca Amani Berserker X 10 si Gurubashi Bloodrider X 3 am reusit, dupa ce am facut quest-ul de mai multe ori, sa ii omor, de Amani Behemoth nu ma pot atinge ptr. ca atunci cand ma indrept spre ei dispar.
Proof: Nu am cum sa arat ceva la care nu pot face print, mai exact Amani Behemoth, deoarece de fiecare data cand ajung in campul meu vizual ei dispar si nu apuc sa ii ating nici pe ei nici butoiasul de acolo. Nu stiu daca tot quest-ul este baguit sau nu, probabil partea cu Amani Berserker si Gurubashi Bloodrider este special facuta sa fie mai grea desi nu mi se pare normal sa stai sa alergi dupa ei sa nu ii omoare pandarenii inaintea ta.
Quest-ul face parte dintr-o serie care impreuna cu alte quest-uri si alte achivs. duce la realizarea achiv-ului Loremaster of Pandaria.

PS: Dovezi clare si adevarate asa cum mi sa raspuns in ticket-ul pe care l-am facut in game nu am, dar nu am nici un fel de rea intentie din moment ce alerg dupa un achivement pe care nu il face oricine si care necesita timp sa il faci, timp pe care eu l-am pierdut aiurea cand am facut ticket in game doar ptr. a primi raspuns dupa 2 zile ca trebuie sa ma duc pe forum. Asa ca va multumesc anticipat ptr. suport si sper sa nu fiu luat cu cine stie ce atitudine neprofesionala ptr. ps-ul care l-am adaugat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Prodic

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-12-2015 18:49)
Joined: 18 Nov 2014
Posts: 51, Topics: 20
Location: Olbia

Reputation: 59.9
Votes: 9

   
Post Posted: 14-10-2015, 16:16:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vezi ca Loremaster of Pandaria merge facut. iar questu http://www.wowhead.com/quest=31011/enemies-at-our-door la fel cel putin acum o luna cand am facut eu Loremaster of Pandaria. Acum nu stiu daca merge facut iar dar cel mai bine este ca un GM sa verifice un pic..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 14-10-2015, 18:13:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Proof ca nu merge. Nu putem sta mereu sa pierdem timpul cautand buguri inexistente, doar ca veniti cu replici de genul: "nu am la ce sa fac ss", "nu pot face video" s.a.m.d.
Ai 2 zile sa aduci proof altfel ii dau reject.



4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Head of Potato

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-03-2017 00:51)
Joined: 07 Nov 2012
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 116.2
Votes: 5

Post Posted: 15-10-2015, 23:33:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta chiar e atitudine profesionala?!? Preferi sa imi raspunzi in 2 peri cu texte de genu "Ai 2 zile sa aduci proof altfel ii dau reject" in loc sa ma ajuti. Eu nu am nimic de castigat nici de pierdut daca un quest nu merge. Singurul lucru pe care l-am pierdut aiurea este timpul ptr a face prima data ticket in game si apoi la cateva zile dupa post pe forum, dar probabil ca asta nu intereseaza pe nimeni.
Fie nu ai inteles care e problema din ce am explicat si motivul ptr care nu am la ce face print fie iti este mai usor sa inchizi postul decat sa ma ajuti. Inteleg foarte bine ca sunt tot felu de tampiti care fac posturi aiurea sau alte chestii de genu si voi nu puteti face diferenta intre care e legitim si care e fake dar asta nu inseamna ca trebuie sa imi raspunzi pe tonul asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Head of Potato

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-03-2017 00:51)
Joined: 07 Nov 2012
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 116.2
Votes: 5

Post Posted: 16-10-2015, 01:27:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am reusit sa fac quest-ul intr-un final (dar nu multumita cuiva din staff) , dupa vreo 15-20 de incercari.
Secretul este sa te urci pe un fly mount si sa zbori imediat ce ai luat q spre zona unde se spameaza Amani Behemoth si sa intri cu ei in combat cat de repede posibil, ptr ca imediat ce iti intra in campul vizual in 2 secunde sau mai putin daca nu apuci sa intri in combat cu ei or sa dispara. Plus ca daca iei si abandonezi q de mai multe ori nu o sa mai iti faci griji ca nu ai destui din ceilalti troli ptr ca se spameza de cate ori iei q.
Concluzie: akum poti sa inchizi subiectul asta ca eu orikum l-am facut chiar daca e baguit.

PS: Am fost foarte "incantat" sa vad atat de multe quest-uri scriptate si mi-a parut rau ca atunci cand am intalnit unul baguit nu am fost ajutat ci a trebuit sa ma descurc singur.
PS2: Nu toti care posteaza pe forum sunt niste pusti de 12 ani pusi pe certuri si alte kkt-uri care se intampla de obicei pe forumuri, asa ca cei care sunt admini ar trebui sa aiba o atitudine corespunzatoare avand in vedere ca suntem atatia adulti cu familii, copii, servici, care nu au timp sa dea explicatii aiurea sau sa stea sa faca video sau mai stiu eu ce idee traznita ii vine "functionarului de la ghiseu", caci din pacate asta a fost atitudinea celor 2 colegi ai vostri care nu m-au ajutat ci doar m-au trimis de la iafa la caiafa exact ca functionarii de la stat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Trakus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-11-2022 15:33)
Joined: 12 Oct 2015
Posts: 49, Topics: 16
Location: Bucharest, RO

Reputation: 141.8
Votes: 6

 
Post Posted: 16-10-2015, 06:36:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da! questul are probleme mari daca ai incercat de 15-20 de ori. Eu am incercat doar de vreo 7 ori si l-am abandonat. Dar daca tu ai reusit o sa mai incerc si eu. Multumesc!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
silentcontrol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-02-2016 18:38)
Joined: 19 Dec 2010
Posts: 130, Topics: 47
Location: Romania

Reputation: 151.4
Votes: 27

 
Post Posted: 27-10-2015, 22:42:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

problema e la phasing cred. Daca nu omori mobii necesari questului suficient de rapid, ei dispar. Si cand zic suficient de rapid, vreau sa zic ceva sub 45 de secunde - 1 minut. Altfel dispar mobii si trebuie sa abandonezi questul si sa il iei iar. Questul nu merge cum trebuie, dar merge. La o tentativa de a mea de a completa questul, au disparut mobii chiar cand sa ajung la ei sa ii atac, desi eram pe fly mount si m-am dus direct la ei. Trebuie sa fii foarte rapid si sa le dai aoe.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MindBreaker

[Metamorphosed]



Status: Offline
(since 04-02-2018 20:37)
Joined: 16 Jul 2010
Posts: 1320, Topics: 143
Location: Romania

Reputation: 564.8
Votes: 40

 
Post Posted: 30-10-2015, 13:37:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fixed. Now Amani Behemoths have 30 seconds before they despawn, if out of combat.


4.0.6 Protection Paladin PvE Guide
4.3.4 Demonology Warlock PvE Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by MindBreaker, 30 October 2015 11:37



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  


The time now is 02-05-2024, 13:22:18
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x